track source
track source

Ekran Kartları

Ekran Kartları Fiyatları

390 Ürün gösteriliyor.
HDMI
USB
İşlemci Üreticisi
Ekran Kartı Modeli
VR Desteği
Çözünürlük Desteği
Soğutma Tipi
Fan Sayısı
Display Port Çıkışı
AMD CrossFire
NVIDIA NVLink
AMD FreeSync
Vulkan API
HDR
OpenCL 2.0
NVIDIA Ansel
GeForce VR
NVIDIA G-Sync
NVIDIA GPU Boost
Ekran Kartları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Ekran Kartları modelleri ve Ekran Kartları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Ekran Kartları kategorisinde en favori markalar şu şekilde: HP, Asus, Apple, Lenovo, Dell. 390 adet Ekran Kartları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Ekran Kartları Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Ekran Kartları markası:

2021 yılı Ekran Kartları Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
24 Temmuz 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 390 Ekran Kartları modeli içerisinde en ucuz Ekran Kartları fiyatı 70.0 TL iken, en yüksek Ekran Kartları fiyatı 59900.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Ekran Kartları fiyatlarının ortalaması alındığında ise 24 Temmuz 2021 tarihinde ortalama Ekran Kartları fiyatı ise 9661.06 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
MSI GAMING Nvidia GeForce GTX 1050 Ti 4GB 128Bit GDDR5 DX12 PCI-E 3.0 Ekran Kartı
MSI GAMING Nvidia GeForce GTX 1050 Ti 4GB 128Bit GDDR5 DX12 PCI-E 3.0 Ekran Kartı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
MSI Nvidia GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8G 8GB 256Bit GDDR5 Ekran Kartı
MSI Nvidia GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8G 8GB 256Bit GDDR5 Ekran Kartı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Sapphire Nitro+ Amd Radeon RX 580 8GB OC 256Bit GDDR5 11265-01-20G Ekran Kartı
Sapphire Nitro+ Amd Radeon RX 580 8GB OC 256Bit GDDR5 11265-01-20G Ekran Kartı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Asus DUAL Nvidia GeForce GTX 1060 6GB OC 192Bit GDDR5 DX12 DUAL-GTX1060-O6G Ekran Kartı
Asus DUAL Nvidia GeForce GTX 1060 6GB OC 192Bit GDDR5 DX12 DUAL-GTX1060-O6G Ekran Kartı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Sapphire Amd Radeon RX 570 Nitro+ 4GB 256Bit GDDR5 11266-14-20G Ekran Kartı
Sapphire Amd Radeon RX 570 Nitro+ 4GB 256Bit GDDR5 11266-14-20G Ekran Kartı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Ekran Kartı

Teknolojinin gelişmesinin en önemli getirilerinden biri bilgisayarlardır. Hayatın her alanında kullanımı gerçekleşen bilgisayarlar belli tasarım özellikleri ile satışa sunulur. Monitör, işlemci kasası ve klavye sistemleri ile satışa sunulan bilgisayarların en önemli donanım parçalarından biri de ekran kartıdır. Ekran kartları ekrana görüntüyü gönderen temel bileşenlerden biridir. Donanım özellikleri olarak belli formlarda tasarlanan ve ekrana yansıyan görüntünün kalitesini belirleyen ekran kartları değiştirilebilir özellikler gösterir. Teknoloji her geçen gün ilerleme kaydeder. Birçok teknoloji markası tarafından üretilen ve  belli özelliklerle donatılan ekran kartları mevcuttur. Hem masaüstü hem de laptoplarda kullanımı uygun olan ekran kartları tüm bilgisayarlara uygun olarak üretilir. Ekrana yansıyan görüntünün kalitesi için gerekli olan kartlar harici ya da dahili olarak kullanılabilir. Masa üstü bilgisiyarlarda dahili kasa içine entegre edilirken, diz üstü bilgisayarlarda harici olarak kullanılabilir. İyi bir ekran görüntüsü alabilmek için güçlü bir ekran kartına ihtiyaç duyulur. Özellikle oyun bilgisayarı için büyük önem arz eden Bilgisayar ekran kartı yüksek performans özellikleri gösterir. 

Ekran Kartı Modelleri

Bilgisayarlar, oyun bilgisayarları, oyun konsolları ve televizyonlarda ekrana görüntü gönderilme işlemleri ekran kartları ile gerçekleşir. Dahili ve harici olarak kullanılabilen ekran kartları bilgisayarların en önemli parçalarından biridir. Yeni nesil teknolojiden yararlanılarak üretimi sağlanan ekran kartları Bilgisayar ve dizüstü bilgisayarlarda değiştirilebilir özellik gösterir. Belli teknoloji markaları tarafından hazırlanan ürünler yeni nesil dd3 teknoloji ile de tasarlanır. Dd3 teknolojisi ile hazırlanan ekran kartları grafik içeren bütün oyunları ve uygulamaları çalıştırabilir. Belli özellik ve çeşitlerle hazırlanan ekran kartları teknoloji markalarında mevcuttur. Hafızası ve tasarım işlevselliklerine göre türlere Ayrılan kartlar kullanılacağı cihaza göre değişkenlik gösterir. Eski nesil kartlar vga sistemlerine sahipken  yeni nesil kartlar gtx sistem özellikleri gösterir. 1gb kapasiteden başlayarak çok daha yüksek kalite ve donanımlar ile de tasarlanabilen ekran kartları özellikle oyun bilgisayarları için önemlidir. Bilgisayarların donanım, RAM ve işlemci özellikleri ekran kartının performansını doğrudan etkileyen faktörlerdir. Ekran kartı hafızaları bilgisayarlara gönderilen görüntülerin kapasitelerini belirler. Bu değerler ne kadar yüksek olursa ekrana görüntü gönderme özellikleri o kadar iyileşir. Gigabyte ekran kartı donanımlarında büyük önem sahiptir. Eski nesil bilgisayarlarda düşük GB değerli kartlar yeterli olabilirken, yeni nesil bilgisayarlarda yüksek GB değerlerine sahip ekran kartları kullanımı uygunluk gösterir.  4 gb ekran kartı yüksek grafik özellikleri içeren oyunlarda etkili işlevsellikler gösterir. Özel olarak oyun için tasarlanan ve bilgisayarların içeriklerinde yer alan yüksek çözünürlüklü ekran kartları değiştirilebilir özelliklere sahiptir. İsteğe bağlı olarak değiştirilebilir özellikler gösteren ekran kartları arasından yüksek performansa sahip olan 8 GB  ekran kartları birçok grafiği yüksek program ve oyunları kolaylıkla çalıştırabilir. Gb değerleri yüksek olan ekran kartları 3d oyunlar, 4k videolar ve fotoğraf işleme programları sorunsuz bir şekilde çalıştırabilir. İki çeşit soğutma sistemli üretimi sağlanan ekran kartları fan ve su soğutma sistemli olarak değişir. 2 fanlı ekran kartı çok daha hızlı soğutma işlemi gerçekleştirildiği için verdiği randıman oldukça yüksektir. Özellikle Bilgisayar kalabilen yüksek grafik sistemli oyunlar için 2 farklı ekran kartı tercihleri ile çok daha fonksiyonel kullanım deneyimleri sağlayabilirsiniz. Amd ekran kartı piyasada satışa sunulan en önemli iki markadan biridir. Donanım bakımından çok işlevsel ve yüksek çözünürlüklü özellikler sunan markanın ürünleri arasından bilgisayarlarınıza uygun seçimler yapabilirsiniz. 

Ekran Kartı Fiyatları

Ekran kartları bilgisayarların en önemli donanım parçalarından biridir. Görüntü kalitesinin netlik ve çözünürlüğünü belirleyen ekran kartları belirli güçlere sahip olarak da harici satışa sunulur. Çok sayıda markanın üretim  koleksiyonları arasında yer alan ekran kartlarının fiyatları özelliklerine göre değişkenlik gösterir.  Ekran kartı fiyatları markası ile bağlantılı olarak her bütçeye hitap edebilir. Belli GB değerleri ile satışa sunulan ekran kartlarında özellikler yükseldikçe fiyatlarda Yükselir. Yüksek hafıza kart fiyatları daha yüksek iken düşük hafızalı ekran kartları daha düşük fiyat performanslarından satışa sunulur. Çok sayıda marka tarafından geliştirilerek üretime sunulan kartlar arasından ihtiyacınıza uygun Okan kart şeçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Markadan markaya fiyat farklılığı gözetilen kartlarda kalite ve yeterlilikte önemlidir. Normal kullanım için uygun olan ekran kartları oyun bilgisayarlarında daha güçlü olmalıdır. Bu değişken özelliklerde fiyatlarına yansıyan önemli özelliklerdir. İnternet üzerinden satın alma işlemlerinin yoğunluk kazandığı bu günlerde satış sitelerine toplu şekilde ulaşmak ve fiyat analizi yapmak için cimri.com sitesini takip edebilirsiniz. 

Ekran Kartı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Ekran kartı modelleri Bilgisayar özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Fanlı, su soğutmalı ve gb değerleri değişen çok sayıda ekran kartına belli başlı teknoloji markaları üzerinden ulaşmak mümkündür. Bilgisayar özellikleriniz ve bilgisayarları kullanma amaçlarınız ekran kartlarının fonksiyonlarını belirler. Satın alma yapmadan önce ekran kartlarının kullanılacağı alan ve amacı belirlemek sizi doğru ürünü satın almaya yönlendirir. Günlük kullanım ya da iş bilgisayarları için normal çözünürlük boyutlarında ekran kartları yeterli olabilirken oyun bilgisayarlarda bu özelliklerin daha iyi olması gerekir. Yüksek grafik detayları içeren oyun bilgisayarlarında yüksek çözünürlüklü ekran görüntüsünü sağlamak için GB değeri yüksek kartlardan yararlanmak gerekir. Gardaki içeren yazılım programları için de oldukça etkin bir görev üstlenen ekran kartlarında takılır ve çıkarılabilir özellikli olanları da tercih edebilirsiniz. Tak çıkar özellikli ekran kartlarını hem dizüstü hem de masaüstü bilgisayarlarınızda kolaylıkla kullanabilirsiniz. Ekran kartları hakkında bilgi almak ve kullanıcı yorumlarından faydalanmak için cimri.com sitesinden yardım alabilir, size en uygun ürünün tüm detaylarını inceleyebilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery