Marka
Samsung
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
  • Bellek ve depolama aygıtları kategorisinde bulunan, SSD’ler yani Solid State Drive’lar ; verileri saklamaya yarayan aygıtlardır. Geleneksel sabit disklerin yerine kullanılan SSD’ler, diğer disklerin çalışma mantığından farklı olarak NAND flash tabanlı bir depolama alanı sağlamaktadır. SSD’lerin içerisindeki bellek yongaları, RAM’ler gibi hızlı çalışmaktadır. Cimri’de Samsung, Kingston, Sandisk, Toshiba ve Ocz gibi onlarca markanın içerisinden bilgisayarınıza en uygun SSD modellerini bulabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırmaları ile sahip olabilirsiniz.

  • SSD Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

    SSD’lerin, sabit disklerin(HDD) yanında sahip oldukları üstünlükler tercih sebebi olmaktadır. Hızları, sessiz çalışması, düşük güç tüketimleri, ısınma problemlerine son vermeleri ve aynı zamanda da dayanıklılıklarıyla her alanda sabit disklerden daha kullanışlı olan SSD’ler, fiyat konusunda her ne kadar HDD’ler kadar uygun olmasa da tercih edilmektedir. Cimri’de en ucuz fiyat karşılaştırmaları ile ulaşabileceğiniz SSD’ler, sundukları özellikler ile tercih sebebi olmaktadır. Bu kadar işlevsel depolama aygıtı olan SSD’leri satın almadan önce de dikkat etmeniz gereken belirli noktalar bulunmaktadır. SSD tercihinizi yaparken önceliğiniz kapasite olmalıdır. SSD satın almadan önce hangi ihtiyaca yönelik kullanacağınızı da belirledikten sonra kapasite seçiminizi kolayca yapabilirsiniz. SSD’ler, HDD’lere göre daha ince ve hafif yapıda tasarlanmıştır.

    SSD satın alımı esnasında inceliklerini de bilgisayarınıza göre belirlemeli ve tercihlerinizi bu şekilde yapmanız gerekmektedir. Taşınabilir SSD modelleri de bulunmakta ve bu modeller arabirim olarak genellikle USB bağlantı noktalarını kullanmaktadır. Bilgisayar kasanızın içerisinde bulunacak SSD modelleri ise arabirim olarak SATA arabirimini kullanmaktadır. Siz de tercihleriniz doğrultusunda arabirimlerine dikkat etmeli ve bu konuda özverili davranmalısınız. SSD tercihinizi taşınabilir mi yoksa bilgisayarınızın içerisinde mi kullanacağınıza karar verdikten sonra arabirime de karar verebilirsiniz. SSD seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise kontrolcü tercihidir. Yüksek performanslı SSD’ler için doğru kontrolcüleri tercih etmeniz önemli bir etkendir. SSD’lerde kullanılan yonga tipleri uzun süre veri depolamayı sağlamaktadır. Elektrik akımı kesildiğinde bile verilerde kayıp yaşanmaz. Siz de ihtiyaçlarınıza ve bilgisayarınıza en uygun SSD modellerini Cimri’de en ucuz fiyat seçenekleri ile bulabilir ve kolayca sahip olabilirsiniz.