track source

Drone

Drone Fiyatları

167 Ürün gösteriliyor.
Kullanım Mesafesi
VPS
Engelden Kaçınma
Azami Hız
Çalışma Süresi
Kaçınabildiği Engeller
Pervane
Sertifika
Led Işıklandırma
Akıllı Eve Dönüş
Dahili Kamera
Harici Kamera Uyumu
Anlık Görüntü Aktarımı
Drone fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Drone modelleri ve Drone fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Drone kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Xiaomi, Goldmaster, Sunman, Vardem. 167 adet Drone fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Drone Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Drone markası:

En Çok İncelenen Drone Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Drone Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
14 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 167 Drone modeli içerisinde en ucuz Drone fiyatı 58.1 TL iken, en yüksek Drone fiyatı 157928.04 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Drone fiyatlarının ortalaması alındığında ise 14 Nisan 2021 tarihinde ortalama Drone fiyatı ise 2452.02 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Drone Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
PES Pro Evolution Soccer 2019 David Beckham Edition PS4
PES Pro Evolution Soccer 2019 David Beckham Edition PS4
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Drone

Drone, teknik özellikleri işlevsel özelliklerle birleştirip çok amaçlı amaçlı kullanılan bir teknik araçtır. Kullanım amaçlarına göre birbirinden farklı özelliklere ve donanımlara sahiptir. Teknolojik yenilikler sayesinde drone modelleri, üstün manevra kabiliyetleri ile esnek iniş ve kalkış özelliklerine sahiptir. Drone kullanımı, yasal olarak belli kurallar dahilinde yapılabilir. Ticari amaçlı kullanım sağlayacak kullanıcılar, bazı belgelere ihtiyaç duyarak kullanım sağlayabilir. Fakat eğlence amaçlı kullanım sağlayacak kullanıcıların, sadece belli kurallara uyması yeterli olur.  Drone modelleri, teknik özellikleri nedeniyle bazı kurallar dahilinde kolay kullanım sağlayabilir. Öncelikle manevraların kumanda üzerinden nasıl yapıldığının öğrenilmesi gerekir. Kullanım kılavuzları drone kullanımı için yeterli olmayabilir. Bu sebeple drone kullanımı için özel pilotluk sertifikaları vardır. Eğer sertifikasız kullanım sağlanmak isteniyorsa basit işlevsel özelliklere sahip modeller kullanılarak öğrenmeye başlanılması gerekir. Drone kullanımı biraz pratik ile oldukça kolay bir hale gelir. Kullanımı kolay hale gelmesi için drone modellerinde, yeterli fonksiyonel özellikler bulunur. Kolay ve etkin kullanım için drone modellerinin, havada kalma süresi oldukça önemlidir.

Drone Modelleri

Drone, birçok iş kolundan kullanıcının farklı amaçlar nedeniyle kullanım gerçekleştirdiği teknik bir araçtır. Drone, ilk olarak askeri kullanım ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kullanılır. Gelişen teknik yenilikler ile drone, farklı kullanım amaçları içinde uygun özellikler ile üretilir. Özellikleri her geçen gün gelişen drone, günümüzde daha pratik kullanım işlevselliğine sahiptir.Drone modelleri; kullanım alan ve amacına göre farklı işlevsel özellik ve donanımlara sahip olarak üretilir. Drone modelleri; başata insansız hava aracı olarak tasarlanıp askeri işlere hizmet etmek amacıyla kullanılırken, günümüzde hobi ve farklı amaçlar içinde kullanır. Askeri olarak; istihbarat, hava sahası güvenliği, koordinat bulma, yangın söndürme gibi işlemler için kullanılır. Bunun dışında hobi amaçlı yarışlarda, bazı ticari işlerde ve fotoğraf çekimlerinde kullanılır. Kullanım sağlanacak işleme göre farklı manevra kabiliyetleri ve işlevsel özellikler ile donatılarak tasarlanır. İşlevsel özelliklerine göre drone modelleri, kameralı ve kamerasız olmak üzere ikiye ayrılır. Drone iç donanımları, manevra kabiliyetlerine ve aksesuar araçlarına göre değişiklik gösterir. Manevra kabiliyetleri için drone modellerinde; birden fazla işlemci, gerekli yazılımlar, aparat ve aksesuarlar kullanılarak tasarlanır. Kamerasız drone modelleri; işlevsel, manevra kabiliyeti, kullanım süresi ve batarya ömrü ile farklı özelliklere sahiptir. Drone kameralı modelleri; kullanım amaçlarına göre üstün çözünürlüklü kameraya, zoom özelliklerine, yüksek dahili hafızaya sahip üretilir. Fotoğraf ve video çekimlerinin sorunsuz olabilmesi için dahili dörtten fazla işlemciye sahiptir. Bu modellerin kameraları; aksiyon kamerası gibi fonksiyonel özelliklerde ve hareketli çekim işlemlerine uygun özelliklerde üretilir. Bazı modellerinde kamera aracı değiştirilerek farklı özelliklerde kamera kullanımına imkan tanır. Bazı ticari işler için kullanılan kameralı drone modelleriyle yapılacak video ve fotoğraf çekimleri,oldukça profesyonel kamera özellikleri gerektirir. Bu sebeple hareketli çekimlerde üstün performans gösteren 4K drone modelleri bulunur. 4K özelliklerine sahip kamerası bulunan bu modeller ile profesyonel çekimler yapılır. Hareketli çekim yapabilme özellikleri ile film setlerinde aksiyon sahnelerinin çekimi, bu modeller ile oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir. Aynı anda birden fazla açısının hızlı bir şekilde çekimi isteniyorsa manevra kabiliyeti yüksek 4K drone modelleri kullanılır.

Drone Fiyatları

Drone fiyatları; teknik donanımlarına, özelliklerine, işlemcilerine, yazılımlarına, boyutlarına, malzemelerine, aksesuar ve aparatlarına göre değişiklik gösterir. Drone modelleri, kullanım alanlarında göre farklı teknik donanımlara sahip olarak üretilir. Drone teknik donanımları; işlevsel ve fonksiyonel özelliklerine, manevra kabiliyetleri, üzerinde taşıyacakları aparat ve aksesuarlara göre farklılıklar olur. Drone manevra kabiliyetinin üstün performans göstermesi için donanımlarındaki işlemci sayıları arttırılır. Drone modellerinin işlemci çeşitleri ve sayıları fiyatlarının belirlenmesinde etkilidir. Drone modellerinin kullanımın yaygınlaşması fiyatlarınında ulaşılabilir bütçelere sahip olmasına neden olur. Drone modellerinin eğlence amacıyla kullanılan modelleri uygun bütçelerle satışa sunulur. Kullanım amaçlarına göre yüksek donanımlara sahip drone modelleri üretilir. Bu modellerin fiyatları; donanımlarına, yapım malzemelerine göre belirlenir. Kamerasız drone modellerin fiyatları, dahili kameraya sahip drone modeline göre daha ekonomiktir. Dahili kameraları özellikleri fiyatların belirlenmesinde etkili olur. Droneların profesyonel kullanımları için üretilen modellerinin fiyatları, performanslar ile orantılı olarak değişiklik gösterir.

Drone Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Drone satın alırken kullanım amacı dikkate alarak uygun model seçimi yapılması gerekir. Drone modelleri; kameralı, kamerasız, farklı ölçülerde ve özelliklerde üretilir. Kullanım amaçlarına göre uygun özelliklere sahip olan modeli tercih etmek kullanım kolaylığı sunar. Eğer drone modeli ile video veya fotoğraf çekmek isterseniz, kamera özellikleri büyük önem taşır. Yüksek çözünürlüklü kamera ve kayıt hafızası yüksek dahili kayıt alanının olması gerekir. Drone modelinin kullanım alan ve amacına göre havada kalabileceği süre oldukça önemlidir. Yapılmak istenilen işleme göre drone pil kapasitesini; yapacağı işlevsel hareketler ve işlemler etkiler. Tercihlerde bu süreleri değerlendirerek model seçmek gerekir. Görüntüleri net bir şekilde yakalayabilmek için dört veya daha fazla dahili işlemciye sahip olan drone modelleri tercih edilir. Eğlence amaçlı kullanılacak bir model istersenirse drone mini ideal bir seçim olur. Ergonomik boyutları, yüksek performansı ile birçok işlemi yerine sorunsuz bir şekilde getirir. Drone modellerinin tercihlerini etkileyen unsurlar; GPS, entegre kamera, kullanım süresi ve batarya ömrüdür. Çünkü kullanım alanları bu özelliklere göre değişkenlik gösterir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery