track source
track source
track source

Sunucular

Sunucular Fiyatları

49 Ürün gösteriliyor.
Veri Yolu Hızı
Çekirdek
Maksimum İşlemci Sayısı
Maksimum Bellek
Bellek
Bellek Tipi
İşlemci Hızı
Sabit Disk Arabirimi
Sunucular fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Sunucular modelleri ve Sunucular fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Sunucular kategorisinde en favori markalar şu şekilde: HP, Asus, Lenovo, Casper, Dell. 49 adet Sunucular fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Sunucular Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Sunucular markası:

2021 yılı Sunucular Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 49 Sunucular modeli içerisinde en ucuz Sunucular fiyatı 69.02 TL iken, en yüksek Sunucular fiyatı 35523.04 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Sunucular fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Sunucular fiyatı ise 10490.99 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Sunucular Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Casper Nirvana N400 32 GB 11.6 İnç Wi-Fi Tablet PC Gri
Casper Nirvana N400 32 GB 11.6 İnç Wi-Fi Tablet PC Gri
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Casper Nirvana S500.1021-4D00X-S Intel Core i5 10210U 4GB Ram 240GB SSD Freedos 15.6 inç Laptop - Notebook
Casper Nirvana S500.1021-4D00X-S Intel Core i5 10210U 4GB Ram 240GB SSD Freedos 15.6 inç Laptop - Notebook
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Sunucu

Son yıllarda teknoloji hayatın önemli bir yerine sahip olmuştur. Hayatın her alanında teknolojiden yararlanırız. Teknoloji günlük işleri kolaylaştırırken daha keyifli zaman geçirmenizi sağlar. Teknolojinin insanlara getirdiği en önemli gelişmelerden biri internettir. Hemen hemen herkes internet kullanılır. İnternet kullanımı da neredeyse elektrik kullanımı kadar yaygın bir hal almıştır. İnternet kullanırken ihtiyaç duyulan çeşitli ürünler vardır. İnternet kullanabilmek için tablet, akıllı telefon ve bilgisayar gibi çeşitli elektronik aletlere ihtiyaç duyulur. Sunucu internet kullanımı sırasında en çok ihtiyaç duyduğumuz ürünlerden biridir. Sunucu bilgisayarlar arasında bağlantı kurmayı sağlayan bilgisayar birimlerinden biridir. Sunucu, her evde bulunan yaygın bir ürün değildir. Başka bilgisayarlar ile ortak bir alanda birleştirmek isteyenler tarafından kullanılır. Sunucu ortak bilgisayardaki bilgileri bağlı olduğu bütün bilgisayarlar ile paylaşır. Günümüzde kullandığımız birçok hizmete sunucular yardımı ile ulaşabilirsiniz. Sunucular sayesinde topluluğa sunulan hizmetler kolay bir şekilde her bilgisayardan ulaşılabilir hale getirilir. Sunucu modellerinin işlevleri ve özellikleri modelden modele değişiklik gösterir. Sunucu modelleri genellikle elektronik alet firmaları tarafından satışa sunulur.

Sunucu Modelleri

Sunucular sayesinde internet ortamında aktarılan veriler güvenli bir şekilde ulaşılabilir hale getirilir. Sunucular yazılım aracılığı ile bir amaca hizmet eder. Bir sunucunun görevi yazılımlar yolu ile belirlenir. E-posta sunucuları, oyun sunucuları, sosyal medya sunucuları gibi farklı sunucu çeşitleri vardır. Sunucular verileri güvenli ve kesintisiz bir şekilde aktarabilmeye çalışır. Bir sunucunun kalitesi verilerin güvenilir ve hızlı bir şekilde aktarılabilmesi ile ölçülür. Sunucular verileri kesintisiz ve hızlı bir şekilde farklı elektronik aletlere aktarabilmeleri için gelişmiş özellikler ile donatılır. Sunucular kesintisiz bir şekilde çalışabilmek için bazı birimlere ihtiyaç duyar. Soğutucu ve özel kablolar sunucu birimleri arasında yer alır. Genel olarak bakıldığında bir sunucu ile bilgisayar aynı görevleri yapıyormuş gibi görünse de bilgisayarlar kişilere özel olarak hazırlanmış ürünler iken sunucular birçok bilgisayara ulaşan ana bilgisayar olarak tanımlanabilir. Sunucu görevlerini normal bir bilgisayar yapamaz. Sunucular özelliklerine göre farklı modellere ayrılır. Sunucular, kesintisiz bir şekilde 7/24 çalışmaya devam eder. Bundan dolayı çok güçlü ve kaliteli olmalıdır. Sunucular birçok yerde karşımıza server olarak da çıkabilir. Server, sunucunun İngilizce karşılığıdır. Sunucu türleri amacına ve donanımına göre modelden modele değişiklik gösterir. Sunucu türleri arasında en çok tercih edilenlerden biri fiziksel sunucudur. Fiziksel sunucu çeşitleri donanımsal olarak en gelişmiş sunucu çeşitleri arasında yer alır. Fiziksel sunucular ile online ortamda ihtiyacınız olan birçok işlemi pratik ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Fiziksel sunucular, işletim sistemi güncellemeleri, virüs taraması, izinsiz girişlerin tespit edilmesi ve engellenmesi, güvenlik denetimi, yedekleme gibi çeşitli birçok işlevi yerine getirir. Yaygın olarak kullanılan bir diğer sunucu çeşidi ise VPS sunucu modelleridir. VPS sunucular sanal özel sunucu olarak da adlandırılır. Bu sunucu modelleri fiziksel sunucuları göre donanımsal olarak daha az gelişmiştir. Kişisel bir kullanım için uygun olan bu sunucular, özellikle web sitesi sahipleri için uygun bir modeldir. VPS sunucu çeşitleri büyük fiziksel sunucunun üzerinde bağımsız bir şekilde çalışan sunuculardan biridir. Cloud sunucular VPS sunucu modellerinden biridir. Yüksek performansı ile öne çıkan sunucu çeşitlerinden biri VDS sunucu çeşitleridir. VDS sunucular, yoğun bir şekilde kullanılan sitelerde yoğunluğu azaltmak ve veri akışını hızlandırmak için kullanılır. Bu sunucu çeşitleri arasından amacınıza uygun sunucu modelini seçebilirsiniz. 

Sunucu Fiyatları

Sunucular, online ortamda geniş kitlelere veri akışı yapan kişiler ve şirketler tarafından kullanılması gerekli ürünlerden biridir. Sunucular gerek donanımsal gelişmişliği gerek yüksek performansı ile kişisel bir bilgisayarın yapamayacağı yoğun işleri yapacak şekilde tasarlanır. Sunucular kullanılması gereken alana göre çeşitlilik gösterir. Fiziksel sunucular, vps sunucular, vds sunucular, cloud sunucular, ftp sunucular gibi çeşitli birçok sunucu modeli vardır. Sunucu alanında geniş bir ürün yelpazesi mevcuttur. Sunucu modelleri geniş bir fiyat aralığı ile karşımıza çıkar. Uzun süreli bir kullanım için sunucuya ihtiyacı olmayanlar sunucu kiralamayı tercih eder. Sunucu fiyatları modelin özelliklerine, donanımsal olarak gelişmişliğine, kullanım yerine göre farklılık gösterir. Çok büyük bir kitleye veri akışı sağlaması gereken gelişmiş sunucu çeşitleri fiyat olarak diğerlerine göre oldukça fazladır. Fiziksel sunucular sunucu modelleri arasında en yüksek fiyatlara sahip olan modellerdir. Daha küçük çaplı kullanım için üretilmiş sunucu çeşitleri fiziksel sunuculara göre uygun fiyatlara sahiptir.

Sunucu Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sunucu, bir diğer adı ile server gelişmiş bir elektronik cihazdır. Aynı zamanda diğer ürünlere göre pahalı bir ürün olduğu için satın alırken dikkatli olunmalıdır. Online ortamda verilerinizi doğru ve kesintisiz bir şekilde aktarabilmeniz için performansı yüksek ve kaliteli bir server tercih etmelisiniz. Aksi takdirde, işlemleriniz zarar görebilir. Sunucu satın alırken dikkat edilmesi gereken öneml birkaç nokta vardır. Sunucu satın alırken öncelikle hangi amaç ile bir sunucuya ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Sunucular, ihtiyaçlara göre web server, e-posta server, ftp server gibi farklı çeşitlere ayrılır. Eğer bir web sitesi sahibi iseniz fiziksel server gibi geniş donanımsal özelliklere sahip bir model tercih etmenize gerek yoktur. Cloud server, depolama amacı ile kullanılan bir sunucu çeşididir. Eğer verilerinizi depolamak amacıyla bir sunucu arıyorsanız cloud sunucu çeşitlerini tercih edebilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery