Masaüstü Bilgisayar

En Ucuz Masaüstü Bilgisayar Fiyatları

1256 ürün gösteriliyor.
Bellek (Ram)
Ekran
İşlemci Modeli
Sabit (HDD) Disk Boyutu
SSD
Masaüstü Bilgisayar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Masaüstü Bilgisayar modelleri ve Masaüstü Bilgisayar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Masaüstü Bilgisayar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: HP, Asus, Acer, Apple, Lenovo. 1256 adet Masaüstü Bilgisayar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Donanım kategorisinde bulunan masaüstü bilgisayarlar, hayatımızın en önemli parçalarından biridir. Masaüstü bilgisayarlar, teknolojinin gelişmesi ve taşınabilir dizüstü bilgisayarların çıkması ile gelişimini sürdürmekte ve halen tercih edilmektedir. Masaüstü bilgisayarların farklı işlemci tipleri, işlemci hızları, işletim sistemleri ve özellikleri bulunmaktadır. Cimri.com’da Asus, Exper, Casper, HP ve Dell gibi onlarca markanın içerisinden size en uygun masaüstü bilgisayarlarına ulaşabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile dilediğiniz modele sahip olabilirsiniz.

Masaüstü bilgisayar

Bilgisayarlar geçmişten günümüze kısa zamanda hayatımıza girmiş ve hızlı bir adaptasyon ile gündelik hayatta kullanacağımız bir teknolojik gelişme olmuştur. Bilgisayarların gelişimi kişisel bilgisayarın gelişmesi ve insanların bu konuda talebi ile gelişmiş bir teknolojik harekete döndü. Birçok bilgisayar markası bulunuyor. Birçoğu oyun ve iş istasyonları gibi gelişmiş bilgisayarlardır. Bilgisayarlar masaüstü bilgisayar ve dizüstü bilgisayar olarak iki farklı şekilde hayatımızda bulunuyor. Dizüstü bilgisayarlar genellikle taşınabilir hafif oldukları için çok fazla tercih sebebi olsa da masaüstü bilgisayarlar genellikle yüksek performans ve uygun fiyatı ile daha cazip bir durumdadır.

Masaüstü Bilgisayar modelleri 

Masaüstü bilgisayarlar 5 farklı model şeklinde genel olarak adlandırılsa da bunlara ek farklı kişiselleştirme veya toplama denilen bilgisayar ile daha çok farklı modelde masaüstü bilgisayar modelleri mevcuttur. Genel olarak masaüstü bilgisayar modellerini söylemek ve bunları listelemek çok ayrı olabilir. Çünkü bilgisayarı oluşturan donanımsal ve yazılımsal ürünleri farklı firmalar üretiyor ve farklı farklı satıyorlar. 

- All In One Masaüstü Bilgisayar

All in one teknolojisi masaüstü bilgisayarlar arasında en yeni ve en güzel yeniliklerinden birisidir. Dizüstü bilgisayar gibi taşınabilir özellikle monitör ve kasa bir arada olacak şekilde tasarlanmış bir modeldir. All in one model masaüstü bilgisayarlar genellikle performanslarına göre gündelik işler dışında oyun ve iş istasyonları gibi kullanılabilir. Daha yeni olan bu teknoloji sayesinde masaüstü bilgisayarlar daha ergonomik bir yapıya ve daha az yer kaplama ve kablo kirliliğine karşı mükemmel dış çevre özellikleri sunuyor. Genellikle 23’’lik ve 27’’lik ekran boyutlarında ekran genişliği sunan markalar donanımsal olarak ekledikleri performansa yönelik değişimlerle harika bir all in one masaüstü bilgisayarı sunuyor. Bu tarz masaüstü bilgisayarlar gündelik işler (film, müzik, yazı) tarzında işleri halletmek veya ofis boy denilebilecek düzeyde işleri halledebilecek kadar yüksek performanslı masaüstü bilgisayarlardır. All in one teknolojisi yarattığı bu denli hafiflik ve ince düşünce ile birçok bilgisayar kullanıcısını etkilemiş ve yeni bir tarz model getirmiştir. 

- All In One Dokunmatik Masaüstü Bilgisayar

All in one dokunmatik model teknolojisi ile masaüstü bilgisayarlar arasında en yeni ve en güzel yeniliklerinden birisidir. Dizüstü bilgisayar gibi taşınabilir özellikle monitör ve kasa bir arada olacak şekilde tasarlanmış bir modeldir. All in one dokunmatik model masaüstü bilgisayarlar genellikle performanslarına göre gündelik işler ile oyun ve iş istasyonları gibi kullanılabilir. Daha yeni olan bu teknoloji sayesinde masaüstü bilgisayarlar daha ergonomik bir yapıya ve daha az yer kaplama ve kablo kirliliğine karşı mükemmel dış çevre özellikleri sunuyor. Dokunmatik olması özelliği ile hem klavye, mouse ikilisi hem de geniş ekran sayesinde dokunmatik özelliği ile ekrana dokunarak yaptığı o muhteşem detaycı kolaylaştırıcı özelliği ile harika bir özellik sunuyor. Genellikle 23’’lik ve 27’’lik ekran boyutlarında ekran genişliği sunan markalar donanımsal olarak ekledikleri performansa yönelik değişimlerle harika bir all in one dokunmatik masaüstü bilgisayarı sunuyor. Bu tarz masaüstü bilgisayarlar gündelik işler (Film, müzik, yazı) tarzında işleri halletmek veya ofis boy denilebilecek düzeyde işleri halledebilecek kadar yüksek performanslı ve grafiksel alanlarda yapılan programlarda çizim desteğini çok rahat bir şekilde sunan masaüstü bilgisayarlardır. All in one dokunmatik teknolojisi yarattığı bu denli hafiflik ve ince düşünce ile birçok bilgisayar kullanıcısını etkilemiş ve yeni bir tarz getirmiştir.

- Desktop

Geleneksel olarak adlandırabileceğimiz ve sadece kasa olarak adlandırdığımız model masaüstü bilgisayarları. Bu bilgisayarlar tamamen markaların stok olarak ürettiği model ve toplama model olarak ikiye ayrılıyor. Markaların ürettiği stok bilgisayarlar genellikle gündelik hayat ve ofis boy bilgisayarlar olarak adlandırdığımı kategorilerde bulunuyor. Bunların içinde paket olarak çevre birimlerini uygun fiyata satın alabiliyoruz. Bu desktop model masaüstü bilgisayar modelinde en karmaşık ama en uygun ve yararlısı toplama bilgisayardır. Bütçeye göre performanslı ve işlem yeteneği yüksek bilgisayar toplamak tamamen alıcının elinde olan bir şey, farklı markaların modellerini bir araya getirerek kendinize özel masaüstü bilgisayar yapabiliyorsunuz. Oyun ve iş alanında en çok tercih edilen yöntem toplama masaüstü bilgisayar modelidir. Hem oyunda hem de iş istasyonu olarak zorlu ve mükemmel deneyimler için desktop tarzı masaüstü bilgisayarlar daha tercih edilen bir modeldir.

- Mini PC

Masaüstü bilgisayar modelleri arasında prototip denilecek düzeyde ve hala çoğu kesimin kabul etmediği ya da merak etmediği bir modeldir. Bu model masaüstü bilgisayarınızın çantanıza girecek küçük ufak olarak tabir edilen kutu şeklinde bir mini pc model bilgisayardır. Bu model bir bilgisayarda çok fazla yapılacak bir genişliği ve performansı yok. Küçültmek için birçok donanımsal parçadan vazgeçtikleri için yapabilecekleri sınırlı bir modeldir. Bu tarz bir masaüstü bilgisayar alımında yapabilecekleri ofis boy tarzı gündelik programları ve işleri yapacak ve sunum, gösterim gibi daha çok görsel anlatıları destekleyecek projeksiyon cihazlarına destek niteliği taşıyan bir masaüstü model bilgisayarıdır. Yapı olarak küçük ama yaptıkları işler ile büyük bir model olma yolunda ilerliyor. Markaların kendi aralarında ki rekabetler ile mini pc model bilgisayarlarda daha gelişmiş ve kullanışlı teknolojik gelişmeleri göreceğiz. Birçok kişi desktop tarzından büyük ağır kasalardan daha küçük kutu kadar yer kaplamayan ama iş anlamında yüksek performansı ile harikalar yapabilen bir modeldir.

- Oyun Bilgisayarı

Günümüzün en çok tercih edilen en çok istenilen masaüstü bilgisayar modelidir. E-spor müsabakaları çıktığından beri firmalarda oyun bilgisayarlarına yatırımlarını yaptı. Birçok farklı ve kişiselleştirilmiş bir şekilde oyuncu bilgisayarları bulmak daha rahat oldu. Her bütçeye uygun ve her türde istenilen bir oyuncu bilgisayarı bulmak mümkün hale geldi. E-spor ile de birçok gencin ve oyun tutkununun azimle ve hırsla oynadıkları oyunları daha yüksek kalitede, yüksek performansta ve yüksek ışıklandırmaları ile oyuncuların gözdesi haline geldi. Oyuncu bilgisayarların donanımsal olarak yüksek performans işlemleri yapması dışında ışıklandırma alanında da farklılık göstermesi gerekiyor. Gerek kasa olsun gerek monitör olsun bu alanda ışık renk seçenekleri ile oyuncular tasarımsal olarak çok fazla görüntüye önem veriyorlar. Oyuncu bilgisayarları almaya karar vermiş bir satıcı öncelikle bir araştırma yapmalı ve bu araştırmaya uygun kendine en yakın ve istediği özelliklere uygun oyuncu masaüstü bilgisayarını seçmelidir.

Masaüstü Bilgisayar Fiyatları

Masaüstü bilgisayarları birçok marka tarafından ve birçok donanım ve yazılım üreten firma tarafından bir araya getirilen bir yapıda olduğu için fiyatları güncel olarak takip etmelisiniz.

Masaüstü Bilgisayar Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli

Masaüstü bilgisayara alırken dikkat edilmesi gerekenlerden öncelikle toplama mı yoksa stok bilgisayar almak istediğinize bağlıdır. Daha sonra toplama masaüstü bilgisayar almayı düşünüyorsanız donanımsal olarak aldığınız ürünlerin birlikte çalışabilme ve senkronizasyonlarına bakmanız gerekmektedir. Nasıl tür ve ne için karar verdiğiniz masaüstü bilgisayara alırken bir diğer dikkat edilecek kuralda çevre birimlerinin uyumluluğu olmalıdır. Monitör, ses sistemi, klavye, mouse, yazıcı gibi farklı türde ki çevre birimleri ile donanımsal olarak birlikte çalışan malzemeleri seçmeniz en önemli sebeplerinden biridir.

Masaüstü Bilgisayar Nasıl Seçilmelidir?

Masaüstü bilgisayarlar gün geçtikçe daha farklı modeller ve özelliklerle karşımıza çıkmaktadır. İhtiyaçlarınızı doğru bir şekilde karşılayacak masaüstü bilgisayarını seçerken de dikkat edilmesi gerekilen bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Öncelikle masaüstü bilgisayarlara mutlaka ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra karar vermeniz gerekmektedir. Örneğin oyun oynamak için düşündüğünüz bir masaüstü bilgisayarında işlemci ve RAM’e dikkat etmeniz gerekmektedir. Masaüstü bilgisayar için en önemli özellik, işlemcilerdir. Masaüstü bilgisayarınızda RAM’e dikkat etmeniz ise; RAM belleğinin yüksek olması programlarınızın akıcı hale getireceğinden dolayı önem arz etmektedir. Yine masaüstü bilgisayarınızı seçerken grafik işlemci tercihinizi de ihtiyaçlarınız doğrultusunda yapmanız gerekmektedir. Eğer oyun veya yüksek hassas grafik efektlerini kullanıyorsanız, grafik işlemci performansının da aynı orantıda iyi olmak durumundadır. Masaüstü bilgisayar seçimlerinde dikkat edilmesi gerekilen bir diğer önemli nokta ise masaüstü bilgisayarınızın üretildiği tarihtir. Günün teknolojisine uygun seçeceğiniz bir masaüstü bilgisayar tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

Masaüstü Bilgisayarının Fanı Nasıl Temizlenir?

Masaüstü bilgisayarların fanı, bilgisayarınızda ısınan donanımların soğumasını aynı zamanda da performans ve donanımı oluşturan parçaların sağlıklı çalışmasını sağlamaktadır. Ancak masaüstü bilgisayarlarınızın fanında zaman içerisinde hava ve toz birikebilmektedir. Bunun sonucunda, fan masaüstü bilgisayarınızı yeterince soğutamaz ve bilgisayarın performansı düşer. Masaüstü bilgisayarlarda özellikle fan bakımını ihmal etmek donanımsal arızalara yol açabilmektedir. Masaüstü bilgisayarınızın fanı belirli aralıklarla temizlemeniz, aşırı ısınmanın neden olabileceği hasarları önleyecektir. Masaüstü bilgisayarlarda temizliğe başlamadan önce, bilgisayar kasası güçten kesilmeli ve tüm kablolar çıkarılmalıdır. Fan; yumuşak, küçük bir fırça ile temizlenmelidir.

Oyun Bilgisayarı Nasıl Kurulur?

Günümüzde teknolojinin belki de en ilgi çekici ürünlerinden biri oyun bilgisayarlarıdır. Daha yüksek bilgi işlem gücü olan ekran kartları ve işlemcilerde sürekli artan çekirdek sayıları ile bilgisayarlar şimdi her zamankinden çok daha güçlü. Ve sadece kasalar değil, oyun monitörleri de sürekli büyüyor, aygıtlar performans kaybetmeksizin kablosuz oluyor ve sanal gerçeklik gittikçe daha ulaşılabilir hale geliyor.

Bütün bu faktörleri düşündüğümüzde oyun bilgisayarı satın almak için bugünden daha iyi bir zaman olamaz ve bilgisayarı kendiniz kurmak sandığınızdan çok daha kolay. Öncelikle bilgisayarı kuracağınız alanı ayarlayın. Kasayı açın ve güç kaynağını bölmesine yerleştirin. İşlemci ve soğutucuyu ana karta yerleştirin. RAM’i yerleştirin. Arka plakayı hazırlayın ve takın. Kasa konektörlerini takın, PCI, grafik ve ses kartlarının sürücülerini kurun. Sabit disk ve optik sürücüleri takın. Çevre birimleri (fare & klavye) ve monitörü bağlayın.

Bilgisayar İçin Hangi Yan Cihazlar Gerekli?

Özellikle oyun oynayacaksanız olmazsa olmazlardan biri iyi bir kulaklık. Piyasada oldukça ucuz ürünler bulunmakta ama doğal olarak bunlardan mükemmel bir performans bekleyemezsiniz. Fiyat/performans ürünlerini araştırıp bu modellere yönelebilirsiniz. Oynayacağınız oyunlara göre fare seçimi de önemlidir. Örneğin genellikle FPS oyunları oynuyorsanız elinize rahat oturan, biraz daha iri, tutuş kısımları kaygan olmayan bir yapıda olan fare ideal olacaktır. Optik olması FPS için her zaman bir artıdır, çünkü bu fareler hareketi algılamada çok daha hassastır. Ayrıca kablosuz yerine kablolu fare tercih etmek isteyebilirsiniz.

Klavyede ise belirleyici özellik tuşlardır. Neredeyse sonsuz çeşitte tuş seçeneğinden kendinize en uygun olanı seçmelisiniz. Mekanik klavyeler tepki zamanı açısından en iyileridir.

En Ucuz Oyun Bilgisayarı Nasıl Toplanır?

Bir oyun bilgisayarı toplarken bunu en az parayla yapmak için öncelikle doğru parçaları seçmelisiniz. Örneğin masaüstü oyun bilgisayarı toplarken ekran kartı iyiyse işlemciler artık o kadar da önemli değiller. Burada biraz tasarruf edebilirsiniz. i7 işlemciler ne kadar iyi de olsalar o kadar gerekli değiller. Çok az oyun i7 işlemciyi tam performansıyla kullanıyor ve bir i5 ile de aynı performansı daha az bir paraya yakalayabilirsiniz.