track source
track source
track source

İşletim Sistemleri

İşletim Sistemleri Fiyatları

31 Ürün gösteriliyor.
İşletim Sistemleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. İşletim Sistemleri modelleri ve İşletim Sistemleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. İşletim Sistemleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: HP, Microsoft, Intel, Microsoft Game Studios. 31 adet İşletim Sistemleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
MS Windows Server CAL 2012 Türkçe 5 Kullanıcı R18-03767 İşletim Sistemi

MS Windows Server CAL 2012 Türkçe 5 Kullanıcı R18-03767 İşletim Sistemi

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen İşletim Sistemleri Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 4 İşletim Sistemleri markası:

2021 yılı İşletim Sistemleri Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 31 İşletim Sistemleri modeli içerisinde en ucuz İşletim Sistemleri fiyatı 32.99 TL iken, en yüksek İşletim Sistemleri fiyatı 5300.01 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm İşletim Sistemleri fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Ekim 2021 tarihinde ortalama İşletim Sistemleri fiyatı ise 342.0 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

İşletim Sistemi

Bilgisayarlar işletim sistemi mantığı ve bu mantığa bağlı olarak yürütülüp çalıştırılan komut ve kodlar halinde çalışır. Bu programlama mantığı kodların, çeşitli kombinasyon ve dizilimler halinde çeşitli işlemleri yapabilmesini sağlar. İşletim sistemi içerisinde oluşturulan kodlar çeşitli kombinasyonlar sayesinde bilgisayarda farklı yanıtlar alınmasına olanak sağlar. Her sistem için oluşturulan ihtiyaçlar farklılık göstereceği için işletim sisteminde ihtiyaca göre tercih yapılması çok önemlidir. Bu ihtiyaca karşı olarak da üretilen işletim sistemleri çeşit çokluğu ve özellikler açısından devreye girer. Bilgisayarlar genel olarak kullanım amacınıza göre şekillendirilen donanım ve işlevsel kabiliyetler gösterir. Dolayısıyla ihtiyacınıza göre bu kabiliyetleri gösterecek sistemlerde birbirinden farklı şekillerde üretilir. İhtiyaca göre üretilen işletim sistemleri birbirinden farklı olmaları sayesinde de  kullanıcıya çeşit alternatifi sunar. İşletim sistemleri iki kulvara ayrılır. Bunlardan biri sunucu olarak çalıştırılan diğeri ise kullanıcı taraflı çalıştırılan işletim sistemleridir. Bu şekilde kategorize edilmesindeki en önemli etken ise istenilen ve ihtiyaç duyulan işletim sistemi türünü belirlemektir.

İşletim Sistemi Modelleri

Her bilgisayarda farklılık sağlayan donanımlara göre çeşitli şekillerde üretilen işletim sistemleri ihtiyacınıza ve yazılım bilgisine ne kadar sahip olup olmadığınıza göre çeşit kazanır. İşletim sistemleri genellikle açık kaynak kodlu ya da açık kaynak kodlu olmayan şekilde iki sisteme ayrılır. Açık kaynak kodlu olanlar kullanıcılar tarafından geliştirmeye açık olan sistemlerdir. Açık kaynak kodlu olmayanlar ise kullanıcı tarafından sınırlı kullanım sunulan sistemler olarak belirlenir. Açık kaynak kodlu işletim sistemleri, kullanıcının isteğine göre yapısında ve arayüzünde geliştirmelerine olanak sunduğu gibi çeşitli versiyonlarda da kullanıcılarla buluşturur. Bu iki sistemden birine sahip olsun ya da olmasın günümüzde bütün işletim sistemleri büyük bir kullanıcı kitlesi tarafından kullanılır. İşletim sistemleri genel olarak ihtiyaçlar doğrultusunda sunulan yazılım şekilleridir. İşletim sistemi çeşitleri çalışmaları bakımından da farklılık gösterir. Bazı sistemler sadece belli markaların donanımlarıyla entegre olacak şekilde çalışırlar. Buradan yola çıkarak işletim sistemleri Windows, Pardus, Mac OS X şeklinde çeşitli sistemlerle piyasada bulunur. Bir işletim sistemi çeşitlerinden birinin kullanılabilir olup olmamasındaki en önemli etken sistemin güncellik ve güvenlik açısından uygun olmasıdır. Çeşitli programlar ve uygulamalar sayesinde bu güncellik ve güvenlik sistemleri tarafından sağlanır. İhtiyacınıza göre tercih edebileceğiniz pek çok işletim sistemleri birbirinden farklı ve kişisel görüşlere göre ayrılarak milyonlarca kullanıcıya hizmet verir. Kullanım amacınıza ve kullanıcıya sağladıkları imkanlar doğrultusunda işletim sistemleri, bilgisayarınızın anakartının üzerinde yer alan yazılımları entegreli bir şekilde hesaplama grafik ve barındırma gibi faaliyetleri sürdürülebilir bir şekilde yapmasına olanak sağlayan yazılımdır. Piyasada pek çok farklı ihtiyaçlara göre üretilen işletim sistemlerinin tek bir ortak noktası vardır o da donanımların entegreli olarak çalışmasını sağlamaktır. Bir bilgisayarın donanım açısından pek çok  temel noktaları ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaçlar sağlandığı takdirde işletim sistemi olarak adlandırılan yazılımlar sistemli bir şekilde çalışmaya başlar. Sistemli bir şekilde çalışan işletim sistemi sayesinde kullanıcılar bilgisayarlarından daha fazla verim alarak daha konforlu bir şekilde kullanma olanağı elde ederler. İhtiyaçlara göre şekillere ayrılan işletim sistemleri kullanıcının bilgisayar bilgisine, ihtiyacına ve halihazırda kullanmakta olduğu donanımlara göre farklılıklarla piyasada bulunur.

İşletim Sistemi Fiyatları

Bilgisayarlar genel olarak kullanım ihtiyaçlarına göre şekillendirilmiş yazılım ve sistem üzerine kurulur. Dolayısıyla bu ihtiyaçları yerine getirecek sistemler hem birbirinden özellik bakımından farklılık göstermekte hem de ihtiyaca göre üretildiği için işletim sistemi fiyatları da aynı şekilde farklılık gösterir. İşletim sistemleri sunucu ve kullanıcı taraflı çalıştırılmaları bakımından ikiye ayrıldığı gibi fiyatları da bu yönde kategorize etmek yararlanılacak en etkili yöntemlerden biridir. Her zaman ortaya koyulan bir sistemin versiyonu bir sonraki oluşacak sisteme göre daha gelişmemiş özellikte bulunur. İşletim sistemleri sürekli olarak güncellendiği için hem kullanacağınız maksimum performansı hem de güvenliği sağlar. Aynı zamanda sürekli güncellenen sistemler fiyat konusunda da belirli bir nitelikte bulunmayıp genellikle sistemle birlikte güncellenir. En son çıkarılmış olan sistemler bir diğerinin açığını kapatmak için ve sistemsel problemlerini örtmek için geliştirilir. Her bir işletim sistemi yazılımı yapımcıları tarafından sürekli olarak kontrol altında tutulur. Günümüzde tercih açısından birçok farklı marka tarafından üretilen farklı alternatifler de işletim sistemleri bulunur. Bu işletim sistemleri fiyat olarak da birbirinden farklılık gösterir. Siz de çeşitli işletim sistemlerine göz atmak ve fiyatlar konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız cimri.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim Sistemi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bilgisayarlarda bulunan işletim sistemleri bilgisayarınızda gerçekleştirebileceğiniz tüm komutları yazılım ve donanım şeklinde yönetir. İşletim sistemleri aynı anda çalışan birkaç farklı programların ihtiyacınızı giderilebilmesi için hepsini koordine ederek sistemli bir şekilde çalışabilmelerini sağlar. İşletim sistemi satın almadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunur. Bu hususlardan en önemlisi ise satın alacağınız işletim sisteminin ihtiyacınıza ve yazılımına en uygun olanını tercih etmektir. İşletim sisteminin en önemli özelliği maksimum düzeyde kullanıcıya kullanılabilirlik imkanı sunmasıdır. Bir işletim sisteminden almak isteyeceğiniz maksimum verim pek çok görevin otomatik bir şekilde yapılması ve işletmeniz için güçlü ve güvenli bir sunucu ortamı sağlayabilir olmasıdır. İşletim sisteminin bilgisayarınızda doğru çalışabilmesi için bilgisayarınızın ihtiyacı olan sisteme karar vermeniz gerekir. Eğer bu sistemleri öğrenmek istiyorsanız işletim sistemleri kitap satıcılarından bu kitabı elde edebilir ve sistem hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bilgisayar ve yazılımlar ihtiyaca uygun olarak üretildiği için siz de ihtiyacınız olacak ürünü tercih ederek daha çok verim elde edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery