Jack N'Jill  15 gr Doğal Diş Çıkarma Jeli

Jack N'Jill 15 gr Doğal Diş Çıkarma Jeli

En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Bebek Diş Fırçası Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Bebek Diş Fırçası markası:

2021 yılı Bebek Diş Fırçası Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 141 Bebek Diş Fırçası modeli içerisinde en ucuz Bebek Diş Fırçası fiyatı 1.0 TL iken, en yüksek Bebek Diş Fırçası fiyatı 223.99 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Bebek Diş Fırçası fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Bebek Diş Fırçası fiyatı ise 49.21 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Bebek Diş Fırçası Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Bebek Diş Fırçası

Her anne baba için çocukları, tartışılmaz bir öneme sahiptir. Özellikle yeni doğmuş bebekler, savunmasız ve bakıma muhtaç yapılarıyla, anne babalar için ayrı bir anlam ifade eder. Doğduğu andan itibaren, bebeklerinin büyümesine tanık olmak, onun çeşitli gelişimsel dönemlerden geçtiğini görmek her anne baba için oldukça heyecanlı ve mutluluk verici bir deneyimdir. Bu gelişim dönemleri arasında en önemlilerinden biri de diş çıkarmadır. Diş çıkarma bebeklerde takribi 6. ay civarında başlar ve 3 yaşına kadar tüm dişler tamamlanmış olur. Bu süre içinde bebeklerin ve çocukların hassas yapıda olan süt dişlerine ayrı bir hassasiyet gösterilmelidir. Süt dişler hem hassas yapıda oldukları için ayrı bir bakım gerektirir; hem de bu yaşlarda verilecek diş temizliği eğitimi, çocuğun hayat boyu sağlıklı dişlere sahip olması için yapması gerekenleri kapsar. Bu noktada diş fırçası bebekler için olan modeller eşsiz bir öneme sahiptir. Bebek diş fırçalarının özel yapıları sayesinde hassas süt dişlerinde ve diş etlerinde en iyi bakımı ve temizliği sağlayıp, çocuğunuzun ilerleyen yaşlarda diş fırçalama alışkanlığı kazanmasının ilk adımını atmış olursunuz.

Bebek Diş Fırçası Çeşitleri

Bebeklerde uygun bir diş fırçasıyla diş bakımının yapılması oldukça önemlidir. Süt dişler oldukça narin bir yapıdadır ve çürüyüp kırılmaya çok açıktır. Bunun da ötesinde, oluşan çürük ve kırıklar iltihaba sebep olabilir ve anne babaların aklına bile getirmek istemediği önemli sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Bebeklerde uygun diş fırçasıyla diş bakımı yapılmasının bir önemi de çocuklara diş bakım eğitimi verip alışkanlık kazandırmaktır. Bu noktada en çok işe yarayan bebek diş fırçası çeşitlerinden biri, bebek diş fırçası parmak modellerdir. Parmak diş fırçalarına uygun miktarda ve uygun yapıda diş macunu sürerek kontrollü bir şekilde çocuğunuzun eline verebilirsiniz. Çocuk zaten halihazırda diş kaşıntısı yaşadığı için diş fırçasını hemen ağzına götürür ve dişlerine sürmeye başlar. Bu sayede, hem bir ölçüde diş temizliğini gerçekleştirmiş olur; hem de diş fırçasına ve diş fırçalama işlemine alışmış olur. Sonrasında siz de eksik kaldığını düşündüğünüz yerleri fırçalayarak bebeğinizin ağız bakım sağlığını en iyi şekilde gerçekleştirmiş olursunuz. Bebekler için kullanılacak diş fırçalarının yapısı, yetişkinlerin diş fırçalarından farklı özellik göstermelidir. Bebeklerin dişleri ve diş etleri oldukça hassastır, bu yüzden daha yumuşak malzemeden üretilmiş diş fırçaları tercih edilmelidir. Bebek diş fırçalarının özellikle yuvarlak uçlu olmasına dikkat edilmeldir. Yumuşak ve yuvarlak uçlu diş fırçaları, süt dişlerinin ve diş etlerinin yapısına en iyi uyum göstererek hem ideal temizliği sağlar hem de hassas olan süt dişlerin aşınmasını ve diş etlerinin tahriş olmasını engeller. Bebek diş bakımında önemli olan konulardan biri de hijyendir. Dolsyısıyla, bebek diş fırçalarının kullanımdan sonra saklama aşamasında hijyen içinde muhafaza edildiğinden emin olunmalıdır. Bebek diş fırçası saklama kabı, bebek diş bakımı ve hijyeni için oldukça önemlidir. Diş fırçaları genellikle banyoda muhafaza edildiğinden, açıkta duran diş fırçaları devamlı ortamdaki zararlı mikroorganizmalara açık hale gelir, özellikle banyo sifonunun çekilmesiyle havaya saçılan ve gözle görülemeyen partiküller diş fırçalarının üzerine yapışarak, bebeğinizin sağlığını ciddi derecede tehdit eder. Bebek diş fırçası kapaklı modeller de benzer şekilde diş fırçasını bu tür tehditlerden korur ve bebeğinizin diş bakımını gönül rahatlığıyla gerçekleştirmenize olanak sunar.

Bebek Diş Fırçası Fiyatları

Bebek diş fırçası fiyatları üzerinde en çok etkili olan değişkenlerden biri, diş fırçasının üretildiği malzeme yapısı ve kalitesidir. Bebekler oldukça narin bir yapıya sahip olduklarından, bebek diş fırçalarının süt dişlere ve diş etlerine zarar vermeyecek şekilde yumuşak malzemeden üretilmesi gerekir. Üstelik bu yumuşak malzemenin bebeğin sağlığını da tehdit etmeyecek özellikte olması şarttır. Dolayısıyla bu özelliklerdeki özel malzemelerden üretilen bebek diş fırçalarının fiyatı da buna göre şekillenir. Fırçadan başka, diş fırçasının elle tutulan çubuk kısmının yapısı da, bebek diş fırçası fiyatları üzerinde etkisi vardır. Bunlar çocuğa zarar vermeyecek ve tehlikeli madde içermeyen özel yumuşak maddeden üretilir; dolayısıyla fiyatlar da buna göre şekillenir. Markaların fiyat politikaları da fiyatlar üzerindeki bir diğer belirleyicidir. Bebeğinizin ihtiyacı olan bebek diş fırçasını bütçeniz için en uygun fiyattan satın alabilmek için Cimri.com’daki satıcıların tekliflerini inceleyebilirsiniz, farklı marka ve satıcıların fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Bebek Diş Fırçası Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bebeğiniz için diş fırçası satın alırken, en değerli varlığınız olan yavrularınızın sağlığının söz konusu olduğunu göz önünde bulundurmak yerinde olur. bu noktada süt dişlerin ve diş etlerinin ne kadar narin bir yapıda olduğu hatırlanmalıdır, bu yüzden, onların ihtiyacına cevap verecek yumuşak ve sağlığa dost malzemeden üretilmiş fırçalar olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Süt dişlerinin yapısı gereği, yuvarlak uçlu fırçaların daha iyi temizlik ve bakım sağlayacağı da unutulmamalıdır. Bebek diş fırçası satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de diş fırçasının hijyenik bir şekilde saklama koşullarıdır. Bebek diş fırçası kutusu gibi seçenekler, diş fırçanızın açıkta durarak mikroorganizmalara maruz kalmasını engeller ve ve çocuğunuzun mikrobik hastalıklara yakalanma riskinin büyük ölçüde önüne geçer. Bunun dışında diş fırçasının dış yapısının çocuğunuz için ilgi çekici olması da işinizi kolaylaştırabilir. Bebeğinizin sevdiği renk ve şekildeki diş fırçalarına adapte olması daha kolay olur ve böylece diş temizliği ve diş bakımı eğitimi daha kolay sağlanabilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery