• En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Kablo ve Adaptör Nedir?

Kablo, elektrik akımını iletmeyi sağlayan iletken tellere verilen genel bir isimdir. Adaptör ise farklı bir akımı doğru akıma çeviren ürünlere verilen genel bir isimdir. Genel amaçları ise kullanılan elektronik cihazların düzgün çalışmasını sağlamaktadır. Kablo alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kablonun uygulanacağı yerler arasındaki mesafedir. Buna göre kablo almanız gerekmektedir. Adaptör alırken ise voltaj uyumuna dikkat edilmelidir.

Kablo ve Adaptör Ürünleri Nelerdir?

Ağ ve network kablosu, birden fazla elektronik cihazı bir biri ile entegre etmeye yaramaktadırlar. Bir bağlantı kablosu kullanarak, televizyonu bilgisayara, bilgisayarı telefona, fotoğraf makinesini tablet cihaza bağlayabilir, aralarında veri akışı sağlayabilirsiniz. Ses kablosu, bilgisayar, telefon ya da televizyon gibi ürünlerin seslerini kablo yardımıyla yükseltmenizi sağlamaktır. Sinema, tiyatro, konser ve festivallerde ses için kullanılan kablolardır. Bilgisayar kablo çeviriciler, kullanacağımız ürünlerin girişlerini bilgisayarın çıkışları ile eşleştirirken bilgisayar adaptörü ise şarj edici özelliğe sahiptirler. USB kablo yardımı ile birlikte telefonunuzu şarj edebilir ya da telefonunuzdaki bilgileri bilgisayara aktarabilirsiniz. Görüntü kablosu ile birlikte bilgisayarınızı televizyona bağlayarak film izleyebilir ya da konsol oyunlarınızı televizyona bağlayarak oyun oynayabilirsiniz. Bilgisayarınız ya da benzer donanımlarınız ve cihazlarınızın çalışması ya da şarj olabilmesi için gerekli enerjiyi ya da elektriği taşımak ve sağlamak için kullanılırlar. Cihaza bağlanan kısmı üç adet çıkıntı olan ve fiş kısmına göre nispeten daha küçük olan başlıktır. Aynı şekilde bilgisayarınız ya monitörünüzde de bu kısma karşılık olarak üç girişli bir bölme vardır. Bu şekilde güç kabloları nereye takılır diye aramanıza gerek kalmaz. Güç kablosunu bağlamak son derece kolaydır. Tek yapmanız gereken giriş kısmına doğru itmektir. Diğer uç ise normal priz içindir. Bunlar klasik olan kablo modelleridir. USB, micro usb ya da tek yuvarlak girişli olan çeşitler de farklı cihazlar için mevcuttur. Bu kabloların renkleri ise çok çeşitlidir ve evinizde modern bir görünüm ile kullanımınız için uygundur. Her anlamda olan kişisel veri bilgilerinizi disk kablosu sayesinde yedekleyebilirsiniz. Seri ve paralel kablolar, genellikle bilgisayarların yazıcı gibi diğer donanımlara bağlanmasında kullanılır. Paralel kablolarla genellikle 8 bitlik verinin aynı anda iletilmesi sağlanır. Dijital kamera ve hafıza kartı gibi dijital ürünlere veri transferinde kullanılan üniversal seri kablolar da vardır. Sizde ihtiyacınıza uygun olan bu ürünleri bilgisayar ve yazılımlar kategorisi adı altında inceleyebilirsiniz.

Kablo ve Adaptör Ürünlerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Kablo ve adaptör ürünlerinin fiyat aralıkları marka, model ve ürün çeşidine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan kablo ve adaptör ürünlerini sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız kablo ve adaptör ürünlerinin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz.