Network Ürünleri

En Ucuz Network Ürünleri Fiyatları

1231 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Network Ürünleri Ne İşe Yarar?

Birden fazla bilgisayarın birbirlerine bağlı bir şekilde çalışmasını sağlayan network ürünleri aynı zamanda ciddi yararlar sağlamaktadır. Bu sayede kişiler birbirleriyle kolayca haberleşip, bilgi paylaşabilmektedir. Aynı zamanda bilgisayarlara yazıcı sistemini tanımlayabilir ve tarama, çıktı alma gibi işlemleri tek tuşla yapabilme imkanına sahip olacaksınız.

Network Ürünleri Nelerdir?

Birden fazla bilgisayarın olduğu bir işyerinde, bütün iş bir ana bilgisayar üzerinden yapılır. Bilgisayarlar arasında veri alışverişi için hub çeşitleri veya switch çeşitleri kullanılır. İşyerinin büyüklüğüne, işlem hacmine, bilgisayar sayısına göre seçilecek hub & switch çeşitleri alarak bilgi paylaşımını kolaylaştırabilirsiniz. Birbirine bağlı cihazlar arasında veri alışverişinde kullanılan ve gönderilen veriyi tüm alıcılara ileten basit ağ bağlantı cihazlarına hub denir. Hub çeşitleri aktif ve pasif olarak ikiye ayrılırlar. Aktif olan sinyal güçlendirme özelliğine sahiptir. Hubların daha gelişmişi olan ve istenen bilgisayara veri gönderimi yapabilme gibi yönetilebilme özelliği olan gelişmiş ağ bağlantı ekipmanına switch denir. Switchler portlarına bağlı bütün cihazları tanır ve ayırt edip doğru adrese veri gönderimi yapabilirler. Network aksesuarları, birbirleriyle haberleşen elektronik cihazların oluşturduğu yapıdır. Temel amacı, ortak kaynakların birlikte kullanımını kolay ve güvenli hale getirmektir. Bu kaynak ortak bir yazıcı veya sunucu ya da kurumsal bir uygulama olabilir. Türkçe karşılığı ağdır. Yerel ağ ve geniş alan ağ olmak üzere iki çeşidi vardır. Yerel ağ, aynı tesis veya bina içindeki cihazların birbirine bağlanmasıdır. Farklı yer, şehir ve ülkelerdeki yerel ağları birbirine bağlayan büyük ölçekli ağlara ise WAN veya geniş alan ağ denir. Bunun yanı sıra router sayesinde bir bilgisayar ağı üzerinden veri paketini başka bir bilgisayar ağına gönderebilirsiniz. Access point kablosuz ağ mimarisinin temel bileşenidir. Kontrolör üzerinden tanımlanmış yayınları etrafa dağıtır. Yeni bir kablosuz ağ kurmak veya ortamda var olan sinyal seviyesini güçlendirmek için kullanılabilir. Belirli bir iletim kapasitesi vardır. Şifreli veya şifresiz yayın yayabilir. Network ürünleri kategorisinde bulunan modemler, gelişen teknoloji ile interneti hayatımızın her alanında kullanabilmemizi sağlamaktadır. Herhangi bir kabloya ihtiyaç duymadan çalışan modemler dizüstü bilgisayar kullanımının artması ile de en çok tercih edilen internete bağlanma cihazları arasında yerini almıştır. Bunun yanı sıra wireless adaptör ve powerline adaptörde bu kategori arasında yer almaktadır.

Network Ürünleri Fiyat Aralığı Nedir?

Network ürünleri fiyat aralığı marka, model ve ürün çeşidine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan network ürünlerini sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız ürünlerin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz. Ayrıca tüm bu ürünleri incelemek istiyorsanız bilgisayar ve yazılım kategorisi adı altında istediğiniz sayfaları ziyaret edebilirsiniz.