SSD / Solid State Drive

SSD / Solid State Drive Fiyatları

739 Ürün gösteriliyor.
Depolama Teknolojisi
Bağlantı Arayüzü
Bağlantı Tipi
Kapasite
Çerçeve Boyutu
Garbage Collection(GC)
Uyku Modu
Trim Desteği
Kullanıcı Veri Şifreleme
SSD / Solid State Drive fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. SSD / Solid State Drive modelleri ve SSD / Solid State Drive fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. SSD / Solid State Drive kategorisinde en favori markalar şu şekilde: HP, Samsung, Lenovo, Toshiba, Dell. 739 adet SSD / Solid State Drive fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen SSD / Solid State Drive Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 SSD / Solid State Drive markası:

2021 yılı SSD / Solid State Drive Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 739 SSD / Solid State Drive modeli içerisinde en ucuz SSD / Solid State Drive fiyatı 36.31 TL iken, en yüksek SSD / Solid State Drive fiyatı 88581.03 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm SSD / Solid State Drive fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Nisan 2021 tarihinde ortalama SSD / Solid State Drive fiyatı ise 430.82 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan SSD / Solid State Drive Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Samsung 850 Evo MZ-75E250BW 250 GB 2.5" 540-520 MB/s SSD Sabit Disk
Samsung 850 Evo MZ-75E250BW 250 GB 2.5" 540-520 MB/s SSD Sabit Disk
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Solid State Drive

Bilgisayarlar günümüzde en çok gelişen ve kullanılan elektronik aletlerin başında gelir. Fakat uzun süreli kullanımlarda yavaşlayan bilgisayarlar işlerin aksamasına sebep olabilir. Bu durumda her seferinde yeni bir bilgisayar almak çok maliyetli olur. Bu nedenle bu yavaşlama ve hız problemlerini çözmek amacıyla üretilen SSD’ler kullanılır. SSD denilen cihazın açılımı Katı Hal Sürücü’ dür. Yani bilgisayar içerisinde saklamak istediğiniz verileri mekanik olan parçalardan değil de bellek yongalarından ve dahili devrelerden faydalanarak saklaması anlamına gelir. Bu cihazlar bilgisayarlara ekstra performans sağlar. Bu sayede bilgisayarınızı sürekli değiştirmeden performansını arttırmanıza yardımcı olur. Kısacası bilgisayar içerisine oldukça büyük bir USB Bellek eklediğinizi düşünebilirsiniz. SSD sürücüler bilgisayara oldukça hız kazandırır. Bilgisayarın hızlıca başlamasını ve açtığınız programların hızlıca açılmasını sağlar. SSD yi çok amaçlı kullanabilirsiniz. SSD’ ler tamamen sessiz çalıştıkları için kullanım sırasında sizi rahatsız etmez. SSD’ler bilgisayarlara Sata bağlantıları ile bağlanırlar. Sata bağlantıları bilgisayardan bilgisayara değişir. Sata 1,2 ve 3 olarak üç farklı sürüm buldurur. Kendi bilgisayarınız için uyumlu olan Sata bağlantısına göre birçok ünlü marka arasından size uygun SSD yi bulabilirsiniz. 

SSD Modelleri ve Özellikleri

SSD ler arasında en önemli etken cihaz kapasitesidir. Eğer geniş bir depoya sahipseniz SSD 500 GB olan cihazları tercih edebilirsiniz. Uzun vadeli kullanımlar için SSD 1 TB gibi daha yüksek kapasiteli ürünler daha mantıklı olabilir. Yüksek performanslı ürünler ailesinden SSD Toshiba ürünleri size uzun vadeli kullanım sağlar. Sırasıyla 555 ve 540 MB/s okuma/yazma hızına sahip olduğu için çok hızlı bir üründür. Sizi asla aksamaya uğratmadan işlerinizi halletmenizi sağlar. Bu şekilde hızlı çalışan bir cihaz ihtiyacınız varsa ihtiyacınız olan kapasiteli Toshiba ürünlerini ya da yine yüksek kalitesiyle SSD Samsung markasınının ürünlerini tercih edebilirsiniz. Aradığınız fiyat performans oranına Toshiba kalitesiyle sahip olabilirsiniz. Bir diğer tercih edilen SSD Crucial ise oldukça başarılı bir üründür. Okuma yazma hızı 450 - 599 MB/s aralığında olup yüksek bir performansa sahiptir. Crucial ile yakın rekabet içerisinde olan bir diğer ürün ise SSD Kingston’ dır. Okuma hızı Crucial ile hemen hemen aynı seviyelerde bulunur. Yazma hızı ise biraz daha düşüktür. Bu da fiyatı etkileyen bir faktördür. SSD Sandisk ise yazma ve okuma hızıyla Crucial ile aynı seviyelerde bulunur. Bu nedenle ikisi arasında seçim yaparken zorlanabilirsiniz. İkisi de oldukça başarılı ürünler olup kullanıcılar tarafından  çok fazla talep görürler. Bir diğer talep gören ürün de SSD Adata’ dır. Okuma yazma hızı olarak Kingston’ la hemen hemen benzer seviyelerde bulunurlar. Birbirinden başarılı olan bu ürünler arasında seçim yaparken cimri.com daki yorumlardan yardım almayı unutmayın. Bu özellikler doğrultusunda ihtiyacınız olan SSD yi belirlemeniz daha akıllıca olabilir. Hiç bilmediğiniz bir cihazı sadece yorumlara ya da öneriye göre almak çok doğru değildir. Özellikle bunun gibi elektronik cihazlar uzun vadeli kullanım sunduğu için gerekli teknik bilgileri öğrendikten sonra tavsiye ve yorumlardan fayadalanabilirsiniz. Bu sayede kendiniz için en doğru SSD yi alabilirsiniz. 

SSD Fiyatları

SSD fiyatları markaya, cihazın okuma/yazma hızına, performansına, kapasitesine, boyutuna ve tasarımına göre değişkenlik gösterir. Siz de öncelikler ihtiyacınız olan kriterleri belirlemeniz gerekir. Bilgisayarınızın sahip olduğu Sata terminaline ve ihtiyacınız olan hız seviyesine göre gereksinimleri listeleyebilirsiniz. Gereksinimlerle birlikte marka ve tasarımlar da önemli etkenler arasında bulunur. Köklü ve başarılı markalar her zaman daha iyi garanti sunabilir. Bu kriterleri belirledikten sonra hangi ürünü alacağınızdan emin değilseniz cimri.com a girerek kriterleriniz doğrultusunda filtreleme yapabilirsiniz. Filtreleme sonucunda çıkan ürünlerin kullanıcı yorumlarına, fiyatlarına ve özelliklerine göre karşılaştırabilirsiniz. Karşılaştırma sonucunda bütçenize en uygun ürünü belirleyip cimri.com da aratabilirsiniz. Daha sonra aradığınız ürünün hangi mağazada en uygun fiyatta olduğunu bulabilir ve o mağazadan alabilirsiniz. Cihazı aldıktan sonra sizden sonraki kullanıcılar için cihaz hakkında yorumlarınızı yazarak fayda sağlayabilirsiniz.

SSD Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Eğer bir SSD Drive alacaksanız ve nereden başlamanız gerektiğini bilmiyorsanız sırasıyla bu adımları izleyebilirsiniz. Yeni alacağınız kaliteli bir SSD bilgisayarınıza yüzde 80 e varan performans katkısı sağlayabilir. Bu nedenle seçim yaparken oldukça dikkatli olmalısınız. Öncelikle SSD Drive ın okuma yazma hızına bakmanız gerekir. Okuma yazma hızı sizin sürücüye bir dosyadan okuma ve yazma hızınız olarak düşünebilirsiniz. Bu hızlar sürücülerde MB/sn cinsinden belirtilir. Ortalama hız 300 ile 500 MB/sn arasında değişkenlik gösterir. Bu değer ne kadar yüksekse sizin için o kadar iyi olur. Bir diğer dikkat etmeniz gereken unsur da kullandığınız bilgisayarın hangi Sata türünü desteklediğidir. Bu nedenle önce hangi Sata terminalini destekliyorsa o öğrenilmeli ve seçim yaparken o doğrultuda yapılmalıdır. Eğer sizin için sürücüde hız çok önemli ise Sata teknolojisinin son teknolojisi olan PCI-x / M2 olan versiyonunu tercih edebilirsiniz. Fakat üst düzey bir teknoloji olduğu için yüksek fiyatlı ürünlerdir. Son olarak sürücüde dikkat etmeniz gereken diğer unsur sürücünün kapasitesidir. Uzun ömürlü olması için minimum ssd 240 GB gibi yüksek kapasiteli olan modelleri tercih etmeniz daha doğru olabilir.  

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery