Ağız ve Diş Sağlığı

En Ucuz Ağız ve Diş Sağlığı Fiyatları

2066 ürün gösteriliyor.
Ağız ve Diş Sağlığı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Ağız ve Diş Sağlığı modelleri ve Ağız ve Diş Sağlığı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Ağız ve Diş Sağlığı kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Diş Fırçaları, Diş Macunları, Ağız Gargara ve Spreyi, Diş Beyazlatıcılar, Diş İpleri. 2066 adet Ağız ve Diş Sağlığı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Ağız ve Diş Sağlığı Nedir?

Ağız ve diş sağlığı, dişinizin ve ağzınızın içindeki tüm bakıma verilen genel bir isimdir. Gün içerisinde yüz yüze geldiğiniz birçok kişi olduğu için bakım yapmanız gerekmektedir.

Ağız ve Diş Sağlığı Neden Önemlidir?

Ağız ve diş sağlığı bakımı yapılmazsa başınıza gelebilecek birkaç önemli rahatsızlıklar olabilir. Bunlardan en önemlileri diş çürükleri ve diş eti iltihaplanmalıdır. Bunun yanı sıra ağız ve diş sağlığınıza önem vermezseniz bademcik iltihabı, sindirim ve dolaşım sistemi bozukluklarına kadar gidebilecek rahatsızlıklar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle ağız ve diş sağlığı hem sağlığınız hem de dış görümünüz açısından oldukça önemlidir.

Ağız ve Diş Sağlığı Ürünleri Nelerdir?

Diş fırçaları ağız ve diş sağlığımızı korumada en büyük rolü oynamaktadır. Pek çok çeşit ve farklı yapısı bulunan diş fırçalarından ise, kendimize en uygun olanını seçmek önemli bir konudur. Diş sağlığımızı korumada önemli bir etkiye sahip olan diş fırçalarını seçerken ilk olarak kişiye uygunluğuna önem vermek gerekmektedir. Birçok yapıda ve boyutta karşımıza çıkan diş fırçalarından uygun olanını seçmede ise, bazı konulara değinmek gerekir. Diş fırçası seçerken ilk olarak, diş eti sağlığının durumu göz önüne alınmalıdır. Bununla birlikte, kişinin ağız yapısı ve dişlerinin genel durumu da dikkate alınması gereken diğer konulardır. Diş fırçaları kıl yapısı olarak yumuşak, sert ve orta sert fırçalar olarak değişmektedir. Kıl yapısına göre seçim yapılırken kişinin diş eti sağlığına göre seçim yapması ağız ve diş sağlığını koruyabilmesi açısından önemlidir. Elektronik diş fırçaları da oldukça kullanılan ürünler arasındadır. Diş fırçasının üzerine sürülen ve bakımı bu şekilde yapılan diş macunu da önemli ağız ve diş sağlığı ürünlerinden biridir. Diş macunu tamamen kişinin diş yapısına ve diş sorunlarına göre belirlenir. Örneğin, ince diş minesi, diş eti çekilmesi, mine çatlakları gibi problemleri olan kişilerde soğuk-sıcak hassasiyeti yüksek olacağından diş macunu seçimlerini buna göre yapmalıdırlar. Diş eti şiş ve kanama yaşayan kişilerde ise daha farklı bir diş macunu tercih edilir. Ağız ve gagara spreyleri ile birlikte dişlerinizi ve ağzınızı ferahlatabilirsiniz. Diş beyazlatıcı ürünler ile birlikte dişlerinizin rengini beyazlatabilir ve güzel gülümsemelerinizi destekleyebilirsiniz. Temizlikte en önemli ürünler arasında olan diş ipleri ile birlikte dişlerinizin arasındaki kalıntıları temizleyebilirsiniz.

Ağız ve Diş Sağlığı Nasıl Yapılır?

Dişlerinizi günde 2 kere fırçalamanız gerekmektedir. Süre olarak diş fırçalama sürenizi 2 dakika olarak belirlemenizde fayda vardır. Diş ile diş eti arası daha dikkatli fırçalanmalıdır. Diş fırçalamalarının yanında da diş ipi kullanarak daha da bakımlı olabilirsiniz.

Ağız ve Diş Sağlığı Ürünlerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Ağız ve diş sağlığı ürünlerinin fiyat aralığı marka ve ürün çeşidine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan bu ürünleri sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız bu ürünlerin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz.