Ütüler

Ütüler Fiyatları

914 Ürün gösteriliyor.
Güç
Ağırlık
Otomatik Kapama
Kireç Önleme
Damlama Önleme
Dikey Buhar
Otomatik Kablo Sarma
Derin Buhar
Taşıma Kulpu
Şok Buhar
Akıllı Isı Kontrolü
Kendi Kendini Temizleme
Buhar Kazanı
Ayrılabilir Su Tankı
Ütüler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Ütüler modelleri ve Ütüler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Ütüler kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Xiaomi, Philips, Taç, Arçelik. 914 adet Ütüler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Ütüler

Temizlik ve düzen konusu her dönem önem kazanan konulardan biridir. Kişisel bakımın ötesinde gün içerisinde kullanılan kıyafetlerinde en iyi şekilde temizlenmesi gerekir. Temizlenen kıyafetler bu aşamada kırışma gibi problemler ile karşı karşıya kalır. Bu noktada ise devreye ütüler girer ve kıyafetlerin keskin bir forma sahip olmasını sağlar. Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle de beraber modeller daha farklı bir boyuta geçer. Böylece birbirinden oldukça farklı ve her ihtiyaç için farklı şekilde üretilen ütüler bulunur. Örneğin; tekstil markaları tarafından kullanılan buharlı modeller geliştirerek günlük kullanıma da uygun forma dönüştürülmüştür. Buharın üst düzey gücü sayesinde en zorlu kırışıklıklar dahi çok kısa bir süre içerisinde giderilebilir. Bu ütü tasarımları her geçen gün ihtiyaca göre ve teknik gelişmişlik düzeyine göre tasarlanır. Taban materyalinden program sayısına kadar tüm detaylar her modelde değişim gösterir. Bunun en büyük nedeni ise sektörün öncü markaları tarafından üretilmesidir. Üretim konusunda sektöre yön veren markalar, tüm modellerini üstün özellikler ile donatır. En kaliteli taban yapıları arasında seramik, çelik ya da teflon gibi seçenekler mevcuttur. Siz de seçimleriniz sırasında bu detayları hatta program sayılarını göz önünde bulundurabilirsiniz. Ütü modellerinin sahip olduğu teknik özellikleri inceleyerek kararınızı verebilirsiniz.  

Ütü Modelleri ve Özellikleri

Teknolojinin gelişmesiyle beraber keskin değişimler yaşayan ütü çeşitleri, son yıllarda birçok farklı alternatif ile satışa sunulur. Bu alternatifler ihtiyacınızın ne olduğu göz önünde bulundurularak tasarlanır. Ayrıca gelişmiş teknolojik seçenekler ile günlük yaşamınızı kolaylaştırmanızın yollarını arayan markalar bu sayede birçok modeli hizmete sunar. Örneğin; seyahat için ufak modeller tasarlanır. Hem yanınızda taşımak konusunda küçük boyutları ergonomik bir kullanım ve kolaylık sağlar hem de kısa süreli olarak kıyafetlerinizin ütü sorununu ortadan kaldırmış olur. Fakat seyahat ütüleri uzun vadeli olarak günlük kullanıma uygun değildir. Bu nedenle günlük yaşamda nasıl bir ütüye ihtiyacınız olduğunu tespit etmeniz gerekir. Bu seçenekler buharlı ve kazanlı olmak üzere iki çeşit halinde kullanıma sunulur. Her iki ütü seçeneğinin de kendine özgü avantajları ve dezavantajı bulunur. Ütü buharlı olarak üretilen modeller, çamaşırlarınızın keskin bir şekilde ütülenmesini sağlar. Evlerde kullanılabilecek formlarda üretilen bu modeller, daha ufak ve ergonomik bir yapı ile satışa sunulur. Bu modeller basit bir rezistans sistemi sayesinde tabandaki delikleri ile birlikte buhar çıkışını sağlar. Çabuk ısınan bu tabanlar buhar çıkış gücü ile kırışıklıkları kolayca açmanızı sağlar. Bu noktada ütünüzün buhar çıkış gücü, su haznesi kapasitesi ve kireç önleme özelliği önem taşır. Bunlar ütünüzün performansının yüksek olması ve uzun süreli kullanımı destekleyen en önemli ayrıntılardır. Her marka farklı bir buharlı ütü modeli sunar bu nedenle tüm özelliklere dikkat etmeniz ve ayrıca sundukları teknolojik gelişmişlik düzeyi önem taşır. Ütü kazanlı modellerde kullanıcıların beğenisine sunulan seçenekler arasında bulunur. Bu ürün, kazanı ve kendisi için daha büyük alan istese de buhar konusunda daha büyük bir performans sağlar. Ütü buhar kazanlı modeller sayesinde kalabalık bir aile veya çok sayıda parça için en uygun alternatif olarak satışa sunulur. Yüksek buhar kapasitesi ile çok sayıda parçayı ve zorlu kırışıklıkları çok daha kısa sürede ütüleyebilirsiniz. Bu sayede yaşamınızın büyük bir bölümünde vakitten tasarruf edebilirsiniz. Ütü modelleri tüm bu teknik detayları sayesinde birçok alanda kullanım kolaylığı sağlar.

Ütü Fiyatları

Ütü fiyatları tüm bu teknik detaylar ve kullanım amacına göre değişkenlik gösterir. Örneğin; kazanlı ütü, buharlı ütü ve seyahat ütüsü arasında gelişmişlik düzeyleri arasındaki farklılık nedeniyle fiyat farkı da bulunur. İhtiyacın ne olduğu bu noktada önem kazanır. Eğer tek kişilik bir yaşamınız veya az sayıda kıyafet ütülemeniz gerekiyorsa buharlı bir ütü sizler yeterli olacaktır. Buhar kazanlı ütüler ise tüm gelişmişlik düzeyi ve yüksek performansı ile farklı bir fiyatla sizlere sunulur. Ayrıca buhar basıncı, watt gücü, taban özellikleri de bu fiyatı etkileyen en önemli unsurlar arasında yer alır. Hem kıyafetlerinizin dayanıklılığı hem de ütünüzün kullanım ömrü gibi detayları göz önünde bulundurmak isterseniz seçtiğiniz ütünün gelişmişlik düzeyine göre fiyatları konusunda da bütçenize göre ayarlama yapmanız gerekir. Ürünlerin sahip olduğu taban yapısı da fiyatların belirlenmesinde dikkate alınır. Çelik ve seramik tabanlı modeller arasında belirli bir fiyat farkı mevcuttur. Buharlı modellerde bulunan basınç özelliği de bu noktada önem taşır. Basınç gücü arttıkça fiyatlarda artış gösterir. Aynı zamanda ürünlerin sahip olduğu ütü ayarı da fiyatların önem taşır. Keten ya da pamuk gibi farklı yapılara sahip olan kumaş seçenekleri için farklı ayarların yapılması gerekir. Bunu mümkün kılan seçeneklerin fiyatı görece yüksek olabilir. Ayrıntılı teknik detaylara ihtiyacınız yoksa daha uygun fiyatlı bir ütü satın alabilirken birçok özelliği bir arada bulunduran bir ütü için daha yüksek bir bütçe ayırmanız gerekir. Ayrıca ütü seçerken zorlanmanız durumunda cimri.com sayfası üzerinden yapılan ütü yorumları seçim yapmanızı kolaylaştırabilir. Bu sayede diğer kullanıcıların deneyimlerini okuyarak kendiniz için hangi ütünün daha doğru olduğuna karar vererek doğru ütü fiyatlarına da kolayca ulaşabilirsiniz. 

Ütü Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Ütü satın alırken dikkat edeceğiniz en önemli tarafları seçebilmeniz için öncelikle hangi şartlar altında ütü yapacağınızı tespit etmeniz gerekir. Kısa süreli ve küçük parçalar ütüleyeceğiniz bir seyahat sırasında ufak bir seyahat ütüsü yeterli olabilirken, daha fazla parça ve günlük yaşamda daha sık ütü yapmanız gerekirse buharlı ütüler ve buhar kazanlı ütüler arasında tercih yapmanız gereken bir şart oluşur. Eğer kırışıklıkları zor açılan, büyük ve fazla parçalara sahipseniz buhar kazanlı bir ütü ihtiyacınız için çok daha uygun olacaktır. Bu durumun yanı sıra az parça ve zor kırışıklıkları bulunmayan kıyafetlere ve kumaşlara sahipseniz buharlı ütüler yeterli olabilir. Fakat bu noktada da ütünüzün özellikleri devreye girer. Buharlı ütülerin de kendi içinde birçok teknik detay özelliği bulunur. Örneğin; buhar basıncının düşük olduğu bir ütü size yeterli bir performans sağlamayacağı için kırışıklıkları açmak için fazla vakit harcamanıza ve ısıya sürekli maruz bıraktığınız için kumaşlarınızın zarar görmesine sebep olabilir. Bu nedenle buhar basıncı yüksek bir ütü tercih ederek günlük yaşamınızı kolaylaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra ütünüzün taban özelliği de önem taşır. Çelik, teflon, seramik ve titanyum gibi farklı özelliklerde üretilen bu tabanlar farklı kaliteler ile sizlere sunulur. Çelik tabanlar kıyafetlere en çok zarar veren modeller olarak bilinir. Bunun yanı sıra teflon tabanlar ise kıyafetlerinizi sararma ve parlama gibi sorunlardan korur. Fakat kayganlığı, ısı dağılımının daha düzenli olması nedeniyle en çok tercih edilen ütü tabanı ise seramik tabandır. Bu sayede kumaşlarınız neredeyse hiçbir zarar görmeden ütünüzü rahatlıkla yapabilirsiniz. Tüm bu teknik detaylar ile tüm ütü markalarını gözden geçirerek ve hangisinin teknik detayının sizin için daha kullanışlı olduğunu tespit ederek kendiniz için en uygun seçimi yapabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery