track source

Konserve-Yaş Kedi Maması

En Ucuz Konserve-Yaş Kedi Maması Fiyatları

1628 ürün gösteriliyor.
Yaş
Mama Tipi
Aroma
Paket
Kampanyalı
Konserve-Yaş Kedi Maması fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Konserve-Yaş Kedi Maması modelleri ve Konserve-Yaş Kedi Maması fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Konserve-Yaş Kedi Maması kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Royal, Spectrum, Jungle, Royal Canin, Reflex. 1628 adet Konserve-Yaş Kedi Maması fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Milo 24'lü 400 gr Biftekli Kedi Konservesi
Milo 24'lü 400 gr Biftekli Kedi Konservesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Konserve Yaş Kedi Maması Nedir?

Konserve kedi yaş maması, kediler için özel olan bir mama türüdür. Kedilerin çok sevdiği bu konserve türü yaş mamalar, onlar için kuru mamaya göre çok daha lezzetli ve iştah açıcıdır. Kuru mamaya göre daha farklı üretilen yaş mamalar, içerisinde gerçek etler ile beraber sebze, mineral, tahıl ve baharatlar barındırmaktadır. Fakat içerisindeki et yan ürün olduğu için çok düşük oranda bulunmaktadır. Örneğin, tavuk etli yaş mama içerisinde gerçek tavuk eti bulunmamaktadır. Tavuk organları ya da tavuk unu ilave edilmiştir.

Konserve Yaş Kedi Maması Çeşitleri Nelerdir?

Kediler için yapılan yaş mamaların çeşitliliği markaların kedilere özel sunduğu farklı mamalar sebebiyle oldukça fazladır. Bu çeşitlilik içerisinde; Dana etli yaş mamalar, balık etli yaş mamalar, tavuk etli yaş mamalar, sebzeli yaş mamalar, kuzu etli yaş mamalar, biftekli yaş mamalar, organik tahıl yaş mamalar, karışık yaş mamalar şeklinde birçok konserve kedi yaş mamaları bulunmaktadır. Bunlar jöleli olmakla beraber, marka ve kalitesine göre besin değeri yüksek mineral içeren yaş mamalar da bulunmaktadır.

Konserve Yaş Kedi Maması Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kediler için kaliteli ve onlara özel yaş mama bulmak zor olurken üretmek de aynı şekilde zordur. Kediler hassas hayvanlar olduğu gibi her yaş mamayı yememektedirler. Aksi halde hasta olup daha kötü durumlara gelebilirler. Özellikle kalitesi düşük ucuz yaş mamalar kedilere ciddi anlamda zarar vermektedir. Düşük kaliteli yiyecekler, tarihi geçmiş ya da bozulmaya başlamış ürünler kedilerimiz için zararlı olduğu gibi cebimiz için de zarardır. Kedilere verilen yiyecekler konusunda tarih ve tazelik konusuna dikkat etmeniz yeterlidir. Gerisini kediler zaten anlayacaklardır.

Konserve Yaş Kedi Maması Ne Sıklıkla Verilmeli?

Kediler etobur canlılardır. Konserve mamalar da ete benzediklerinden dolayı gereğinden fazla verdiğiniz taktirde kediniz diğer mama çeşitlerini reddedebilir. Bu da hem onun sağlığı için hem de diğer mamalara kıyasla biraz daha maliyetli olmasından dolayı pek çok açıdan zararlıdır. Küçük dostunuz için tüketilmesi gereken besinleri alabilmesi açısından haftada bir ya da iki haftada bir şeklinde konserve mama verebilirsiniz. Bu miktarı veterinerinize danışarak belirleyebilirsiniz.

Neden Kediler Konserve Yaş Kedi Mamasına İhtiyaç Duyar?

Konserve mamalar kararında tüketildiği taktirde kediler için oldukça yararlıdır. Doğaları gereği etobur olmaları sebebiyle belirli aralıklarla et benzeri mamalar tüketmelerinde yarar vardır. Kediler, yapıları gereği az su tüketen canlılar oldukları için sindirimleri sırasında zorluk yaşayabilen canlılardır fakat yaş mamalar yapısı gereği içerisinde su bulundurmalarından dolayı gereği kadar tüketildiği taktirde sindirimi kolaylaştıran besinlerdir. Tüylü dostlarımızın genel olarak obez olmalarının nedeni karbonhidrat değerleri yüksek olan besinleri tüketmelerinden kaynaklanır. Bunu önlemek adına yaş mama gibi su miktarı yüksek olan besinleri tüketmek onlar için daha uygundur. İster yaş ister kuru kedi maması olsun her seferinde farklı bir lezzete ve besin değerine sahip bir mama türü almanız onların daha fazla mineral almasını sağlayacaktır. Biz insanların bile her gün farklı yiyeceklere ve minerallere ihtiyacı varken küçük dostlarımızın da bizden bir farkı olmadığını unutmayın.

Konserve Yaş Kedi Maması Fiyatları Ve Üretici Markalar Hangileridir?

Konserve kedi yaş mama fiyatları üretici firmalara göre değişiklik gösterirken gramajları da aynı şekilde farklılık göstermektedir. Formix, Felix, Miglior Gatto, Whiskas, Royal Canin, Pro Plan, Schesir, Brit Care, Jungle, Tasty şeklinde kaliteli markalar kaliteli yaş kedi maması üretmektedir. Fiyatları genel olarak en az 2 TL’den 10 TL’ye kadar gramajına ve markasına göre artmaktadır. En uygun fiyatlı konserve kedi yaş mamasını Cimri.com fiyat karşılaştırma aracı ile bulabilir, bütçenize uygun fiyat aralığından haberdar olmak için fiyat alarmı özelliğini kullanabilirsiniz.