track source
track source

Ütüler

Ütüler Fiyatları

795 Ürün gösteriliyor.
Güç
Ağırlık
Otomatik Kapama
Kireç Önleme
Damlama Önleme
Dikey Buhar
Otomatik Kablo Sarma
Derin Buhar
Taşıma Kulpu
Şok Buhar
Akıllı Isı Kontrolü
Kendi Kendini Temizleme
Buhar Kazanı
Ayrılabilir Su Tankı
Ütüler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Ütüler modelleri ve Ütüler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Ütüler kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Xiaomi, Taç, Philips, Arçelik. 795 adet Ütüler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Ütüler

Yüzyıllar boyunca insanlar kumaşlarının kırışıkları ile ilgili birçok çözüm yöntemi geliştirir. İlk olarak odun, cam, mermer gibi materyallerin kullanımına dayalı olan yöntemler daha sonra 17.yy başlarında ısıtılmış ağır taşlar kullanılmaya başlanır. Demirlerin ısıtılarak kullanılmaya başlanmasının ardından demirlerin plakaları oyularak içerisine köz doldurulmuş, böylece ısının uzun süre dayanması hedeflenir. Bu sayede günümüzdeki tasarıma en yakın ütü üretilmiş olur. İlk defa ABD’de Henry W Seely ütünün tabanını ısıtmak için elektriği kullanmaya başlaması sayesinde ilk elektrikli ütüyü icat eder. 1883 yılında ise ütüyü kablosuz hale getirerek üretir. Önce ütü prizde ısıtılır, daha sonra kullanılması üzerine tasarlanır. Fakat bu ütünün hem pahalı hem de dayanıksız olması sebebiyle ve elektriğin de daha yeni yaygınlaşması sebebiyle ticari bir başarı elde edemez. Ütüler bu süre içerisinde birçok gelişim gösterir. 1926 yılında Eldez isimli bir kuru temizleme firması ilk buharlı ütüyü üretir. 1905 yılında ise günümüzde kullanılan ütülere en çok benzeyen hafif elektrikli ütü piyasaya sürülür. İlk yıllarda çok fazla satışı bulunmayan ütüler yıllar içerisinde gösterdiği gelişim sayesinde ve yaşam şartlarının değişmesi nedeniyle her evin vazgeçilmez bir parçası haline gelir. Günümüzde birbirinden oldukça farklı ve her ihtiyaç için farklı şekilde üretilen ütüler bulunur. Bu ütü tasarımları her geçen gün ihtiyaca göre ve teknik gelişmişlik düzeyine göre tasarlanır.

Ütü Modelleri ve Çeşitleri

Yüzyıllık tarihinin gerisinde büyük değişimler yaşayan ütü çeşitleri günümüzde birçok farklı alternatif ile satışa sunulur. Bu alternatifler ihtiyacınızın ne olduğu göz önünde bulundurularak tasarlanır. Ayrıca gelişmiş teknolojik seçenekler ile günlük yaşamınızı kolaylaştırmanızın yollarını arayan markalar bu sayede birçok modeli hizmete sunar. Örneğin; seyahat için ufak modeller tasarlanır. Hem yanınızda taşımak konusunda küçük boyutları ergonomik bir kullanım ve kolaylık sağlar hem de kısa süreli olarak kıyafetlerinizin ütü sorununu ortadan kaldırmış olur. Fakat seyahat ütüleri uzun vadeli olarak günlük kullanıma uygun değildir. Bu nedenle günlük yaşamda nasıl bir ütüye ihtiyacınız olduğunu tespit etmeniz gerekir. Bu seçenekler buharlı ve kazanlı olmak üzere iki çeşit halinde kullanıma sunulur. Her iki ütü seçeneğinin de kendine özgü avantajları ve dezavantajı bulunur. İlk olarak ütü buharlı olarak tasarlanmışsa daha ufak ve ergonomik bir yapı ile satışa sunulur. Bu modeller basit bir rezistans sistemi sayesinde tabandaki delikleri ile birlikte buhar çıkışını sağlar. Çabuk ısınan bu tabanlar buhar çıkış gücü ile kırışıklıkları kolayca açmanızı sağlar. Bu noktada ütünüzün buhar çıkış gücü, su haznesi kapasitesi ve kireç önleme özelliği önem taşır. Bunlar ütünüzün performansının yüksek olması ve uzun süreli kullanımı destekleyen en önemli ayrıntılardır. Her marka farklı bir buharlı ütü modeli sunar bu nedenle tüm özelliklere dikkat etmeniz ve ayrıca sundukları teknolojik gelişmişlik düzeyi önem taşır. Ütü kazanlı olarak tasarlanmışsa kazanı ve kendisi için daha büyük alan istese de buhar konusunda daha büyük bir performans sağlar. Ütü buhar kazanlı modeller sayesinde kalabalık bir aile veya çok sayıda parça için en uygun alternatif olarak satışa sunulur. Yüksek buhar kapasitesi ile çok sayıda parçayı ve zorlu kırışıklıkları çok daha kısa sürede ütüleyebilirsiniz. Bu sayede yaşamınızın büyük bir bölümünde vakitten tasarruf edebilirsiniz. Ütü modelleri tüm bu teknik detayları sayesinde birçok alanda kullanım kolaylığı sağlar.

Ütü Fiyatları

Ütü fiyatları tüm bu teknik detaylar ve kullanım amacına göre değişkenlik gösterir. Örneğin; kazanlı ütü, buharlı ütü ve seyahat ütüsü arasında gelişmişlik düzeyleri arasındaki farklılık nedeniyle fiyat farkı da bulunur. İhtiyacın ne olduğu bu noktada önem kazanır. Eğer tek kişilik bir yaşamınız veya az sayıda kıyafet ütülemeniz gerekiyorsa buharlı bir ütü sizler yeterli olacaktır. Buhar kazanlı ütüler ise tüm gelişmişlik düzeyi ve yüksek performansı ile farklı bir fiyatla sizlere sunulur. Ayrıca buhar basıncı, watt gücü, taban özellikleri de bu fiyatı etkileyen en önemli unsurlar arasında yer alır. Hem kıyafetlerinizin dayanıklılığı hem de ütünüzün kullanım ömrü gibi detayları göz önünde bulundurmak isterseniz seçtiğiniz ütünün gelişmişlik düzeyine göre fiyatları konusunda da bütçenize göre ayarlama yapmanız gerekir. Ayrıntılı teknik detaylara ihtiyacınız yoksa daha uygun fiyatlı bir ütü satın alabilirken birçok özelliği bir arada bulunduran bir ütü için daha yüksek bir bütçe ayırmanız gerekir. Bu nedenle bir listeleme yapmak fiyatlar konusunda sizlere yardımcı olan unsurlardan biri olabilir. Ayrıca ütü seçerken zorlanmanız durumunda web siteleri üzerinden yapılan ütü yorumları seçim yapmanızı kolaylaştırabilir. Bu sayede diğer kullanıcıların deneyimlerini okuyarak kendiniz için hangi ütünün daha doğru olduğuna karar vererek doğru ütü fiyatlarına da kolayca ulaşabilirsiniz. Üstelik istediğiniz ütü modeline karar verdikten sonra istediğiniz ütüyü internet siteleri üzerinden sıklıkla takip ederek dönemsel olarak yapılan kampanyaları ve indirimleri yakalayabilir, böylece kendiniz için en doğru ütüyü uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Uygun fiyat avantajlarıyla satın aldığınız bu ütü sayesinde uzun yıllar dayanıklı ve keyifli bir ütü deneyimi yaşayarak yaşamınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Ütü Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Ütü satın alırken dikkat edeceğiniz en önemli tarafları seçebilmeniz için öncelikle hangi şartlar altında ütü yapacağınızı tespit etmeniz gerekir. Kısa süreli ve küçük parçalar ütüleyeceğiniz bir seyahat sırasında ufak bir seyahat ütüsü yeterli olabilirken, daha fazla parça ve günlük yaşamda daha sık ütü yapmanız gerekirse buharlı ütüler ve buhar kazanlı ütüler arasında tercih yapmanız gereken bir şart oluşur. Eğer kırışıklıkları zor açılan, büyük ve fazla parçalara sahipseniz buhar kazanlı bir ütü ihtiyacınız için çok daha uygun olacaktır. Bu durumun yanı sıra az parça ve zor kırışıklıkları bulunmayan kıyafetlere ve kumaşlara sahipseniz buharlı ütüler yeterli olabilir. Fakat bu noktada da ütünüzün özellikleri devreye girer. Buharlı ütülerin de kendi içinde birçok teknik detay özelliği bulunur. Örneğin; buhar basıncının düşük olduğu bir ütü size yeterli bir performans sağlamayacağı için kırışıklıkları açmak için fazla vakit harcamanıza ve ısıya sürekli maruz bıraktığınız için kumaşlarınızın zarar görmesine sebep olabilir. Bu nedenle buhar basıncı yüksek bir ütü tercih ederek günlük yaşamınızı kolaylaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra ütünüzün taban özelliği de önem taşır. Çelik, teflon, seramik ve titanium gibi farklı özelliklerde üretilen bu tabanlar farklı kalitelerle sizlere sunulur. Çelik tabanlar kıyafetlere en çok zarar veren modeller olarak bilinir. Bunun yanı sıra teflon tabanlar ise kıyafetlerinizi sararma ve parlama gibi sorunlardan korur. Fakat kayganlığı, ısı dağılımının daha düzenli olması nedeniyle en çok tercih edilen ütü tabanı ise seramik tabandır. Bu sayede kumaşlarınız neredeyse hiçbir zarar görmeden ütünüzü rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca en önemli konulardan birisi de güvenlik sistemidir. Otomatik kapanma özelliği ile herhangi bir aksaklık durumunda sizin ve sevdiklerinizin zarar görmesinin önüne geçmesin sağlayan bir ütüyü tercih etmeniz önemlidir. Tüm bu teknik detaylar ile tüm ütü markalarını gözden geçirerek ve hangisinin teknik detayının sizin için daha kullanışlı olduğunu tespit ederek kendiniz için en uygun seçimi yapabilirsiniz. 

track source
Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery