Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Router Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Router markası:

2022 yılı Router Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
11 Ağustos 2022 tarihinde Cimri.com’da yer alan 380 Router modeli içerisinde en ucuz Router fiyatı 110.35 TL iken, en yüksek Router fiyatı 20076.52 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Router fiyatlarının ortalaması alındığında ise 11 Ağustos 2022 tarihinde ortalama Router fiyatı ise 305.32 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Router

Router, internet bağlantıları için kullanılan, farklı cihazlardaki interneti birbirine bağlaması sayesinde ağ trafiğini yöneten cihazlara verilen isim olarak bilinir. Yönlendirici olarak da isimlendirilir. Router bağlantı kurduğu cihazları IP adresleri üzerinden tanımlar. Bu sayede bilgisayarlar yollarını bulabilirler. Router kullanıldığında, mesafe fark etmeksizin, IP grubundaki kişiler birbirine bağlanabilir. Bu sayede, çok uzakta olan bir cihaza bile aynı odadaymış gibi bağlanabilirsiniz. Router cihazları, tercihe göre, kablolu veya kablosuz olarak kullanılıyor. Günümüzde daha çok yaygın olan kablosuz modelleridir. Kablosuz modellerini kullanımı daha pratik oluyor.  Bu şekilde ağların bağlantısı ve yönlendirmesi kolaylıkla yapılabilir ve Wi-Fi kapsama alanı genişletir.  Hem cihazlar arasında bağlantı kurmak isteyen hem de Wi-Fi’nin çekim gücünü ve kapsama alanını genişletmek isteyen kullanıcılar, router cihazları tercih eder.  Router cihazlar sayesinde dilediğiniz kadar çekim gücü artırması yapabilirsiniz. Ayrıca tek bir ana modeme bağlı olan internet vericisi, router cihazların sayesinde tüm odalara dağıtılabilir ve her yerden kullanılabilir. Siz de kullanım alanınızdaki internetin her yerden kolaylıkla kullanılabilmesini istiyorsanız, router cihazları mutlaka denemelisiniz.

Router Modelleri ve Özellikleri

Router modelleri kablolu ve kablosuz alternatiflerle kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Router kablosuz cihazları tercih etmek günlük işlerinizde ağlara bağlanmanızda size kolaylık sağlar. Bu sayede Wi-Fi kapsamını genişletebilir ve dilediğiniz yerden kablosuz internete bağlanabilirsiniz. Router üreten markalar içinde ön plana çıkan markalardan biri router tp link modelleridir. Bu modeller,  müthiş hızlı bağlantı kalitesi sunar.  Böylece çevrimiçi oyunlar oynayabilir HD videolar ve filmler izleyebilir, aynı zamanda büyük dosyaları da indirmek için kullanabilirsiniz. Kısa zamanda yüksek performans gösterir. Kablolu bağlantı hızı sayesinde yüksek kalitede oyun oynama deneyimi ve içerik akışı sunması sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilir. Kablolu bağlantıların hızlı ve güvenli ayrıcalığından yararlanmak için sizde tp link router modellerini tercih edebilirsiniz. Bu model, çok sayıda giriş noktası barındırmasının avantajı ile çok yönlü bağlanırlık hizmeti verir. İnternet kablosu aracılığıyla modemden gelen bağlantıları kabul eder. Uzaktan yönetim imkanı bulunmaktadır. Herhangi bir kullanıcı etkileşimine gerek kalmadan yönlendirilebilir. Çift bantlı ve yüksek performanslı Wi-Fi aralığı ile geniş kapsama alanı özelliğindedir. Router modem arasındaki ilişki, modem internete açılan ana kapı iken, router cihazları ve ağları birbiri arasında ilişkilendirerek kullanılmasını sağlar. Wireless router modelleri ile evin her yanında teknolojinin ve eğlencenin etkisini hissedebilirsiniz. Wireless router modellerinin birçoğunda geniş bant kapasiteli ve hızlı bağlantı özelliği bulunur.  Böylece Çevrim içi oyunları rahatça oynayabilir,  HD videoları donmadan izleyebilirsiniz. Ayrıca çok büyük dosyaların sorunsuz indirilmesine de yardımcı olur. Wireless router modelleri ile evinizin her yerinden tam kapasite ile internete bağlanabilirsiniz. Salonda, bahçede veya balkonda. Nerede isterseniz orada. İnternet bağlantınız daima sizinle. Router kablosuz modelleri en çok tercih edilen cihazlardandır. Çoklu internet kullanımı olan ortamlarda Wi-Fi paylaşım problemleri yaşanabiliyor. İnternet kalitesini etkileyen bu gibi durumlarda router cihazları yardımınıza koşuyor. Kullanıcıların büyük bir bölümü tarafından beğenilerek deneyimlenen router cihazlar, internet hız kalitesini yükselterek işlerinizi kolaylaştırıyor.

Router Fiyatları

Router çeşitleri, piyasada çok farklı model ve marka tarafından satışa sunulmaktadır. Router fiyatları da marka ve model tercihine göre değişiklik gösteriyor. Bütçenize en uygun olan ürünü bulabilmeniz için piyasada pek çok farklı model bulunur. Yukarıda özelliklerini sıraladığımız ürünleri ve daha pek çok modeli uygun fiyatlarla satın almak için cimri.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Sayfanın filtrelerini kullanarak en uygun fiyatı veren satıcıdan güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Router cihazları, çoklu internet paylaşım ortamları için en gerekli şeylerden biridir. İnternetinizin hızını artırarak çevrimiçi oyunların ve diğer görsel içeriklerin rahatlıkla açılmasını sağlar. Mağazaların dönem dönem yaptığı indirim kampanyalarını takip ederek siz de uygun fiyatlarla router cihazı alabilirsiniz. Router cihazlarının en popüler markalarından biri olan Tp Link markası da zaman zaman yaptığı kampanyalarla müşterilerine indirimli fiyatlar sunuyor. Almak istediğiniz cihazın özellikleri de fiyat politikalarını etkileyebilmektedir. Wireless özellikli cihazlar biraz daha yüksek fiyatlı olabiliyor. Klasik ethernet kablosu ile bağlanan cihazların fiyatları ise daha uygun olabilmektedir.

Router Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kablosuz internet yönlendiricisi adıyla da bilinen router cihazları alırken dikkat edilecek bazı hususlar bulunuyor. Piyasadaki modeller genelde birbirlerine benziyor. Ancak modeller incelendiğinde her birinin birbirinden farklı özelliklerinin olduğu görülür. Router cihazı alırken kullanım amacına göre alışveriş yapmak doğru olacaktır. En önemli şey, cihazın hız derecelendirmesinin yüksek olmasıdır. İnternet servis sağlayıcısının verebileceği hız kapasitesini de dikkate alarak, yüksek hızlı kablosuz router modelleri almak doğru olacaktır. İnternetten alışveriş yaparken kullanıcı sayısı en fazla olan ürünü seçmek, ürünün kalitesi açısından fikir verebilir. Genel olarak olumlu ve olumsuz yorumlara göz atarak, olası problemlerden önceden haberdar olabilirsiniz. Router kablosuz internet yönlendiricileri, ne kadar yüksek oranda hız vaadi yaparsa yapsın internet sağlayıcılarının ve kullanılan cihazların performansı hız verimliliğinde etkili olur.  Onun için yüksek fiyatlarla yönlendirici alışverişi yapmadan önce, kullandığınız cihazların kapasitesini de dikkate almak doğru olur. Router cihazlarını daha önceden almış ve geri bildirimde bulunmuş kişilerin yorumları hangi cihazı tercih etmenin doğru olduğu hakkında fikir verebilir. Ayrıca almak istediğiniz ürünler için ne kadar bir bütçeye sahip olduğunuzu önceden belirleyip ona göre alışveriş yapmakta faydalı olacaktır. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery