track source
track source

Powerline Adaptör

Powerline Adaptör Fiyatları

80 Ürün gösteriliyor.
Powerline Adaptör fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Powerline Adaptör modelleri ve Powerline Adaptör fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Powerline Adaptör kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Asus, Xiaomi, Acer, Philips, Dell. 80 adet Powerline Adaptör fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Powerline Adaptör Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Powerline Adaptör markası:

En Çok İncelenen Powerline Adaptör Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Powerline Adaptör Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 80 Powerline Adaptör modeli içerisinde en ucuz Powerline Adaptör fiyatı 4.05 TL iken, en yüksek Powerline Adaptör fiyatı 5170.75 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Powerline Adaptör fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Powerline Adaptör fiyatı ise 255.63 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Powerline Adaptör Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
TP-Link RE500 Menzil Genişletici
TP-Link RE500 Menzil Genişletici
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
TP-Link TL-PA7010 AV1000 Gigabit Powerline Adaptör
TP-Link TL-PA7010 AV1000 Gigabit Powerline Adaptör
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
TP-Link RE210 Powerline Adaptör
TP-Link RE210 Powerline Adaptör
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Powerline Adaptör

Ev ve iş ortamları gibi iç mekanlarda günlük olarak yoğun bir internet kullanımı mevcuttur. Ancak hem kablolu hem de kablosuz internetin belirli ortam içinde sınırlı bir erişim alanı bulunur. Kullanıcı sayısı ile kullanım yoğunluğu arttığında erişim alanını genişletmek adına bazı yardımcı ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Powerline adaptör ağ bağlantısının kapsamını genişletirken aynı zamanda bağlantı performansını yükselten yardımcı ekipmanlardır. Avantajlı özellikleri nedeniyle kapalı ortamlarda sıklıkla tercih edilir. Menzil genişletici olarak bilinen adaptörler farklı teknoloji markaları tarafından çeşitli model ve özelliklerde üretilir. Mevcut bağlantı türüne göre tercih edilen adaptör modellerinde ortama ekstra kablo çekmeye gerek kalmadan kesintisiz internet gereksinimini karşılar. Ev ve ofislerde kullanılabilen adaptörler yalnızca bilgisayarlar için değil oyun konsollarında da başarılı bir performans sergiler. İç mekanların herhangi bir noktasında arzu edilen hızda internet erişimi için ayrı bir kolaylık sağlar. Elektrik prizi ve powerline seti ile düşük bir bütçe ayırarak internet performansınızı geliştirebilirsiniz.

Powerline Adaptör Modelleri

İnternet erişiminin gittikçe genişlediği bölgelerde kullanıcı sayısıyla beraber artan bağlantı problemi ortaya çıkar. Çok katlı yapılarda veya evin uzak noktalarında yaşanan internet bağlantı sorunlarına yönelik birçok alternatif araç tasarlanır. Son zamanlarda kullanım pratikliği ile sık sık tercih edilen Powerline adaptör modellerinin farklı çeşitleri bulunur. Kullanım alanına göre ayrılan çeşitler arasında ağ ve ethernet gibi çeşitli adaptör türleri vardır. Ağ adaptörü genellikle elektrik şebekesi üzerinde gigabit hızda bir ağ oluşturur. Bazı modellerde yer alan şifreleme ile güvenli bağlantı olanağı tanır. Zyxel ve Tp-link gibi akıllı cihazlar üreten başarılı markalar bağlantı sorunlarına pratik ve düşük maliyetleri çözümler sunan adaptör modellerine sahiptir. Akıllı dijital ürünlerin liderlerinden olan Zyxel, evdeki kişisel kullanımlar için yaratıcı çözüm sunan modeller üretir. Akıllı telefon ve tablet gibi cihazlara yönelik çeşitli erişim ekipmanlarına odaklı tasarımlar sunar. Onlardan birisi olan Zyxel powerline adaptör modelleri ortalama 100 ile 240 V aralığında çalışarak sıradan enerji dalgalanmalarından etkilenmez. En nitelikli performansı doğrudan prize takıldığında verir. Prizi adeta kablolu internete dönüştüren adaptörler yaklaşık 1000 Mbps özelliğe sahiptir. Ethernet adaptörü sahip olduğu ethernet bağlantısı ile 500 Mbps ve 1000 Mbps arasında model seçenekleri sunar. %60’a yakın geliştirdiği ağ performansının yanı sıra kullanım boyunca enerji tasarrufu da sağlar. Switcher, router ve adaptörleri ile öne çıkan Tp-link akıllı teknolojinin sunduğu çözümleri ulaşılabilir kılmak için çalışır. Tp-link powerline adaptör modelleri 200 Mbps -1200 Mbps arasında farklı özellikler sergiler. Güç hatta teknolojisinden faydalanılarak geliştirilen Tp-link adaptörleri veri aktarım hızını yüksek bir seviyeden gerçekleştirir. Uygun bir güç çıkışına takılan adaptörler genişletilmiş ağı, güç çıkışının bulunduğu her alana taşır. Elektrik tesisatı üzerinde ortalama 300 metre menzile sahip olarak frekans aralığı 2.4 ile 2.5 GHz kapsamında çalışır. İnternet kullanımlarının sıklığına ve yoğunluğuna göre uygun adaptör modellerini bulmak mümkündür.

Powerline Adaptör Fiyatları

Ev ve ofis ortamlarında yaşanan yavaş ve kesintili internet bağlantısı problemi için geliştirilen bazı ürünler bulunur. Güç modülü görevi gören adaptörlerin farklı markaların bünyesinde çeşitli modelleri sunulur. Adaptörlerin fiyatları ürün modeline, menziline, frekansına, port ve Mbps özelliğine göre değişiklik gösterir. Adaptörlerin Mbps kapasitesi modeline bağlı olarak 200 ile 1200 Mbps arasındadır. Mbps değeri arttıkça çekim performansı ile beraber adaptörün maliyeti de artar. Powerline adaptörlerinin menzili ücreti doğrudan etkileyen nitelikler arasında yer alır. Bağlantının kullanılacağı alan ne kadar genişse ihtiyaç duyulan adaptör menzilinin aynı ölçüde geniş olması gerekir. Yaklaşık 2.3 ile 2.6 Hz arasında değişen frekans aralığına sahip adaptörlerden yüksek Hz özelliği gösteren modellerin maliyetleri düşük olanlardan daha yüksektir. Çift ve tek bantlı olarak değişebilen adaptör modellerinde tek bantlı olanları yeterli performansı ile düşük bütçelere hitap eder. Tüm bu özellikler içinde donanımsal ve ekstra ekipmanlar açısından nitelikli olan Powerline adaptör çeşitleri farklı bütçelere göre uygun modeller içerir. Adaptörün kullanılacağı ortamın şartlarına, kişisel tercihlerinize ve bütçenize göre ideal modeli belirleyebilirsiniz.

Powerline Adaptör Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Gerek iş gerekse kişisel alanda yaygın olarak kullanılan internet ağları belirli bir çekim kapasitesi ile çalışır. Ortamın genişliği ve kullanan kişi sayısına göre bağlantı kalitesi değişiklik gösterir. Eğer bağlantı kalitenizi yükseltmek isterseniz Powerline adaptör satın almadan önce bazı özelliklere dikkat etmeniz gerekir. Adaptör modeli, sunduğu özellikler, menzil ve frekans bu özelliklerin başında gelir. Örneğin internet bağlantı kalitesini arttırırken aynı zamanda birden çok cihazı bağlamak isterseniz çift bantlı menzil arttırıcı özelliğe sahip adaptörler idealdir. Büyük veya çok katlı bir evde yaşıyorsanız evin dilediğiniz köşesinde güçlü bir bağlantı için geniş menzile sahip bir adaptör kullanabilirsiniz. Farklı Mbps kapasitesi sergileyen adaptörler arasında kullanım tercihlerinize en uygun  modeli seçebilirsiniz. Powerline adaptörlerinin yanı sıra farklı kullanım amaçlarına yönelik tasarlanan şarj adaptörü çeşitleri bulunur. Doğrudan prize takılabilen bu modellerde pratik taşıma ve hızlı şarj etme özelliği vardır. Cimri.com üzerindeki kategori filtreleri ile Zyxel ve Tp-link gibi markaların Powerline adaptör modellerini karşılaştırabilir, sizin için ideal cihazı satın alabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery