track source

A+ Buzdolabı

A+ Buzdolabı Fiyatları

249 Ürün gösteriliyor.
Ürün Tipi
Toplam Net Hacim
Gösterge
Dokunmatik Ekran
Renk
Kapı Sayısı
Soğutucu Net Hacmi
Hızlı Soğutma
Kapı Açık Uyarısı
Su&Buz Pınarı
Dondurucu Net Hacmi
Hızlı Dondurma
Soğutma Sistemi
Ses Seviyesi
A+ Buzdolabı fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Cimri.com'a ait diğer ürün kategorilerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • A+ Derin Dondurucu Fiyatları
 • A++ Buzdolabı Fiyatları
 • A+++ Bulaşık Makinesi Fiyatları
 • A4 Fotokopi Kağıdı Fiyatları
 • Ahd Kamera Fiyatları
 • Enerji Sınıfı
  A+
  Cimri'nin Seçimi
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  A+ Buzdolabı

  Yıllar geçtikçe, insanoğlunun tüketim ihtiyaçları da değişir. Tüketmek istediği gıdaları bozulmadan, uzun süre saklayabilmek isteyen insanların imdadına ilk olarak 1834 yılında icat edilen buzdolabı yetişir. Buzdolabı, buhar sıkıştırma yöntemi ile haznesini soğutan bir makinedir. Elektrik ile çalışan buzdolapları icadından itibaren birçok konuda evrim geçirirler. Üretimlerinde kullanılan malzemeler, iç hacimleri, sağladıkları soğukluk, soğutma ya da dondurma özellikleri, harcadıkları enerji gibi birçok noktada sürekli bir değişim halindedirler. Daha önceleri çok daha ağır metaller ile üretilirken zamanla daha hafif metal ve plastik alaşımlarda dizayn edilir hale gelirler. 1 gün boyunca harcadıkları elektrik enerjisine göre farklı adlar ile anılırlar. En fazla elektriği tüketen buzdolaplarına B sınıfı, ondan % 10 daha az elektrik harcayan buzdolaplarına da A sınıfı buzdolabı adı verilir. A sınıfı buzdolaplarında yaklaşık %30 daha az enerji harcayan buzdolapları ise A+ buzdolabı olarak adlandırılırlar. Farklı iç hacimlerde, farklı kapı sayıları ile dizayn edilen A+ sınıfı buzdolapları 1 gün içerisinde aynı büyüklükteki bir buzdolabına kıyasla 3 de 1 daha az elektrik harcarlar. Bu anlamda hem ekonomik hem de çevre dostu olarak tanımlanırlar.

  A+ Buzdolabı Modelleri

  A+ buzdolaplarının farklı özellikleri ile ayrılan birçok farklı modeli vardır. İç hacimlerine göre farklı litre ölçülerinde imal edilirler. A+ buzdolabı modelleri, tasarımlarında kullanılan kapı adedine göre de tek kapılı, çift kapılı, 3 kapılı ve 4 kapılı gibi çeşitler içerirler. Tek kapılı A+ buzdolaplarında genel olarak tek bir büyük kapı içinde sabit bir soğutma kapasitesinde büyük bir bölüm ile iç kapaklı küçük bir derin dondurucu kısım vardır. Birden fazla kapağı olan A+ buzdolaplarının her bir kapağı farklı soğutma derecelerine sahip bölmeleri açar. Her bir gıdanın ideal saklanma derecesi farklı olabilir. Gıdaların daha uzun süre tazeliğini koruması için çok kapılı buzdolapları daha sağlıklı tercihler olabilirler. A+ No Frost buzdolabı olarak tanımlanan buzdolapları ayrı dış kapılı ya da iç kapaklı derin dondurucuları olan dolaplara verilen addır. Derin dondurucu bölümleri -25 dereceye kadar soğutma kapasitesinde olabilirler. A+ buzdolabı çeşitleri, iç hacimlerine göre çok farklı ölçülerde imal edilirler. Daha kalabalık nüfuslu aileler ya da işyerleri için daha fazla gıda stoğunun sağlıklı bir şekilde saklanması ihtiyacı olduğunda büyük hacimli, 3-4 kapılı A+ buzdolapları sağlıklı bir çözüm sunabilir. Çok büyük hacme sahip buzdolapları olduğu gibi hacmen çok daha küçük buzdolabı modelleri de vardır. A+ mini buzdolabı olarak tanımlanan bu cihazlarda da tek ve çift kapılı modeller vardır. Yalnız yaşayan kullanıcılar ya da karavan, ofis gibi alanlar için daha pratik bir çözüm sunarlar. Tüm A+ buzdolaplarının içerisindeki gıdaların yeterli soğukluğa erişebilmeleri için iç hacimlerinde tüm gıdaların çevresinde bir hava sirkülasyonuna ihtiyaç vardır. Bu sirkülasyon sağlanamaz ise gıdalar yeterli soğukluğa erişemez ve bozulmalar yaşanabilir. O nedenle kullanıcıların buzdolaplarını kullanırken her bir ürünün çevresinde hava dolaşımına imkan sağlayacak şekilde yerleştirmeleri önemlidir. Aksi takdirde A+ özellikten kaynaklanan enerji tasarrufu, gıda kaybı nedeniyle ekonomik bir kayba dönüşebilir. Her türlü kullanıcı ihtiyacına cevap verecek A+ buzdolabı modeli mevcuttur. Kimi A+ buzdolaplarında içeride soğutulan suyun buzdolabı kapağına yerleştirilen bir musluktan alınabildiği modeller dahi vardır.

  A+ Buzdolabı Fiyatları

  A+ buzdolapları teknolojik gelişmeler ve kullanıcı beklentileri ışığında sürekli yeni tasarımlar ve teknik özellikler ile yenilenir. Her bir yeni tasarım A+ buzdolabının fiyatı önceki dönemlerde üretilen modellere kıyasla farklı fiyatta olabilir. A+ buzdolaplarının enerji tüketimi A sınıfı ve B sınıfı buzdolaplarına göre önemli oranda düşüktür. Bu enerji tasarrufu, A+ buzdolabı fiyatlarına artış olarak yansıyabilir. A+ buzdolabı fiyatları, sektördeki maliyet unsurlarına göre yükselebilir. Dönemsel satış kampanyalarında veya özel günlerde fiyatlarda değişiklikler olabilir. A+ buzdolapları farklı iç hacimlerde ve kapı sayılarında üretilirler. Bu iç hacim ve kapı farklılıkları buzdolapların fiyatlarını muadillerinden biraz yukarı çekebilir. Her biri farklı soğutma kapasitesindeki bölmelerin ayrı kapağının olduğu 3 kapılı ve 4 kapılı A+ buzdolapları fiyat olarak aynı kategorideki cihazlara kıyasla daha yüksek fiyatlı olabilirler. Daha küçük ölçekli kullanımlara uygun olan A+ mini buzdolaplarının fiyatları aynı segmentteki diğer firma ürünleri ile karşılaştırıldığında farklı fiyatlarda sunulabilir. -25 dereceye kadar soğutma sağlayan derin dondurucu bölmeli A+ No Frost buzdolaplarının fiyatları benzerlerinden üst seviyede olabilirler.

  A+ Buzdolabı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Yeni bir buzdolabı almak ya da ekonomik ömrünü tamamlamış bir buzdolabını yenilemek istediğinizde düşük enerji tüketimi ile A+ enerji sınıfından bir buzdolabı doğru bir tercih olabilir. Buzdolabını kullanacağınız ev ya da ofisteki tüketim yoğunluğuna bağlı olarak gıda stoğunuzu görebilirsiniz. Bu noktada hacmen ihtiyacınızı karşılayabilecek bir A+ buzdolabını seçmeniz daha uygun olabilir. Hacimsel büyüklüğü değerlendirirken, tüm buzdolaplarının verimli soğutma yapabilmesi için iç hacme konulan tüm malzemelerin etrafında havanın dönebilmesi gerektiğini hatırlamanız doğru modeli belirlemenize yardımcı olabilir. Derin dondurucuda saklayacağınız çok gıdanız oluyor ise A+ No Frost buzdolaplarından bir cihaz tercih edebilirsiniz. A+ buzdolabı özellikleri açısından düşük enerji tüketimi ile çalıştıklarından A ve B sınıfı buzdolaplarına kıyasla daha ekonomik bir seçim olabilirler. Hacmen uygun modeli belirledikten sonra, farklı gıda türlerini ayrı bölmelerde saklamanıza imkan veren çok kapılı A+ buzdolaplarından birini değerlendirebilirsiniz. Az miktarda ürün saklamanız yeterli oluyor ise A+ mini buzdolabı modelleri de ihtiyacınıza cevap verebilir. Her kullanıcının her büyüklükte soğutma ihtiyacını karşılayacak düşük enerji tüketimli bir A+ buzdolabı, sektördeki birçok markanın modelleri arasından kolaylıkla temin edilebilir.

  Karşılaştır
  track source
  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery