Klavye - Mouse

Klavye - Mouse Fiyatları

3862 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Klavye Tuş Dizilimi
Klavye - Mouse fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Klavye - Mouse modelleri ve Klavye - Mouse fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Klavye - Mouse kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Samsung, Apple, Xiaomi, Lenovo. 3862 adet Klavye - Mouse fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Klavye - Mouse Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Klavye - Mouse markası:

En Çok İncelenen Klavye - Mouse Ürünleri Hangileridir?

2022 yılı Klavye - Mouse Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
11 Ağustos 2022 tarihinde Cimri.com’da yer alan 3862 Klavye - Mouse modeli içerisinde en ucuz Klavye - Mouse fiyatı 2.78 TL iken, en yüksek Klavye - Mouse fiyatı 122721.03 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Klavye - Mouse fiyatlarının ortalaması alındığında ise 11 Ağustos 2022 tarihinde ortalama Klavye - Mouse fiyatı ise 282.22 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Klavye - Mouse Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Klavye ve Mouse

Mekanik klavye kısaca klavye de yer alan her klavye tuşuna ait bağımsız bir mekanik anahtarı bulunan klavye türüne verilen ad olarak tanımlanabilir. 2000 yılların başında ve daha öncesinde klavyeler genelde mekanik klavyelerde yer alan ve adını aldığı mekanik anahtar bulunurdu. Buda bu klavyelerin üretim maliyetinin yüksek olmasına neden olmuş ve günlük kullanımda sahip olduğu bu özelliğe çok ihtiyaç duyulmamıştır. Günlük kullanım için plastik ve zarlı bir model geliştirilerek mekanik klavyelerin maliyeti hem azalmış hem de bazı özellikleri çıkarılmıştır. Mekanik klavyelerde yer alan özelliği nedeniyle aynı anda bütün tuşlara basılabilir. Ama zarlı olarak ortaya çıkan klavyeler bu sayıyı genel olarak altı olarak karşımıza çıkar. Bunun dışında mekanik klavyeler zarlı klavyeler göre daha uzun ömürlü olduğunu bilinir. Mekanik klavyeleri kullanırken daha tok bir ses gelir. Tepkime süresi olarak zarlı klavyeleri göre daha iyi olduğu görülür. Mekanik klavyeler tepkime ve diğer özellikleri göz önüne alındığında oyuncuların zarlı klavyelere göre tercih ettiği bir ürün olarak piyasada yer alan bir ürün olarak karşımıza çıkar.

Mekanik Klavye ve Mouse Çeşitleri

Mekanik klavyeyi zarlı klavyelerden ayıran temel fark ise anahtar yapısı olarak söylenebilir. Anahtar yapısında önemli olan husus ise aktifleşme noktasını gösterilir. Tuşa basılma işlemi sırasında belli bir seviye gelindiğinde tuşa basılma sinyalinin bilgisayara gönderilmesi durumudur. Tuşa basma işlemi sonucu uyguladığımız kuvvete de aktifleşme kuvveti olarak ifade edilir. Mekanik klavyelerde tuşa basma işleminiz yarıdayken bile sinyal bilgisayara gidebilir, zarlı klavyeler tuşa sonuna kadar basmanız gerekir. Mekanik ve zarlı klavyeler bu şekilde olup, mekanik klavyeler oyun oynayanlar tarafından tercih edilen bir ürün olarak karşımıza çıktığını görürüz.

Klavye mekanik ve zarlı olarak farklılığın dışında üzerinde harf, rakam ve sembollerin yer aldığı ve bilgisayara komut verdiğimiz bir donanım olarak karşımıza çıkar. Bilgisayara temel olarak klavye aracılığıyla komut verilir. Klavye dışında mouse ile de komutlar verilebilir. Klavyeler tuş dizilişlerine ve yapısına göre de ayrılabilir. Tuşların dizilişine göre bilinen iki klavye türü Q ve F klavye olarak görülür. Klavye yapısına göre baktığımızda normal, multimedya ve optimum klavyeler olarak üçe ayrılır. Q klavye dünya da en çok kullanılan klavye çeşididir. Temel amacı eski bilgisayarların donmasını ya da kilitlenmesini azaltmak için tasarlanmış bir ürün olarak piyasada yer alır. F klavye ise ülkemizde resmi daireler de kullanılan bir klavye türü olarak görülür. Yapılarına göre baktığımızda normal klavyeler her yerde olan ve karşımıza çıkar. Multimedya klavyeler ise normal klavyelere multimedya tuşların eklenmesi sonucu bazı kullanım kolaylığı sağlayan klavye türü olarak karşımıza çıkar. Optimum klavyeler ise tuşlara atanan görevleri değiştirilebilen klavye çeşidi olarak kullanıcılara sunulur. Klavye bu özelliklerinin yanında klavye çeşitlerinin farklı modelleri piyasada yer alır. Klavyeler tercihe göre klavye kablolu ve klavye kablosuz modelleri de vardır. Klavye bilgisayarı kullanırken tek başına belli bir yere kadar kolaylık sağlar. Mouse ile birlikte klavye kullanımı durumunda daha verimli olur. Bu iki bilgisayar kullanımında ayrılmaz ikili olarak görülür. Piyasa da klavye mouse seti olarak da yer alan ürünle olarak karşımıza çıkar. Mouse çeşitleri de klavye çeşitlerinde olduğu bir çok modeli vardır. Klavye de olduğu gibi mouse kablolu veya mouse kablosuz ürünleri tüketiciler sunulan ürün çeşitleri olarak piyasada yer alır.

Klavye ve Mouse Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Klavye masaüstü bilgisayarlar için ayrı bir donanım olarak, dizüstü bilgisayarlarda ise bütünleşmiş bir donanım olarak karşımıza çıkar. Klavyenin gerek masa üstü gerek dizüstü bilgisayarın vazgeçilmez bir parçası olduğu görülür. Dizüstü bilgisayarlarda da klavye çeşitlerinin çok farklı modelleri bulunmayabilir. Firmanın dizüstü bilgisayar da sunduğu klavye dışında bir tercih edilemeyebilir. Bunun dışında ayrı bir donanım olarak her zaman bir klavye satın alarak kullanabilir. Klavye şekerken kullanım şekli açısından F klavye mi yada Q klavye mi kullanacağına göre uygun klavye modellere bakmamız gerekir. Yapısına göre de normal, multimedya yada optimum olan türlerinden biri tercih edilebilir. Diğer bir konu ise kablolu yada kablosuz olma özelliğidir. Sabit masaüstünde çalışma gösteriyorsak kablolu klavyeler kullanılabilir. Klavye ile rahat hareket edebilmek ve belli bir uzaktan da çalışmak isteyenler kablosuz klavyeler tam onlara göre ürünler olduğu görülür. Klavyelerin bunun dışında klavye ışıklı modelleri bulunur. Mouse kullanıcıları tercih ederken kablolu veya kablosuz ürünleri tercih edebilir. Bunların mouse ışıklı türü de bir özellik olarak tüketicilere sunulur.

Klavye ve Mouse Fiyatları

Klavye türleri kullanımına ve yapısına göre değişen ürünlerdir. Klavyeler de bir diğer farklılık ise mekanik olup, olmadığıdır. Q ve F klavye türleri kullanım özelliğine göre ayrılan klavye türleridir. Yapısına göre olan klavyeler ise normal, multimedya ve optimum türleri vardır. Mekanik klavyeler ise daha sağlam ve tepkime süresinin daha kısa olması nedeni ile mekanik olmayan klavyelerden ayrılır.  Klavye fiyatları da bu bahsettiğimiz özelliklere göre değişir. Bu özelliklerin yanında başka özellikler de klavye fiyatlarını etkiler. Extra özellik olarak klavyenin ışıklı yada ışıksız olması gibi farklı özelliklerde klavye fiyatını etkileyen diğer özelliklerdir. Klavye fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur ise kablolu veya kablosuz olma özelliğidir. Klavye ile birlikte kullanılan mouse fiyatları da klavye fiyatlarında olduğu gibi özelliğine göre farklılık gösteren bir donanım olarak karşımıza çıkar.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery