Matkaplar

En Ucuz Matkaplar Fiyatları

1218 ürün gösteriliyor.
LED Aydınlatma
Kırma
Vidalama
Çift Yöne Dönebilme
İlgili Etiketler
    şarjlı matkap
Matkaplar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Matkaplar modelleri ve Matkaplar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Matkaplar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, İzeltaş, Makita, AEG, Stanley. 1218 adet Matkaplar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Delik delme ve havşa açma işlemleri için kullanılan elektrikli el aletlerinden biri de matkaptır. Matkaplar, el breyzine bağlanan kesici ve delici uçtur. Makita, Bosch, Dewalt, Metabo ve Einhell gibi yüzlerce markanın size en uygun matkap modellerini, şimdi en ucuz fiyatlandırmalar ile Cimri’de bulabilirsiniz.

Matkap Nedir?

Matkap, genellikle marangoz, mobilyacı, bakım ve onarım ve benzeri pek çok iş alanında genel olarak kullanılan elektrikli el aletlerinden biridir. Kullanım amacı ise oldukça geniş çaplıdır. Vidaları sıkmak ya da gevşetmek, duvarda delik açmak, kırma ve delme işlemlerinde kullanmak gibi pek çok işe yaramaktadır. Her evde de bulundurulması gereken el aletlerinden biri olan matkap ev içerisinde de oldukça işe yarar bir alettir. Duvara bir tablo asmak, evdeki mobilyaları onarmak ya da herhangi bir eşyayı parçalarına ayırmak için kullanılabilmektedir.

Şarjlı Matkap Ne İşe Yarar?

Şu günlerde birçok evde bulunan şarjlı matkaplar her ne kadar isimleri matkap olsa da daha çok mobilya monte etme ve vidalama işleri için daha uygundurlar. Tahta, plastik gibi eşyaları ve yüzeyleri delme konusunda işinizi her ne kadar görebilseler de çoğu matkabın yerini tutamazlar. Matkaplar duvar, beton, sert tahta gibi daha zor delinebilecek yüzeyler için üretilmiş güç değerleri ona göre olan cihazlardır. Şarjlı matkaplar bu anlamda normal matkapların yaptığı işleri yapamazlar. Hatta bu tarz işlerde şarjlı vidalama matkaplarından yararlanmaya çalışmanız cihazınıza daha çok zarar verecektir.

Matkap Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İhtiyacınız doğrultusunda satın alacağınız matkabın öncelikle kaç Watt olduğuna dikkat etmelisiniz. Seçeceğiniz matkabın en az 550 Watt civarında olması gerekmektedir. Matkaplarınızın devir gücü de bu noktada oldukça önemlidir. En az 2800 devir seçmeniz kullanım açısından en ideali olacaktır. Matkabınızın tetik ya da devir ayarının ayarlanabilir olması da özellikle vidalama yaparken işinize yarayacaktır. Matkabınızın elle sıkmalı mı yoksa anahtar sıkmalı mı tercih edeceğinize de karar vermelisiniz. Yeni modellerin çoğu elle sıkmalı ve kullanım açısından kolaylık sağlasa da öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemeli daha sonra bu seçimi yapmalısınız.

Matkap Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Matkap kullanımlarında dikkat edilmesi gerekilen ilk nokta, delinecek zeminin malzemesidir. Her zemine göre farklı matkap ucu kullanılırken aynı zamanda da devir gücü de hesap edilmelidir. Örneğin, metal malzemeleri delme esnasında eğer matkap çapı küçükse yüksek hızlı devirde delmek gerekirken, matkap çapı büyüdükçe de devir düşürülmelidir. Matkabınızın tüm ayarlamalarını doğru bir şekilde yaptıktan sonra delme işlemine başlayabilirsiniz. Eğer büyük bir delik açmayı düşünüyorsanız, öncesinde küçük çapta bir matkap ucu ile size yardımcı olması için kılavuz bir delik açabilirsiniz.

Matkap Uçlarını Neye Göre Seçmelisiniz?

Matkap ucu seçiminizi, delmek istediğiniz malzemeye göre belirlemelisiniz. Bu noktada üç tip farklı matkap ucu bulunmaktadır.

Metal matkap uçları; demir içermeyen metaller için uygundur. Bu tip metaller; alüminyum, bakır, çinko, demir, pirinç ve alaşımsız çelik içeren metallerdir. Paslanmaz çelik için, kobalt alaşımlı yüksek hızlı çelikten yapılmış matkap uçları ya da titanyum kaplamalı düz matkap uçları gereklidir. İkinci olarak ahşap matkap uçları bulunmaktadır. Bu tip matkap uçları, iki ön kesme çıkıntısına sahip olması ile birlikte, ahşap malzemeleri düzgün delmek için kullanılmaktadır. Son olarak beton matkap uçları da, darbeli ya da döner delici ile birlikte, duvarları ya da betonları delme işlemleri için kullanılmaktadır. Siz de Cimri’de, ihtiyaçlarınıza en uygun matkap modellerini bulabilir ve yüzlerce markanın matkap modelleri içerisinden en ucuz fiyatlar ile kolayca erişebilirsiniz!