track source
track source

Tavalar

Tavalar Fiyatları

5645 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Tava Malzemesi
Garanti Süresi
Yüzey Yapısı
Tava Genişliği
Ürün Şekli
Tava Uzunluğu
Tava Derinliği
Renk
Tava Hacmi
Sap|Kulp Sayısı
Tava Kalınlığı
Çıkarılabilir Sap-Kulp
Tava Ağırlığı
Sap-Kulptan Asma Özelliği
Sap-Kulp Malzemesi
İndüksiyon Ocaklarda Kullanabilme
Isınınca Renk Değiştirme
Bulaşık Makinesinde Yıkanabilme
Tavalar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Tavalar modelleri ve Tavalar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Tavalar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Bianca, Karaca, Korkmaz, Paşabahçe. 5645 adet Tavalar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Tavalar Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Tavalar markası:

2022 yılı Tavalar Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
30 Haziran 2022 tarihinde Cimri.com’da yer alan 5645 Tavalar modeli içerisinde en ucuz Tavalar fiyatı 14.99 TL iken, en yüksek Tavalar fiyatı 83704.12 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Tavalar fiyatlarının ortalaması alındığında ise 30 Haziran 2022 tarihinde ortalama Tavalar fiyatı ise 266.02 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Tavalar Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Tefal Titanium Expertise 32 cm Tava
Tefal Titanium Expertise 32 cm Tava
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Tefal Cook Right 24 cm Kırmızı Tava
Tefal Cook Right 24 cm Kırmızı Tava
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Tefal Extra 30 cm Tava
Tefal Extra 30 cm Tava
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Tavalar

Tava tereyağı eritmek ya da yağ kızdırmak, kızartma yapmak, yemek pişirmek gibi işlemlerde kullanılır. Üretim malzemesi modelleri ve amaca göre değişim gösterir. Genellikle uzun saplı ve yayvan şekilde tasarlanır. Birbirinden farklı pek çok tava çeşitleri bulunur. Her tavanın kullanım amacı, üretildiği malzemesi, boyutları değişim gösterir. Bu çeşitler granit, çelik, seramik, teflon, döküm tava şeklinde sıralanabilir. Son yıllarda kullanım açısından daha popüler olanlar arasında döküm tavalar bulunur. Bu tavalar yüksek ısıya dayanabilir. Isıyı eşit miktarda tavanın her yerine ulaştırır. Ocak üzerinde kullanımının yanı sıra fırındaki pişirme işlemlerinde kullanılır. Sebze ve et yemeklerinin pişirilmesinde vazgeçilmez hale gelir. Tasarımları ve kullanışlı özelliği ile bu popülerliği granit tavalar takip eder. Wok tavalar ise yuvarlak tabanlı olarak tasarlanır ve demirden üretilir. Piyasada sıklıkla tercih edilen ürünler arasında bulunur. Sağlık açısından zararlı olmayan bu tavalar iki kulpu ile tutma konusunda avantaj sağlar. Bunlar gibi pek çok tava modeli bulunur. Her tavanın kullanım amacı da farklı olur. Et ve yemek sebzelerinden kreplere kadar birçok kullanım alanı bulunur. Balık kızartmak için özel olarak üretilen tavalar balık pişerken ona ekstra lezzet de katar. Krep tavaları ince taban şeklinde üretilir. Bu sayede yapılan kreplerinde ince olmasını sağlar. Süt pişirmek ve sos hazırlamak için de üretilen tavalarda kullanım alanı açısından diğerlerinden ayrılır. Kullanımı açısından çeşitli modelleri bulunan tavaların sahip olduğu özellikler de değişir. 

Tava Modelleri ve Özellikleri

Yemek pişirme yöntemlerine göre üretilen tava modelleri birbirinden farklı özelliklere sahip denebilir. Son yıllarda kullanım açısından fazlasıyla yaygınlaşan granit tavalar yemek yapmayı sevenler tarafından fazlasıyla tercih edilir. Yüksek ateşe dayanan tavanın yüzü kolay kolay çizilmez. Doğal granit maddesi kullanılarak üretilen bu tavalar mutfakta mutlaka bulunması gereken ürünler arasında yer alır. Uzun ömürlü ve sağlığa zararı dokunmayan granit tavalar ısıya uzun süre dayanır. Bu yüzden kavrulması gereken yiyeceklerde kullanılabilir. Yüzeylerinin yapışmaz özelliği bulunur. Bu nedenle ekstra bir pancake ya da krep tavası bulunmayanlar tarafından da tercih edilir. Granit tavalar yemek hazırlarken fazla yağ kullanma problemini de ortadan kaldırır. Temizliği çok kolay olan bu tavalar, bulaşık makinesinde de yıkanabilir. Mutfak eşyaları arasında popüler olan bir diğer üründe wok tavalar denilebilir. Bu tavanın en büyük avantajı ısıyı hızlı ve eşit bir şekilde yayması denilebilir. Aynı zamanda pişirme sırasında ısıyı muhafaza eder. Tabanın küçük olması daha az yağ kullanılmasına yardımcı olur. Wok tavada yapılan yemekler kolaylıkla savurma eylemiyle karıştırabilir. Bu sayede herhangi bir araca gerek kalmadan karıştırma işlemi yapılabilir. Bazı modellerinin iki kulplu şekilde tasarlanması tavanın tutulmasında avantaj sağlar. Derin kenarları sayesinde yemekler taşmaz veya dökülmez. Teflon tavalar modellerinin kullanımı daha yaygın olduğu söylenebilir. Teflon tavaların içerisinde her türlü yemek pişirilebilir veya ısıtılabilir. Metal ürünlerin değdirilmemesi gereken teflon tavalar doğru ısı ayarında kullanıldığında daha uzun ömürlü olur. Diğer tava çeşitlerine göre daha hassas olan teflonlar zamanla yağlanması gerekir. Mutfağın ağır ürünleri arasında bulunan çelik tavalar vazgeçilmeyenler arasında yer alır. Isı iletimi hızlı olur. Sebze sotelemek, yiyecek kızartmak için oldukça yararlı denilebilir. Yüzeyleri diğer tavalara göre daha çabuk çizilmesi dezavantaj durumunda denilebilir ama uzun ömürlü olması da avantaj sayılır. Seramik tavalar ise çizilme derdini ortadan kaldırır. Tavanın içerisinde bulunan yemeklerin tahta kaşıkla karıştırılması gerekir. Sulu ya da soslu yemekler bu tavaların içerisinde pişirilebilir. Seramik tavaların elde temizliği daha kolay olan bu tavalar bulaşık makinesinde yıkanmaz. Saç tavalar özellikle et kavurmasında ya da sebze kavurmasında tercih edilir. Granit, döküm gibi malzemelerden üretilen saç tavalar yemeklere ekstra lezzet katar. Balık tavaları sadece balık pişirmek için kullanılır. Yanmaz yapışmaz yüzeyleri ve çift taraflı modelleri ile mutfakların vazgeçilmez ürünleri arasında bulunur.

Tava Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Tavalar pek çok çeşitte üretildiği için satın alırken birçok özelliğe dikkat edilmesi gerekir. Kullanım alanları birbirinden farklı olan tavaları satın alırken en başta bu özelliğe dikkat edilebilir. Hangi yemeği pişirmek için hangi tavanın satın alınması gerektiğini bilmek gerekir. Örneğin ızgara yemeklerinin lezzetli olması için mutlaka ızgara tavalar satın alınmalı denebilir. Çok fazla yemeği pişirmeye uyumlu olan granit tavalar da ekstra avantaj sağlar. Satın alınacak tavaların çok katmanlı olması gerekir. Bu özelliğe dikkat ederek alınan tavaların ömrü uzun olur. Yemeklerin tavalara yapışmaması için yapışmaz özelliğine dikkat edilebilir. Yapışmaz tavalar az yağ kullanılması, yüzeyinin çok zor kir tutması yönüyle öne çıkar. Bu nedenle bu tavalarda satın alınabilir. Tavaların kulp kısımlarının kesinlikle el yakmayan, sıcaklığı iletmeyen ve ergonomik yapıda olması gerekir. Eğer kulplar sıcağı yansıtırsa bazı problemlere neden olabilir. Krep yapmak için tava alınacaksa dikkatlice araştırma yapılması önem kazanır. Krep tavaları pancake ya da krep pişirmek için kullanılır. İnce yapısı yardımıyla incecik krepler yapılabilir. Bu nedenle ince ve yüzeye yapışma yapmayan modeller alınması gerekir. Tavaların temizliğinin kolay olmasına dikkat edilebilir. Yüzeydeki yağı, kiri çabuk temizlenen tavaların satın alınması gerekir. Hatta bulaşık makinesinde yıkanacak tavalar tercih edilebilir. Bulaşık makinesinde yıkanmayan tavaları satın alırken dikkat etmek önem taşır. Kapaklı tavalar ise yemeği pişirme esnasında ısının dışarıya çıkmasını engeller. İçeriye hapsolan ısı yemeğin eşit ısıda pişmesine ve daha lezzetli olmasına yardımcı olur. Bu noktada kapaklı tavalar da satın alınabilir. Balık tavası satın alacak kişiler çift taraflı olan modelleri satın alabilir. Çünkü balık kızartma işleminde tava döndürülerek balıkların her tarafının eşit bir şekilde pişmesi sağlanır. Tavaları satın alırken bu özelliklere dikkat etmek ihtiyaçların çözüme kavuşmasına yardımcı olur. 

Tava Fiyatları

Tavaların birbirinden farklı birçok modeli bulunur. Her modelin kullanım alanı da değişim gösterir. Bu değişimlere göre de fiyatlar belirlenir. Krep yapmak için satın alınacak tavalar ince yapısı ile yine diğer tava modellerine göre fiyatı farklı olur. Granit tavalar ise doğal granitten üretilir. Her boyutta ve şekilde üretilen bu tavalar birçok yemeği pişirmeye yardımcı olur. Çok fonksiyonlu olan granit tavaların yanmayan kulpları, yapışmaz zemini, çizilmez yapısı gibi pek çok özelliği bulunur. Bu açıdan fiyatları diğer tavalara göre daha fazla olabilir. Balık tavaları sadece balık pişirirken kullanılır. 5 katmanlı yapıdan oluştuğu içinde fiyat açısından daha pahalı olabilir. Ayrıca çift taraflı modelleri de bulunan tavaların fiyatı da buna göre olur. Sütlük, sosluk gibi daha minik boyutlardaki tavaların tek işlevi bulunduğundan dolayı fiyatı daha az olur. Seramik, sac, döküm gibi daha pek çok çeşidi bulunan tavaların birbirinden farklı özellikleri bulunur. Fiyatlar da bu farklılıklara göre belirlenir. Tavaları satın alırken özellikleri kadar fiyatları da etki gösterir. Cimri.com sitesinden tava fiyatları karşılaştırılabilir. Aynı zamanda kullanıcı yorumları okunabilir ve ürünlerin sahip olduğu özellikler incelenebilir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery