Tavalar

En Ucuz Tavalar Fiyatları

2179 Ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
    termos
Tavalar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Tavalar modelleri ve Tavalar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Tavalar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Taç, Modatools, IKEA, Arzum, Korkmaz. 2179 adet Tavalar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Tava Çeşitleri Nelerdir?

Yemek yapmak için lazım olan en önemli eşyalardan biri tavalardır ve tavaların pek çok çeşidi bulunmaktadır. Tavaların çeşitleri, yapıldıkları malzemelere göre değişmektedir. Cimri.com’da yer alan alüminyum döküm, bakır kaplama, demir döküm, paslanmaz çelik, seramik kaplama ve teflon kaplama tavaların fiyatlarını tavalar kategorisine girerek inceleyebilirsiniz.

Teflon Nedir?

Teflon tavalar, içerisinde teflon maddesi bulunan malzeme ile kaplanmaktadır. Bu madde sayesinde tavaya koyduğunuz yiyecekler yapışmamaktadır. Yani teflon tavalara yapışmaz tavalar da diyebiliriz. Teflon, etilen ile florürün karışımından meydana gelen bir malzemedir. Paslanma özelliği bulunmasa da çok kısa bir süre içerisinde çizilecek kadar hassastır. Bu nedenle teflon tava kullanılırken mutlaka tahta kaşık kullanılmalıdır. Eğer teflon tavalar çizilirse zararlı bir hale gelir ve yiyecekler tavaya yapışmaya başlar. Teflon tavaları temizlerken de sürtmemeye ve mümkün olduğu kadar yumuşak ürünler kullanmaya dikkat etmelisiniz. Temizlik sırasında sıcak su kullanmanız, tavanın çok daha iyi bir şekilde temizlenmesini sağlayacaktır.

En Sağlıklı Tavalar Hangileridir?

Sağlıklı besinler tüketmek çok önemli olsa da bu yemekleri yapmak için kullanılan tavaların türü de büyük önem taşır. Yapılan araştırmalara göre çelik, demir, cam ve seramik tavalar diğer tavalara göre çok daha güvenli ve sağlıklıdır. Çelik tavalar aşınma ve paslanmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Demirdöküm tavalar ise özellikle et pişirmek için oldukça uygun olarak bilinmektedir. Yüksek ısıya dayanıklı cam tavalar da son yıllarda popüler hale gelmiştir. Kullanımı, yapışma ve çatlama özelliklerinden dolayı diğerlerine göre zor olsa da cam tavaların oldukça sağlıklı olduğu bilinmektedir. Son olarak doğal mineraller barındırması nedeniyle seramik tavalar da sağlıklıdır ve yapışmaz özelliktedir.

Tavalar Nasıl Temizlenmelidir?

Tavaların temizliği çok önemlidir ancak temizlik için tavanın malzemesini dikkate almak gerekir. Mesela teflon tavalar çok çabuk çizildiği için mutlaka yumuşak süngerler kullanılmalıdır. Cam ve seramik tavalar ise daha kolay çatlama ve kırılma özelliklerine sahiptir bu nedenle temizleme işlemi çok dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Demir, çelik gibi tavaların ise kırılmaya karşı dirençleri oldukça fazladır fakat kolay paslanırlar. Paslanma özelliğinin önüne geçmek için tavalarınızı düzenli bir şekilde sıcak su ile temizlemelisiniz.