track source

Bellek & Depolama Aygıtları

En Ucuz Bellek & Depolama Aygıtları Fiyatları

1540 Ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
    yazıcı
Bellek & Depolama Aygıtları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bellek & Depolama Aygıtları modelleri ve Bellek & Depolama Aygıtları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bellek & Depolama Aygıtları kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Flash Bellekler, Taşınabilir Hard Diskler, Hafıza Kartları, Sabit Diskler, NAS Server. 1540 adet Bellek & Depolama Aygıtları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Bellek ve Depolama Aygıtları Ne İşe Yarar?

Bellek ve depolama aygıtları, bilgisayarlarınızdaki kişisel bilgileriniz, müzikleriniz, fotoğraflarınız, dosyalarınız ya da istemiş olduğunuz programları yedekleyebileceğiniz ürünlerin tümüne verilen bir isimdir. Bu ürünlerin kapasiteleri birbirinden farklı olduğu için ihtiyacınıza göre olan bellek ve depolama aygıtlarını alabilirsiniz.

Bellek Depolama Aletleri Kapasiteleri Ne Kadardır?

Bellek depolama aletleri müziklerimizi, resimlerimizi ve önemli belgelerimizi saklamaya yarayan depolama aletidir. En temel görevi bilgisayar ortamında ki belgeleri saklamaktır. Boyutu ve hafıza değişiklik göstermektedir. Önceleri çok büyük boyutlarda olan bellek depolama aleti şimdilerde çok küçük boyutlara ulaşmıştır. Günümüzde bellek depolama aletleri hafıza boyutları 4-8- 16-32- 64-128- 256-512 GB ve 1-8 TB arasında değişkenlik göstererek karşımıza çıkmaktadır. İçerisine milyonlarca dosya sayısız kitap birçok film alacak şekilde etkili depolama rakamlarına sahiptirler. Flash bellekler, bellek depolama aletlerinden biridir. Her bilgisayar için uyum sağlamakla beraber oyun konsolları ile de uyumludur. Birçok oyunu hafızasında tutar ve saklar. Bilgilerin zarar görmesi oldukça zordur.

Bellek ve Depolama Aygıtları Ürünleri Nelerdir?

Flash bellekler, veri depolama araçlarından birisidir ve birçok şeyi içine kaydederek yanınızda taşıyabilirsiniz. Flash bellekler, her tip bilgisayarda, oyun konsolunda ve daha pek çok yerde kullanıldığından, aynı zamanda da hız avantajı ile yanınızdan ayırmayacağınız bir cihaz olmaktadır. Küçük boyutları sayesinde her an yanınızda taşıyabileceğiniz ve verilerinizi saklayabileceğiniz flash belleklerin seçiminde de bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Flash belleğinizi en verimli şekilde kullanabilmek için yüksek kapasiteli bellekleri seçmeniz size avantaj sağlayacaktır. Yüksek kapasiteli verileri, örneğin müzik dosyaları ya da oyun gibi verileri depolamayı düşünüyorsanız, aynı oranda yüksek kapasiteye sahip flash bellekleri tercih etmeniz gerekmektedir. Flash bellek seçiminde kapasite ne kadar önemliyse bir diğer önemli unsur da flash belleğinizin hızı da aynı ölçüde önem taşımaktadır. Taşınabilir hard diskler, veri depolamanız ve yanınızda bulundurmanız için elverişli ürünler arasında yer almaktadır. Taşınabilir hard disklerin kapasiteleri flash belleklere göre daha büyüktür. Nas server yüksek hızda depolama yapabilme özelliğine sahiptir. LAN’a bağlı olarak çalışırlar. Serverden farklı olarak, DNS, DHCP server özellikleri bulunmaz. Bu sunucular, yalnızca veri depolayıp paylaşıma açabilirler. Nas cihazını kontrol edebilmek için yönetim arabirimi kullanılır. Sistem bakımından Integrated nas sistemi, gateway nas sistemi olarak ayrılabilir. Integrated nas sistemi, daha düşük maliyetlidir ve kolay yönetilebilir. Bu sunucu üzerinde bulunan verilere, bilgisayar, cep telefonu ve tabletlerden rahatlıkla ulaşılabilir, multimedya dosyaları izlenebilir. Bu cihazlara, USB girişiyle ek sabit diskler de bağlanabilir. Nas cihazının kurulumu, satın almış olduğunuz ürün yönergelerini takip edilerek yapılabilir. Sizde tüm bu ürünleri incelemek istiyorsanız bilgisayar ve yazılımlar kategorisi adı altında istediğiniz sayfayı ziyaret edebiilirsiniz.

Bellek Depolama Aleti Dayanıklı Modelleri Hangileridir?

Bellek depolama aletleri artık hayati önem taşıyan cihazlar konumundalar çünkü birçok önemli bilgiler, hayatımızın başrolünde olan anılar videolar resimler bilgisayarda yer kaplamasın diye veya taşınması kolay olsun diye bellek depolama aletlerinde saklanıyor. Bu durumda bellek depolama aletlerinin önemini artırıyor. Bu yüzden aldığınız bellek depolama aletinin dayanıklı ve güçlü yapıda olması gerekiyor. Kolay kırılan ve dayanıksız bir alet size büyük sorunlar çıkarabilir. Metal kasalı olan bellek depolama aletlerini tercih ederseniz oldukça uzun süreli kullanım için idealdir.

Bellek Temizleme Nasıl Olmalıdır?

Flash belleğinizdeki verileri hızlı bir şekilde sonsuza kadar silmek istiyorsanız format atmanız gerekmektedir. Eğer Mac bilgisayar kullanıyorsanız, flash belleğinizi taktıktan sonra disk izlencesine girmeniz, flash belleğinizi seçerek sil seçeneğini tıklamanız yeterli olacaktır. Windows işletim sistemi kullanıcısı iseniz, flash belleği yine bilgisayarlarına taktıktan sonra, Bilgisayarım’dan flash belleği seçerek biçimlendirmeyi seçmeniz gerekmektedir. Biçimlendirme seçenekleri altındaki hızlı biçimlendirmeyi seçerek kolayca bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

Flash Bellek ve Depolama Aletleri Virüslerden Nasıl Korunur?

Çeşitli hafıza depolama aletlerini virüslerden korumak çok önemlidir çünkü bir virüs bulaştığı zaman tüm bilgi belge fotoğraf ve resimlerin yok olması söz konusu olabilir bunun için düzenli olarak depolama cihazlarınızı tarayın, riskli olabilecek aletlere takmayın.

Bellek Depolama Aleti Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Husus Var Mıdır?

Gelişen teknoloji ile birlikte bilinmeyen markaların bile teknolojik depolama sağlayan ürünleri uzun süre kullanılabilmektedir. Markanın önemi çok olmamak ile birlikte kaliteli ve bilinen bir marka almanız memnuniyet ve kalite açısından oldukça yerinde olacaktır. Ayrıca en önemli dikkat edilmesi gereken husus ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir boyutta ürün almanızdır. Size tavsiyemiz bütçenizin yettiği en büyük hafızaya sahip ürünü alarak tekrar tekrar satın alma işlemleri ile uğraşma zahmetinden kurtulmanızdır. Böylece tek bir aygıt size uzun süre yetecek ve ihtiyaçlarınızı karşılamada size oldukça yarar sağlayacaktır.

Bellek ve Depolama Aygıtlarının Fiyat Aralığı Nedir?

Bellek ve depolama aygıtları ürünlerinin fiyat aralığı marka, model ve ürün çeşidine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan bu ürünleri sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız bu ürünlerin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz.

track source