Marka
Canon
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

  İş hayatı başta olmak üzere okul ve daha birçok alanda, elinizde bulunan yazılı veya görsel gereçleri dijital ortama aktarmanız gerekebilir. Eski zamanlarda bunu gerçekleştirmek gerçekten çok zorken, teknolojinin ilerlemesi ve tam anlamıyla bir bilgisayar çağı yaşanması sebebiyle, artık kolaylaşmış durumda. Fujitsu, Canon, Xerox, HP, Irıs, Kodak, Mustek, Brother gibi markaların tarayıcı çeşitlerini en uygun fiyatlarla cimri.com’da bulabilir, ürünleri inceleyebilir ve karşılaştırabilirsiniz.

 • Tarayıcılar satın alınırken nelere dikkat edilmelidir?

  Araştırma yapılırken öncelikli olarak hangi amaca yönelik alınacağı belirlenmelidir. Maksimum tarama boyutuna dikkat etmelisiniz; çünkü piyasada genelde A4 boyutunda tarayıcı modelleri mevcuttur, siz daha büyük belgeler veya resimler taratmak istiyor olabilirsiniz. Bir inç başına ne kadar düştüğünü ifade eden DPI oranını inceleyebilirsiniz, DPI ne kadar yüksekse taramanız o kadar kaliteli ve net gözükecektir. Dia film tarama işleri yapmayı düşünüyorsanız, bu özelliğin olup olmadığına dikkat edin. Eğer dokümanları tarayıp yazıcı haline getirmek istiyorsanız, bu işlevi gerçekleştiren özellik OCR yazılımıdır. Bu yazılım tarayıcı ile beraber verileceği gibi ayrı da satılabilir. İngilizce konusunda yeterli değilseniz, yazılımın Türkçe dil desteği olmasına özen gösterin. Daha kullanışlı ve hızlı bir ürün istiyorsanız, USB bağlantıyla gerçekleştirilen modellerden birini seçebilirsiniz. Kapak ve tuşların sağlamlığı, kolaylığı gibi direkt olarak incelemeniz gereken kriterler de mevcuttur. Siyah-beyaz tarama yapan çeşitlerine, son zamanlarda pek rastlanmamakla beraber, yine de tarayıcının renkli olmasını istiyorsanız buna dikkat etmelisiniz.

 • Tarayıcılar hangi alanlarda kullanılabilir?

  Tarayıcıya aslında her ortamda ihtiyaç vardır. Çünkü teknoloji devrindesiniz ve elinizde bulunan her belge veya fotoğrafın bir kopyasını bilgisayarda görüntülemeniz gereken durumlar olabilir. Ev ortamında kullanacağınız bir ürün alacaksanız, daha basit modellerden tercih edebilirsiniz. Özellikle ofis ortamlarında belgelerle çok haşır neşir olunduğundan, sürekli bir şekilde belgeler taratıldığından, taratılan belgeyi direkt olarak maile yönlendirebileceğiniz makinelerden satın alabilirsiniz. Bir matbaada kullanmayı düşünüyorsanız, sürekli bir şekilde kullanacağınız için en sağlam ve en özellikli modellerden almalısınız. İncelemelerinize cimri.com üzerinden en ucuz tarayıcı fiyatlarını görüntüleyerek başlayabilir ve size en uygun olan ürünü seçebilirsiniz.