Monitör

En Ucuz Monitör Fiyatları

835 ürün gösteriliyor.
Ekran Tipi
Ekran Boyutu(inç)
HDMI Giriş Adedi
Çözünürlük Standardı
Analog VGA Bağlantı
DVI Bağlantı
Kulaklık Çıkışı
Yenileme Hızı
USB(Type-A)
USB (Type-A) Adedi
Çıkış Yılı
Mini Display Bağlantısı
Display Bağlantı
Monitör fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Monitör modelleri ve Monitör fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Monitör kategorisinde en favori markalar şu şekilde: HP, Asus, Samsung, Acer, Lenovo. 835 adet Monitör fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Monitör Nedir?

Günümüzde bilgisayarlar her evin, ofisin olmazsa olmaz araçlarından biri haline gelmiştir. Birçok meslek grubunun en önemli çalışma araçlarından biri olan bilgisayarlar, insanların günlük hayatında da sıkça yer alan, gerek bilgiye ulaşma ve araştırma gerekse eğlence araçlı kullanılan bir aygıt olarak yaşamımızdaki yerini elde etmiştir. Bilgisayarların görüntüyü aktarma görevini üstlenen monitörler de bizim için önemli bir araçtır. Uzun süre gözlerimizi üzerinden ayırmadığımız monitörlerin görüntü kalitesi ve çözünürlüğü kullanıcılar için önemli birer özelliktir.

Monitör Çeşitleri Nelerdir?

Geçmişten günümüze dek birçok tipte ve özellikte monitör üretilmiştir. Artık pek kullanılmasa da CRT adı verilen ışın tüplü monitörler mevcuttur. Oldukça fazla yer kaplamasından dolayı günümüzde kullanımı azalmıştır. Bunların yerini LCD tipteki monitörler almıştır. Bunlar geçmiştekilere göre oldukça incedir. Yaygın olarak kullanılan monitör tipidir. Bir de çok kullanılmasa da plazma tipi monitörler vardır. İnceliğiyle LCD monitörlere benzerken görüntü kalitesiyle öndedir. Ancak bu teknoloji daha çok TV’lerde kullanılmaktadır.

LCD Monitör Nedir?

Günlük Hayatta sıkça duyduğumuz kelimelerden biri LCD’dir. LCD sıvı kristal ekran anlamına gelmekte ve iki cam arasına sıkıştırılmış sıvı kristal örgüsünden ışığın geçmesiyle görüntü oluşmasıdır. Oldukça ince ve hafif oluşlarıyla öne çıkan LCD monitörler bununla birlikte daha az güç harcıyor oluşlarıyla da bir avantaj sağlamaktadır.

Monitör Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Teknolojinin gelişmesi monitör modellerinin de farklılaşmasına sebep olmuştur. Monitör seçimlerinin de yapılırken dikkat edilmesi gereken, kullanım yeri ve ihtiyaçlarınız ile doğru orantılı bazı noktalar bulunmaktadır. Dikkat edilmesi gereken bu önemli noktalardan ilki monitör seçimlerinde ekran boyutlarıdır. Monitörünüzün ekran boyutu konusunda karar verirken, bilgisayar ile çalışma yoğunluğunuzu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Monitörün önünde uzun zaman geçirecek veya çok pencereli kullanacaksanız, büyük boyutlu bir monitör tercih etmeniz sizin için faydalı olacaktır. Seçimlerinizi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise monitörlerinizin çözünürlüğüdür. Monitörün ekran boyutuna karar verdikten sonra, çözünürlüğüne de seçimlerinizi yaparken özen göstermeniz gerekmektedir. Günlük işler veya ev kullanımında tercih edeceğiniz monitörler için Full HD çözünürlük yeterli olabilmektedir. Ancak üst seviyede bir kullanımınız olacak ise monitör tercihinizi 4K çözünürlüğe sahip olarak yapabilirsiniz. Oyun oynama amacı ile bir monitör tercihini yapacaksanız, Full HD veya 2K çözünürlüğe sahip monitörlerden yana bir tercih yapmanız, çözünürlüğün yükselmesi ile sisteme eklenen yükün artmasının önüne geçecektir. Son olarak monitör seçimlerinde özen gösterilmesi gereken husus ise panel tipidir. Monitörlerde günümüzde oldukça yaygın olan TN Panel, hem uygun fiyatlı olması hem de yüksek ekran yenileme hızları ile oyuncular açısından ideal olmaktadır. Bir diğer seçenek olarak ise monitörlerde renk gösterimi açısından oldukça başarılı olan IPS Paneldir. Grafik tasarımcıların daha çok tercih ettiği IPS Paneller, TN Panellere göre daha düşük tepki süresine ve yenileme hızına sahiptir.

Monitör seçimlerinizi ihtiyaçlarınız doğrultusunda ve özen ile yapmanız göz sağlığınız açısından da oldukça önemlidir. Siz de işlerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun monitör modellerine Cimri.com’dan en ucuz fiyat seçenekleri ile kolayca sahip olabilirsiniz.

En Ucuz Monitör Markaları Nelerdir?

Alacağınız ürünün boyutu ve çözünürlüğü monitör fiyatlarını doğrudan etkileyen hususlar arasındadır. Cimri.com aracılığıyla birçok marka ve ürünü bir arada görüp incelerken aynı zamanda farklı satıcıları da birbiriyle kıyaslama imkânı bulacağınız gibi yerel ağ üzerindeki en ucuz fiyatlı monitörleri de tek tuşla bulabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı düşünmüş ve çok işlevli bir ürün yerine daha alt segment ve uygun fiyatlı bir ürün arıyorsanız cimri.com sizin için en doğru adres olacaktır. Ucuz monitörlere baktığımızda ilk olarak karşımızda Acer adlı markanın birkaç ürününü bulabiliriz. 262 TL gibi uygun bir fiyatla başlayan modellere sahip olan Acer’i yine bu fiyatlar çevresinde Wiewsonic, Philips gibi markalar takip eder. Bu markalar ve daha birçok markaya ait onlarca ürünü cimri.com üzerinden inceleyebilirsiniz.