Epilasyon Aletleri

En Ucuz Epilasyon Aletleri Fiyatları

309 ürün gösteriliyor.
Islak Kullanım
Yıkanabilir Başlık
Acıyı Azaltan Buz Haznesi
Acıyı Azaltan Masaj Uçları
Aydınlatma
Saklama Çantası
İlgili Etiketler
    baskülepilasyon aleti
Epilasyon Aletleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Epilasyon Aletleri modelleri ve Epilasyon Aletleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Epilasyon Aletleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Philips, Arzum, Rowenta, Avon, Fakir. 309 adet Epilasyon Aletleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Remington IPL 2000 Epilasyon Cihazı
Remington IPL 2000 Epilasyon Cihazı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Epilasyon Aleti

İstenmeyen tüyler günümüzde oldukça can sıkıcı bir problem olabilmektedir. Özellikle de kadınlar için yaz aylarında her an hazırlıklı olamamak ve kıl tüy derdiyle uğraşmak zorunda kalmak moral bozucu bir olay. Tam da bu nedenle günümüz şartlarında kullanıcıların biraz daha rahat edebilmesi için üretilmiş olan epilasyon aletleri devreye giriyor. İster cımbız başlıklı modeller ile tüylerinizi kökünden alabilirsiniz ister ışık teknolojisi kullanan lazer epilasyon aletleri ile tüylerinizden temelli kurtulabilirsiniz.

Epilasyon Aleti Modelleri

Epilasyon aleti istenmeyen tüylerden kurtulmak için sıklıkla başvurulan bir teknoloji ürünüdür. Epilasyon aletlerinin pek çok çeşidi ve markası bulunmaktadır. Bunlardan epilatör adı verilen cımbız başlık ile çalışan epilasyon aleti istenmeye tüyleri tıpkı bir cımbızmış gibi çekmektedir. Epilatör ile istenmeyen tüylerinizi aldığınızda yaklaşık olarak 4 haftaya kadar süren pürüzsüz bir cilt elde edersiniz. Bunun nedeni ise istenmeyen tüyleri kökten alma işleminin, tıraş etme ve tüy dökücü krem ile alma gibi yüzeysel yöntemlerle alıma göre tüyün büyümek için daha uzun süreye ihtiyaç duyduğu anlamına gelmesidir. Ayrıca daha önce istenmeyen tüylerinizden kurtulduğunuz alandaki tüyler tekrar büyüdüğünde, epilasyon işlemi yapılmadan öncekinden daha yumuşak ve daha ince olurlar.

Hem epilasyon yapmak hem de ağda işlemi istenmeyen tüyleri kökten alsa da ağda işlemi istenmeyen tüyleri alırken cilde yapıştırır ve tüylerin kaldırılmalarını, alınmalarını daha da zorlaştırır. Cımbız teknolojisine sahip epilatörler ise tüylerin uzamasına gerek kalmadan henüz bir kum tanesi kadar kısa olan istenmeyen tüyleri bile alır. Cımbızlı epilasyon aleti modelleri ağdadan sonra ülkemizde en yaygın olarak kullanılan epilasyon türü olarak bilinmektedir.

Epilasyon aletlerinden bir diğer model de lazer epilasyon aleti çeşitleridir. İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak ve bir daha çıkmamasını sağlamak istiyorsanız tercih etmeniz gereken ürünler lazer epilasyon aletleridir. Diğer yöntemlerle vücuttaki istenmeyen tüyler sadece geçici olarak giderilir ve eğer tekrar çıkmasını istemiyorsanız, teninizdeki pürüzsüzlüğün kalıcı olmasını istiyorsanız tam olarak doğru yerdesiniz. Ayrıca güzellik salonlarında yapılan tüy dökme işlemlerinin maliyetine kıyasla, bu evde kullanılan lazer cihazlarının getireceği maddi kazancı görmeniz için fazla beklemeniz gerekmez. Dışarda yapılacak 2-3 seans ücretine kendi evinizin konforunda rahatlıkla lazer epilasyonunuzu uygulayabilirsiniz. 

Yalnız burada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu vardır. Lazerli epilasyon cihazları her kullanıcıya uygun değildir. Bu cihazlar genel olarak doğal sarışından koyu kahverengi ya da siyaha uzanan tüy renklerine sahip bireylerde ve açık ile orta ton arası ten renklerinde en iyi etkiyi gösterir. Lazerli epilasyon cihazları çok kızıl, gri ya da beyaz tüyler üzerinde etkili değildir. Bu konu da tam olarak melanin miktarının daha düşük olması ile ilgilidir ve melanin miktarının düşük olması sebebiyle ışık enerjisi emilemez.

Evde lazer epilasyon yapmak için cihaz teknolojisi geliştirildiğinden bu yana pek çok elektronik markası kendi ürünlerini piyasaya sürdü. Bu ürünlerin epilasyon sırasındaki kullanım kolaylıkları, satın alırken ödenen ücretleri, istenmeyen tüylerin yok olmasındaki sağladıkları etkinin kalıcılığı ve kullanım alanlarını gözden geçirip öyle satın almakta fayda vardır çünkü doğal olarak her bir ürünün avantajlı ve dezavantajlı olduğu alanlar mevcuttur.

Epilasyon Aleti Fiyatları

Satın alınacak olan epilasyon aleti fiyatları satış yapan firmaya göre, cihazın markasına göre, modeline göre ve daha pek çok nedene göre değişim göstermektedir. Yani bu ürünün de diğerleri gibi sahip oldukları özelliklere göre değişen geniş bir fiyat yelpazesi aralıkları vardır. Örnek olarak epilasyon aleti markaları arasından bazılarının cımbızlı epilasyon aleti fiyatları ortalama olarak 30 TL ile 2500 TL arasında oldukça geniş bir fiyat ve ürün aralığında değişim göstermektedir. Epilasyon aleti modelleri arasından lazerli epilasyon aleti çeşitlerinde ise bu fiyat aralıkları genel olarak 470 TL ile 4.800 TL arasında oldukça geniş bir fiyat ve ürün tercihi aralığında değişim göstermektedir.

Epilasyon Aleti Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Epilasyon aleti alırken dikkat etmeniz gereken ilk şey öncelikle cilt tipinizdir. Bu durum gerçekten satın alacağınız epilasyon aletlerini seçerken oldukça büyük önem arz eder. Siz kendi teninizi, cildinizi iyi tanıdıktan sonra yapacağınız epilasyon aleti seçimi, cildinizde oluşabilecek tahrişi ve kıl dönmesi gibi acı verici olabilen sağlık problemlerinin önüne geçmenizi sağlayacaktır. Eğer ki epilasyon işleminiz için cımbızlı epilasyon aleti modellerinden birini tercih ediyorsanız, epilasyon aletindeki cımbız sayısına daha çok dikkat etmelisiniz. Cımbız sayısının fazla olması siz işlemi uygularken istenmeyen tüylerinizden daha hızlı bir şekilde kurtulmanızı sağlayacaktır. Ayrıyeten almadan önce seçeceğiniz epilasyon aletinin bakım gereksinimlerine de hâkim olmanız siz cihazı kullandıktan sonra temizliğinin sağlanması açısından da önemlidir.

İyice araştırmadan satın alınan ucuz ve kalitesiz epilasyon aletleri yanlış kullanımla da birleşince ciltte tahriş ve kıl dönmesi gibi sağlık problemlerine neden olabilir. Mesela yeni çıkan bir epilasyon aleti modeli son model olması ve özellikleri açısından iyi ve gelişmiş bir model olsa da bazen eski model yani birkaç sene üretilmiş olan bir epilasyon makinesi son model makineden çok daha dayanıklı ve uzun ömürlü çıkabilir. Bu nedenle her zaman en pahalı epilasyon makinesi ve her yeni model makine iyidir demek doğru değildir.

Satın almadan önce bir de alacağınız ürünün işleyişini bilmeniz gerekmektedir. Örneğin elektrikli epilasyon makinesinin çalışma prensibi çoklu cımbızla aynı şekilde işlemektedir. Açılıp kapanan pek çok cımbız ucu istenmeyen bölgedeki tüyü kapar ve tıpkı bir cımbız gibi kökten alır ve koparır. Elektrikli epilasyon makinesinin yani cımbızlı epilasyon makinesinin en büyük avantajı da henüz yeni çıkmakta olan çok küçük tüyleri bile alabilmesidir. Tüylerin yeniden çıkışı da kişiden kişiye değişmekle birlikte yaklaşık olarak 3 ile 4 hafta arasındadır.

Tüm bunlara ek olarak her şeyden önce satın alacağınız epilasyon aletinin de bir elektronik cihaz olduğu gerçeğini unutmamak gerekir ve tabi ki bu cihaz da elektronik bir cihaz olduğundan arıza yapabilir. Önemli olan şey doğru epilasyon makinesini kendinize uygun olduğunu tespit ettikten sonra bulunabilecek en uygun fiyata almaktır. Ayrıyeten diğer bir önemli konu olan satış sonrası kaliteli hizmet, yani satın aldığınız epilasyon aleti servislerine kolay ulaşım, epilasyon aletinin marka ve servis ağı yaygınlığı oldukça önem arz etmektedir. Bunlara ek olarak seçtiğiniz markanın epilasyon makinesi servisleri için kullandığı tamir hizmetinin hızlı ve güvenilir olması ve epilasyon aletinin garanti süresinin uzunluğu ile bu garanti süresince olabilecek en olumlu şekilde servis verilmesidir. Yoksa sadece uygun fiyatlı olduğu için bir epilasyon makinesi satın almak, boşa para harcamaktan ve geçici olarak anı kurtarmaktan başka bir amaca hizmet etmeyecektir.

Önemli olan şeyler kısacası; alacağınız epilasyon makinesini kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda, cihazın kullanım süresine, kendi beklentilerinize, seçtiğiniz markanın garanti şartlarına, ürünün yetkili servislerine göre değerlendirmenizdir. Bu hususlar dışında tabi ki bir de teknik hususları da değerlendirdikten sonra fiyat ve alacağınız maksimum verime göre alışveriş yapmanızdır.

Epilasyon Aleti Kullanırken Cilde Zarar Vermesi Nasıl Önlenir?

Öncelikle ilk kez epilasyon aletiyle işlem yapacaksanız bir gün öncesinden vücudunuzun küçük bir bölümünde denemeniz iyi olacaktır. Bu sayede epilasyon işleminin ardından oluşabilecek yan etkileri önceden görmüş ve önlem almış olabilirsiniz. İşlem yapılırken tüyleriniz yeterince uzun, bulunduğunuz ortam ise oda sıcaklığında olmalıdır. Soğuk ortamlarda tüyler gerilir ve epilasyon işlemi sırasında tüylerin kırılmasına sebep olur. Epilasyon yaptığınız bölgede açık veya kabuklu herhangi bir yara bulunması halinde canınız olduğundan fazla yanacaktır. Epilasyon yapılacak bölgede gözeneklerin açık olması gerekir. Kuru epilasyon adı verilen işlemi gerçekleştirirken vücudunuzun nemli olmaması gerekir. Bu yüzden epilasyon işleminden önce gözenekler iyice temizlenmeli ve yıkanan bölge tamamen kurumadan epilasyona başlamamak gerekir. Islak epilasyon yapılırken ise ılık su tercih etmek önerilir. Epilasyon tamamlandığından vücudunuzda kızarıklık ve tahriş meydana gelirse bir havluya sardığınız buz küpleri yardımıyla soğumasını sağlayabilir ardından da nemlendirici krem kullanabilirsiniz. Kullanımın ardından cihazını temizlemeyi unutmayın. Ürününüzün modeline göre yıkayarak veya fırça yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Cımbızlı Epilasyon Aletleri Nasıl Temizlenir?

Epilasyon aletlerinden en verimli sonucu almak için epilatörünüzü sık sık temizlemeye de özen göstermelisiniz. Bu temizlik son derece pratik şekilde yapılabilir. Yapmanız gereken ilk aşama, epilasyon aletinizin başlık kısmında bulunan düğmelere basarak, başlığını gövdesinden çıkarmanız gerekmektedir. Epilasyon aletinizin başlığını, akan suyun altına tutarken aynı zamanda diş fırçası yardımıyla da orta kısmını nazikçe fırçalayabilir ve tüylerden temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Kuru bir havlu yardımıyla da hafif ve nazik bir şekilde kuruduğundan emin olduktan sonra tekrar epilasyon aletinizin başlığını gövdesine yerleştirebilir, yeniden kullanımına hazır hale getirebilirsiniz. Cildinize en uygun epilasyon aleti modeline, yüzlerce farklı marka ve modelin içerisinden kolayca ve en ucuz fiyat seçenekleri ile Cimri.com’dan ulaşabilirsiniz!

Ürünün Garanti Koşullarına Dikkat Etmek Neden Önemlidir?

Elektronik aletler hassas ürünlerdir. Zaman zaman bazı sorunlar meydana gelmektedir. Bu sorunların çözümü için profesyonel destek alınmalıdır. Garanti kapsamı bu yönden önemlidir. Aynı zamanda ürünün sahip olduğu garanti kapsamı üretici firmanın ürününün arkasında durması anlamına gelmekte ve daha kaliteli olması beklenmektedir. Her elektronik alet gibi epilasyon aletinde de ürünün garanti kapsamını kontrol etmek ve üretici firmanın ürünün güvencesini verdiğinden emin olmak gerekir.