track source
track source

Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve Diş Sağlığı Fiyatları

4349 Ürün gösteriliyor.
Ağız ve Diş Sağlığı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Ağız ve Diş Sağlığı modelleri ve Ağız ve Diş Sağlığı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Ağız ve Diş Sağlığı kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Diş Fırçaları, Diş Macunları, Ağız Gargara ve Spreyi, Diş Beyazlatıcılar, Bebek Diş Macunu. 4349 adet Ağız ve Diş Sağlığı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Listerine Advanced White 500 ml Gargara
Listerine Advanced White 500 ml Gargara
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Ağız ve Diş Sağlığı Ürünü

Ağız ve diş ürünleri denildiğinde ilk akla gelenlerin başında diş macunları ve diş fırçaları vardır. Diş fırçalama işi ilk dişlerin çıkmaya başladığı dönemden itibaren değişen boylarda ve yapılardaki diş fırçaları ile sağlanır. Çocuklar ve yetişkinler için üretilen diş fırçalarının yapıları ve tasarımları farklılık gösterir. Diş fırçalama işleminde diş macunu kullanımı yapılır. Diş fırçalarında fırça kıllarının yapısı ihtiyaca göre farklı dizayn edilmiştir. Diş fırçalarında manuel kullanım özelliğine ve şarj, pil ile çalışabilme özelliğine sahip ürün alternatifleri bulunur. Diş macunları da çocuklar ve yetişkinler için farklı özelliklerde üretilmiştir. 0 - 6 yaş arası çocuk macunlarının içeriğinde florür yer almazken, yetişkin macunları florür ile dişlerde koruma sağlar. Ayrıca diş macunlarının farklı etki noktaları vardır. Diş temizliğinde kullanılan bir diğer ürün ise diş ipleridir. Diş ipleri mumlu ve mumsuz seçenekler ile üretilmiştir. Fırçanın giremediği yerlerde diş ipi ile temizlik sağlandıktan sonra gargara ile temizlik tamamlanabilir.

Ağız ve Diş Sağlığı Ürünü Çeşitleri

Ağız bakımında yeterli hijyenin sağlanabilmesi için çeşitli ürünlerin kullanımına ihtiyaç duyulur. Ağız bakım ürünlerinin başında diş macunu ve diş fırçaları gelir. Düzenli olarak bakımı gerçekleştirilen dişlerde daha az deformasyon ve hasarlar meydana gelir. Ağız ve diş fırçalama bir bütün olarak ele alındığında kullanıcının ihtiyacını gidermeye yönelik birçok ürün alternatifi vardır. Diş fırçalama esnasında kullanılan fırçaların özellikleri kullanıcının ağız ve diş yapısı ile uyumlu olmalıdır. Diş fırçası çeşitlerinde  manuel kullanıma ve otomatik çalışma özelliğine sahip ürünler üretilmiştir. Otomatik özelliğe sahip diş fırçaları çocuklar ve yetişkinler için farklı fırça başlıkları, farklı tasarımlar ile üretilir. Pilli ve şarjlı çalışma sistemlerine sahip ürünlerle uzun süre kullanım yapmak mümkün olur. Manuel diş fırçaları da yine çocuk ve yetişkin kullanıcılar için farklı tasarımlarda üretilen ürünlerdir. Kullanıcının ağız yapısına ve yaş grubuna göre fırça kıllarının yapısı ve ölçüsü değişir. Diş fırçalama ihtiyacı bebeklik döneminde ilk çıkan dişler ile başlar ve yaşam boyu devam eder. Çocuklarda ilk çıkan dişler için ebeveynin kullanabileceği parmak fırçalarının üretimi vardır. Daha sonra yaş ilerledikçe çocuğun diş yapısına uygun ve tutma kolaylığı sağlayan ürünlerin kullanımı tercih edilir. Diş macunu çeşitlerinde ise ürün alternatifi oldukça fazladır. Kullanıcının ihtiyacına göre florür içeren ve florürsüz ürün seçenekleri vardır. Çocuk ürünlerinde yutma ihtimali düşünülerek doğal içeriklere sahip ürünlerin üretimi yapılır. Diş macunlarında diş ve diş etlerinde farklı etkilere sahip ürün içerikleri yer alır. Hassas diş etleri, çürümeye meyilli dişler, protez dişler gibi birçok diş yapısı için içerikler değişiklik gösterir. Ayrıca macunların içerisinde beyazlatma etkisi olan ürünler de mevcuttur. Çocuk diş macunlarında meyve tatları ve kokusu olan ürünler bulunurken, yetişkin macunlarında genellikle nane kokusu kullanılır. Ağız ve diş bakımı sadece diş fırçalama ile yeterli seviyede gerçekleşmeyebilir. Fırçanın girmediği alanlara diş ipi ile müdahale edilerek derinlemesine temizlik sağlanabilir. Çeşitli markalar tarafından üretilen ağız ve diş gargaraları ile de temizliğin kalıcılığı artırılarak uzun süreli bakım sağlanmış olur. 

Ağız ve Diş Sağlığı Ürünü Fiyatları

Ağız sağlığı, kişisel bakımda oldukça önemli bir yere sahiptir. Görünümün ötesinde diş sağlığına özen gösteren kullanıcılar üretilmiş oldukça fazla ürün çeşitliliği vardır. Ağız ve diş bakımında diş macunu, diş fırçası başta olmak üzere ihtiyaç halinde ip ve gargara kullanımı da yapılır. Diş sağlığının ilk adımı olan diş fırçalama işlemi farklı özelliklere sahip diş macunları ile gerçekleşir. Diş macunu fiyatları ürünün markasına, içeriğine ve etki değerine göre değişiklik gösterir. Macun çeşitleri yetişkin ve çocuk kullanıcılar için farklı içerikler ile üretilir. Doğal içeriğe sahip macun türlerinin fiyatları biraz daha maliyetlidir. Piyasada her bütçeden kullanıcının ihtiyacını karşılayacak özelliklerde ağız bakım ürünlerini bulmak mümkündür. Diş fırçalarında manuel kullanıma uygun ürünler daha ekonomiktir. Otomatik çalışma özelliğine sahip ürünlerde ise şarjlı olanların fiyatları pilli ürünlere göre yüksektir. Ağız bakım ürünlerinin her biri farklı özelliğe sahip ürünlerdir ve fiyatlandırması da içerisinde dahil olduğu gruba göre yapılır. Diş macunu, ağız gargarası gibi ürünlerde ürünün gramajı da etkileyen faktörlerden biridir. 

Ağız ve Diş Sağlığı Ürünü Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Günlük yaşantı içerisinde yenilen ve içilen gıda ürünleri dişlerde hasar verebilir. Dişlerin düzenli olarak bakımının yapılması sağlık için gereklidir. Ağız ve diş bakımının düzenli olarak yapılması için öncelikle diş macunu ve diş fırçası edinmek olur. Diş fırçası çeşitlerinin seçiminde kullanıcının yaşına ve ağız, diş yapısına dikkat edilmelidir. Çocuklarda ergonomik saplı ve uygun yaş aralığında ki ürünler tercih edilmelidir. Yetişkinler için de ihtiyaca göre ürün çeşitliliği oldukça fazladır. Farklı kıl ve başlık yapıları ile dişlerde ve dilde temizlik sağlanması mümkündür. Diş fırçası ve diş macunu çeşitlerinde her bütçeden kullanıcıya uygun fiyatlarda ürün üretimi mevcuttur. Diş sararmasının önüne geçilmesi için beyazlatıcı etkiye sahip ürünlerin kullanımı uygundur. Diş eti problemi yaşayanların ise hassas diş etlerine yönelik içerikler ile üretilmiş ürünleri tercih etmeleri daha doğrudur. Çocuk macunlarında yutma ihtimaline karşın yutulabilir özelliği olan doğal içerikli ürünler kullanılmalıdır. Diş bakımında diş aralarının temizliği diş ipleri kullanılarak yapıldığında dişler kalıntılardan arındırılmış olur. Gargara kullanımı ile de gün içerisinde ağız kokusunun önüne geçilebilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery