Yazıcılar

En Ucuz Yazıcılar Fiyatları

837 Ürün gösteriliyor.
Kullanım Tipi
Kartuş-Toner Tipi
Kartuş-Toner Sayısı
Wi-Fi
Bağlantı Tipi
Faks
Mobil Baskı
Wİ-Fİ Direct
Apple Airprint
Google Cloud Airprint
Mobil Uygulamalar
Dahili Ekran
Ekran Tipi
Çok Arananlar
İlgili Etiketler
    yazıcı
Yazıcılar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Yazıcılar modelleri ve Yazıcılar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Yazıcılar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: HP, Samsung, Toshiba, Canon, Quantum. 837 adet Yazıcılar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Epson L386 Wi-Fi Renkli Baskı 100 Sayfa Çok Fonksiyonlu Yazıcı
Epson L386 Wi-Fi Renkli Baskı 100 Sayfa Çok Fonksiyonlu Yazıcı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Yazıcılar

Son yıllarda hızla gelişen teknoloji beraberinde birçok avantajı getirir. Bilgisayar çeşitlerinin ortaya çıkması ile beraber cihazdaki verilerin çıktısını alma ihtiyacı doğar. Bu noktada ise yazıcılar devreye girer. Yazıcı bilgisayarlarda kullanılan harici donanım birimleri içerisinde bulunan cihazların içerisinde yer alır. Yazıcılar yardımıyla bilgisayarda hazırlanan resim ve metin dosyaları kağıt üzerine yazdırılabilir. Bilgisayara genellikle USB veya RJ45 gibi bağlantı kabloları aracılığıyla bağlanırlar. Başlarda sadece çıktı almaya yarayan yazıcılar her geçen yıl değişime uğrar. Modern yazıcıların çoğunda faks çekme, tarama ve fotokopi çekme gibi özellikler de yer alır. Yazıcılar siyah, beyaz ve renkli olarak yazı ve resim basabilir. Yazıcı çeşitleri oldukça fazla sayıda denilebilir. Karakter yazıcılar; daktiloya benzer bir yapısı bulunur. Yazıcıların ortaya çıktığı ilk türlerinden denilebilir. Nokta vuruşlu yazıcılar ise yazıcı üzerinde bulunan baskı iğneleri yardımıyla bilgisayardan gelen verilere göre elektromıknatıs ile kağıt ve yazıcı arasında bulunan şeride nokta vurarak çıktı alınmasını sağlar. Modern yazıcılar ortaya çıkmadan önceki yazıcı modelleri arasında bulunur. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar ise artık modern cihazlar arasında yer alır. Son yıllarda en yüksek baskı çözünürlüğüne sahip olan bu yazıcıların diğer yazıcılara göre sessiz ve küçük bir yapısı bulunur. Bu yazıcı türü kullandığı püskürtme yöntemine göre; piezoelektrik, ısıl ve sürekli olmak üzere 3'e ayrılır. Lazer yazıcılar ise piyasaya en son sürülen bu yazıcı türü, diğer yazıcılara göre daha sessiz ve hızlı çalışır. Ayrıca yüksek baskı kalitesine sahip olduklarından dolayı yoğun bir kullanım sağlar. Son yıllarda özellikle tercih edilen lazer yazıcılar tüm yazıcı modellerine göre daha pratik baskı elde edilmesine yardımcı olur. Yazıcıların modellerine göre sahip olduğu bazı özellikler de mevcut bulunur. 

Yazıcı Modelleri ve Özellikleri

Piyasada üretilen pek çok yazıcı modeli bulunur. Bu modellerin sahip olduğu özellikler de değişim gösterir. Yazıcı mürekkepli modeller mürekkep püskürtmeli ya da Ink- Jet yazıcılar olarak bilinir. Mürekkebin kağıt üzerine püskürtülmesi yöntemiyle yazdırma işlemi yapılır. Yazıcı kafası üzerinde siyah, sarı, kırmızı, mavi mürekkep kartuşları bulunur. Yazdırma işlemi, satırın en başından başlar. Devamında ise en son kısma kadar tarama işlemi devam eder. Tarama işlemi gerçekleştirilirken mürekkep püskürtülecek noktalar belirlenir. Yazma kafası tarafından kağıt üzerine mürekkep bırakılır. Aslında yazdırma işlemi bir çeşit ısı sonucunda elde edilen damlacığın püskürtülmesi ile yapılır. Bu püskürtme işleminde yazıcının içerisinde bulunan ısıtıcının çalışması sonucunda elde edilen basınç elde edilir. Elde edilen basıncın sonucunda damlanın dışarıya çıkarılmasını sağlar. Söz konusu damla 50-60 mikron çapına sahip olup 8-10 piko hacimde bulunur. Yazıcı tonerli modeller baskı yapabilmek için temel bir malzemeye ihtiyaç duyar. Bu malzemeye toner adı verilir. Toner, yazıcıların baskı yapabilmesi için gerekli olan toz mürekkebin içerisine konulduğu bir alet olarak bilinir. Daha temel açıdan bakıldığında aparat olan kartuş, içerisinde sıvı mürekkebi muhafaza eder. Bu sıvı mürekkebi baskı işlemini yapan birime aktarılmasını sağlar. Kullanılan kartuşlar iki başlık altında ayrılır. Birincisi içerisinde sıvı mürekkep barındırmaya yarayan kartuşlar, ikincisi ise içerisinde toner tozu bulunan kartuşlar denilebilir. İçinde bulunan tozu kâğıt üzerinde baskı yapılabilmesi için çeşitli ekipmanlar yardımıyla baskı ünitesine aktaran lazer yazıcılarda kullanılan kartuşlara da toner denir. Lazer yazıcılar hızları ve kopyalama maliyetleri açısından çok avantajlı durumda bulunur. Lazer yazıcılar siyah, beyaz baskıda da gayet kaliteli sonuçlar verir. Üstelik baskı maliyetleri de diğer yazıcı türlerine oranla son derece düşük olur. Kullanılan tek bir toner kartuşu ile binlerce sayfa çıktı almak mümkün hale gelir. Lazer yazıcıların birçok kullanım alanı bulunur. Genellikle devlet daireleri, işletmeler, matbaalar gibi pek çok kurum bu yazıcı türünü kullanır. Bunların yanı sıra ev ve ofisler de de sıklıkla tercih edilir. Düşük baskı maliyeti ile her ekonomiye uygun denilebilir. Yazıcı renkli modeller pek çok alanda tercih edilir. Bu özelliği bulunan yazıcıların baskı kalitesi yüksek olur. Bu sayede istenilen sonuç elde edilebilir. 

Yazıcı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Yazıcı modelleri satın alırken cihazın uzun ömürlü olması için bazı özelliklere dikkat edilmesi gerekir. Satın alma işlemi sırasında ilk karar verilmesi gereken nokta cihazın hangi amaçla kullanılacağı denilebilir. Evde kullanmak için alınacaksa fonksiyonu daha az olan modellere bakılabilir. Eğer iş alanlarında kullanılacaksa daha kapsamlı cihazlar satın alınabilir. Daha kaliteli baskı için renkli baskı kalitesinin yüksek olması gerekir. Kaliteli baskılar elde etmek için Lazer yazıcılar tercih edilebilir. Yazıcının güç tüketimi de dikkate alınması gerekir. İş yerlerinde kullanılacak olan yazıcılar gün içerisinde sürekli kullanılacağı için güç tasarrufu bulunan modellerin satın alınması gerekir. Piyasada dolum yapabilen ve yapamayan yazıcılar da bulunur. Satın alınacak cihazın dolum yapabilme özelliği bulunuyorsa bunun uzun vadede ne kadara mal olduğu hesaplanabilir. Eğer dolum yapılmıyorsa kartuşun ne kadar süre kullanılabildiği ve fiyatları mutlaka araştırılması gerekir. Evde ya da küçük çaplı ofislerde kullanılacaksa ayda kaç baskıya ihtiyaç duyulabileceği göz önünde bulundurulabilir. Böylece daha küçük ve az maliyetli modeller satın alınabilir. USB kablosu ile bağlantı kurulan modellerin yanı sıra bir de Wi-Fi üzerinden bağlantı yapan modeller bulunur. Daha hızlı bağlantı istenirse bu modeller tercih edilebilir. Yazıcı, tarayıcı, fotokopi gibi birçok özelliği barındıran yazıcılar ekstra avantaj sağlar. Yazıcı eğer ayda 500 baskı ve üzerinde kullanılacaksa tanklı veya lazer yazıcılar kullanılabilir. Lazer yazıcılar 1000 sayfa kapasiteye sahip olarak üretilir. Kısacası kullanım sıklığı satın alınacak yazıcıyı belirler. Ürünün baskı hızına da dikkat edilebilir. Bunun yanında tarama hızına ve fotokopi kontrol edilerek satın alma işlemi yapılabilir. Satın alırken bu özelliklere sahip yazıcılar tercih edilebilir. Böylece ihtiyacı tam anlamıyla karşılayan modeller alınmış olur. Aynı zamanda kaliteli ve uzun ömürlü olması sağlanır. 

Yazıcı Fiyatları

Piyasada pek çok yazıcı üreten marka bulunur. Bu markaların fazlalığı beraberinde yazıcı modellerinin çok sayıda olmasını getirir. Mürekkepli, tonerli, lazer yazıcı gibi fazlasıyla çeşitleri bulunur. Her çeşidin sahip olduğu ekstra özellikler mevcut denilebilir. Bu çeşitlilik ise her yazıcının fiyatının farklı olmasına neden olur. Yazıcı satın alırken kullanım amacının önem taşıdığı kadar fiyatlar da etki eder. Sadece ucuz diye yazıcı alınmaz. İstenilen özellikler bulunan ve gerekli ihtiyaçları karşılayan ürünlerin satın alınması gerekir. Renkli baskı yapan yazıcıların fiyatı siyah- beyaz baskı yapan modellere göre daha farklı olur. Lazer yazıcıların fiyatları kullandıkları teknoloji nedeniyle mürekkep püskürtmeli inkjet veya deskjet yazıcılara oranla daha yüksek olur. Ancak bu durum ilk satın alma sırasında kullanıcıyı korkutmaması gerekir. Her ne kadar fiyatı biraz daha pahalı da olsa sunduğu avantajlar bu açığı kapatır. Her modelin sahip olduğu özellik fiyat farklılığına da neden olur. İhtiyaç duyulan yazıcı modeline karar verirken Cimri.com sayfasından yazıcı fiyatları karşılaştırılabilir. Kullanan kişilerin memnun kalıp kalmadığını anlamak için kullanıcı yorumları okunabilir. Aynı zamanda ürün özellikleri de incelenebilir.