track source
track source

Taşınabilir Hard Diskler

Taşınabilir Hard Diskler Fiyatları

449 Ürün gösteriliyor.
Taşınabilir Hard Diskler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Taşınabilir Hard Diskler modelleri ve Taşınabilir Hard Diskler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Taşınabilir Hard Diskler kategorisinde en favori markalar şu şekilde: HP, Asus, Samsung, Lenovo, Toshiba. 449 adet Taşınabilir Hard Diskler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Taşınabilir Hard Diskler Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Taşınabilir Hard Diskler markası:

En Çok İncelenen Taşınabilir Hard Diskler Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Taşınabilir Hard Diskler Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 449 Taşınabilir Hard Diskler modeli içerisinde en ucuz Taşınabilir Hard Diskler fiyatı 55.08 TL iken, en yüksek Taşınabilir Hard Diskler fiyatı 14238.27 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Taşınabilir Hard Diskler fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Taşınabilir Hard Diskler fiyatı ise 415.3 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Taşınabilir Hard Diskler Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Taşınabilir Hard Disk

Gelişen teknolojinin sağladığı en büyük avantajlar içinde bulunan taşınabilir hard diskler herkesin severek kullandığı araçlar arasında bulunur. Kullanıcıların iş hayatları ve günlük yaşantıları için tercih ettiği hard diskler bazı sorunlara kesin çözümler getirir. Her zaman saklanması gereken dosyaları, görüntüleri, ses kayıtlarını, videoları içine alan bir saklama alanı görevini görür. Hard disklerin hafızasına göre içlerinde barındırabildiği dosyalar farklılık gösterir. Günümüzde herkesin sıklıkla başvurduğu bu yöntem sayesinde saklama alanlarımız genişler ve refahlar. Taşınabilir hard disk sayesinde bilgisayar, telefon, tablet gibi aletlerde bulunup yer kaplayan dosyalar istediğiniz süre boyunca saklanır ve zarar görmeden muhafaza edilir. Çeşitli tasarımlara ve özelliklere sahip olan hard disklerin boyutları ve saklama hafızaları kullanım alanlarına göre farklılık içerir. Ayrıca taşınabilir hard diskler usb görevi de gördükleri için çok amaçlı olarak kullanıma uygun olur. Bir yerden başka bir yere götürmek için oldukça hafif ve uygun boyutlara sahip olan hard diskler gün geçtikçe daha fazla kullanışlı olmaya başlar. Eğer yer kaplayan fakat cihazınız da bulunması gereken önemli dosyalarınız varsa taşınabilir hard diskler ile bu duruma çözüm üretebilirsiniz.

Taşınabilir Hard Disk Modelleri ve Özellikleri

Hard diskleri kaybolma ve bozulma durumu ile karşılaşmadığınız sürece uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Sürekli olarak kullanmadığınız dosyalarınızı saklayacak bir taşınabilir hard diske ihtiyacınız var ise kaliteli ve sağlam bir ürüne sahip olmanız gerekir. Hard disk seçimi yaparken bilmeniz gereken konular arasında öncelikli olarak hafıza kapasitesinin çeşitleri vardır. Eğer günlük yaşantınız için veya okul ödevleri için kullanmak istediğiniz az kapasiteye sahip bir ürün arıyor iseniz 500 gb sizin için yeterli olabilir. Sahip olduğunuz hard disk 500gb olduğu zaman ihtiyacınız olan saklama alanı sizin için yeterli olur. 500gb hafızaya sahip bir hard disk ortama olarak beş kameranın on günlük kayıt işleminin saklanması için yeterli bir hafıza boyutudur. Bu yüzden çok fazla depolamanız gereken dosya ve görüntü yok ise bu hard disk size rahatlıkla yardımcı olur. Fakat daha fazla depolama alanına ihtiyacınız var ise 1 tb hard disk çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Böyle bir depolama alanında saklayabileceğiniz dosyalar içinde yaklaşık 250 bin mp3 dosyası, ortalama bir film boyutu ile 1500’e yakın film, milyonlarca fotoğrafınızı istediğiniz süre boyunca depolama şansı yakalayabilirsiniz. Böylelikle tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir hard diske sahip olursunuz. Fakat sizin ihtiyacınız daha fazla bir depolama alanı ise sizler için uygun olan hard disk 2 tb kapasiteli ürünler olur. 1tb hard disklerin iki katı kapasiteye sahip olan bu hard disklerle binlerce oyunu saklama ve oynama imkanı yakalayabilirsiniz. Tüm ailenizin fotoğraf arşivine yetecek kadar depolama alanına sahip olur ve yine de birçok dosya için boş yer kalacak bir hafızaya sahip hard disk arıyor iseniz 2 tb kapasiteli ürünleri inceleyebilirsiniz. İş amaçlı kullanabileceğiniz ve her zaman tüm bilgileri yanınızda taşıyabileceğiniz bir hard diske ihtiyaç duyuyorsunuz 4 tb kapasiteli ürünler tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak niteliklere sahip olur. Birden farklı tasarımlara ve renklere sahip hard disk 4 tb kapasiteye sahip olduğu zaman sahip olduğunuz depolama alanı neredeyse bir ömür yetecek düzeyde olur. Yüksek aktarım hızına sahip olan bu hard diskler genel olarak usb ile uyumlu şekilde tasarlanır.

Taşınabilir Hard Disk Fiyatları

Günümüz de herkesin önemli ihtiyaçları arasında olan taşınabilir hard diskler çeşitli boyutlara ve özelliklere sahip olduğu için belirlenen fiyatlarda farklılık gösterir. Bütçenize en uygun hard disk fiyatını bulmak isterseniz yapmanız gereken ilk şey ihtiyacınız olan hard diskin teknik özelliklerini belirlemek olur. Böylelikle belirlenen amaçtan sapmadan ve işinize yaramayacak özelliklere sahip bir hard diske fazla bütçe ayırmış olmadan ürüne sahip olursunuz. Çünkü hard disk fiyatları belirlenirken ürünün teknik özellikleri dikkate alınır. Taşınabilir hard diskin önbellek özelliği olup olmaması fiyatı direkt olarak etkileyen durumlar arasında yer alır. Ayrıca hard diskin usb desteği de fiyatın değişmesine neden olan koşullardan olur. Bu durum da hard diskin kullanıcıya sunduğu hizmetler artmış olduğundan dolayı fiyat değişimi gözlenir. Sahip olmak istediğiniz taşınabilir hard diskin hafıza kapasitesi de belirtilen fiyat için önemli noktalar arasında yer alır. Hard diskin içinde bulunduğu kapasite artış gösterdiği durumlarda aynı oran da fiyat içinde artış görülür. Son olarak hard disklerin fiziksel boyutları hafızasına göre artış gösterir. Bu yüzden alacağınız hard disk ne kadar büyükse kapasitesi de o kadar büyük olur. Belirtilen fiyatlandırma koşullarını göz önünde bulundurup araştırma yapar iseniz kendinize en uygun hard diski en ucuz fiyatlarla bulabilirsiniz.

Taşınabilir Hard Disk Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmedi?

Sizin için önemli olan dosyalarınızı veya anılarınızı saklamak isterseniz son derece kaliteli ve sağlam yapılı hard disk almanız gerekir. Öncelikli olarak her zaman yanınızda olmasını isterseniz sahip olmanız gereken hard disk taşınabilir özelliğe sahip olmalı. Daha sonraki adımınız alacağınız hard diskin ihtiyacınız olan saklama kapasitesi ile uyumlu olmasıdır. Böylelikle tüm fazla ve göz önünde durması gerekmeyen dosyalarınızı ihtiyacınız olana dek ortadan kaldırmış olursunuz. Saklayacağınız dosyalara sık sık ihtiyacınız olacağını düşüyor iseniz sahip olmanız gereken hard diskin dönüş hızına dikkat etmeniz gerekir. Böylelikle disk içinde depoladığınız herhangi bir dosyaya kolaylıkla ulaşabilme fırsatı yakalayabilirsiniz. Fakat depolanan dosyalara uzun yıllar boyunca ihtiyacınız olmayacağı düşünüyor iseniz hard diskin dönüş hızının düşük olması sizin için problem teşkil etmeyebilir. Taşınabilir hard disk alırken fiziksel boyutları da konforunuz açısından önemli olur. Bu yüzden ihtiyacınız olan kapasiteye ve taşıma durumunuza göre bir hard disk almanız gerekir. Daha çok iş amacı ile kullanılan ön belleğe sahip olan hard diskler de kullanılan yardımcı hafıza özelliği taşır. Hard disk kullanımını televizyon veya bilgisayarınız da film izlemek amaçlı kullanacak iseniz medya özelliğine sahip ürün almanız amacınıza uygun olur. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery