track source
track source

Bilgisayar & Yazılımlar

Bilgisayar & Yazılımlar Fiyatları

703903 Ürün gösteriliyor.
Bilgisayar & Yazılımlar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bilgisayar & Yazılımlar modelleri ve Bilgisayar & Yazılımlar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bilgisayar & Yazılımlar kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Bilgisayarlar, Çevre Birimleri, Bileşenler, Sarf Tüketim Malzemeleri, Kablo ve Adaptör. 703903 adet Bilgisayar & Yazılımlar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Samsung LC27F391FHMXUF Monitör
Samsung LC27F391FHMXUF Monitör
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Bilgisayar Yazılımları

Bilgisayar sistemine iş yaptıran onun çalışmasını sağlayan programdır. Bilgisayarın çalışma prensibine göre sistem yazılımı ve uygulama yazılımı olmak üzere iki gruba ayrılırlar. Sistem yazılımları doğrudan bilgisayarın çalışmasından sorumlu olan yazılımlardır. Örneğin klavyedeki bir tuşa bastığında o tuşun ekranda belirmesi gibi bilgisayar kullanıcısını pek de ilgilendirmeyen alt seviye kolay işleri hallederler. Aslında kullanıcının bilgisayarı rahat bir şekilde kullanmasını sağlar. Mesela Windows bir işletim sistemidir. Uygulama yazılımını ise bilgisayar kullanıcıları doğrudan kullanıp o uygulama sayesinde işlerini üretebilirler. Mesela Office programları uygulama yazılımlarıdır. Bilgisayar bileşenleri kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırır.

Bilgisayar Ürünleri

Bilgisayar ürünleri bilgisayar kullanan herkesin işlerini kolaylaştırmaya yardımcı olan ürünlerdir. Bilgisayar günümüzde hem evde hem işte insanların işlerini kolaylaştırıp bilgileri depoladığı için tercih edilen teknolojik bir üründür. Bilgisayarın daha iyi çalışması için aldığınız bilgisayar parçalarının da kaliteli ayrıca sizin yapacağınız işe uygun olması önemlidir. Bilgisayar kabloları monitör ile kasa arasındaki bağı sağlar. O yüzden kablonuzda bir sorun olması bilgisayarın çalışma prensibinin aksamasına neden olur. Aslında aldığınız masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızın kullanımını kolaylaştırmak için bir takım aksesuarlar satın alabilirsiniz. Mesela Mouse dizüstü bilgisayar kullanıcıların işini kolaylaştıran bilgisayar aksesuarlarından biridir. Mouse kullanmaya alışan birisi dizüstü bilgisayar kullanmada zorlanabilir. Mouse dışında eğer bilgisayarınızı oyun oynamak ya da film izleyip müzik dinlemek için de kullanacaksanız ses sistemi de sizin için avantajlı bir aksesuar olabilir. Bilgisayar depolama aygıtı bilgisayardaki verileri kalıcı veya geçici olarak saklayabileceğiniz bilgisayar donanımına verilen addır. Bilgisayar veri depolamak için hard disk’i kullanır. Bilgisayar yazılım programları teknolojik aletleri kullanabilmek için gerekli olan sistem ve programların genel adıdır. İşletim sistemleri, uygulama ve programa yazılımları olmak üzere üç çeşit bilgisayar yazılım programı vardır. Antivirüs yazılımları uygulama yazılımlarının içerisinde yer alır ve bilgisayarınızı güvenli bir şekilde kullanmanız için gereklidir. Office yazılımları da antivirüs yazılımları gibi uygulama yazılımlarına dahildir. Word, excel, powerpoint gibi programlarla çalışanların, öğrencilerin işini kolaylaştırır.

Bilgisayar Yazılımları Fiyatı

Bilgisayar ürünleri ve yazılımlarının fiyatı çeşitli sebeplere göre değişiklik gösterir. Tabi piyasada her bütçeye uygun fiyat aralığında bilgisayar ürün ve yazılımları mevcuttur. Bilgisayar ürünleri ve yazılımları çeşitli özelliklerine göre piyasaya sürülüp kullanıcıların beğenisine sunulur. Alacağınız bilgisayarın ekran çözünürlüğü, anakartı, işletim sistemi, ekran kartı gibi özellikleri bilgisayarın fiyatını etkileyen faktörlerin başında gelir. Gene bilgisayar yazılımlarında da aynı şey geçerlidir. Mesela bir antivirüs programının kaç yıl garantisi olduğu, kaç teknolojik alete kurulum yapılabildiği, size ne kadar koruma sağladığı gibi özellikleri fiyatını etkiler. Siz de sayfamızda bulunan bilgisayar ürünleri ve yazılımlarını özellikleri ile beraber inceleyebilirsiniz. Bilgisayarınız için en ucuz yazılım programı ve ürünlerinin nerede satıldığını cimri.com üzerinden öğrenebilirsiniz.

Bilgisayar Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bilgisayar satın alırken dikkat edilmesi gereken bir takım özellikler vardır. Bunlar kullanıcının talep ve beklentilerine göre şekillenir. Örneğin bilgisayarı oyun için kullanacak birisi ile iş için kullanacak birisinin bilgisayardan beklentileri tamamen farklıdır.  Alacağınız bilgisayarın kullanım amacını belirlediniz ise bu amaca uygun bir anakart seçmelisiniz. Seçeceğiniz bilgisayarın işlemcisi, ram ve ekran kartı da en az anakart kadar önemlidir. Satın aldığınız bilgisayarın aksesuarları kadar içeriğindeki yazılımlar da önemlidir. Bilgisayarınıza mutlaka bir antivirüs yazılım programı yüklemelisiniz. Bu bilgisayarı güvenli kullanmanıza olanak sağlarken aynı zamanda bilgisayarınızın ömrünü de uzatır.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery