track source
track source

Çevre Birimleri

Çevre Birimleri Fiyatları

12344 Ürün gösteriliyor.
Çevre Birimleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Çevre Birimleri modelleri ve Çevre Birimleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Çevre Birimleri kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Klavye - Mouse, Kulaklık, Oyuncu Mouse, Oyuncu Kulaklıkları, Oyuncu Klavyesi. 12344 adet Çevre Birimleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Logitech G430 Gaming Kulaklık
Logitech G430 Gaming Kulaklık
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Bilgisayar Çevre Birimleri

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insan ihtiyaçlarını hızlı ve pratik bir şekilde karşılayan birçok ana ve yan ürün piyasaya sunulur. Bu ürünlerden biri olan bilgisayarların dış dünya ile iletişimini sağlayan parçalarına ve aksesuarlarına Çevre Birimleri denir. Çevre birimleri ürünleri temel olarak bilgisayarın verimini ve kalitesini artıran ürünler olarak bilinir. Mouse, klavye, speaker, mikrofon, kulaklık gibi ürünler çevre birimleri ürünlerine örnek olarak gösterilir. Çevre birimleri ürünleri bilgisayar çalıştırıldıktan sonra kullanılması gereken parçalardır. Bilgisayar oyunları oynamayı seven oyuncular için standart bilgisayar ve çevre birimleri ürünleri zaman zaman yetersiz kalabilir. Oyuncu Kulaklıkları, mouseları ve klavyeleri sayesinde istenen hızda oyun oynanabilir. Oyuncu kulaklıklarının ses kalitelerinin tam da oyunlarda ihtiyaç duyulduğu gibi oldukça yüksek olduğu bilinir. Kablolu ve kablosuz seçenekleri bulunan oyuncu kulaklıkları mikrofonlu ya da mikrofonsuz olarak bulabilmek de mümkündür. Bazı oyuncu kulaklıklarında bluetooth özelliği bulunur. Gürültü engelleme özelliği olan oyuncu kulaklıklarına da rastlanabilmekle birlikte oyuncu kulaklıklarının hassasiyet seviyeleri bulunur. Ayrıca uzaktan kumandalı oyuncu kulaklıklarına rastlamanız da mümkündür. 

Çevre Birimleri Çeşitleri

Bilgisayarların çevre ile bağlantısını sağlayan çevre birimleri kapsamında pek çok ürün çeşidi bulunur. Çevre birimleri genel olarak bilgisayarı daha hızlı kullanmak için ihtiyaç duyulan ürünlerdir. Oyun oynarken bilgisayar mouse’unun hızlı olması oldukça önemlidir. Oyuncu Mouseları istenen hareketi veren ürünler olarak bilinir. Oyuncu mouselarının kablolu, kablosuz ve bluetooth olmak üzere çeşitli bağlantı şekilleri bulunur. Sağ veya sol el kullanımınıza göre değişen uyumlu oyuncu mouseları sayesinde kendinize en uygun mouse’u seçebilirsiniz. Mouseların birbirinden farklı hassasiyet değerleri vardır. Ayrıca tip olarak lazer, optik, toplu, touchpad, track red sensör, v-track gibi seçenekler içerir. Dilerseniz kulaklık, klavye ve mouse ürünlerini set olarak alabilirsiniz. Oyuncu Klavyesi için de diğer tüm klavyelerde olduğu gibi tuş dizilimi olarak Q ve F tipi bulunur. Ayrıca oyuncu klavyelerinde aydınlatmalı seçeneklerle de karşılaşabilirsiniz. Bağlantı şekli olarak usb, bluetooth, kablosuz ve PS/2 kablo gibi seçenekler bulunur. Tak çalıştır özellikli modelleri de olan oyuncu klavyelerinin siyah, beyaz ve gri gibi renk seçenekleri bulunur. Yüksek ve kaliteli sesle müzik dinlemeyi seviyorsanız bilgisayar speakerlar sizin vazgeçilmeziniz olabilir. Hoparlör sayısı olarak 1+0’dan 5+1’e kadar seçenekler bulunur. Suya dayanıklı modeller de içeren speakerların kablolu ve kablosuz seçenekleri bulunur. İngilizcesi Uninterruple Power Supply olan Kesintisiz Güç Kaynakları (UPS) bilgisayarları elektrikten kaynaklanabilecek zararlardan korur. Küçük boy bir bilgisayar kasasını andıran bilgisayar güç kaynaklarının farklı güç seviyeleri bulunur. Mouse altının pürüzsüz olması önem taşır. Aksi takdirde mouse verimli kullanılamaz ve takılarak sorun oluşturabilir. Mouse Pad çeşitleri fareyi uzun süre kullanırken elin rahat bir pozisyonda durmasını sağlayarak bilek yorgunluğunu önler. Sesin oyun içinde veya görüntülü görüşmelerde karşıya daha net iletilmesini sağlayan Bilgisayar Mikrofonu için masa üstü veya yaka mikrofonu gibi seçenekler bulunur. Eğer iyi bir oyuncuysanız mikrofonlar, oyuncu mouseları ve oyuncu klavyeleri ile eşsiz bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Masa üstü mikrofonlarda ise trust mikrofon ve shure mikrofon gibi modellere rastlayabilirsiniz. 

Çevre Birimleri Fiyatları

Bilgisayar çevre birimi ürünlerinin her bir çeşidi için farklı fiyatlandırmalar vardır. Ürünler de kendi aralarında markalarına, modellerine ve kalitelerine göre farklı fiyat seviyelerinde kendini gösterir. Eğer müzik zevkinizi doyasıya yaşamak ve evinize bir Bilgisayar Speaker istiyorsanız toza ve suya dayanıklı çeşitleri de içeren speaker fiyatlarını detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Eğer masaüstü bilgisayarınız için bilgisayar kamerasına ihtiyaç duyuyorsanız birbirinden gelişkin seçenekler arasında gezinebilir ve kendiniz için en uygun fiyatlı kamerayı satın alabilirsiniz. Web Kameralarının 1.3 MP’den 15 MP’ye varan farklı çözünürlük seviyelerinden kendinize en uygun olan ürünü alabilirsiniz. Çevre birimleri sağladığı kolaylıklar dolayısıyla bir lüks olmaktan çıkıp bilgisayar kullanıcılarının çoğu için zaruri ihtiyaç haline gelmiştir. Eğer hareketli ve renkli bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız ışıklı oyuncu mouse seçeneklerine bakabilir ve bütçenize uygun bir oyuncu mouse’u alabilirsiniz. Siz de istediğiniz fiyattan beklediğiniz çevre birimlerini alabilmek için cimri.com sitesine girip ürün çeşitleri arasında gezinebilir ve filtreleme yoluyla fiyatların karşılaştırmasını yapabilirsiniz. 

Çevre Birimleri Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Çevre birimleri bilgisayar kullanma verimini arttırdıkları için oldukça hassas ürünlerdir. Çevre birimleri satın alırken dikkat edilmesi gereken pek çok özellik bulunur. Seçtiğiniz ürünlerin kalitesine dikkat etmeniz ve istediğiniz seviyede bir ürün seçtiğinize emin olmanız gerekebilir. Ayrıca güç ve hız gerektiren çevre birimleri için farklı güç seviyeleri bulunur. Bunlardan hangisinin sizin için ideal olduğuna karar vermeniz önem taşır. HDD Kutuları usb aracılığıyla bilgisayara bağlanarak harddisklerinizi harici olarak kullanmanızı sağlar. Eğer bilgisayarınızın işletim sistemi çökmüşse ve bilgilerinizi kurtarmak istiyorsanız harddiskinizi HDD kutuya yerleştirerek farklı bir bilgisayara bağlayabilir ve bilgilerinizi böylece yeni bilgisayara taşıyabilir veya başka bilgisayarlarda işleyebilirsiniz. 2.5 ya da 3.5 inç boyutunda olan harddiskler ile uyumlu hdd kutuları bilgisayar kullanıcıları için önemli ve kurtarıcı ürünlerdendir. Çevre birimleri ürünlerini almadan önce dikkat etmeniz gereken başka özellikler ise özellikle kulaklık ve mouse’lar için hassasiyet seviyeleridir. Farklı hassasiyet seviyeleri olan bu ürünler için en yüksek hassasiyete sahip olanlar en hızlı işlem yapabilenler olarak bilinir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery