Saç Kurutma Makineleri

Saç Kurutma Makineleri Fiyatları

565 Ürün gösteriliyor.
Kullanım Tipi
Difüzör
Hız Ayarı
İyon Teknolojisi
Dar Başlık
Hava Filtresi
Renk
Isı Ayarı
Kablo Uzunluğu
Soğuk Hava
Ağırlık
Asma Kancası
Soğuk Şok
Aşırı Isınma Emniyeti
İlgili Etiketler
  baskülepilasyon aleti
Saç Kurutma Makineleri fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Saç Şekillendirici Köpük Fiyatları
 • Saç Şekillendirici Krem Fiyatları
 • Saç Şekillendirici Sprey Fiyatları
 • Şampuan ve Saç Kremi Fiyatları
 • Cimri'nin Seçimi

  Saç Kurutma Makinesi

  Herkes için alışılmış ve lüks olmaktan çıkmış aletler olsalar da saç kurutma makinelerini kullanmak ve onlara ulaşmak her zaman bu kadar kolay değildi. Saç kurutma makinesi 1890'da Fransız stilist Alexandre-Ferdinand Godefroy tarafından icat edildi. Bu ilk prototip bir gaz sobası ve koltuğun birleştirilmesiyle ortaya çıkmıştı. Sistem ocakta oluşan sıcak havanın bir boru yardımıyla saçını kurutmak isteyen insanın kafasına iletilmesiyle işliyordu. Bilgisayar ve telefon gibi icatların da ilk versiyonlarının ne kadar büyük olduğu malum. Saç kurutma makinesi için de aynısı geçerliydi. Makinenin bahsettiğimiz boruları kocaman bir fabrika borusunu andıracak kadar büyüktü. Saç kurutma makinelerinin günümüzde kullanılan boyutlara gelebilmesi ve ev kullanımı için piyasaya sürülebilmesi ise 1950’leri buldu. Günümüzde ise kurutma dışında pek çok işlevi de içinde barındıran makineler mevcut.

  Saç Kurutma Makinesi Modelleri

  Güzellik ve kozmetik sektöründeki gelişen teknoloji ve değişen ihtiyaçların etkilerini fön makinelerinde görmemek mümkün değildir. Artık çok fonksiyonlu ve başlı başına birer bilimsel çalışma ve teknoloji olan ürünler karşımıza çıkar. Hal böyle olunca siz tüketicilerin karşılarına çıkan bir sürü özellik ve modele dair bilgi sahibi olması gerekir. Bunun için özet niteliğindeki aşağıdaki birkaç kavramın açıklaması faydalı olacaktır.

  Saça ısı vererek kurutmak hayatı kolaylaştıran bir yöntem olsa da saça zarar veren bir yönü de bulunur. Saça üflenen havadaki elektrik yükü saçın yıpranmasına ve kabarmasına sebep olur. Sıcak rüzgarla gelen elektromanyetik dalga saç köklerini tahrip eder ve saçlarda incelme veya zayıflama meydana gelir bu ise saç dökülmelerinin artmasına sebep olur. Bunun için saç kurutma makinesi iyonlu modelleri geliştirilmiştir. Özetleyecek olursak iyon özelliği, saç kurutma makinesinden çıkan havada oluşan statik elektriği nötralize eder. Saça üflenen havada elektrik yükü olmaması sayesinde saç kurutmanın yıpranma ve bakımsız görünme gibi dezavantajları ortadan kalkmış olur.

  Difüzör de saç kurutma ve fön makinelerinin çok fonksiyonlu hale gelmesi ile karşımıza çıkan problem çözümlerinden biridir. Difüzör; saç kurutma makinelerinin ucunda kullanılan bir başlıktır ve hava akışını yavaşlatarak, buklelerin bozulup açılmadan ve direkt ısıya maruz kalmadan kurutulmasını sağlar. Sadece bukleler için değil dalgalı saçlara hacim kazandırmak ve doğal dalgasını belirginleştirmek için de saç kurutma makinesi difüzörlü kullanabilirsiniz.

  Çoğu otel saç kurutma makinesi bulundursa da bazı seyahatlerinizde kendi fön makinenizi taşımanız gerekebilr. Bu gibi durumlarda saç kurutma makinesi küçük bir model tercih edilirse yer ve ağırlık olarak size zorluk çıkarmayacaktır. Seyahat boy bir üründen beklentiniz elbette tam boy bir makineden daha düşük olmalıdır. Büyük ihtimalle tüm o başlıklar ve değişik fonksiyonlara sahip olamazsınız ama saç kurutma makineniz temel işlevlerini görecektir. Seyahatler dışında saç kurutma makinesi mini modelleri saçınızın föne ihtiyaç duyduğu veya önemli bir toplantı öncesi yağmur altında kalıp sırılsıklam olduğunuz bir sabahta kurtarıcınız olabilir.

  Müşterilerine konaklamalarını kolaylaştıracak imkanlar sağlamak isteyen bir işletmeciyseniz de otel tipi saç kurutma makinesi modelleri siz ve işletmeniz için en uygun çözümleri sunar. Bu tür makineler çeşitli motor güçlerinde ve tasarımlarda üretilmektedir buna karşın hepsinde bulunan genel ortak özellik duvara kablolu bir sistem ile monte edilmeleri ve bu yüzden taşınabilir olmamalarıdır. Isı ve hız ayarı yönünden donanımlı ürünler tercih ederseniz işletmenizin prestijini sunduğunuz bu hizmetle yansıtmış olursunuz. Buna karşın daha basit temel fonksiyonlara sahip bir makine tercih etmeniz ise bütçenizi daha az sarsacaktır.

  Öte yandan saç kurutma makinesini müşterilerinizin kullanımına sunmak için değil de kendi işletmenizde kullanmayı düşünen bir güzellik uzmanı iseniz saç kurutma makinesi profesyonel bir alettir sizin için. Sahip olacağınız saç kurutma makinesinin bireysel kullanıma göre çok daha yoğun çalıştırılacağı göz önünde bulundurulduğunda makinenizin en önemli özelliği dayanıklılığı olmalıdır.

  Saç Kurutma Makinesi Fiyatları

  Saç kurutma makineleri pek çok marka tarafından üretilir. Hal böyle olunca da saç kurutma makinesi markaları fiyatların belirlenmesinde önemli bir rol üstlenir. Yerli bir marka ile ithal bir markanın ürünlerinin fiyatlarının farklı olmasını beklemek normaldir. Çünkü ithal bir ürün gümrük vergileri ve ekstra taşıma maliyetleri gibi fiyatlarda artışa sebep olma potansiyeli olan harcamalar yapılarak Türkiye’ye gelir.

  Fön makinelerini birbirlerinden ayıran fonksiyonları vardır. Ürünün içinde barındırdığı farklı fonksiyonlar fiyatına da fark olarak yansır. Bu durumda bir saç kurutma makinesinden ne beklediğinizi iyi bilmeniz ve sadece ihtiyacınız olan özellikleri barındıran ürüne para vermeniz sizi kullanmayacağınız özellikler için bütçenizi zorlamaktan kurtarır. Saç kurutma makinesi fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ürünün satıldığı mecradır. Marka bayileri ve çeşitli alışveriş sitelerindeki fiyatlar bu mecraların işletme maliyetlerinin ve taleplerinin farklı olmasından dolayı farklı olur. İnternet genelde diğerlerine göre daha hesaplı olabilse de kampanya ve indirimleri takip etmeniz önerilir. Saç kurutma makinesi en ucuz nerede bulunur sorusunun cevabı işte bu yüzden her zaman aynı olmaz ve bunun yanında en ucuzun her zaman en karlı seçim olmayabileceği unutulmamalıdır. Güvenilir ve uzun süre kullanabileceğiniz bir ürün uzun vadede bütçeniz için daha doğru bir tercih olacaktır.

  Saç Kurutma Makinesi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Bir ürün satın alırken kullanıcı olarak sizin en büyük dostunuz o ürünü sizden önce satın almış olan kullanıcıların yorumlarıdır. Bu yüzden saç kurutma makinesi gibi uzun yıllar kullanmayı planladığınız bir aleti satın alırken de mutlaka saç kurutma makinesi yorumlarına göz atmalısınız. Özellikle sizinle benzer beklentilere sahip insanların yorumları sizin de görmeden yapacağınız bir alışverişte en isabetli kararları vermenize yardımcı olacaktır.

  Günümüzde saç kurutma ve fön makineleri saç kurutmak dışında da pek çok amaca hizmet eder. Bu yüzden almayı düşündüğünüz makinenin donanımlarını iyi bilmelisiniz ki size uygun makineyi seçebilirsiniz. Söz gelimi kıvırcık veya kıvırcık olmasa da dalgalı ama hacim vermek istediğiniz saçlarınız varsa başlık olarak difüzör seçeneği olan bir makine tercih etmelisiniz.

  Ürünün markası kalitesinin teminatıdır bu yüzden özellikle online alışverişlerinizde aldığınız saç kurutma makinelerinin orijinal olmasına özen gösterin. Bu konuda risk almamak için güvenilir sitelerden alışveriş yapmalısınız.

  Saç kurutma makinelerinin bireysel kullanım için pek farklı işlevi olduğu gibi bireysel olmayan kullanımlar için de üretildiklerini söylemiştik. Bu yüzden eğer bir otel işletmecisiyseniz alacağınız ürün bireysel kullanım için olan bir makine olmamalıdır. Özellikle duvara sabitlenmesi mümkün olan bir ürün olmalıdır ki sık sık değişen misafirleriniz için kayıp ve çalıntı durumlarında sürekli yeni makine satın almak durumunda kalmayın. Öte yandan bir güzellik merkezi işletiyorsanız bireysel kullanım için üretilen makineler yoğun kullanım şartlarına dayanamayacaktır bu da sizi sürekli yeniden makine alma masrafına sokacaktır. Bunun için profesyonel seri makineler tercih etmelisiniz. İnsanın kendi saçına fön çekmesi ile bir başkasınınkine çekmesi aynı olmadığı için bir başkasının saçına yapacağınız uygulamalar için özel olarak tasarlanmış bu ürünler size kullanım kolaylığı da sağlayacaktır. Bunun yanında üfleme yönlendirme aparatları, güçlü motorlar ve saniyede üflenen hava miktarı ayarları işinizi daha iyi yapmanıza olanak verecektir.

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle Play