Oto Teypleri

En Ucuz Oto Teypleri Fiyatları

1922 Ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
    oto teyp
Oto Teypleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Oto Teypleri modelleri ve Oto Teypleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Oto Teypleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Sony, Cadence, Goldmaster, Pioneer, Jameson. 1922 adet Oto Teypleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Newfron NF-N7850 Oto Teyp
Newfron NF-N7850 Oto Teyp
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Piranha Titan G Oto Teyp
Piranha Titan G Oto Teyp
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Pioneer DEH-X3950BT Oto Teyp
Pioneer DEH-X3950BT Oto Teyp
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Pioneer DEH-4050 Oto Teyp
Pioneer DEH-4050 Oto Teyp
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Büyük şehirlerde arabalarınızla yolculuk yaparken, hele bir de trafik varsa can sıkıntısından kurtulmanın en iyi yolu bazen radyoda çalan hoş bir müzik olabilir. Oto teypleri ister radyodan ister telefondan isterseniz de USB ya da CD’den keyifle müzik dinleyebileceğiniz otomobillerin olmazsa olmaz aksesuarlarındandır. Üstelik sadece müzik de değil çeşitli sohbet ya da benzeri şeyleri arabanızda keyifle dinleyerek yolculuklarınızı renklendirebilirsiniz. Bu nedenledir ki arabaların en önemli aksesuarları arasında oto teypleri gelmektedir. Bir arabanın olmazsa olmazları oto teyplerin değişik fonksiyonlarda modelleri bulunmaktadır. Değişik fonksiyonlarda yüzlerce oto teyp çeşitleri arasından sizin için derlediğimiz en uygun ve en kaliteli modelleri Cimri.com’da bulabilirsiniz!

Oto Teyp Nedir?

Günümüzde ulaşım ihtiyacımızın büyük çoğunluğunu otomobiller karşılamaktadır. Neredeyse her aileye ait bir otomobil mevcuttur. Yolculuk esnasında müzik dinlemek, vaktinizi keyifli geçirmenizi sağlayabilir. Bu ihtiyacı karşılamak için ortaya çıkan oto teypler, zamanla neredeyse tüm otomobillerdeki yerini almıştır. CD veya USB gibi aygıtlardan yürütme işlemi dışında radyo özelliğine de sahip olan oto teypler yolculuk boyunca müzik dinlemenizi ve keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak önemli aygıtlardır. Zamanla farklı özelliklere de kavuşan oto teypler, dijital ekranlarıyla birlikte özellikle radyoların altyazılarını okuma özelliğiyle, haberleşme ve yol üzerindeki çalışma,uyarı gibi önceden bilinmek istenecek bilgilere de ulaşmanızı sağlar.

Oto Teyp Çeşitleri Nelerdir?

Oto teyp özellikle 21. yüzyılda araçların değişmez bir numaralı cihazlarından biridir. Bu teyplerin temel misyonları müzik çalmaları olsa da artık günümüzde onların da birden çok misyonu vardır ve geliştirilmeye devam edilmektedirler. Oto teyplerin ilk çeşidi kasetle çalışan daha çok nostaljik olarak artık günümüzde antika araçlar için kullanılan türleridir. Bu tarz oto teyplerde cd veyahut usb kullanamazsınız. Yalnızca radyo ve kaset kullanılmaya uygundur, bu iki misyona sahiptir. Bir diğer oto teyp türü ise özellikle CD'lerin piyasada yerlerini almasıyla cd çalabilen oto teypler olmalarıdır. Bu sayede bir kasetin hafızasından çok daha fazla müzik kaydederek çalınabilir. Aynı zamanda yine bu cihazlar radyo özelliğini de içlerinde barındırırlar. Bir başka tür ise usb girişi olan teyplerdir. Bu teypler takmış olduğunuz USB'yi okuyabilme özelliğine sahiplerdir ve otomatik olarak çalmaya başlarlar. Son oto teyp çeşidi ise artık temel misyonunu aşan bir tür olan ekranlı oto teyplerdir. Bunların misyonu daha geniştir. Park ederken bir görüş imkanı sunarlar aynı zamanda dinleyeceğiniz müzikler için bir görüntülü menü özelliğine sahiptirler.

Oto Teyp Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Arabaların vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan bu önemli oto aksesuarları arasından hangisini seçeceğiniz konusunda dikkat edilmesi gereken belli durumlar vardır. Öncelikle alacağınız ürünün RCA voltaj çıkışının olması ve bunun yüksek olmasına dikkat etmelisiniz. Yüksek voltajlı RCA çıkışının, ses kalitesini arttırması ve oto teybinizde daha az kablo olmasını sağlamaktadır. Oto teybinizde olmazsa olmaz bir diğer şey ise, USB ve AUX girişleridir. Bu yuvaların teybinizde yer alması sayesinde hem telefonunuzu hem de MP3'lerinizi eğer cihazlarınız teyple uyumlu ise doğrudan bağlayabilirsiniz.

Direksiyon üzerinde teybi kontrol edecek tuşlar varsa ki olmasında fayda var, eksiksiz tam bir şekilde monte edilmesi gerekmektedir. Radyo dinleme keyfinizi daha da ileri bir seviyeye taşımak için uydu radyo desteği sunan bir model tercih etmenizde fayda vardır. Böylelikle uydu alıcısının sağladığı yüzlerce kanalı sorunsuz bir şekilde dinleyebilirsiniz. Teknolojinin gelişmesiyle oto teyp modelleri de gelişmeye ve çeşitlenmeye başlamıştır. Navigasyonlu, uzaktan kumandalı ve görüntülü teyp çeşitleri günümüz teknolojisine uyum sağlayan modellerden birkaçıdır. Teknolojinin nimetlerinden yararlanarak sunulan bu ürün çeşitlerinden ihtiyaçlarınıza yönelik olan modelleri en uygun fiyat sıralamaları ile Cimri.com’da bulabilirsiniz!

Oto Teyplerin Özellikleri Nelerdir?

İlerleyen teknolojiyle birlikte oto teypler de yeni özellikler kazanmışlardır. Daha rahat ve keyifli kullanım amacıyla birçok yeni özellik eklenmiştir. Traffic adı verilen özellik ismi üzere yol boyunca sizleri yol çalışması, tünel veya kapalı yollara karşı uyarmak için hazırlanmıştır. Ses kalitesinin korunması amacıyla AVC adlı özellik eklenmiştir. Bu sayede ses seviyesine göre teybiniz bass, tiz ve mid’leri dengeleyecek, en iyi ses performansında dinlemenizi sağlayacaktır. Radyolara ait altyazıları takip etmeniz için bir ekran eklenerek hazırlanan özellik ise RDS’dir. Radyonuzun kullanımına göre kimi zaman haberleri veya kimi zamansa dinlediğiniz şarkıyı buradan takip edebilirsiniz.

Oto Teyp Fiyatları Nasıldır?

Ürünün sahip olduğu özelliklere göre fiyatlar farklılık göstermektedir. Ortalama 35 TL gibi bir fiyatla satışa başlayan ve 7.500 TL’ye varan geniş bir fiyat yelpazesindeki ürünleri bir arada inceleyebileceğiniz Cimri.com, Sony, GoldMastar, Piranha gibi birçok markaya ait onlarca ürünü farklı satıcılara ait farklı fiyatları kıyaslama fırsatıyla birlikte sizlere sunarak tasarruf ettirmeyi amaçlar.