Dosya

Dosya Fiyatları

2541 Ürün gösteriliyor.
Dosya fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Dosya modelleri ve Dosya fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Dosya kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Kitap, Artikel, Faber Castell, Bigpoint, IKEA. 2541 adet Dosya fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Dosya Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Dosya markası:

En Çok İncelenen Dosya Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Dosya Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 2541 Dosya modeli içerisinde en ucuz Dosya fiyatı 0.84 TL iken, en yüksek Dosya fiyatı 899.98 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Dosya fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Dosya fiyatı ise 14.97 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
Huijin Önü Cepli 100'Lü Midgo A4 Sunum Dosyası
Huijin Önü Cepli 100'Lü Midgo A4 Sunum Dosyası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Dosya

Evraklar, belgeler gibi birçok kağıdın düzensiz bir şekilde etrafta bulunması hem onları çabuk kaybetmenize hem de onlara kolaylıkla zarar gelmesine sebep olur. Bu yüzden kullanabileceğimiz farklı özellikteki dosya çeşitleri, düzeninize ve kullanımınıza uyum sağlar. Kapak bakımından sert olan dosyalar, taşıma açısından daha zahmetli gözükse de içerisindeki belgeyi daha korunaklı şekilde barındırır. Bunun yanında kağıtları taşımaya elverişli olan şeffaf ve hafif dosyalar da bulunur. Bu dosyalar sayesinde kağıtlar buruşmadan, kırışmadan ve düzenli bir şekilde çantada veya başka bir şekilde taşıyabilmek mümkün hale gelir. Bunlara ek olarak, ofislerde veya farklı çalışma alanlarında kullanılabilmek üzere büro dosyaları gibi çeşitlerle de yine her yaştan ve her kesimden insanın kağıt düzenleme ihtiyacını karşılamak adına piyasaya sürülen yüzlerce çeşit dosya bulunabilir. Dosya içerisinde çeşitli sınıflandırmalar veya ayrımlar yapabilmek için ise bölmeler veya ayıraçlar kullanılabilir. Kağıt, belge düzenlemek ve bunları sağlıklı bir şekilde taşıyabilmek adına dosyalar; iş, okul veya evrak düzeninin vazgeçilmez bir parçası haline gelir. 

Dosya Modelleri

Yıllardır farklı kullanımlarla günlük hayatta yer edinen dosya, her türlü ihtiyaca cevap vermesi adına çeşitli modellerde üretilir. Evrak barındırmak adına sert karton materyalinden üretilen dosyalar daha az korunaklı ve yırtılmaya müsait olarak kullanılır. Bu tür dosyalar genellikle ofis, büro gibi alanlarda kapalı ortamda durması gereken kağıtların depolanmasına elverişlidir. Sert plastik kapaktan üretilmiş içerisindeki metallere geçirilen şeffaf poşet dosyalar sayesinde dosyanın birden fazla bölüme ayrılmasını sağlayabilen modeller de bulunur. Bu modellerde bulunan yay sayesinde poşet dosyalar delikli kısımlarından birbirine tutturularak aynı anda pek çok kağıt depolanabilir. Genel olarak sunum amaçlı elde gezdirilebilen sunum dosyalarında ise bu poşet dosyalar birbirlerine kendiliğinden tutturulmuş olarak üretilir ve ayrılma şansı olmayabilir. Herhangi bir sunumda kullanıcıların ellerinde rahatlıkla taşıması amacıyla üretilir. Telli dosya ise sert plastik kapaklı dosya mantığının küçültülmüş hali olarak bilinir. Poşet dosyaların delikli kısımlarına geçirilen tel sayesinde birden fazla poşet dosya birbiri ile ayrılabilir şekilde birleştirilir. İçerisinde bölmelerin belirli ayıraçlarla ayrıldığı çıtçıtlı dosya modellerinde; bölmeler birleştirildiğinde üzerine kapatılan kapak onların bir çıt çıt yardımıyla birleşmesine yardımcı olur. Bunlara ek olarak, kağıtların herhangi bir ilave poşet dosyaya gerek duyulmadan, sıkıştırılarak bir araya getirilmesini sağlayan sıkıştırılmalı dosya modelleri de bulunur. Bu modellerin ince plastikten ön ve arka kapakları bulunması sayesinde, ağırlık minimize edilebilir. Bazı dosya modellerinde kalem, cetvel gibi ek aksesuarların taşınması amaçlı küçük cepler bulunabilir. Zarf dosya çeşitleri de yine ek bir poşet dosyaya ihtiyaç duyulmadan, ince plastikten yapılmış zarf şeklindeki bir dosya olarak piyasada yer alır. Bu dosya tipine de direkt olarak kağıt konulabilir. Zarf şeklinin açık kısmını kapatmak amaçlı küçük bir düğme kullanılır. Bazı zarf dosya modellerinin bölmeli olan tipleri de bulunur ve bu modellerin kapanması için küçük bir lastik kullanılır. Genellikle plastik materyalden yapılan dosyaların bazı modelleri deri malzemeden de üretilebilir. Boyut olarak, dosya kağıdı olarak bilinen A4, A3 veya A5 kağıt boyutlarına uygun olarak farklı ürünler bulunur. Büro dosyası modellerinde ön ve arka kapağın kartondan oluşmasından dolayı üzerine yazı yazmak için bölümler bulunabilir. 

Dosya Fiyatları

Dosya klasörü, piyasada her bütçeye uygun modelleriyle yer alır. Bu sebeple çok çeşitli bir fiyat yelpazesine sahip olur. Plastik malzemeden üretilen dosya modelleri, deri veya kumaş olanlara göre daha uygun fiyata bulunabilir. Üzerinde aksesuar olarak cep veya kalem bölmeleri içeren dosyaların fiyatları daha yüksek rakamlara çıkabilir. İnce plastik malzemeden üretilen dosyalar ile kalın plastikten üretilen dosyalar arasında bile gözle görülebilir bir fiyat farklı bulunur. Birden çok bölmeye sahip olması için ek olarak poşet dosya bulundurma gereksinimi getiren halkalı veya telli dosyalar, fiyat olarak uygun olmasına rağmen üzerine bu ekler eklenince bütçeyi aşan miktarlara çıkabilir. Lisanslı ürün olarak belirtilen markaların modellerinde lisans olmasından kaynaklanan bir etiket fiyatında artış görülebilir. Ayrıca, üzerinde logo, tasarım veya boya bulunan dosya klasörleri, genel ve standart olarak üretilenlere göre yüksek fiyatlara ulaşabilir. Genel olarak piyasada çok farklı model ve şekillerde bulunan dosyalar, fiyat olarak da neredeyse her farklı rakamda gözlemlenebilir. 

Dosya Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Dosya satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar; içinde barındırmak istediğiniz kağıt boyutu, taşımak isteme şekliniz ve kullanacağız alan olarak sıralanabilir. Kullanıcılar dosyaya herhangi bir ek masraf yapmak istemediklerinde, ek olarak satın almaları gereken poşet dosya gereksinimini göz önünde bulundurmalıdır. Dosyanın hangi ortamda kullanılmak istendiği, taşıma çantalarının büyüklüğü ve barındırılmak istenen kağıdın boyutu da satın alırken dikkat edilmesi gereken özellikler arasında yer alır. Kağıt veya karton malzemeden üretilmiş dosyaların üzerine bir katı veya sıvı dökülmesi durumunda içerisindeki belgelere vereceği zararın da düşünülmesi gerekir. Kullanıcı eğitim seviyesi de önemli bir unsurdur. İlkokul veya ortaokul çocuklarına alınacak dosyanın onların ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmış olması gerekir. Tüm bu ihtiyaçlar ele alındıktan sonra yapılacak bir satın alımdan önce, Cimri.com üzerinden ihtiyacınız olan dosya tipinin farklı fiyatlara sahip satıcılarına erişebilir, bunları istediğiniz düzene göre sıralayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery