Kağıt İmha Makinesi

Kağıt İmha Makinesi Fiyatları

264 Ürün gösteriliyor.
Kağıt İmha Makinesi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kağıt İmha Makinesi modelleri ve Kağıt İmha Makinesi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kağıt İmha Makinesi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bigpoint, Canon, Everest, Mas, Leitz. 264 adet Kağıt İmha Makinesi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Kağıt İmha Makinesi Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kağıt İmha Makinesi markası:

En Çok İncelenen Kağıt İmha Makinesi Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Kağıt İmha Makinesi Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 264 Kağıt İmha Makinesi modeli içerisinde en ucuz Kağıt İmha Makinesi fiyatı 71.61 TL iken, en yüksek Kağıt İmha Makinesi fiyatı 504756.09 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kağıt İmha Makinesi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Kağıt İmha Makinesi fiyatı ise 595.87 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Kağıt İmha Makinesi Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da yer alan Kağıt İmha Makinesi modelleri arasında en çok indirim bulunan 5 Kağıt İmha Makinesi modeli:
Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kağıt İmha Makinesi

Daktilonun, bilgisayarın, faks cihazının olduğu ortamlarda kağıtlar üzerinde sınırsız çeşitlilikte bilgiler oluşur. Bu bilgiler üzerinden iletişimler, projeler, işlemler yürütülür. Kişiler, işletmeler ya da devlet kurumlarında her bir kağıt geriye dönük bir kontrol ihtiyacı var ise belirli bir dosyalama sistemi ile arşive alınır. Bazı belgelerin ise arşive alınmaması, içerdiği bilgiler itibariyle sınırlı sayıda kullanıcının bilgi sahibi olması sağlandıktan sonra imha edilmesi tercih edilir. Ofis kırtasiye malzemeleri içerisinde yer alan makas gibi bir gereçle kesilerek, elle yırtılarak ya da çöpe atılarak yapılması yeterli sonucu vermeyebilir. Çöpten tekrar alınabilme, birkaç ana parçaya bölünmüş ise tekrar birleştirilebilme ihtimali vardır. İmhası istenen belgelerin tekrar bir araya getirilemeyecek ve içerdiği bilgilere erişilemeyecek halde parçalanmasını sağlamak üzere geliştirilen cihazlar kağıt imha makinesi verilir. Üstte kağıdın konulduğu bir hazne, onun altında kesici, parçalayıcı mekanizma onun da altında ufak parçalara, şeritlere ayrılan kağıtların biriktiği hazneden oluşurlar. Farklı kullanıcı ihtiyaçlarına göre değişik ebatlarda ve teknik özelliklerde üretilirler. 

Kağıt İmha Makinesi Modelleri

Ofis makineleri birbirlerinden farklı teknik özellikleriyle kullanıcıların değişik işlemlerine yardımcı olurlar. Bilgisayarlar içerik üretmeye, yazıcılar çıktı almaya, fotokopi cihazları o çıktıları çoğaltmaya imkan sağlar. Bu çıktılardan arşivlenmemesi gereken kağıtların ise tekrar okunamayacak şekilde imha edilmesine ihtiyaç duyulur. Kağıt imha makinesi modelleri bu işlemi yerine getirmek için üretilen cihazlardır. Kağıdı parçalama işleminin elle çevrilen bir kol ile yapıldığı manuel kağıt imha makinesi modelleri de vardır. Hacmen daha sınırlı sayıda kırpılmış kağıdın sığabileceği bir hazneye sahip olan manuel makineler, az sayıda imha işlemi yapan kullanıcılar tarafından tercih edilebilir. Hazneleri, dolma seviyesinin görülebilmesi için genel olarak şeffaf materyalden üretilirler. Manuel makineler de kullanıcı ihtiyaçlarına cevap verebilmek için farklı hazne büyüklükleri ile üretilirler. Elektrik enerjisi ile çalışan kağıt imha makineleri temelde hazne büyüklüklerine göre sınıflandırılırlar. 5 lt den 60 lt’ye kadar atık çekmecesi haznelerinde modeller vardır. Kullanıcılar işlem yoğunluğuna göre diledikleri büyüklükte bir cihazı tercih edebilirler. Atık çekmecesi küçük bir makine ile de işlem yerine getirilebilir ancak yoğun kağıt imhası söz konusu ise, sıklıkla haznenin boşaltılması ihtiyacı oluşur. Bu nedenle ihtiyaca cevap verecek büyüklüğü belirlemek operasyonel kolaylık sağlar. Bazı makinelerin ön yüzlerinde haznenin dolum seviyesini görebilmek için şeffaf bölümler tasarlanır. Bu, atık çekmecesinin dolum seviyesini takip edebilme imkanı verir. Kağıt imha makineleri, ofis ortamında dikkat dağıtmamak adına son derece sessiz çalışmak üzere tasarlanan cihazlardır. Kağıtları doğrayan bıçakları son derece keskin, kaliteli çelikten imal edilirler ve çok uzun bir kullanım süresinde aynı performansı sürdürebilirler. Üst bölümünde kağıt konulan kısım haricinde daha küçük ebatlarda bir kesim haznesi daha olan modeller vardır. Bu bölümlerin bıçakları normalden daha keskin biçimde tasarlanırlar. Sebebi ise kağıttan daha sert kredi kartı, CD, PVC gibi maddeleri parçalamak için dizayn edilmeleridir. Bu kısmın atık çekmecesi de ayrıdır. Böylece bu sert malzemeler ile kağıtların birbirlerine karışmaları önlenir. Bu ayrım, geri dönüşüm uygulamaları açısından önemli bir kullanım kolaylığı sağlar. Ofis makineleri(araçları) arasında bulunan bazı modellerde ısı sensörleri ile insan ya da hayvan temasında otomatik kapanma özelliği vardır. Bu da oldukça güvenli bir kullanıma imkan sağlayan bir özelliktir.

Kağıt İmha Makinesi Fiyatları

Üretici markalar, her yeni modelde daha sessiz çalışan, daha uzun kullanım ömrü olan bıçaklara sahip, atık çekmecesi daha kolay boşaltılan, daha ergonomik ve daha yüksek kapasiteli kağıt imha makineleri üretmeye çalışır. Her yeni modeldeki ilave teknik özellik ürünün fiyatının önceki modellerden daha farklı planlanmasına sebep olabilir. Kağıt imha makinesi fiyatı manuel ve elektrikli modellerde temel olarak atık çekmecesinin kapasitesine göre değişkenlik gösterir. Manuel makineler, kol gücü ile çalışırlar ve sınırlı ölçekte kağıt imha eden kullanıcılar için pratik bir kullanım sunabilirler. Kendi içlerinde atık çekmecesi kapasitesine göre farklı fiyatlarda sunulabilirler. Elektrikli makinelerde ise çekmece kapasitesi fiyatlara etki eden birinci unsurdur. Süreli çalışmalardaki sessiz çalışma kapasitesi ve belirli zaman aralıklarındaki kesim miktarı da makinelerin fiyatlarını birbirlerinden ayrılabilir. Kredi kartı, cd gibi sert cisimleri parçalayan ilave bölümlü modellerin fiyatları benzer ürünlerden daha yukarıda olabilir. Isı sensörü ile insanların olası temasında kendini otomatik kapatan modellerin bu güvenlik artısı fiyatlarını da yukarıya çekebilir. 

Kağıt İmha Makinesi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Ofisinizde işlemi biten bazı belgelerin arşivlenmemesini, imha edilmesini istediğinizde en güvenli yöntem kağıt imha makinesi kullanmaktır. Bir model belirlemeden önce ne sıklıkta ne miktarda kağıt imha ettiğinizi gözden geçirmenizde yarar vardır. Bir gün ya da bir hafta gibi zaman dilimlerinde ne kadar kağıt imha ettiğinize bakarak bir cihaz belirlemeniz daha sağlıklı olabilir. İmha işlem sayınız ve miktarınız sınırlı ise manuel kağıt imha makinesi modelleri arasından dilediğiniz atık çekmecesi büyüklüğünde bir ürün de işlemlerinize yeterli gelebilir. Sürekli ve fazla miktarda kağıt imha ediyor iseniz, markaların kullanıcı yorumlarını dikkatlice inceleyerek öncelikle bir marka belirlemenizde yarar vardır. Sonrasında o markanın modelleri arasından atık çekmecesi büyüklüğünü baz alarak bir cihaz seçebilirsiniz. Ön yüzünde çekmeceyi net görmenizi sağlayacak şeffaf bir bölüm olan modeller, boşaltma işlemini daha kontrollü yapmanıza imkan verebilir. CD, PVC, kredi kartı, asetat kağıdı gibi imhalarınız var ise, bu işlemler için ek kesim mekanizması ve atık çekmecesi olan bir model tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery