track source
track source
track source

Yazıcılar

Yazıcılar Fiyatları

1024 Ürün gösteriliyor.
Kullanım Tipi
Baskı Tekniği
Kartuş-Toner Tipi
Kartuş-Toner Sayısı
Wi-Fi
Bağlantı Tipi
Toplam Kağıt Girişi
Kağıt Boyutları
Tarayıcı
ADF Kapasitesi
Renk
Ağırlık
Faks
Toplam Kağıt Çıkışı
Tarama Çözünürlüğü
Desteklenen Belge Formatları
Dahili Hafıza
Yazdırma Sesi
İşlemci Hızı
Baskı Hızı(Siyah)
Mobil Baskı
Baskı Hızı(Renkli)
Wİ-Fİ Direct
Apple Airprint
Google Cloud Airprint
Mobil Uygulamalar
Dahili Ekran
Ekran Tipi
Zarflar
Etiketler
A4
Kalın Kağıt
Yazıcılar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Yazıcılar modelleri ve Yazıcılar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Yazıcılar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Samsung, Xiaomi, HP, Toshiba. 1024 adet Yazıcılar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Yazıcılar Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Yazıcılar markası:

2022 yılı Yazıcılar Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Ağustos 2022 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1024 Yazıcılar modeli içerisinde en ucuz Yazıcılar fiyatı 0.26 TL iken, en yüksek Yazıcılar fiyatı 204739.92 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Yazıcılar fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Ağustos 2022 tarihinde ortalama Yazıcılar fiyatı ise 1678.79 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Yazıcılar Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Yazıcılar

Son yıllarda hızla gelişen teknoloji beraberinde birçok avantajı getirir. Bilgisayar çeşitlerinin ortaya çıkması ile beraber cihazdaki verilerin çıktısını alma ihtiyacı doğar. Bu noktada ise yazıcılar devreye girer. Yazıcı, bilgisayarlarda kullanılan harici donanım birimleri içerisinde bulunan cihazların içerisinde yer alır. Yazıcılar yardımıyla bilgisayarda hazırlanan resim ve metin dosyaları kağıt üzerine yazdırılabilir. Bu cihaz, USB gibi bağlantı kabloları aracılığıyla bilgisayara bağlanır. Başlarda sadece çıktı almaya yarayan yazıcılar, her geçen yıl değişime uğrar. Modern yazıcıların çoğunda faks çekme, tarama ve fotokopi çekme gibi özellikler de yer alır. Yazıcılar siyah, beyaz ve renkli olarak yazı ve resim basabilir. Yazıcı çeşitleri oldukça fazla sayıda denilebilir. Karakter yazıcılar; daktiloya benzer bir yapısı bulunur. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar ise artık modern cihazlar arasında yer alır. Son yıllarda en yüksek baskı çözünürlüğüne sahip olan bu yazıcıların diğer yazıcılara göre sessiz ve küçük bir yapısı bulunur. Bu yazıcı türü kullandığı püskürtme yöntemine göre; piezoelektrik, ısıl ve sürekli olmak üzere 3'e ayrılır. Lazer yazıcılar ise kullanıcılara sunulan en son modellerden biridir. Bu yazıcı türü, diğer yazıcılara göre daha sessiz ve hızlı çalışır. Ayrıca yüksek baskı kalitesine sahip olduklarından dolayı yoğun bir kullanım sağlar. Son yıllarda özellikle tercih edilen lazer yazıcılar, tüm yazıcı modellerine göre daha pratik baskı elde edilmesine yardımcı olur. Yazıcıların modellerine göre sahip olduğu farklı özellikler mevcut bulunur. 

Yazıcı Modelleri ve Özellikleri

Teknoloji markaları tarafından üretilen ve kullanıcılara sunulan pek çok yazıcı modeli bulunur. Bu modellerin sahip olduğu özellikler de değişim gösterir. Yazıcı mürekkepli modeller, mürekkep püskürtmeli ya da Ink-Jet yazıcılar olarak bilinir. Mürekkebin kağıt üzerine püskürtülmesi yöntemiyle yazdırma işlemi yapılır. Yazıcı kafası üzerinde siyah, sarı, kırmızı, mavi mürekkep kartuşları bulunur. Yazdırma işlemi, satırın en başından başlar. Devamında ise en son kısma kadar tarama işlemi devam eder. Tarama işlemi gerçekleştirilirken mürekkep püskürtülecek noktalar belirlenir. Yazma kafası tarafından kağıt üzerine mürekkep bırakılır. Aslında yazdırma işlemi bir çeşit ısı sonucunda elde edilen damlacığın püskürtülmesi ile yapılır. Bu püskürtme işleminde yazıcının içerisinde bulunan ısıtıcının çalışması sonucunda elde edilen basınç elde edilir. Elde edilen basıncın sonucunda damlanın dışarıya çıkarılmasını sağlar. Söz konusu damla 50-60 mikron çapına sahip olup 8-10 piko hacimde bulunur. Lazer yazıcılar hızları ve kopyalama maliyetleri açısından çok avantajlı durumda bulunur. Lazer yazıcılar siyah, beyaz baskıda da gayet kaliteli sonuçlar verir. Üstelik baskı maliyetleri de diğer yazıcı türlerine oranla son derece düşük olur. Kullanılan tek bir toner kartuşu ile binlerce sayfa çıktı almak mümkün hale gelir ve bu ürünlerin birçok kullanım alanı bulunur. Lazer yazıcılar, 1000 sayfa kapasiteye sahip olarak üretilir.Genellikle devlet daireleri, işletmeler, matbaalar gibi pek çok kurum bu yazıcı türünü kullanır. Bunların yanı sıra ev ve ofisler de de sıklıkla tercih edilir. Düşük baskı maliyeti ile her ekonomiye uygun denilebilir. Yazıcı renkli modeller pek çok alanda tercih edilir. Bu özelliği bulunan yazıcıların baskı kalitesi yüksek olur. Bu sayede istenilen sonuç elde edilebilir. Yazıcı tonerli modeller, baskı yapabilmek için temel bir malzemeye ihtiyaç duyar. Bu malzemeye toner adı verilir ve yazıcıların baskı yapabilmesi için gerekli olan toz mürekkebin içerisine konulduğu bir alet olarak bilinir. Daha temel açıdan bakıldığında aparat olan kartuş, içerisinde sıvı mürekkebi muhafaza eder. Bu sıvı mürekkebi baskı işlemini yapan birime aktarılmasını sağlar. Kullanılan kartuşlar iki başlık altında ayrılır. Birincisi içerisinde sıvı mürekkep barındırmaya yarayan kartuşlar, ikincisi ise içerisinde toner tozu bulunan kartuşlar denilebilir. İçinde bulunan tozu kağıt üzerinde baskı yapılabilmesi için çeşitli ekipmanlar yardımıyla baskı ünitesine aktaran lazer yazıcılarda kullanılan kartuşlara da toner denir. 

Yazıcı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Yazıcı modelleri satın alırken cihazın uzun ömürlü olması için bazı özelliklere dikkat edilmesi gerekir. Satın alma işlemi sırasında ilk karar verilmesi gereken nokta cihazın hangi amaçla kullanılacağı denilebilir. Evde kullanmak için alınacaksa fonksiyonu daha az olan modellere bakılabilir. Eğer iş alanlarında kullanılacaksa daha kapsamlı cihazlar satın alınabilir. Daha kaliteli baskı için renkli baskı kalitesinin yüksek olması gerekir. Kaliteli baskılar elde etmek için lazer yazıcılar tercih edilebilir. Yazıcının güç tüketimi de dikkate alınması gerekir. İş yerlerinde kullanılacak olan yazıcılar, gün içerisinde sürekli çalışacağından dolayı güç tasarrufu bulunan modellerin satın alınması gerekir. Piyasada dolum yapabilen ve yapamayan yazıcılar da bulunur. Satın alınacak cihazın dolum yapabilme özelliği bulunuyorsa bunun uzun vadede ne kadara mal olduğu hesaplanabilir. Eğer dolum yapılmıyorsa kartuşun ne kadar süre kullanılabildiği ve fiyatları mutlaka araştırılması gerekir. Evde ya da küçük çaplı ofislerde kullanılacak ise ayda kaç baskıya ihtiyaç duyulabileceği göz önünde bulundurulabilir. Böylece daha küçük ve az maliyetli modeller satın alınabilir. USB kablosu ile bağlantı kurulan modellerin yanı sıra bir de Wi-Fi üzerinden bağlantı kurulan modeller de bulunur. Daha hızlı bağlantı istenirse bu modeller tercih edilebilir. Yazıcı, tarayıcı ya da fotokopi gibi birçok özelliği barındıran yazıcılar ekstra avantaj sağlar. Yazıcı eğer ayda 500 ve üzerinde baskı yapmak için kullanılacaksa tanklı veya lazer yazıcılar tercih edilebilir. Kullanım sıklığı satın alınacak yazıcıyı belirler ve bu noktada ürünün baskı hızına da dikkat edilebilir. Bunun yanı sıra tarama hızı ve fotokopi özelliği de kontrol edilerek satın alma işlemi yapılabilir. Satın alırken bu özelliklere sahip yazıcılar tercih edilebilir. Böylece ürünün ihtiyacı tam anlamıyla karşılayan, kaliteli ve uzun ömürlü olması sağlanır. 

Yazıcı Fiyatları

Farklı markalar tarafından kullanıcılar sunulan ürünlerin fazlalığı ürünlerin çeşitli modellerde üretilmesinde neden olur. Mürekkepli, tonerli, lazer yazıcı gibi birbirinden farklı amaca hizmet eden ürünler bulunur. Her çeşidin sahip olduğu ekstra özellikler mevcut denilebilir. Bu çeşitlilik ise her yazıcının fiyatının farklı olmasına neden olur. Yazıcı satın alırken kullanım amacının önem taşıdığı kadar fiyatlar da etki eder. İstenilen özellikler bulunan ve gerekli ihtiyaçları karşılayan ürünlerin satın alınması gerekir. Renkli baskı yapan yazıcıların fiyatı siyah-beyaz baskı yapan modellere göre daha farklı olur. Lazer yazıcıların fiyatları kullandıkları teknoloji nedeniyle mürekkep püskürtmeli inkjet veya deskjet yazıcılara oranla daha yüksek olur. Cihazların sahip olduğu bu tarz teknolojiler, fiyatların yükselmesine neden olabilir. Ürünlerin baskı sayısı da fiyatların doğru orantılı bir şekilde belirlenmesini sağlar. 100 baskı kapasitesine sahip seçenek ile 500 baskı kapasitesine sahip modeller arasında bariz bir fiyat farkı mevcuttur. Her modelin sahip olduğu özellik fiyat farklılığına da neden olur. Toner ve kartuş gibi birbirinden farklı baskı seçeneğine sahip olması da bu noktada önem taşır. İhtiyaç duyulan yazıcı modeline karar verirken cimri.com sayfasından yazıcı fiyatları karşılaştırılabilir. Fiyatların karşılaştırılması bütçenize uygun seçimi yapmanızı daha da kolaylaştırır. Kullanan kişilerin memnun kalıp kalmadığını anlamak için kullanıcı yorumları okunabilir. Aynı zamanda ürün özellikleri de incelenebilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery