Marka
Lenovo
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
  • Bilgisayarlar kategorisinde bulunan dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlara göre daha pratik ve kullanım açısından kolay olması nedeniyle tercih edilmektedir. Masaüstü bilgisayarların işlevselliğini aratmayan dizüstü bilgisayarlar, fazla yer kaplamaması ve kolay taşınabilir olması ile de öne çıkmaktadır. Cimri’de Asus, Lenovo, MSI, HP ve Toshiba gibi onlarca markanın içerisinden, ihtiyaçlarınıza en uygun dizüstü bilgisayar modellerine ulaşabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile kolayca sahip olabilirsiniz.

  • Dizüstü bilgisayar alırken nelere dikkat edilmelidir?

    Seçimleri, uzun vadeli kullanım ve verimli bir kullanım için dikkat ile yapılmalıdır. Seçeceğiniz modelleri ve özelliklerini iyice araştırmanız, uzun ömürlü bir kullanımı sağlayacak aynı zamanda da ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Seçerken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Öncelikle seçeceğiniz modelin işlemcisine özen göstermeniz gerekmektedir. İşlemciler genellikle dizüstü bilgisayarın bileşenlerinin en pahalı parçalarından biridir. Bu yüzden, işlemcilerinizi ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirlemeli ve ona göre bir seçim yapmalısınız. Alt ve orta düzey bir modelin size yeteceğini düşünüyorsanız i3 veya i5 işlemcileri tercih edebilirsiniz. Ancak daha üst donanımlara sahip bir dizüstü bilgisayar istiyorsanız tercihinizi i7 işlemciden yana kullanmanız gerekecektir. Seçimlerinizi etkileyecek bir diğer önemli özellik ise ekran çözünürlüğü ve ekran boyutudur. Ekranındaki en önemli özellik çözünürlüktür. Göz sağlığınız açısından, ekran çözünürlüğü yüksek bir model seçmeniz daha yararlı olacaktır. Ekran boyutlarına ise; dizüstü bilgisayarınızı hangi amaçla kullanacağınıza bağlı olarak karar verebilirsiniz. Ekran kartları da seçimlerinizi etkileyecek ve dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husustur. Ekran kartı özelliklerinin yüksek standartlara sahip olması işlerinizi kolaylaştıracaktır. RAM bellekleri ise dizüstü bilgisayarınızın hız değeri ile doğrudan ilişkisi olan bir bileşendir. Bellek değerinin düşük olması, bilgisayarınızın veya programların yavaş açılıp kapanmasına sebep olacaktır. RAM belleklerin kapasitesi ve dizüstü bilgisayarınızın destekleyeceği bir anakart yine bu seçimi yaparken etkili olacaktır.

    Siz de bu doğrultularda, ihtiyacınıza en uygun dizüstü bilgisayar modellerine Cimri’den kolayca ulaşabilir ve en ucuz fiyat seçenekleri ile hemen sahip olabilirsiniz.