track source

HDD Kutuları

HDD Kutuları Fiyatları

214 Ürün gösteriliyor.
HDD Kutuları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. HDD Kutuları modelleri ve HDD Kutuları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. HDD Kutuları kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, HP, S-Link, Hiper, Everest. 214 adet HDD Kutuları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen HDD Kutuları Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 HDD Kutuları markası:

En Çok İncelenen HDD Kutuları Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı HDD Kutuları Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 214 HDD Kutuları modeli içerisinde en ucuz HDD Kutuları fiyatı 17.99 TL iken, en yüksek HDD Kutuları fiyatı 6129.44 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm HDD Kutuları fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama HDD Kutuları fiyatı ise 57.2 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
Ürün Görseli Hazırlanıyor
Canon Pixma E-414 Çok Fonksiyonlu Yazıcı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
LG 22M38A-B Monitör
LG 22M38A-B Monitör
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

HDD Kutusu Nedir? Ne İşe Yarar?

Son yıllarda, bilgisayarların hayatımıza gittikçe artan oranda entegre olması, bilgisayar üzerindeki verilerin silinmeye karşı korunması, harici olarak çalıştırılabilmesi ihtiyaçlarını gündeme getirdi. HDD kutuları, tam da bu ihtiyaca karşılık vermek amacıyla üretildi. Harici harddiskleri, bilgisayarın USB girişinden bağlayarak kullanmamızı veya sabit harddiskinizi taşınabilir hale getirmenizi sağlayan kutulardır. SATA/IDE harddiskleri, usb yardımıyla bilgisayara bağlanabilir. SATA harddiskleri, yeni çıkan bilgisayarlarda, IDE ise daha eski bilgisayar modellerde bulunuyor. Harddisk tipinizi, çıkışlarını inceleyerek anlayabilirsiniz. IDE olanlar, genellikle tek çıkışlı, SATA olanlar ise birden fazla çıkışlı olmaktadır. HDD kutuları, yüksek performanslı depo ve yedek alma işlemleri konusunda fayda sağlar. Bilgisayarınızın işletim sistemi çökmüşse, verilerinizi hdd kutusu sayesinde koruyabilir, işlemlerinize farklı bilgisayarlardan devam edebilirsiniz. Notebook ve masa üstü bilgisayarlar için farklı inçlerde hdd kutuları kullanılır. HDD kutunuzu, harddisk boyutunuza göre seçmelisiniz. Bu boyut harddiskinizin üzerinde yazar. Harddisk boyutları genellikle 2,5 inç veya 3,5 inçtir. 3,5 inç olan, daha büyüktür. SDD disk alan kişiler, genellikle bir süre sonra hdd kutusuna da ihtiyaç duyar.

HDD Kutusu Nasıl Takılır?

HDD kutusunun kullanımı ve montajı çok kolaydır. Öncelikle USB bölümü, harddiske takılır. Daha sonra harddisk kutunun içine yerleştirilir. Son olarak da üzerindeki vidalar sıkıştırılır. Böylece HDD kutusu kullanıma hazır hale gelir. HDD kutunuz sayesinde artık harddiskinizi yanınızda taşıyabilir, işlemlerinizi başka bilgisayarlar üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi, bir bilgisayar uzmanına ihtiyaç duymadan, kendiniz de kolayca yapabilirsiniz.

HDD Kutusu Fiyatı Ne Kadardır?

HDD kutuları fiyatları, marka, model ve özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Dark, Frisby, Everest, Redrock, LogiLink, Orico, Akasa marka HDD kutuları, bağlantı destekleyici aparatlar, çeşitli alternatifleri ve en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesi üzerinde yer almaktadır. Ayrıca ürünlerin garanti kapsamları ve süreleri da sitede yer almaktadır. Cimri.com sitesini inceleyerek, ürünlerin fiyat ve özelliklerini karşılaştırabilir, en uygun fiyatlı ürünü satın alabilirsiniz. Ürün fiyatları, kampanyalar doğrultusunda değişkenlik gösterse de anlık fiyat indirimlerinden fiyat alarmları sayesinde haberdar olabilirsiniz.

HDD Kutusu Nasıl Kullanılır?

Hdd kutularının kullanımı oldukça basittir ve herkes kullanabilir. USB bölümünü hard diske takmanız gerekir. Ardından harddisk kutunun içine yerleştirilir. En son olarak da sadece üzerindeki vidaları sıkıştırmak yeterli olacaktır. Hdd kutunuz kullanıma hazır hale geldi bile. Bu sayede artık nereye giderseniz harddiskinizi yanınızda götürebilirsiniz. Daha sonra lazım olması halinde verileriniz üzerinde işlemlerinizi herhangi bir bilgisayar üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

HDD Kutusu Fiyatları Nasıldır?

Her üründe olduğu gibi HDD kutuları da kalite, marka, işlevsellik farkları sebebiyle oldukça geniş bir fiyat yelpazesine sahiptir. Dark, Frisby, Everest, Redrock, LogiLink, Orico, Akasa marka HDD kutuları, bağlantı destekleyici aparatlar, çeşitli alternatifleri ve en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesi üzerinde yer almaktadır. Ürün fiyatları, kampanyalar doğrultusunda değişkenlik gösterse de anlık fiyat indirimlerinden fiyat alarmlarını açarak haberdar olabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery