track source
track source
track source

İşlemci

İşlemci Fiyatları

404 Ürün gösteriliyor.
İşlemci fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. İşlemci modelleri ve İşlemci fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. İşlemci kategorisinde en favori markalar şu şekilde: HP, Asus, Lenovo, Dell, Intel. 404 adet İşlemci fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen İşlemci Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 İşlemci markası:

2021 yılı İşlemci Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 403 İşlemci modeli içerisinde en ucuz İşlemci fiyatı 23.9 TL iken, en yüksek İşlemci fiyatı 76410.04 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm İşlemci fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Ekim 2021 tarihinde ortalama İşlemci fiyatı ise 2943.61 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

İşlemciler

Bilgisayarından azami verimi almak isteyen birçok bilgisayar kullanıcısı, işlemcisinin özelliklerine önem vererek seçmek ister. Özellikle profesyonel amaçlı bilgisayar kullanan kişiler için en ideal işlemciyi seçmek önemlidir. Ancak kullanıcı, bilgisayarını kişisel amaçlar için kullanıyor olsa bile seçeceği işlemci hakkında bilgi sahibi olması faydalıdır. Birçok profesyonel program ve bilgisayar oyunu, rahat kullanım için doğru  işlemciyi ister. İşlemci bilgisayarın tüm birimlerinin çalışmasını sağlayan, veri akışının kontrolünü yapan ve veriyi işleyen bilgisayar parçasıdır. Verileri değerlendirmek ve yeni veriler üretmek gibi önemli rolleri vardır. İşlemciler sadece bilgisayarlarda değil, cep telefonları ve otomobiller gibi birçok farklı cihazda da kullanılır. İşlemci, önemli görevi dolayısıyla birçok kişi tarafından bilgisayarın beyni olarak adlandırılır. Merkezi işlem birimi (CPU) olarak da bilinen işlemcinin tarihi uzun olmakla birlikte günümüzde aşina olduğumuz mikroişlemciler 1970’lerde çıkar. İlk modeli Intel işlemci 4004’ün üzerine her anlamda beklenmeyen bir gelişme gösterir. Bilgisayarınızdan ne beklediğinize göre bir işlemcide aradıklarınız değişebilir. 

İşlemci Modelleri

İdeal işlemciyi arayanların, bilgisayarlarını hangi amaçlarla kullandıkları ve bekledikleri performans düzeyi önemlidir. Bilgisayar oyunlarını seven ve yüksek grafikleri olan bilgisayar oyunlarını oynamak isteyen kullanıcılar için farklı işlemciler gerekebilir. Veyahut fotoğraf ve video düzenleme programları ya da mesleki programlar kullanacakların da işlemci almadan önce dikkat etmesi gereken detaylar vardır. Küçük bir ön araştırma sizi memnun olmayacağınız bir işlemciyi tercih etmekten alıkoyar. Örneğin; daha yeni serilerden olan  İ9 işlemci serisi, bir işlemcide aradığınız her şeyi, hatta belki de daha fazlasını sunar. Fiyat ve performans uyumu olarak da kullanıcılar tarafından oldukça methedilen ürünler, türünün en iyi örneklerinden biri olarak değerlendirilir. Hızlı işlemciler oluşları ve 16 yollu çoklu görev çalıştırmasıyla profesyonel bilgisayar kullanıcılarının tercih ettiği serilerdendir. Başka bir markanın, yine sekiz çekirdekli bir işlemcisi ise Ryzen 7 işlemci serisindendir. Seri yüksek performans isteyen ve ısınma sorunu yaşamadan oyun oynayabilmeyi önemseyen kullanıcılar için tavsiye edilen işlemciler içerir. Bilgisayarında yavaşlama ve sistem sorunları istemeyenlerin değerlendirmesi mantıklı olabilir. İşlemci AMD Ryzen markası, farklı işlemci arayışları olan kişilere uygun modeller sunar. Bunlardan başka bir tanesi 6 çekirdekli ve 12 iş parçacıklı Ryzen 5 işlemci serisinin ürünleridir. Bu seri, diğer birçok özelliğinin yanında kullanıcının kullandığı uygulamaların performans ihtiyaçlarını tahmin eder ve işlemcilerde çok aranan gerçek makine zekası sunar. Markanın biraz daha amatör amaçları olan ya da bilgisayarlarını kişisel zevki ve hobileri için kullanan kullanıcılara hitap eden modelleri de bulunur. Bütçe dostu olmasıyla da bilinen Ryzen 3 işlemci serisi Türkiye’ye geldiği 2017 yılından beri oldukça ilgi çeker. Başka bir bütçe dostu seçenek olarak ise Intel bize işlemci İ3 serisini sunar. 4 çekirdekli bu seri fiyatından beklenenin çok daha fazlasını kullanıcılara sağlar. Bilgisayarını aktif olarak kullanmayan ama kullandığı zaman da rahat etmek isteyen kullanıcılar i3 ya da işlemci i7 serilerine bakabilir. Bilgisayarınıza uygun işlemciyi seçmek ayrıntılı bir süreç olsa da ürün ve model çeşitliliği işinizi kolaylaştırır.

İşlemci Fiyatları

Sıfırdan bilgisayar toplamak isteyen kullanıcıların; ekran kartı, ses kartı, anakart gibi parçalar arasından belki de en çok önem verdikleri parça işlemcidir. İşlemci seçiminden emin olmak isteyen bilgisayar kullanıcıları, işlemcilerin performansları ve özellikleri hakkında iyice bilgi sahibi olmak ister. Her kullanıcının talepleri farklı olduğu için en ideal işlemci özellikleri de değişir. Özellikler ve performansıyla ilgili doğru kararları verdikten sonra dikkat edilen faktör işlemci fiyatlarıdır. İşlemciler, ihtiyaca göre özellikleri belirlenen ürünler oldukları için fiyatları da geniş bir yelpazeden oluşur. Isınma, donma, takılma gibi sorunları yaşamadan yoğun işlemci kullanımı yapmak işlemcileri için daha yüksek bütçeler harcayabilir. Aynı şekilde azami hız performansını arayan kullanıcılar da bütçelerini buna göre ayarlayabilir. Yüksek performans talepleri olmayan, bilgisayarını günlük amaçlar için kullanmayı planlayan kullanıcılar için ise markalar çok uygun model serileri çıkarmıştır. Öncelikle kullanıcının ihtiyaçları ve ne türde bir kullanıcı olduğu önemlidir.  İşlemci satın almayı planlayan kullanıcılar, ürünler arasındaki fiyat farklılıklarına bakmak için Cimri.com’u ziyaret edebilir.

İşlemci Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

İşlemciler, karmaşık özellikleri ve özel terimler içermesiyle bilgisayarlar konusunda bilgili olmayan insanlar için zordur. Alışverişinizi yapmadan önce iyi araştırmak ve ürün detaylarını karşılaştırmak mantıklı olabilir. Slot tipi ve soket tipi olarak değişen işlemcilerin özellikleri birbirinden farklıdır. İşlemcinin çıktığı yıl, karar verme aşamasında bakılması gerekenlerin başında gelir. Diğer bir önemli detaysa çekirdek sayısıdır. 4 çekirdekli işlemciler ve 6 çekirdekli işlemciler arasında ciddi farklar olabilir. Başka bir önemli faktör ise işlemcinin hızıdır. GHz üzerinden belirlenen hız, işlemcinin çalışma performansını yoğun şekilde etkiler. 3 GHz işlemci hızı birçok orta seviyeli kullanıcının işlerini görecek seviyededir. Profesyonel e-sporcular, online platformlarda içerik üretenler ve yüksek grafikli oyunlara ilgi duyanlar yüksek performanslı işlemcilerle rahat eder. Aynı zamanda mesleği dolayısıyla fotoğraf editleme programları kullanacak olan grafikerler, web tasarımcılar ve fotoğrafçılar için işlemci önemlidir. Bilgisayar destekli tasarım ve çizim yazılımlarını kullanacak mühendisler ve mimarların da yüksek performanslı ürünlere yönelebilir. İşlemci satın alırken karar vermenize yardımcı olabilecek en iyi şeylerden biri ürünlerin kalite testlerindeki performanslarına bakmaktır.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery