Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Kart Okuyucular Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kart Okuyucular markası:

2021 yılı Kart Okuyucular Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 166 Kart Okuyucular modeli içerisinde en ucuz Kart Okuyucular fiyatı 3.5 TL iken, en yüksek Kart Okuyucular fiyatı 3303.81 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kart Okuyucular fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Nisan 2021 tarihinde ortalama Kart Okuyucular fiyatı ise 178.86 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Kart Okuyucular Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri'nin Seçimi
28
DJI Ryze Tello Drone
DJI Ryze Tello Drone
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kart Okuyucu

Ömrünün büyük bir çoğunluğuna eşlik eden, manuel olarak hazırlanan ve bireysel yöntemlerle okunan klasik kartlar, insanoğlunun unutmaya yüz tuttuğu tarihi gerçekler arasında yer alır. Aynı şekilde defterler, odalar dolusu arşiv sistemleri ve artık külfetli olarak görülen pek çok cihaz ve eşya çeşidi de öyledir. Klasik kartlar, defterler, arşivler ve eksi tip cihazlarla aynı işi yapan, üstelik sınırsız bir depolama ve avantaj imkanı sunan akıllı kartlar; tüm dünyada geçerli olan yeni işleme, depolama ve paylaşım tekniğini oluşturur. Fakat bireysel yöntemlerle okunmasının imkansız olduğu da aynı şekilde herkesçe kabul edilen gerçekler arasında yer alır. Kağıt materyaller ve külfetli yöntemleri tarihe gömen hafıza kartı ve akıllı kart teknolojilerinin okunabilmesi için, onu sizin yerinize okuyan, bildiren, dahası çalışabilmesini mümkün kılan kart okuyucular kullanılır.  Hal böyle olunca, akıllı kartların kullanıldığı tüm cihaz, alan, sektör ve kısacası tüm kullanım alanlarında karşınıza çıkan en temel detaylar arasında yer alır.

Kart Okuyucu Modelleri ve Özellikleri

Dijital teknolojilerin gelişmesiyle birlikte artık külfetli görülen kağıt materyallerin yerini bilgisayarlar alır. Aynı kaderi paylaşan standart fotoğraf makinaları, kameralar, oyun sistemleri ve tüplü TV’lerin yerini de yeni nesil dijital aygıtlar. Üstelik tuşlu telefonlar, fotoğraf makinaları ve manuel kameraların yerini de bir taraftan akıllı telefonlar. Aynı şekilde alışveriş metotlarında paranın yerini akıllı kartlar, kapı güvenlik teknolojisinde anahtarların ve kimlik sorgularının yerini mikro çipli kartlar alır. Aynı nimet, dur durak bilmez yolculuğunda personel tanıma yöntemi olarak dahi karşınıza çıkar. Haliyle her bir dijital deneyim için beraberinde bir de kart okuyucu gerekliliği doğar. Bilgisayar, telefon, fotoğraf makinası, kamera, MP3, oyun konsolu gibi kişiye özel cihazların hafıza kartları orijinal satışında entegre biçimde içinde yer alır. Gerekli tüm veri bilgilerini işlemek, depolamak ve paylaşabilmek adına kullanılır. İçine işlediğiniz bilgileri tanımlayıp aktarabilmek için de bir nevi köprü görevi gören hafıza kartı okuyucuları arasından kullanım amacınıza uygun ideal seçimi yapmanız gerekir. Böylelikle hafıza kartınızı kart okuyucusuna yerleştirerek telefon, bilgisayar, oyun konsolu, MP3, TV gibi cihazlarınız arasında kolaylıkla veri alış verişi yapabilirsiniz. Üstelik tıpkı bir USB bellek kullanır gibi kolaylıkla kullanabileceğiniz kart okuyucu USB modelleri arasında beklentileriniz için ideal olabilecek farklı hız ve kapasite seçeneklerinde de erişebilirsiniz. Akıllı kart olarak tanımlanan manyetik kartlar için tasarlanan kart okuyucular ise çok daha zengin bir seçenek yelpazesi barındırır. Hayatın neredeyse tamamında yer eden ve farklı amaçlar için özel olarak tasarlanan manyetik kartların okunması işleminde kullanılır. Alışveriş kasalarından, otomatik geçiş sistemlerine, güvenlik sistemlerinden sistemlerine; kapı kilit sistemlerine varıncaya dek her alanda kullanımı yaygın cihazlar arasında gelir. Misal farklı hız seçenekleri ile üretilen kart okuyucu kapı kilitleri, türlü mekan kapılarınızda kullanabilmeniz adına özel olarak tasarlanır. Aynı şekilde kartlı alışveriş sistemleriniz için tasarlanan kart okuyucu modelleri ise aynı teknik mantıkla fakat farklı fonksiyonel özellikler eşliğinde modeller arasında yerini alır. Kullanım amacınız için ideal olabilecek model alternatifleri arasında farklı hız, boyut, kart okuma alan adedi, soket girişi ve güç değerlerine sahip pek çok seçenek yer alır.

Kart Okuyucu Fiyatları

Farklı yaşam deneyimlerinizin neredeyse tamamında yer eden kart okuyucular, aynı ölçüde model çeşitliliği barındırır. Esasında aynı görevi üstlenseler de farklı alanlara hizmet eden yönleriyle farklı kategoriler olarak ele alınır. Bu durumda sahip oldukları fiyat değerlerini de ayrı ayrı ele almak gerekir. Hizmet ettiği sektörel iş hacmi kadar kendi içinde barındırdığı özelliklerle de birbirinden ayrışan kart okuyucuların fiyatları da özellikleri dahilinde farklılık gösterir. Misal özel olarak tasarlanan kapı kart okuyucu fiyatları, iletişim aygıtlarınızda kullanabileceğiniz USB kart okuyuculardan daha pahalı olabilir. Aynı şekilde çoklu kart okuma imkanı sunan bir kart okuyucu da tekli kart okuma imkanı sunan okuyucu modelinden daha yüksek fiyatlı olabilir. Fakat kalite, hız ve performans değerleri açısından ele alındığında; üst segment tekli bir kart okuyucu, alt segment çoklu kart okuyucusundan daha yüksek fiyatlı olabilir. Aynı şekilde satış noktaları arasında görülen fiyat farklılıkları da yapacağınız fiyat araştırmaları sırasında şaşırtan fiyat değerleri ile karşılaşmanızı sağlayabilir. Tabii fiyat araştırmalarınızda en yüksek kar oranına erişebilmek ve alımlarınızı çok daha mutlu bir şekilde tamamlamak istiyorsanız; bunun yolu cimri.com’u ziyaret etmekten geçer.

Kart Okuyucu Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kart okuyucu satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli unsuru kullanım amacınız oluşturur. İş deneyimleriniz için almayı planladığınız kart okuyucu modelinin fonksiyonel özellikleri bakımından sektörünüz ve kullanım amacınızla örtüşmesi gerekir. Hem iş hem bireysel kullanımlarınız için almayı düşündüğünüz kart okuyucu modelinizde ise beraberinde önemli olan değeri yeterlilik oranı oluşturur. Bu nedenle ürün özelliklerini dikkatlice incelemek; güç, hız ve kapasite değerleri açısından ideal olup olmadığını tespit etmek önem taşır. Üstelik ürün özelliklerini incelemek, size farklı açılardan da yarar sağlayabilir. Şöyle ki birçok kullanıcı ürün kalitesi hakkında alacağı kararları kart okuyucu fiyatları dahilinde alır. Oysaki fiyat değerlerinin her zaman için kalite göstergesi olmadığını, her bir markanın farklı fiyat politikaları olabileceğini göz ardı etmek gerekir. Eğer ilk kez bir kart okuyucu alıyorsanız veya daha önce deneyimlemediğiniz bir markanın ürününü almak üzereyseniz; ürün özelliklerini detaylı bir şekilde incelemeniz gerekir. Beraberinde almayı düşündüğünüz cihazı daha önce deneyimlemiş kullanıcılar tarafından yapılan yorumları inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery