track source

Bilgisayar Çevirici ve Adaptörü

Bilgisayar Çevirici ve Adaptörü Fiyatları

37883 Ürün gösteriliyor.
Bilgisayar Çevirici ve Adaptörü fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bilgisayar Çevirici ve Adaptörü modelleri ve Bilgisayar Çevirici ve Adaptörü fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bilgisayar Çevirici ve Adaptörü kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Retro, HP, Samsung, Apple. 37883 adet Bilgisayar Çevirici ve Adaptörü fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Bilgisayar Çevirici ve Adaptörü Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Bilgisayar Çevirici ve Adaptörü markası:

En Çok İncelenen Bilgisayar Çevirici ve Adaptörü Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Bilgisayar Çevirici ve Adaptörü Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 37883 Bilgisayar Çevirici ve Adaptörü modeli içerisinde en ucuz Bilgisayar Çevirici ve Adaptörü fiyatı 1.24 TL iken, en yüksek Bilgisayar Çevirici ve Adaptörü fiyatı 10161.54 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Bilgisayar Çevirici ve Adaptörü fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Bilgisayar Çevirici ve Adaptörü fiyatı ise 80.14 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Bilgisayar Çevirici ve Adaptörü Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Microsoft CG4-00008 Kablosuz Görüntü Adaptörü
Microsoft CG4-00008 Kablosuz Görüntü Adaptörü
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Bilgisayar Çevirici ve Adaptörü

Çoğu elektronik alette kullanılan adaptörler alternatif akımın doğru akıma dönüştürülmesini sağlayan elektronik araçlardır. Bu işlemi redresör doğrultucu denilen devreler sayesinde gerçekleştirir. Redresörlerde kullanılan diyot ya da tristörler vasıtası ile alternatif akımın doğru akıma çevirim işlemi sağlanır. Bir başka deyişle adaptörler, cihazın şebeke elektriği ile çalışabilmesi için gerekli olan voltaja düşürülmesini sağlayan aparattır. Doğrultucu olarak çalışan adaptörler 220 volt yüksek akımlı şehir elektriğini aygıtın kaldırabileceği güç seviyesine düşürmeye yarar. Bilgisayar adaptörü pillerle aynı görevi görür fakat piller kadar düzgün akım veremez. Alternatif akım güç adaptörü pili şarj etmek ve bilgisayarların uzun süre çalışabilmesi için güç sağlamada kullanılır. Adaptörler AC alternatif akım adaptörü, DC doğru akım konektörü ve güç kablosu üçlüsünden oluşur. Bilgisayar veri çeviriciler ses ve görüntü dönüştürmede de kullanılır. Laptop ve tablet gibi bilgisayarlarda kullanılan adaptörlerin farklı volt, farklı amper, farklı watt ve farklı uç giriş ölçü ve özelliklerine sahip değişik modelleri bulunur. Çoklu bilgisayar adaptöründe 2 veya daha fazla farklı işlevi olan uç girişi bulunur.   

Bilgisayar Çevirici Adaptör Çeşitleri ve Özellikleri

Değişik marka ve modellerde çok sayıda farklı özellikleri olan bilgisayar çevirici ve adaptörü bulunur. Marka portföyünün geniş olması, her markanın kendine özgü modelleri bulunması, her modelin teknik detayının farklı olması bilgisayar adaptörlerinin de sayıca çok fazla olmasına neden olur. Adaptörlerin 3 farklı çeşidi bulunur; yarım dalga adaptörler, tam dalga adaptörler ve köprü tipi adaptörler. Yarım dalga adaptörler farklı yöndeki akımlara farklı direnç gösteren doğrultucular olup, pil ve şarj makineleri için kullanılır. Tam dalga adaptörler alternatif akımı doğru akıma herhangi bir kayıp olmadan dönüştürür. Köprü tipi adaptörler tam dalga adaptörlere benzerler fakat tek bir akımla çalışır. Bilgisayar adaptör modellerinin kullanılan voltaj, amper, watt ve uç giriş ölçülerine göre çeşitleri bulunur. Bilgisayar adaptörlerinde kullanılan başlıca voltaj ölçüleri 18,5 Volt, 19 Volt, 19,50 Volt, 19,80 Volt ve 20 Volttur. Kullanılan amper birimine göre 45 Watt, 65 Watt, 90 Watt ve 120 Watt enerji tüketen çeşitleri bulunur. Amper değerlerine göre adaptörlerin amper değerleri ise şu şekildedir; 4,3 amper, 4,5 amper, 4,74 amper, 5,27 amper. Dizüstü bilgisayar, notebook, laptop ve tabletlerde kullanılan birçok farklı bilgisayar adaptörü çeşitleri bulunur. Bilgisayara bağlanan enerji kablosunun giriş uç kısmı USB giriş ve iğne uçlu giriş olarak iki çeşidi bulunur. İğne uç giriş için birçok farklı seçenek mevcuttur. Bu ölçülerden bazıları; 5.0 mm / 7.4 mm uç girişi, 2.5 mm / 5.5 mm uç girişi, 4.5 mm / 3 mm uç girişidir. Kablonun diğer ucunu teşkil eden enerji giriş güç kablosu topraklı prize uyumlu şekilde üretilir. Enerji kablosunun farklı uzunlukta olan seçenekleri vardır. 1,5 metre ile 3 metre aralığında farklı uzunlukta enerji kablo bulunur. Enerji kablosunun doğru akım konektörüne 2 pin ve 3 pin ile bağlantı seçeneği mevcuttur. Bilgisayar çevirici olarak kullanılan çeşitli ürün aparatları vardır. HDMI giriş ile VGA görüntü çıkış çevirici, HDMI giriş ile VGA ses çıkış çevirici bulunur. Çok çeşitli kriterler ve çok farklı teknik ayrıntılar  doğrultusunda birçok farklı modelleri bulunur.           

Bilgisayar Çevirici Adaptör Fiyatları

Bilgisayar adaptörü çeşitlerinin fazla olması ve birçok adaptör alternatif seçeneğinin bulunması fiyatlarını da farklılaştırır. Piyasada birçok farklı yapıda bilgisayar adaptörü bulunur. Adaptörlerin teknik özellikleri dikkate alındığında voltaj değeri, amper değeri, kullandığı watt fiyatın farklı olmasına neden olur. Tercih edilen ürünün marka ürün olması ve kalite standartlarına sahip olması, fiyatının diğer ürünlerden farklı olmasına neden olur. Ucuz ve kalitesiz olan adaptörlerin bir çoğunda üzerinde yazan volt ve amper değerini sağlamıyor olması ve bu sebeple kullanılan cihazlarda ciddi sorunlara yol açabiliyor olmasıdır. Enerji kablosunun uzunluk tercihi adaptör fiyatının da farklı olmasına neden olur. Enerji kablo uzunluğu ne kadar uzun olursa ürün fiyatı da doğru orantılı olarak artar. Dilerseniz cimri.com ile birçok farklı modelin fiyatlarını karşılaştırabilir ve size en uygun fiyatlı ürün seçeneklerine kolayca ulaşabilirsiniz. 

Bilgisayar Çevirici ve Adaptörü Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bilgisayar adaptörü seçerken öncelikle kullanılan ürünlerin marka uyumuna dikkat etmek gerekir. Uyumlu olmayan teknik verili ürün kullanımında cihazınız zarar görebilir. Örneğin; yüksek voltajlı bir adaptörün kullanılması durumunda cihazınız yüksek voltajı kaldıramaz ve cihazınız zarar görür. Her adaptör her cihaz için uyumlu değildir; çevirici değerleri ile kullandığınız cihaz değerleri doğru orantılı olmalıdır. Adaptörlerin yalıtabileceği güç değeri ile cihazınızın kaç volt kaç amper desteklediği çok önemlidir. Cihazınızın değerlerine göre düşük amperli adaptör kesinlikle kullanılmamalıdır. Zira cihazınızı yakabilir veya yüksek ısı oluşmasına neden olabilir. Tercih edilen ürünün Watt değeri ne kadar düşükse o oranda da az enerji tüketir. Böylece enerji tüketiminden tasarruf sağlanır. Kullanıcıların adaptör seçerken dikkat edebileceği diğer bir husus ise seçtikleri adaptörün kalite standartlarına sahip olmasıdır. Enerji kablosunun istenilen uzunlukta olması ve kolay şekilde sarılıp  kaldırılabilmesi kullanıcılarına kullanım konforu sağlar. Enerji kablosu giriş ucu ve enerji kablosunun prize takılan tarafının kırılma ve bükülmelere karşı dayanıklı olması önemlidir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery