Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Muadil Toner Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Muadil Toner markası:

En Çok İncelenen Muadil Toner Ürünleri Hangileridir?

2022 yılı Muadil Toner Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Ocak 2022 tarihinde Cimri.com’da yer alan 15072 Muadil Toner modeli içerisinde en ucuz Muadil Toner fiyatı 2.69 TL iken, en yüksek Muadil Toner fiyatı 27773.44 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Muadil Toner fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Ocak 2022 tarihinde ortalama Muadil Toner fiyatı ise 74.42 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Muadil Toner Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Muadil Toner

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte resim çıktıları, gelişmiş yazıcı ve fotokopi makineleri ile alınabilir. Yeni teknolojilerle üretilen yazıcı ve fotokopi makineleri; materyalleri, türleri, özellikleri ve fonksiyonel işlevsellikleri ile birbirinden ayrılır. Yazıcı ve fotokopi makinalarından çıktı almak için içerisindeki mekanik mekanizmada kartuş ve tonerler bulunur. Toner; yazıcı ve fotokopi makinalarında, kağıta yazı ve görüntü çıktısı alınması için kullanılan toz ve mürekkep karışımına verilen isimdir. Tonerin, yazıcı ve fotokopi makinalarının içinde bulunduğu mekanizmaya kartuş denir. Toner kartuşları, her yazıcı ve fotokopi makinesi için ayrı işlevsel mekanizmalara sahip olarak tasarlanır. Her markanın yazıcı ve fotokopi makine modelleri; kendisine özgü teknolojik teknikler ve farklı çıktı alabilen özelliklerle tasarlanıp satışa sunulur. Bu sebeple her yazıcı ve fotokopi makinesinin içerisindeki toner kartuş mekanizması farklı olur. Bu farklılıklar nedeniyle sektörde, farklı toner kartuş mekanizmaları üreten markalar bulunur. Bu markaların diğer markalara ait makineler için ürettiği toner kartuşlarına muadil toner kartuş adı verilir. 

Muadil Toner Modelleri

Muadil toner modelleri; farklı kartuş boyutlarına, hacimlerine ve farklı mekanizmalara sahip olarak çeşitli işlevsel özellikler ile birbirinden ayrılır. Her yazıcı ve fotokopi makinesi için farklı özelliklerde bir muadil toner modeli kullanılır. Muadil tonerler, kartuşlu ve kartuşsuz olmak üzere ikiye ayrılır. Kartuşsuz muadil tonerler, tekrar doldurma özelliği olmayan mekanizmalarda tasarlanır. Kartuşsuz muadil toner, kartuşlu tonerden daha uygun bütçelerle satışa sunulur. Kartuşlu muadil tonerler ise tekrar doldurulabilir mekanizmalara sahip olarak üretilirler. Muadil kartuşlu tonerler, ilk alındığında kartuşsuz modellere göre daha yüksek fiyatlara sahiptir. Fakat tekrar doldurulabilir yapıları sayesinde verimli kullanım sunar. Böylece oldukça uzun ömürlü kullanım kolaylığı sağlar. Muadil toner modelleri; yazıcı ve fotokopi makinesi çeşitlerine göre farklı kartuş mekanizmaları ile üretilir. Böylece yazıcı ve fotokopi makinaları ile uyumlu olarak çalışır. Yazıcı ve fotokopi makinası çeşitlerine göre muadil tonerler, oldukça geniş bir ürün yelpazesinde kullanıcıların beğenisine sunulur. Muadil toner modelleri; hangi marka yazıcı ve fotokopi makinesinde kullanılacak ise o mekanizmaya uygun olmalıdır. Hangi modellerle uyumlu olduğu ürünlerin üzerinde belirtilir. Böylece yazıcı ve fotokopi makinası model isimleri ile uyumlu muadil toner modeli kolayca seçilir. Muadil toner çeşitliliği, içeriğindeki mürekkep ve toz kalitesine, renklerine göre değişkenlik gösterir. Yazıcı ve fotokopi makinelerinin teknik özelliklerine göre tonerlerin içerisinde belli renk tonları ve karışımları yer alır. Bu renkler, yazıcı ve fotokopi makinası modellerine göre farklılıklar gösterir. Muadil toner renkleri arasında; siyah, sarı, turuncu, mavi, magenta, kırmızı ve yeşil bulunur. Her muadil toner kartuşunun içerisindeki farklı renk tonları vardır. Bunun nedeni, yazıcı ve fotokopi makine modellerinin özelliklerine göre kullanılmasıdır. Yazıcı ve fotokopi makinası ile uyumlu bir muadil toner kullanılırsa muadil tonerli yazıcılar oldukça verimli bir şekilde kaliteli yazı ve görüntü çıktıları verir. Kalite çıktı almak için kartuş mekanizmasının, yazıcı ve fotokopi makineleri ile uyumlu çalışması oldukça önemlidir.

Muadil Toner Fiyatları

Tonerler; yazıcı ve fotokopi makineleri gibi mekanizmalardan çıktı alabilmek için kullanılan mürekkep boyalardır. Her makinenin farklı bir mürekkep alma mekanizması bulunur. Bu sebeple toner kartuş modelleri, farkı mekanizma  tasarımlarıyla üretilir. Kartuş çeşitleri, yazıcı makina çeşitlerine göre fark özelliklerde tasarlanır. Bu sebeple farklı markalar, yazıcılar ile uyumlu özelliklerde kartuş toner modelleri üretir. Markaların, farklı makina çeşitleri için ürettiği birebir uyumlu kartuş toner çeşitlerine muadil toner denir. Muadil toner fiyatları; içerisindeki mürekkebin kalitesine, türüne ve miktarına göre değişiklik gösterir. Toner fiyatlarının belirlenmesindeki etken ise kartuş mekanizmasının hacim büyüklüğü olur. Bazı yazıcı makinelerinin çıktı alma ihtiyaçlarının fazla olması nedeniyle toner kapasitesi büyük hazneli olur. Bu sebeple muadil tonerlerin, kartuş büyüklükleri farklı boyutlarda tasarlanır. Muadil toner fiyatları; renk sayısına göre de farklılık gösterebilir. Ayrıca her ürün farklı bir mekanizma içerir. Kullanılacak yazıcı ya da fotokopi makinesinin modeli de bu noktada belirleyici olur.

Muadil Toner Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Muadil toner satın alırken dikkat edilen unsurlar, hangi marka yazıcı ve modelinin kullanıldığı olur. Muadil toner modelleri; oldukça geniş ürün yelpazesi ile her marka ve modelle uyumlu olarak çalışır. Muadil toner alırken; yazıcı makinanızın markasına ve modeline göre uyumlu olan muadil toner modelleri tercih edilir. Eğer yazıcıya uyumlu olmayan bir muadil toner kullanılırsa, kalitesiz ve renk tonları soluk çıktılar alınır. Uyumlu toner kullanmak, sorunsuz ve kaliteli çıktılar alınmasını sağlar. Uyumsuz olarak seçilen toner kartuşları çabuk biter ve yazıcıdan alınması gereken verimin alınmasına engel olur. Çok sık çıktı alınan yazıcılara uyumlu muadil toner alınırken tekrar doldurulabilen modelleri tercih edilir. Tekrar dolabilen kartuşlar; fazla çıktı alınmasına ve uzun ömürlü kullanım sağlanmasına yardımcı olur. Satın almak istenilen muadil tonerin kalitesi, verimlilik için oldukça büyük önem taşır. Çünkü muadil tonerlerin kalitesi ne kadar iyi ise o kadar kaliteli ve kusursuz çıktılar alınır. Muadil toner seçimi yaparken; bir kartuştan maksimum ne kadar sayıda çıktı alınacağının bilinmesi, ekonomik kullanım için büyük öneme sahiptir. Yazıcıların verimli çalışmasında, yazıcı aksesuarları gerekli olabilir. Muadil toner ve yazıcı aksesuarları, modelleri için cimri.com sitesi üzerinden inceleme yapabilirsiz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery