Bellek & Depolama Aygıtları

En Ucuz Bellek & Depolama Aygıtları Fiyatları

764 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Bellek ve Depolama Aygıtları Ne İşe Yarar?

Bellek ve depolama aygıtları, bilgisayarlarınızdaki kişisel bilgileriniz, müzikleriniz, fotoğraflarınız, dosyalarınız ya da istemiş olduğunuz programları yedekleyebileceğiniz ürünlerin tümüne verilen bir isimdir. Bu ürünlerin kapasiteleri birbirinden farklı olduğu için ihtiyacınıza göre olan bellek ve depolama aygıtlarını alabilirsiniz.

Bellek ve Depolama Aygıtları Ürünleri Nelerdir?

Flash bellekler, veri depolama araçlarından birisidir ve birçok şeyi içine kaydederek yanınızda taşıyabilirsiniz. Flash bellekler, her tip bilgisayarda, oyun konsolunda ve daha pek çok yerde kullanıldığından, aynı zamanda da hız avantajı ile yanınızdan ayırmayacağınız bir cihaz olmaktadır. Küçük boyutları sayesinde her an yanınızda taşıyabileceğiniz ve verilerinizi saklayabileceğiniz flash belleklerin seçiminde de bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Flash belleğinizi en verimli şekilde kullanabilmek için yüksek kapasiteli bellekleri seçmeniz size avantaj sağlayacaktır. Yüksek kapasiteli verileri, örneğin müzik dosyaları ya da oyun gibi verileri depolamayı düşünüyorsanız, aynı oranda yüksek kapasiteye sahip flash bellekleri tercih etmeniz gerekmektedir. Flash bellek seçiminde kapasite ne kadar önemliyse bir diğer önemli unsur da flash belleğinizin hızı da aynı ölçüde önem taşımaktadır. Taşınabilir hard diskler, veri depolamanız ve yanınızda bulundurmanız için elverişli ürünler arasında yer almaktadır. Taşınabilir hard disklerin kapasiteleri flash belleklere göre daha büyüktür. Nas server yüksek hızda depolama yapabilme özelliğine sahiptir. LAN’a bağlı olarak çalışırlar. Serverden farklı olarak, DNS, DHCP server özellikleri bulunmaz. Bu sunucular, yalnızca veri depolayıp paylaşıma açabilirler. Nas cihazını kontrol edebilmek için yönetim arabirimi kullanılır. Sistem bakımından Integrated nas sistemi, gateway nas sistemi olarak ayrılabilir. Integrated nas sistemi, daha düşük maliyetlidir ve kolay yönetilebilir. Bu sunucu üzerinde bulunan verilere, bilgisayar, cep telefonu ve tabletlerden rahatlıkla ulaşılabilir, multimedya dosyaları izlenebilir. Bu cihazlara, USB girişiyle ek sabit diskler de bağlanabilir. Nas cihazının kurulumu, satın almış olduğunuz ürün yönergelerini takip edilerek yapılabilir. Sizde tüm bu ürünleri incelemek istiyorsanız bilgisayar ve yazılımlar kategorisi adı altında istediğiniz sayfayı ziyaret edebiilirsiniz.

Bellek Temizleme Nasıl Olmalıdır?

Flash belleğinizdeki verileri hızlı bir şekilde sonsuza kadar silmek istiyorsanız format atmanız gerekmektedir. Eğer Mac bilgisayar kullanıyorsanız, flash belleğinizi taktıktan sonra disk izlencesine girmeniz, flash belleğinizi seçerek sil seçeneğini tıklamanız yeterli olacaktır. Windows işletim sistemi kullanıcısı iseniz, flash belleği yine bilgisayarlarına taktıktan sonra, Bilgisayarım’dan flash belleği seçerek biçimlendirmeyi seçmeniz gerekmektedir. Biçimlendirme seçenekleri altındaki hızlı biçimlendirmeyi seçerek kolayca bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

Bellek ve Depolama Aygıtlarının Fiyat Aralığı Nedir?

Bellek ve depolama aygıtları ürünlerinin fiyat aralığı marka, model ve ürün çeşidine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan bu ürünleri sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız bu ürünlerin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz.