track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Konnektör Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Konnektör markası:

En Çok İncelenen Konnektör Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Konnektör Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
24 Temmuz 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 747 Konnektör modeli içerisinde en ucuz Konnektör fiyatı 0.59 TL iken, en yüksek Konnektör fiyatı 4744.63 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Konnektör fiyatlarının ortalaması alındığında ise 24 Temmuz 2021 tarihinde ortalama Konnektör fiyatı ise 26.64 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Konnektör Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

‌Konnektör‌

İnşaat, otomotiv ve yapı sektörlerinde farklı teknik malzemeler kullanılır. Bu malzemeler projelerin dayanıklı ve sağlam olmasına yardımcı olur. Konnektör sözcüğünün dilimizdeki anlamı bağlayıcıdır. Kelime anlamından da anlaşılacağı üzere konnektör çeşitleri her türü endüstriyel yapılarda kullanılır. Bu endüstriyel yapıların dışında savunma sanayi, ses ve video alanları, medikal ve teknolojik aletler, güneş enerjisi sistemlerinin uygulanması, havacılık ve denizcilik sektörü, otomotiv, ve aydınlatma işleri gibi farklı birçok alanla kullanılır. Oldukça önemli görevleri olan konnektör çeşitleri, kabloları güvenli bir şekilde bağlamaya yardımcı olur. Konnektörler kabloları diğer kullanım alanlarındaki cihazlara bağlamak için kullanılırlar ve son dönem teknolojik gelişmeler ışığında özel olarak üretilir. Örneğin günümüzde güvenlik kameralarında bu ürünler sıkça kullanılır. Kayde geçen görüntü sinyalleri konnektörler aracılığıyla dışarıya aktarılır. Konnektör çeşitlerinin özelliklerine göre aktarılan kamera görüntüsünün kalitesi belirlenir. Etkili bir performans elde etmek için kaliteli ürünleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca, bu ürünler tasarımlarına ve teknolojilerine göre farklı pin sayılarına sahiptir. Kullanacağınız cihaz özelliklerine göre konnektör çeşitlerini inceleyerek seçim yapabilirsiniz. 

Konnektör‌ Çeşitleri

İnce koaksiyel kablolar ve kalın koaksiyel kablolar sayesinde konnektör çeşitleri birbirinden ayrılabilir. Bunlarla birlikte çeşitli sektörlerde kullanılan daha farklı konnektör tipleri bulunur. Günlük hayatta bu bağlayıcı araçlara sıkça ihtiyaç duyulur. Farklı özelliklere sahip ürünler, çeşitliliği ile farklı ihtiyaçları karşılayan seçenekler sunar. Genellikle erkek konnektör ve dişi konnektör olmak üzere iki farklı konnektör tipi bilinir ve bulunur. Ayrıca bu konnektörler kullanıcılar arasında da en çok tercih edilen konnektör tipleri olarak adlarılır. Bu isimleri kullanarak farklı tasarımlara sahip ürünleri kolayca bulabilirsiniz. Kablo konnektör üzerinde birden fazla veya bir tane açık pim bulunuyorsa buna erkek konnektör adı verilir. Diğer yandan, kablo konnektörde erkek konnektör adı verilen bağlayıcının takılabileceği delikleri taşıyan bir konnektör varsa bu ürünler dişi konnektör olarak bilinir. Farklı cihazlarda kullanabilmek için konnektör tasarımlarında farklı pin sayıları bulunur. Kullanacağınız kablo özelliklerine göre ürünlerde bulunan pin sayısına göre seçim yapabilirsiniz. 2 pinli konnektör çeşitleri piyasada en çok bilinen ürünler arasında yer alır. Birçok kablo ve cihaz türü ile uyumlu olan bu ürünler standart tasarımlara sahiptir. 3 pin konnektör çeşitleri ise daha fazla bağlayıcı gerektiren kablolara işlev görevi görerek bağlantıyı sağlar. 5 pinli konnektörde bulunan 5 adet erkek konnektör dişi konnektörlerle bağlantı kurarak birbirinden farklı pek çok alanda rahatlıkla kullanılabilir. Bağlantı sağlayan ürünlerin düzenli olarak kontrollerinin yapılması konnektörlerden maksimum verim alabilirsiniz. Ayrıca, bu ürünlerin düzenli bakımlarını takip ederek uzun süre sorunsuz biçimde kullanabilirsiniz. Daha kapsamlı alanlarda kullanılan 8 pin konnektör ise 8 adet erkek konnektörün dişi konnektöre bağlaması sonucu gerçekleştirilen bağlantı işleridir. Konnektör nedir sorusunu kabloları bağlayıcı olarak yanıtlanabilir. Farklı pin tasarımlarına sahip ürünleri otomotiv, inşaat, teknoloji ve uzay sanayi alanlarında kullanabilirsiniz. Elektrik konnektörlerinin amacı, elektrik devresinin yolunu rahatça ayırmak olarak tanımlanabilir. Konnektörler birbirinden farklı pek çok yapıda üretilerek kullanıcılara sunulur. Farklı alanlarda kullanılabilen ürünler, kaliteli malzeme özellikleri ile beğeni toplar. Teknik ve endüstri malzemeleri üretimi yapan birçok markada farklı yapılardaki konnektör çeşitlerine ulaşabilirsiniz.  

Konnektör‌ Fiyatları

Savunma sanayi, havacılık ve otomotiv sektörlerinde sıklıkla kullanılan konnektör çeşitleri, farklı formlarda üretilir. Profesyonel ve amatör işleriniz için farklı özelliklere sahip konnektör çeşitlerini kullanabilirsiniz. Farklı markaların sunduğu ürünlerin üretiminde çelik, demir ve çeşitli metal alaşımlar kullanılır. Malzeme özelliklerine göre ürünlerin kalitesi ve performansı farklılık gösterir. Konnektör üretimi yapan markalar, farklı ihtiyaçları karşılayan seçenekler sunar. Ayrıca geniş bir fiyat yelpazesine sahip markalar bütçe dostu seçenekleri ile ön plana çıkar. Tek ve çoklu halde satılan ürünlerin fiyatları, belirli kriterlere göre artış gösterebilir. Konnektör‌ ‌fiyatları ürünlerin marka özelliklerine, malzeme tasarımlarına ve satış adetlerine göre belirlenir. Kaliteli malzeme çeşitleri kullanan markalar, dayanıklı ürün çeşitleri ile kullanıcıların beğenisini toplar. İhtiyacınıza göre çoklu paketleri ve tek satılan ürünleri tercih edebilirsiniz. Farklı pin sayılarına sahip konnektör modellerini incelemek için Cimri.com sayfasını kullanabilirsiniz.Yüzlerce farklı satıcıyı bir araya toplayan fiyat karşılaştırma platformunu kullanarak hesaplı bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Konnektör‌ Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Yeni bir konnektör satın alırken çoğu kullanıcı farklı farklı pek çok ayrıntıyı göz önünde bulundurabilir. Bu sayede ihtiyaçlar doğrultusunda uygun bir ürün seçimi yapabilirsiniz. Yeni bir konnektör satın almadan önce ihtiyacınız olan özellikleri belirleyebilirsiniz. Farklı pin sayılarına sahip konnektör çeşitleri, ikiye ayrılır. Dişi ve erkek olarak adlandırılan ürünleri bir arada kullanabilirsiniz. Kaliteli malzemelerden üretilen bağlantı araçları sunduğu yüksek performansla ilgi çeker. Kullanıcılar ürün satın almadan önce fiyat ve performans araştırması yapar. Belirlenen alışveriş bütçesine uygun ürünler arasından ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz. Marka ve model tercihini belirlemeden önce bir konnektörden beklentileri belirlemek daha doğru alışveriş yapmanıza yardımcı olur. Ayrıca, her modelin kullanım alanı farklı olduğu için ürün seçimi yaparken titiz bir çalışma yapabilirsiniz. Medikal cihazlarda ve sağlık sektöründe en sık kullanılan ürünler arasında y‌ ‌konnektör çeşitleri kullanılır.Konnektör çeşitlerinin kullanım alanlarını inceleyerek ihtiyacınıza göre bir alışveriş yapabilirsiniz. Cimrci.com aracılığıyla konnektör tiplerini filtreleyerek arayabilir, fiyatları karşılaştırabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery