track source
track source
track source

Hub & Switch

Hub & Switch Fiyatları

1058 Ürün gösteriliyor.
Hub & Switch fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Hub & Switch modelleri ve Hub & Switch fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Hub & Switch kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, HP, Asus, Lenovo, Dell. 1058 adet Hub & Switch fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Hub & Switch Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Hub & Switch markası:

En Çok İncelenen Hub & Switch Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Hub & Switch Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1056 Hub & Switch modeli içerisinde en ucuz Hub & Switch fiyatı 3.02 TL iken, en yüksek Hub & Switch fiyatı 82251.99 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Hub & Switch fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Hub & Switch fiyatı ise 97.41 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
HP 1920-48G-PoE+ JG928A Switch
HP 1920-48G-PoE+ JG928A Switch
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Hub ve Switch

Hub ve switch ürünlerinin en bilinen isimlerinden bahsetmek gerekirse çoklayıcı tanımı verilebilir. Özellikle işyerlerinde kullanılan bilgisayar sistemleri için kullanılan bu ürünler, cihazlar arasında veri alışverişi yapmak için kullanılan yedek malzemelerdir. İşyerlerinin genel kapasitelerine, kullanılan bilgisayar adedine göre çeşitlenen hub switch modelleri kullanım amaçlarına göre çeşitlenen ürünlerdir. Hublar basit olarak veri alışverişleri yaparken, switchler daha güvenli veri alışverişleri yapabilen ürün çeşitleridir. Kurulumları ve kullanımları teknik bilgi gerektiren bu ürünler birçok farklı teknoloji markası tarafından üretilir. Hub ve switch üretici markaları birçok farklı türde çoklayıcı ürünü üretir. 12 port, 18 port, 24 port gibi modellere olan ve network ürün kategorileri arasında listelenen bu ürünlerin teknik özellikleri bakımından profesyonel destek alınarak bilgisayar sistemlerine dahil edilmesi gerekir. Banka, çağrı merkezi yazılım şirketleri, okullar ve benzeri çoklu bilgisayar kullanılan kurum ve kuruluşlarda cihazlar arası bilgi alışverişlerinin yapılmasını sağlayan ürünler hakkında detaylı teknik bilgiler cimri.com sayfalarından edinilebilir. 

Hub ve Switch Çeşitleri

Hub ve switch ürünleri bilgisayar sistemleri için kullanılan ve network malzemeleri olarak bilinen teknolojik ürün çeşitleridir. En genel tanımları ile bilgisayarların birbirleri ile bağlantı ve iletişim kurmalarını sağlayan ve aynı ağdaki bilgisayarların ağ kartlarından kablolar uzatılarak veri alışveriş yapmaya olanak tanıyan cihazlardır. Bu iki ürün arasında özellikleri bakımından farklar bulunsa da kullanım amaçları aynıdır. Bankalar, holdingler, okul benzeri eğitim kurumları, devlet kurumları, özel işletmeler gibi bilgisayarların çok olduğu alanlarda kullanmanın neredeyse zorunlu hale geldiği bu ürünler gelişen teknoloji sayesinde bilgisayarlar arasında saniyeler içinde veri alışverişi yapılmasını sağlar. Özellikle banka benzeri işletmelerde oldukça pratik hizmet sunma olanağı veren bu ürünlerin çeşitlerinden bahsetmek gerekirse; en çok kullanılanlarının hub switch router adları ile listelendiği söylenebilir. Bu isimlerle listelenen ürünlerin hemen hepsi aynı işleve sahiptir. Hublar, aynı ağda bulunan bilgisayarlar arasında veri alışverişi yapmak isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilen en eski cihazlardır. Bu cihazlar aynı ağ üzerinde bulunan veri paketlerini diğer bağlantısına gönderirken gerekli olan güvenlik kontrollerini yapsa da yoğun veri akışlarında tüm sorunları algılayamayabilir. Bu nedenle hublar güvenli veri alışverişi  açısından günümüzde çok fazla tercih edilmemektedir. Switchler ise hublardan sonra daha gelişmiş cihazlar olarak bilinir. Bu ürünler aynı ağda bulunan cihazlar arasında veri alışveriş yaparken diğer noktaya gönderilecek olan veriyi analiz ederek teslim edileceği bilgisayar sistemini tercih edebilir. Yani hublar gibi aynı alanda bulunan tüm bilgisayarlara veri aktarmak yerine verinin aktarılması gereken tek veya birkaç bilgisayara veri aktarabilme özelliğine sahiptir. Böylece şirketlerde belirli departmanlar içinde ve belirli departmanlar arasında veri alışverişi yapılabilir. Switchler aynı zamanda güvenlik açısından hublara göre çok daha hassas özelliklere sahip ürünlerdir. Hub switch router modem olarak da bilinen cihazlar arasından routerlar diğer veri yönlendirme cihazlarına göre hem kablolu hem de kablosuz özelliklere sahiptir. Bu sayede çeşitli özellikte bilgisayarları birbirine bağlamaya olanak tanır. Ayrıca routerlar veri alışverişi sırasında paketlenen içeriği diğer bilgisayara ulaştırmadan önce analiz eder ve herhangi bir tehlike durumunda veri alışverişini otomatik olarak durdurur. Dolayısı ile hemen her bir yönlendirici cihaz bilgisayar sistemlerinde depolanan bilgileri pratik bir şekilde başka bir bilgisayardan ulaşılır olmasını sağlar. 

Hub ve Switch Fiyatları

Hublar, switchler ve routerlar genel olarak aynı işlemleri yapan, veri alışveriş cihazları olarak bilinse de hemen her biri birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Öncelikle hubların gelişen teknoloji sayesinde aslında artık çok tercih edilen cihazlar olmadığı söylenebilir. Ancak küçük işletmelerde ve evlerde tercih edilmelerinin nedeni bu ürünlerin diğerlerine göre daha uygun fiyatlı olarak bulunabilmesidir. Evlerde bulunan birden fazla bilgisayarın birbiri arasında alışveriş yapmasına olanak sağlayan hublar, dışarıdan herhangi bir yabancı veri alınmadığı sürece iki bilgisayar arasında güvenlik problemi yaratmayabilir. Ancak yine de bilgisayarlar üzerinde antivirüs programlarının bulunması önerilir. Switchler ise hublara göre güvenlik ve teknolojik özellikleri açısından daha çok tercih edilen ürünlerdir. Bu ürünler tıpkı routerlarda olduğu gibi şirketlerde sık sık kullanılan ürünlerdir. Her iki ürününde birçok farklı seçeneği bulunabilir. Hub ve switch fiyatları tüm bu etkenlere göre farklı olarak şekillenir. Bu ürünlerin bilgisayar sayılarına göre 4 porttan 24 porta kadar seçenekleri bulunabilir ve bu ürünlerin her bir çeşidinin veri alışveriş hızları birbirinden farklı olabilir. Bu yüzden de hub ve switch fiyatları için tek bir fiyat vermek zor olabilir. Bu ürünler arasında hub switch poe teknolojisi ile üretilen çeşitlerin tüm diğer cihazlara göre en yüksek fiyat aralıklarına sahip olduğu söylenebilir. 

Hub ve Switch Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Hub switch modelleri arasında tercih yaparken detaylı teknik bilgilere hakim olmak oldukça önemlidir. Bu ürünler belirli sayıda bilgisayar sistemleri arasında veri alışverişi yapmaya yarayan aletler olduğundan cihazların kullanılacakları alana, bu alanlarda bulunan bilgisayar sayısına, bu bilgisayarların özelliklerine dikkat etmek ve buna göre cihaz seçimi yapmak gerekir. Hub, switch ve router cihazlar güvenlik özelliklerine, verileri aktarma hızına ve cihazlarda kullanılan port sayısına göre birbirinden ayrılabilir.  Satın alma yapmadan önce kullanıcıların mutlaka teknik bilgi sahibi olması ya da uzman kişilere danışmadan satın alma yapmaması gerekir. Örneğin, hublar çoklayıcı olarak bilinen en eski cihazlardır. Evlerde kullanılabilecek olan bu cihazların şirketlerde kullanımı artık yaygın değildir. Üstelik hublar switchlere göre programlanabilir özellikte olmadıklarından switch kullanımı günümüzde daha sık tercih edilir. Aynı zamanda bu ürünler veri alışverişi sırasında verilerin analizini yaptıkları için daha güvenli sayılabilir. Hub, switch, router modem tercih ederken dikkat edilmesi gereken önemli detaylardan biri de, bu cihazları üreten birçok teknoloji markası arasından dünya genelinde kalitesini ispat etmiş markaları tercih etmektir. Bu markalar arasından seçim yapmak, hem güvenlik hem de dayanıklılık açısından oldukça önemlidir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery