Tarayıcılar

Tarayıcılar Fiyatları

163 Ürün gösteriliyor.
Tarayıcılar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Tarayıcılar modelleri ve Tarayıcılar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Tarayıcılar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: HP, Canon, Epson, Xerox, Brother. 163 adet Tarayıcılar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Tarayıcılar Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Tarayıcılar markası:

En Çok İncelenen Tarayıcılar Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Tarayıcılar Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 163 Tarayıcılar modeli içerisinde en ucuz Tarayıcılar fiyatı 99.9 TL iken, en yüksek Tarayıcılar fiyatı 94885.5 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Tarayıcılar fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Tarayıcılar fiyatı ise 3174.54 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Tarayıcılar Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da yer alan Tarayıcılar modelleri arasında en çok indirim bulunan 5 Tarayıcılar modeli:
Cimri'nin Seçimi
Logitech G430 Gaming Kulaklık
Logitech G430 Gaming Kulaklık
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Tarayıcı

Tarayıcılar, belgelerin ve resimlerin saklanması ve taşınabilir olması için oldukça sık tercih edilen ürünlerdir. Kağıt, belge ve resim gibi ihtiyaç dahilinde kullanılabilecek materyalleri bir dosyada ya da buna benzer bir şeyin saklanabilmesi için tarayıcılardan çıktı alınarak faydalanabilir. Dosyaların saklanabilmesi için çeşitli teknolojilerden yararlanılabilir bu teknolojilerden en pratik araç ise tarayıcılar. Bu araçlar sayesinde tarayıcıya uygun ebattaki belgelerin, resimlerin ve hatta bazı durumlarda üç boyutlu objelerin görüntü ve resimleri sayısal ortama kolaylık da aktarılabilir. Bilgisayar kullanırken aynı zamanda çok çeşitli teknoloji ile donatılmış tarayıcı modellerini de kullanmanız bilgisayarınıza görüntü kaydetmek ve kolay çıktı alabilmek için en ideal cihazlardandır. Tarayıcılar genel olarak bilgisayar aksesuarları olarak da bilinir. Bu aksesuarlar tek başına da cihaz olarak tabir edilebilir. Bu cihazlar tek başına oldukları zaman çıktı alabilir ve bir belgenin ya da resmin üç boyutlu görüntüsünü kullanıcıya sağlayabilir. Tarayıcı kullanarak bir belgeyi taramanız ve belgeleri görüntü dosyaları şeklinde bilgisayarınıza kaydedebilmeniz oldukça kolay bir hale gelir.

Tarayıcı Modelleri

Gün geçtikçe gelişen teknoloji ile birlikte gelişen elektronik aletlerden biri olan tarayıcılar günümüz teknolojisinde özellikle iş yerlerinde sıklıkla kullanılan  cihazlardandır. Günümüzde oldukça yaygın bir şekilde kullanılan masaüstü tarayıcılar haricinde diğer pek çok tarayıcı çeşitleri de vardır. Bu tarayıcı çeşitlerinden biri de 3D  tarayıcılardır. Üç boyutlu teknolojinin gelişimi ile birlikte hayatımızda yerini alan bu cihazlar 3 boyutlu bir nesneleri ya da belirli bilgi formunu ve genellikle renk, doku gibi görünümünü toplayabilmek için çevre analizi yapan bir cihazdır. Toplanan bu veriler sonraki aşamada çeşitli amaçlara hizmet edebilmek için üç boyutlu yani dijital nesneler dediğimiz şekli gelerek kullanılabilir. Genellikle üç boyutlu bir tarayıcı film ve video oyunları için eğlence endüstrisine hizmet etmesi için kullanılır. Taranan bir nesnenin üç boyutlu dijital görüntüsü endüstriyel tasarımda, protez tasarımında ya da dijital depo kontrolü için sıklıkla kullanılır. Aynı zamanda üç boyutlu bir tarayıcıyı kültürel nesnelerin belgelendirilmesi için de tercih ederek kültürün daha iyi anlaşılması ve gelecek nesillere daha anlamlı bir şekilde aktarılması sağlanır. Pek çok farklı üç boyutlu tarayıcı çeşitleri vardır bazı tarayıcı çeşitleri de jeolojik oluşumları üç boyutlu bir model olarak karşımıza çıkarır ve pek çok farklı ufukta bu modelin değerlendirilmesi sağlanır. Bir başka tarayıcı modeli ise çift taraflı tarayıcı çeşidi olarak karşınıza çıkar. Çift taraflı tarayıcılar işyerlerindeki işin akışını daha verimli hale getirebilmek için sıklıkla tercih edilir. Bu tarayıcı çeşitleri kolay kullanım özellikleri sayesinde belgelerinizi yönetmek ve takip etmek için size kolaylık sağlar.  Bu tarayıcı çeşitlerinin birçoğunda bilgisayardan bağımsız bir şekilde USB kullanarak belgelerinizi doğrudan aktarabilirsiniz. Aynı zamanda bu ürün sayesinde yüksek hızlı çift taraflı tarama imkânına da sahip olabilirsiniz. Yüksek çözünürlüklü tarama imkanı sunan çift taraflı tarayıcılar işyerlerinde, okullarda ve ofislerde olmazsa olmazlar arasında yerini alır. Doküman tarayıcılar olarak isimlendirilen tarayıcı ise klasik bir tarayıcılar gibi basılı bir evraktan yani kitap ya da dergi gibi herhangi bir A3, A4 ebatında bulunan bir belgeyi dijital ortama aktarabilmeniz için kullanabileceğiniz cihazdır.

Tarayıcı Fiyatları

Tarayıcı fiyatları diğer ürünlerde de olduğu gibi performans ve markaya  bağlı olarak değişiklik sağlayabilir. Özellikle tarayıcı modelleri arasında fiyatları etkileyen öğelerin  başında marka büyük bir etki gösterir. Büyük dünya markalarının yanı sıra yerel markalarında üretmiş olduğu pek çok tarayıcı çeşitleri bulunur. Bu tarayıcı çeşitlerinden yerel üretim ile elde edilmiş tarayıcılar dünya markalarının yanı sıra daha uygun fiyatlarda kullanıcıya sunulur. Tarayıcı konusunda fiyatlar, performansa göre de değişik şekillerde bulunur. Kullanım amacınıza göre en uygun olacak bir ürünü piyasada fiyat araştırması yaptıktan sonra uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Genellikle sık tercih edilen hızlı doküman tarayıcı modelleri diğer tarayıcı modellerine nazaran biraz daha uygun fiyatlarda piyasada bulunur. Kullanım alanınıza göre belli başlı bir modele karar vermeniz daha uygun bir ürünü tercih edebilmeniz için önemlidir. Birbirinden farklı modellerde üretilmiş ve farklı amaçlara hizmet eden tarayıcı çeşitlerini cimri.com sayfası sayesinde kolaylıkla bulabilir ve fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tarayıcı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Tarayıcı satın alırken  tercih ettiğiniz tarayıcı modelinin dpi  değerine dikkat etmeniz gerekir. Örneğin; dpi değeri 600x1200 olan bir modelde dikkat etmeniz gereken kısım dpi değerinin başında yer alan sayıdır. Bu sayı değeri kağıdın eni boyunca dizilen okuyucu hücrelerinin sayısının ne kadar yoğunlukta bulunduğunun bilgisini size verir. Çarpıdan sonraki rakam ise kağıdın uzunluğu kadar gidecek okuma cetvelinin değerini dpi cinsinden anlayabilmenizi sağlar. Buna bir örnek verilecek olursa 400 x 1200 dpi  değerine sahip bir tarayıcı modeli yerine 600x1200 değerine sahip bir tarayıcı modeli seçerseniz, satın alacağınız tarayıcının daha hassas bir tarama sistemine sahip olduğunu anlayabilirsiniz. Eğer işinizi sıklıkla renkli bir tarayıcı kullanarak yapıyorsanız dpi değeri 2000 olan tarayıcı modellerinden birini tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Eğer gerçek netliğe ve değerlere sahip bir slayt taramasında bulunmak istiyorsanız yüksek değerli özel slayt tarayıcılarını tercih etmeniz gerekir. Böylelikle ihtiyacınızı tam bir şekilde görebilirsiniz. Pek çok farklı marka tarafından üretilen tarayıcılar marka ve modele göre  farklı hizmetleri kullanıcı ile buluşturur. Siz de ihtiyacınıza ve bütçenize göre yeterli olacak bir modeli çeşit çokluğu sayesinde kolaylıkla tercih edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery