track source

Ütüler

Ütüler Fiyatları

957 Ürün gösteriliyor.
Güç
Ağırlık
Otomatik Kapama
Kireç Önleme
Damlama Önleme
Dikey Buhar
Otomatik Kablo Sarma
Derin Buhar
Taşıma Kulpu
Şok Buhar
Akıllı Isı Kontrolü
Kendi Kendini Temizleme
Buhar Kazanı
Ayrılabilir Su Tankı
Ütüler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Ütüler modelleri ve Ütüler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Ütüler kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Xiaomi, Philips, Taç, Arçelik. 957 adet Ütüler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Ütüler Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Ütüler markası:

2021 yılı Ütüler Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
14 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 957 Ütüler modeli içerisinde en ucuz Ütüler fiyatı 115.21 TL iken, en yüksek Ütüler fiyatı 22790.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Ütüler fiyatlarının ortalaması alındığında ise 14 Nisan 2021 tarihinde ortalama Ütüler fiyatı ise 552.52 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Ütüler Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Ütü

Ütü, kırışan kıyafetlerin ısı ve buhar yolu ile düzenlenmesi için kullanılan teknolojik ev eşyalarının içerisinde yer alır. Tercih edilen ütünün kalitesi giysilerin yıpranmaması ve uzun süreli kullanımında olumlu bir etkisi vardır. Doğru tercihler ile hem ütüyü hem de kıyafetleri uzun ömürlü kullanmak mümkündür. Kıyafetine özen gösteren herkes için ütü rutin sık kullanılan eşyalardan biridir. Evlerde, iş yerlerinde, tatilde birçok alanda ihtiyaç duyulur. Kırışan giysiler kötü görüntüye yol açtığı için genellikle iş yaşamı içinde olan veya sosyal yaşamı aktif kişiler, ütüye çok daha fazla önem verirler. Kısa zamanda etkili ütü yapma düşüncesiyle ütülerde aranması gereken belli başlı özelliklere dikkat edilir. Ütü yapmak birçok kişinin derdi haline gelir ancak kolay kullanım sunan tasarımı ile ütü yapmayı zevkli haline getiren pek çok ürün bulunur. Hem vakitten kazandıran hem de donanımlı özellikleri olan birçok ürün çeşidi bulmak mümkündür. Yoğun kıyafetlerin olduğu ortamda klasik normal ütüler yeterli gelmeyebilir. Bu yüzden ütü markaları tarafından sunulan buharlı, kazanlı ütüler özellikleri bakımından dikkat çeker.

Ütü Modelleri

Ütü modeli seçmek için piyasada birçok alternatif model vardır. Ütü çeşitleri markadan markaya farklı özellikte ve kalitede bulunur. Seramik taban, paslanmaz çelik taban, yapışmaz taban gibi kıyaslanabilecek birden fazla taban çeşiti vardır. Seramik ve teflon tabanlar ütünün kıyafet üzerinde kolayca hareket etmesini sağlarken, çelik taban ısıyı eşit şekilde dağıtır. Buharlı ütüler genel olarak her evde bulunan günlük kıyafetler için memnun edici derecede kırışıklık açan buhar özelliğine sahiptir. Teknolojisinin ilerlemesi ile birlikte buharlı ve buhar kazanlı ütüler de ilgi gösterilen ütü modelleri arasında yer almaya başlamıştır. Yeni nesil ütülerle taban sıcaklığından çok, buharın kumaşı gevşetmesi ve açması özelliğinden yararlanılarak ütü yapmak çok daha konforlu hale gelir. Özellikle kırışıklıkların açılması gerektiğinde yüksek basınçlı buhar gerekir. Kazanlı ütüler kırışıklıkların daha hızlı ve 2 kat daha fazla açılmasına yardımcı olur. Normal ütülerde ortalama 350 ml su haznesi vardır. Su haznesi büyük tip ütü kazanlı ütüler de mevcuttur ve hazneleri ortalama ütülerin yaklaşık 3 katıdır. Ev yaşamında ütü yapmak oldukça zaman alan bir iştir ancak buhar gücü yüksek olan ütüler, kıyafetleri daha kolay ütülemeye ve zamandan tasarruf etmeye yardımcı olur. Ütü, kullanılırken fişte en çok unutulan eşyalardan biridir ve bu yönden risklidir. Ancak bazı ütülerde otomatik kapanma özelliği vardır; bu da kapatmayı unutma ihtimaline karşı tercih edilen ütü özellikleri arasında yer alır. Sık seyahat imkanı olanlar için seyahat ütüsü tercihi yapılabilir. Mini ütü olarak da adlandırılan bu ütüler bavulda çok yer kaplamaz. Tatilde ve gidilen yerlerde kıyafetleri düzenlemek, şık olmak isteyen herkes için bir alternatiftir ancak sürekli günlük kullanıma uygun değildir. Birçok marka tarafından sunulan kırışıklık giderici buharlı dikey ütü çeşitleri bulunur. Dikey ütü modelleri küçük ya da büyük parça  kıyafetlerin buhar yardımı ile kırışıklık açmasına yardımcı olur, kablosuz olması ile taşıma kolaylığı sağlar. Bu el tipi ütü buharlı özelliği sayesinde ulaşılması zor gömlek yakalarını bile kolay bir şekilde ütüleme imkanı tanır.

Ütü Kullanımı

Ütüye başlamadan önce ona uygun bir ütü masasında kullanılmalı ve farklı eşyaların üzerinde denenmemelidir. Her markanın modeli, boyutu, haznesi ve birçok özellikleri birbirinden farklıdır ve ütü fiyatları değişen bu özelliklere göre değişiklik gösterir. Her bütçeye uygun ütü bulmak kolaylıkla mümkündür.Kıyafetlerin yıpranmaması için ütü ısısının tercih edilen kıyafetin kumaşına göre ayarlanması gerekir. Bazı ütülerde kumaşı algılayarak ısısını ona göre yükseltebilme özelliği bulunur ve bu da kumaşın yanmaması için güzel avantajlardan biridir. Ütü en çok kullanılan ev aletlerinden biridir ve zamanla yıpranma veya kireç tutma sorunlarıyla karşılaşılır. Tüm ütü modelleri su haznesi içerir ve su ile çalışır. Bu yüzden kireçlenme durumu sık görülür. Bu durumlarda musluk yerine arıtma su kullanılması gerekir. Ayrıca birçok ütü modeli içerisinde bulunan kireç temizlemeye yardımcı sistemleri mevcuttur. Bu sistemler de daha uzun ömürlü ütü kullanımı sağlar. Her ütünün farklı kullanım şekli olabilir. Bu yüzden ütüyü satın aldıktan sonra kullanım kılavuzu mutlaka okunmalıdır. 

Ütü Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Ütü yapma sıklığı, giyilecek kıyafetlerin buhar ihtiyacı, kolay bir şekilde saklanabilir olması gibi farklı durumları belirleyerek ütü seçiminde ilerlemek gerekir. Ütülerin watt değerlerine göre farklılıkları da vardır. Çok düşük oranda watt değeri, ütünün geç ısınmasını sağlarken; çok yüksek watt değeri de fazla elektrik harcamasına sebep olur. Bu değerler ütü almadan önce göz önünde bulundurulabilir. Buhar kazanlı ütü tercihi yapılırken buhar çıkış basıncının 3,5 bar ve üzerinde olmasına dikkat edilmelidir. 8 bar kazanlı ütü ile çamaşırları ütülemek hem kolay hem hızlı olacaktır. Ütünün hafif ya da ağır olması da kumaş üzerinde etkilidir. Hafif ütü modelleri kumaş üzerine daha rahat hareket ettirilirken kırışıklığı açmak için birden fazla kez üzerinden geçmek gerekebilir. Ağır ütüler ise ağırlaştıkça kumaşların kırışıklığını daha fazla açar ancak bir süre sonra yorabilir. Ütünün kablolu ve kablosuz çeşitleri de hayatı kolaylaştırmaya yardımcı fonksiyonlardan biridir. Günlük olarak kablolu modeller çok fazla tercih edilir. Bu modellerde kablonun uzunluğu rahat hareket etmek açısından etkilidir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery