Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Kartuşlar Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kartuşlar markası:

En Çok İncelenen Kartuşlar Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com

2021 yılı Kartuşlar Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 4403 Kartuşlar modeli içerisinde en ucuz Kartuşlar fiyatı 1.0 TL iken, en yüksek Kartuşlar fiyatı 31837.61 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kartuşlar fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Kartuşlar fiyatı ise 75.87 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Kartuşlar Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kartuş

Kartuşun tam manasıyla ifade ettiği şey yazıcının mürekkebi olarak bilinir. Bilgisayar, tablet, telefon ve buna benzer teknolojik aletlerin ekranındaki yazı, resim, ve benzeri bütün içerikleri belirlenen ebattaki kağıtlara dökmeye yarayan ürünlerdir. Yazıcıların yazı yazabilmesi için aracı ve olmazsa olmazı  kartuştur. Kartuşlar Farklı markalar tarafından üretilebilir ve püskürtmeli yazıcıların en önemli parçalarından olur. Kartuş çeşitleri püskürtme başlıklı ve püskürtme başlıksız olabilir. Kartuşlar püskürtme parçasına mürekkebi göndermekle görevli hazneler olur ve çıktı kalitesinde etkin roller oynayabilir. Bilinen bazı firmalar yazıcı modellerine özel kartuş üretimi yapmaktadır. HP kartuş çeşitleri HP yazıcı modelleri ile senkronize çalışır, kaliteli çıktılar sunabilir. Canon markası fotoğraf makinelerinde olduğu gibi kartuş Canon ürünlerinde de boy gösterir. Kartuş çeşitleri öğrencilerin sınav notlarından, önemi bir toplantı notlarına kadar çok geniş alanlarda kullanıcılara kolaylık sunar. Kartuşlar  kurumsal firmaların muhasebe işlerinden, kişisel ihtiyaçlara kadar oldukça geniş yelpazede dolaylı olarak kullanılan ürünlerdir.

Kartuş Çeşitleri

Kartuş çeşitleri genellikle siyah, kırmızı, mavi ve sarı renkleri haznesinde barındırır ve bu renklerin karışımı ile ara renkleri oluşturur. Kartuşlar püskürtmeli yazıcı denilince akla gelen ilk olgulardan olur. Püskürtmeli yazıcılar mürekkep ihtiyacını kartuş hazinelerinden karşılar. Temelde kartuş çeşitleri fiziksel olarak, püskürtme ağzına sahip olup olmamasına göre sınıflandırılabilir. Bu noktada püskürtme ağzı olmayan kartuş çeşitlerinin çıktı kalitesine etki etmediğini söylemek yanlış olmaz. Püskürtme ağzına sahip kartuş çeşitleri kaliteli bir çıktı elde etmede etkili olabilir. HP kartuş 650  sunmuş olduğu 3 renk ile canlı ara renkler elde edebilir, sizlere renklı çıktılar sunabilir. HP kartuş 650 kartuş çeşitleri sunmuş olduğu püskürtme başlığı size kaliteli çıktılar sunabilir. Dilerseniz HP kartuş 650 modellerinden birisini edinebilirsiniz. Bu sayede internette dolaşırken hoşunuza giden görselleri, rahatlıkla elinize alma imkanına ulaşabilirsiniz. 

HP kartuş 304 uygun fiyatı ve istikrarlı baskı kalitesi ile günlük kullanımda ideal olabilir. Sizde HP kartuş 304 modellerinden birini edinebilir keskin metinli yazılar çıkarabilir, okurken zorlanmazsınız. HP kartuş 304 modelleri sunmuş olduğu yoğun renkler ve ideal karışım oranları ile çıktılarınızı canlı görünmesini sağlar, sizlere beğendiğiniz görselleri odanıza asmak kalır. Kartuş siyah çeşitleri günlük kullanımda bilgiye fiziksel erişimde oldukça kullanılır. Rengin önemli olmadığı baskı çeşitlerinde hesaplı bir kullanım imkanı sunar. Üniversite öğrencilerinin sık kullandığı kartuş siyah çeşitleri basit, etkili ve hesaplı çözümler sunar. Canon kartuş çeşitleri sunmuş stabil kalitede çıktılar ile kullanıcılar tarafından tercih edilen markalardan olur. Canon renkli kartuş çeşitleri ile renkli manzara görsellerini odanızın duvarlarına taşıyabilir, odanızın havasını değişitirebilirsiniz. Canon, teknolojik ürünlerdeki başarılarını kartuş çeşitlerine de aktarır ve kaliteli çıktılar almanızı sağlar. Kartuş çeşitleri günlük çıktı alma işlemlerinde farkında olmadan sıklıkla kullandığımız ürünlerden olur. Kartuş çeşitleri markadan markaya çıktılarınızı alırken farklı performanslar sunabilir. Kartuşlar mürekkep seviyeleri azaldığı takdirde silik metinli çıktılar almanıza neden olabilir, keyfinizi kaçırabilir. Bu noktada mürekkep miktarı azkende aynı kalitede çıktılar sağlayan kartuş çeşitleri tercih edilebilir. Günlük metin okuma gibi pek görsele dayanmayan çıktılarda tek renkli kartuşlar kullanılabilir. HP kartuş mavi çeşitlerinden tercih edebilir, kaliteli çıktılar ile yazılarınızı rahatlıkla okuyabilirsiniz.

Kartuş Fİyatları

Kartuş çeşitleri içerisinde farklı renk konsantrasyonları ile ara renkler elde edebilir. Bu noktada kartuş içeriği markadan markaya ya da renkli görseller sunup sunumamasıan göre değişiklik gösterir. Kartuş fiyatları bu bağlamda ürün içerisinde kullanılan hammaddenin cinsi ve birim maliyeti ile değişir. Renkli kartuş çeşitleri içeriğinde fazla renk barındırdığı için nispeten daha pahalı olabilir. Kartul çeşitleri kullanıcılara doğru renkleri sunabilmek adına uzun süren araştırma geliştirme süreçlerinden geçer. AR-GE süreçlerinden sonra kartuş çeşitlerinin üretim metodları belirlenir. Markadan markaya üretim metodları ve içerik farklı olabilir. Bu noktada markalar arası kartuş fiyatları değişiklik gösterebilir. Kartuş çeşitlerinin içerisindeki hammadenin birim maliyetinin değişmesi, ürün fiyatını doğrudan etkileyebilir. 

Tek renk kartuş çeşitleri nispeten az hammadde kullanıldığı için nispeten daha ucuz olabilir. HP kartuş çeşitleri kaliteli görseller ve çıktılar elde etmenize olanak verir, fiyat performans noktasında güzel bir seçenek olabilir. Dilerseniz cimri.com’u ziyaret edebilir, en ucuz HP kartuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. 

Kartuş Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Daha kaliteli görseller ve yazılar elde etmek için yeni kartuş çeşitleri bakıyor olabilirsiniz. Ancak kartuş satın alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmiyor olabilirsiniz. Bu noktada kartuş satın alırken bir kaç önemli nokta göze çarpar. Öncelikle çıktı alacağınız göselleri renkli ya da renskiz noktasında belirlemeniz seçim kriterleriniz etkiler. Renkli görselleri çıktı almak istiyorsanız içeriğinde ana renkleri barındıran ve karışımlarından ara renkleri elde eden kartuş renkli çeşitlerinden seçimlerinizi yapabilirsiniz. Kartuş çeşitleri mürekkepleri azalması sonucunda kalite görseller elde edemeyebilir. Bu noktada stabil kalitede görseller sunan modelleri tercih etmeniz doğru bir karar olabilir. Günlük işlemler için araştıma gibi yazılar okumak için bir kartuş satın almak istiyor olabilirsiniz. Bu noktada kartuş mavi çeşitlerinden birini edinebilir, günlük çıktı işlemlerinizi rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Silik yazılar karşılaşmamak için satın alacağınız kartuşun sayfa kapasitesine ve stabilitesine dikkat edebilirsiniz. Satın almaya karar verdiğiniz kartuşun kullanıcı yorumlarını okuyabilir, farklı kullanıcı tecrübeleri değerlendirebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery