Bilgisayar & Yazılımlar

En Ucuz Bilgisayar & Yazılımlar Fiyatları

587647 ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
    yazıcı
Bilgisayar & Yazılımlar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bilgisayar & Yazılımlar modelleri ve Bilgisayar & Yazılımlar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bilgisayar & Yazılımlar kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Bilgisayarlar, Çevre Birimleri, Bileşenler, Sarf Tüketim Malzemeleri, Kablo ve Adaptör. 587647 adet Bilgisayar & Yazılımlar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
MSI Trident X Plus 9SF-490EU Intel Core i7 9700KF 32GB Ram 2TB SSD RTX2080Ti Windows 10 Home Masaüstü Bilgisayar
6 yorum

MSI Trident X Plus 9SF-490EU Intel Core i7 9700KF 32GB Ram 2TB SSD RTX2080Ti Windows 10 Home Masaüstü Bilgisayar

Cimri'nin Seçimi
Dell Inspiron 7567-4B70D128F161C Gaming Intel Core i7 16 GB RAM 1 TB NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 15.6 İnç Ekran Oyun Bİlgisayarı
Dell Inspiron 7567-4B70D128F161C Gaming Intel Core i7 16 GB RAM 1 TB NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 15.6 İnç Ekran Oyun Bİlgisayarı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Bilgisayar Yazılımları Nedir?

Bilgisayar yazılımı olarak adlandırılan, bilgisayar kullanıcısını, bilgisayarda işlerini yapmaya yarayan tüm programlar için verilen genel bir isimdir. Yazılımlar çeşit çeşittir. Bunların arasında yukarıda söylenildiği gibi işlerin yapılmasına yarayan yazılımlar olduğu gibi zararlı ve dikkat edilmesi gereken yazılımlar da mevcuttur. Sıralamak gerekirse sistem yazılımları, uygulama yazılımları, genel amaçlı uygulama yazılımları, kelime işlem programları, hesap tablosu programları, sunum programları, özel amaçlı uygulama yazılımları, sistem yazılımları, işletim sistemi yazılımları şeklinde sıralanabilmektedirler.

Hangi Yazılım Nerede Kullanılır?

Yukarıda da anlatıldığı üzere yazılımlar çeşit çeşittir. Satın alınmak istenen bir yazılıma karar vermeden önce bunun hakkında detaylı bilgi edinmek çok mühimdir. Aksi takdirde örnek vermek gerekirse, bir sistem yazılımı yerine temin edilecek olan bir hesap tablosu programı sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Uygulama yazılımları, programlama dilleriyle yazılan kullanıcıya yönelik yazılardır. Uygulama yazılımları, kullanıcılara belli başlı işlemleri yapma şansı tanıyan bir yazılım türüdür. Genel amaçlı uygulama yazılımları, günümüzde sayısını her geçen gün arttıran yazılımlardır. Örneğin yukarıda vermiş olduğumuz “kelime işlem programları” bu yazılım tipine bir örnektir. Özel amaçlı uygulama yazılımları, belirli birtakım işlerin yapılabilmesi için geliştirilen, dolayısıyla sınırlı amaçları olan yazılım türleridir. İşletim sistemi yazıları ise bilgisayar kaynaklarının yönetimi ve kontrolünü sağlayan yani bilgisayar sisteminin yapacağı işleri yöneten programlar bütünüdür.

Bilgisayar Yazılımları Çeşitleri Nelerdir?

En bilindik bilgisayar yazılım türü anti virüs yazılımlarıdır. Bu yazılımlar bilgisayarlarımızı yabancı ve zararlı yazılımlardan korurlar. Bu sayede bilgisayarınıza internetten gelen herhangi bir saldırıdan korunmuş olur. Zararlı yazılımlar bilgisayarınıza girerek ona zarar veremezler. Diğer yazılım programları ise genel itibariyle bilgisayarın işlevlerini şekillendirmek ve yönetmek için tasarlanan ve kullanılan yazılım türlerindendir.

Bilgisayar Yazılımlar Pahalı Mı?

Bilgisayar yazılımları türlerine göre, markalarına göre ve yeteneklerine göre farklı fiyat aralıklarındadırlar. Örneğin bir Norton Security 60 Türk Lirası iken Kaspersky Anti Virüs programının 2018 versiyonu 75 Türk Lirasıdır. Bunun gibi daha birçok marka ve fiyat seçeneğini, en uygun fiyatları Cimri.com adresinden bilgi alarak temin edebilirsiniz.