track source

Yazıcılar

En Ucuz Yazıcılar Fiyatları

900 ürün gösteriliyor.
Çok Arananlar
İlgili Etiketler
    yazıcı
Yazıcılar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Yazıcılar modelleri ve Yazıcılar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Yazıcılar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: HP, Xiaomi, Samsung, Toshiba, Canon. 900 adet Yazıcılar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Epson L386 Wi-Fi Renkli Baskı 100 Sayfa Çok Fonksiyonlu Yazıcı
Epson L386 Wi-Fi Renkli Baskı 100 Sayfa Çok Fonksiyonlu Yazıcı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Bilgisayar ve yazılımlar kategorisinde bulunan yazıcılar; elektronik ortamlarda hazırlanan grafikleri ya da metinleri yazılı sayfa haline dökülmesini sağlayan teknolojik aletlerdir. Teknolojinin gelişmesi ile yazıcı tiplerinde de çeşitlilikler günden güne artmaktadır. Yazıcılar genellikle siyah beyaz veya renkli baskı yapabilme özellikleri ile ikiye ayrılmaktadır. Cimri’de HP, Canon, Xerox, Samsung, Oki gibi yüzlerce markanın size en uygun yazıcı modellerini bulabilir; farklı modellerine ve en ucuz fiyat karşılaştırmalarına göz atabilirsiniz.

Yazıcı Çeşitleri Nelerdir?

Gelişen teknoloji ile yazıcılar da çeşitlilik kazanmaktadır. Bu çeşitliliğin arasında da yazıcılar arasında belirli farklar ortaya çıkmaktadır. Nokta vuruşlu yazıcıların sarf malzemeleri şerittir ve şeritler dolum olmaz. Genellikle fatura basımı için kullanılan nokta vuruşlu yazıcılardır. Mürekkep püskürtmeli yazıcıların sarf malzemesi kartuştur ve çalışma prensipleri de nokta vuruşlu yazıcılar ile aynıdır. Mürekkep püskürtmeli yazıcılarda nokta vuruşlu yazıcılardan farklı olarak vurma noktalarının yerini baskı ortamına püskürtülen boya maddeleri almaktadır. Lazer yazıcıların ise sarf malzemeleri tonerdir. Sayfa görüntüsünü oluşturabilmek için lazer ışınları kullanılan yüksek hızlı yazıcı çeşididir. Bu çeşit yazıcıların işleyiş biçimleri ise fotokopi makinelerinin işleyişlerine benzer özellik göstermektedir.

Yazıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yeni bir yazıcı almaya karar verdiğinizde ya da eski yazıcınızı yenilemek istediğiniz zaman öncelikle hangi amaçla kullanacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Yazıcı seçiminizi eğer mürekkepli yazıcıdan yana kullanacaksanız bakacağınız ilk önemli nokta çözünürlük olmalıdır. Mürekkep püskürtmeli yazıcı seçimlerinde bir diğer dikkat edilmesi gerekilen özellik de mürekkep püskürteçlerinin değerleridir. Bu değerler, kâğıda püskürtülen mürekkeplerin boyutunu göstermektedir. Yazıcı seçimlerinde bir diğer dikkat edilmesi gerekilen nokta ise bağlantı seçenekleridir. Yazıcı almadan önce Wi-Fi, USB ya da Ethernet kablosu ile bağlantı seçeneklerinin arasından tercih yapmanız gerekmektedir. Bu kararı alırken de yazıcıyı hangi amaçla ve nerede kullanacağınızı belirlemek oldukça önemlidir. Yazıcı seçerken dikkat edilmesi gerekilen noktalardan biri de kullanım kolaylığının önemidir. TFT ekrana sahip bir yazıcı seçerseniz, akıllı bir yazıcı da almış olacak ve baskı alırken yaşayabileceğiniz sorunları da minimuma indirmiş olacaksınız. Bu doğrultularda belirleyeceğiniz yazıcınızın ekstra özelliklerini de dikkate almanız gerekmektedir. Siz de kullanım amacınıza ve kullanacağınız yere en uygun yazıcı modellerine, en ucuz fiyat seçenekleri ile Cimri’den ulaşabilirsiniz.

Yazıcılar Ne İşe Yarar?

Belgelerin çok fazla önemli olduğu bu zamanlarda kolayca belge çıkaran yazıcılar insanoğlunun en büyük yardımcılarındandır. İstediğiniz kadar belgeyi çıkartabilecek olan yazıcılar birçok meslek grubunun işini görmektedir. Özellikle öğrenci, öğretmen, muhasebeci, avukat, sekreter gibi yazıyla işi olan insanlar yazıcıları aktif olarak kullanırlar.

Yazıcılar Nasıl Çalışır?

Öncelikle yazıcıların çalışması için bir bilgisayara bağlı olması gerekir. Çünkü yazdırılacak belge bilgisayar tarafından yazıcıya iletilir. Bilgisayarlarda ise yazıcıya ait driver yazılımı bulunması gerekir. Eğer bu şartlar yerine getirilmişse yazdırılmak istenen dosyanın bulunduğu sayfada “ CTRL + P ” tuşlarına beraber basılır. Açılan pencerede yazdır butonuna tıklanır. Eğer yazıcı içerisinde kağıt ve toner varsa yazıcı istenen sayfayı olduğu gibi yazıdırır.

Yazıcıların Tipleri Nelerdir?

Yazıcılar çalışma metodlarına göre sınıflandırılabilir. Farklı çalışma metodları olan bu yazıcılardan ilki papatya çarklı yazıcılardır. Bu yazıcı tipi daktiloya benzetilebilir. Metal telli bir tekere sahiptirler. Her telin ucunda bir karakter bulunmaktadır. Bu yazıcı tipi genellikle mektup ve notları yazmak için kullanılırlar. Bu sebeple mektup kalitesinde yazıcılar da denir. İkinci yazıcı tipi ise nokta matrisli yazıcılardır. Bu yazıcılar yazdırmak istedikleri karakterleri bir mürekkep şeridi kullanarak noktalar ile yazdırır. Nokta matrisli yazıcılar saniyede 1550 karakter yazabilmektedir. Son zamanlarda ofislerde pek tercih edilmese de makbuz fatura gibi evrakları yazdırmak için hala kullanılır. Diğer bir yazıcı tipi ise mürekkep püskürtmeli yazıcılardır. Bu yazıcılar kâğıdın üzerine bir veya daha fazla mürekkep damlası damlatır. Ucuz ve portatif boyutlu olmaları nedeni ile genellikle evlerde tercih edilir. Başka bir yazıcı tipi olan lazerli yazıcılar ise bir görüntüyü yazdırmak için lazer ışınlarından faydalanır. Mürekkep kullanan diğer yazıcıların aksine lazerli yazıcılar toner adı verilen maddeyi kullanır. Lazerli yazıcılar diğer yazıcılara oranla çok daha kalitelidir ve daha hızlı yazdırma işlemi yaparlar.

Yazıcı Fiyatları Ne Kadardır?

Yazıcı fiyatları tipine, kalitesine ve hızına bağlı olarak değişmektedir. 70 TL’den başlayan yazıcı fiyatları 30 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir.