Diş Fırçaları

En Ucuz Diş Fırçaları Fiyatları

932 ürün gösteriliyor.
Kullanıcı Tipi
Mod Sayısı
Zamanlayıcı
Pil Göstergesi
Güç Kaynağı
Saklama Kutusu
Basınç Sensörü
Şarjlı Kullanım Süresi
Diş Fırçaları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Diş Fırçaları modelleri ve Diş Fırçaları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Diş Fırçaları kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Philips, Primanova, Prima, Chicco, Flora. 932 adet Diş Fırçaları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Diş fırçaları ağız ve diş sağlığımızı korumada en büyük rolü oynamaktadır. Pek çok çeşit ve farklı yapısı bulunan diş fırçalarından ise, kendimize en uygun olanını seçmek önemli bir konudur. İhtiyacınıza göre ve size en uygun diş fırçalarına en ucuz fiyatlarla cimriden ulaşabilirsiniz.

Diş Fırçalarını Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Diş sağlığımızı korumada önemli bir etkiye sahip olan diş fırçalarını seçerken ilk olarak kişiye uygunluğuna önem vermek gerekmektedir. Birçok yapıda ve boyutta karşımıza çıkan diş fırçalarından uygun olanını seçmede ise, bazı konulara değinmek gerekir. Diş fırçası seçerken ilk olarak, diş eti sağlığının durumu göz önüne alınmalıdır. Bununla birlikte, kişinin ağız yapısı ve dişlerinin genel durumu da dikkate alınması gereken diğer konulardır. Diş fırçaları kıl yapısı olarak yumuşak, sert ve orta sert fırçalar olarak değişmektedir. Kıl yapısına göre seçim yapılırken kişinin diş eti sağlığına göre seçim yapması ağız ve diş sağlığını koruyabilmesi açısından önemlidir. Bununla birlikte, diş fırçalarının başlık büyüklüğüne de dikkat edilmesi gerekir. Yetişkinler için ağız yapısının büyüklüğü ve küçüklüğü bu konuda etkilidir. Çocuklar için ise, çocuklara uygun diş fırçalarını seçmek uygun olacaktır.

Diş Fırçalarının Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde birçok farklı diş fırçası çeşidiyle karşılaşmaktayız. Genel olarak ayrımları ise, elektrikli ve manuel diş fırçaları şeklinde olmaktadır. Manuel diş fırçaları, kendi el gücümüz ve baskımızla kullandığımız diş fırçalarıdır. Manuel fırçaların çeşitlerine bakılırsa düz ve eğimli gövdeler olarak ayrıldıkları görülmektedir. Bu iki diş fırçası arasından ağız yapısına en uygun olan seçilebilir. Cimride size uygun ve en ucuz manuel diş fırçalarını Colgate, Oral-B, gibi diş fırçası markaları ile edinebilirsiniz.

Elektrikli diş fırçaları; şarjlı ve pilli fırçalar olarak ayrılmaktadır. Elektrikli diş fırçaları, salınımlı döner yapılarıyla ulaşılması güç yerleri temizlemede büyük kolaylık sağlamışlardır. Son zamanlarda kullanım sıklığı artan elektrikli diş fırçaları temizleme kaliteleri ve kolay ulaşım sağlama gibi özellikleriyle tercih edilmektedirler. Elektrikli bazı diş fırçalarında bulunan uyarı sensörleri ile de başlığın değiştirilme zamanı ve uygulanan baskının fazlalığı kontrol edilebilir. Siz de ihtiyacınıza uygun elektrikli diş fırçalarını Oral-B ve Braun markalarının en kaliteli ürünleri arasından cimri.comda fiyat karşılaştırması yaparak temin edebilirsiniz.

Diş Fırçalarının Ömrü Ne Kadardır?

Diş fırçaları uzun süre kullanımlarında, fırça kıllarının yanlara doğru eğrilmesi ve renk değişimi gibi bozulmalara uğramaktadır. Bu nedenle diş fırçalarını kullanım sürelerinin dolması dahilinde değiştirmek gerekmektedir. Genel olarak diş fırçalarının kullanım süreleri 3 ay gibi bir ortalamaya sahiptir. Kullanımına göre de değişen bu süre ağız ve diş sağlığının etkili bir şekilde sağlanabilmesi için önem verilmesi gereken bir konudur.