track source
track source
track source

Matkaplar

Matkaplar Fiyatları

1033 Ürün gösteriliyor.
Kullanım Tipi
LED Aydınlatma
Kırma
Vidalama
Mandren Tipi
Çift Yöne Dönebilme
Delme
Değişken Hız Ayarı
Akü Tipi
Ayarlanabilir Devir
Düşey Konum Motor
Aşırı Yük Debriyajı
Düşük Devirli Başlangıç
Elektronik Hız Kontrol
Hücre Koruması
Pnömatik Darbe
SDS Plus Uç Tutucu
Titreşim Kontrolü
Harici Anahtarsız Mandren
Emniyet Debriyajı
Yüksüzken Güç Tasarrufu
Çok Pozisyonlu Keskileme
Üst Çift Tutamak
Taşıma Çantası
Matkaplar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Matkaplar modelleri ve Matkaplar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Matkaplar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Xiaomi, İzeltaş, Makita, Stanley. 1033 adet Matkaplar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Matkaplar Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Matkaplar markası:

En Çok İncelenen Matkaplar Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Matkaplar Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Haziran 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1033 Matkaplar modeli içerisinde en ucuz Matkaplar fiyatı 8.37 TL iken, en yüksek Matkaplar fiyatı 24999.9 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Matkaplar fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Haziran 2021 tarihinde ortalama Matkaplar fiyatı ise 1536.86 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Matkaplar Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Black & Decker KD750KC Kırıcı Delici Matkap
Black & Decker KD750KC Kırıcı Delici Matkap
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Matkaplar

İç ve dış mekanlarda çeşitli tamirat ve yapı işlerinde kolaylık sağlayan matkap yalnızca bu alanda profesyonel kişilerce değil, kullanım ihtiyacı olan herkese göre tasarlanır. Bu sayede özellikle ev içinde meydana gelen tamirat veya montaj işlemlerinde bir usta çağırma gereksinimi duymadan işlemler gerçekleştirilebilir. Matkaplar markalara, modellere, kullanım türüne ve voltajına göre değişiklik gösterir ve bu alanlara göre sınıflandırılır. Şehirleşmenin arttığı bu dönemlerde apartman yaşamları nedeniyle ev ortamında yapılacak olan tadilat işlerinin minimum sürede ve seste gerçekleştirilmesi hedeflenir. Tadilat sırasında çevreye verilecek rahatsızlığı en düşük seviyede tutmak adına uygun modeller tercih edilmelidir. Hem sessiz hem de yüksek performanslı modelleri dikkatlice seçmek adına iyi bir analiz gerçekleştirmek önemlidir. Markaların çeşitli modelleri incelenip karşılaştırılırken matkapların sunduğu performans özellikleri ve işlevleri göz önünde bulundurulmalıdır. Her modelin kendisine göre bir avantajı ve dezavantajı vardır ve maliyetleri değişiklik gösterir.    

Matkap Modelleri

Ev ortamında her an bir tamirata ihtiyaç duyabileceğiniz durumlar oluşabilir. O anlar da elinizde rahatlıkla bulundurabileceğiniz bir matkap acil ihtiyaçlarınızı giderme konusunda başarılı olur ve olası tamirat sorunlarınız için kurtarıcı çözümler sunar. Bu amaçlara yönelik üretilen matkap çeşitleri enerji türüne, harcadığı enerji gücüne, vites sayısına, devir gücüne, darbe işlevine ve markasına göre değişiklik gösterir. Genel olarak şarjlı, elektrikli ve havalı matkap olmak üzere sınıflandırılırlar. Şarjlı matkaplar akü enerjisi ile çalışan 10.8 ile 36 volt arasında değişen bir güç üretirler. Elektrikli matkaplar elektrik enerjisi ile çalışır. 200V ev elektriğine uygundurlar ve en düşük olarak yaklaşık 350 watt motor gücü sergilerler. Bununla birlikte iki farklı türü bulunur; darbeli ve darbesiz matkaplar. Darbeli matkap elektrik ile çalışan ve çoğunlukla inşaat alanında tuğla, beton ve fayans gibi zeminlerde delik açmak üzere kullanılır. Darbeli matkaplar delme işlemi için belli bir enerji üretirler ve matkabın darbe işlevini kapattığınızda darbesiz matkap olarak kullanabilirsiniz. Ancak darbeli matkaplar darbesiz modellerle aynı işlevleri sergilemezler. Darbesiz matkaplar darbe fonksiyonuna sahip değildir. Daha çok darbe gerektirmeyen yüzeylerde vidalama ve delme işlemleri için tercih edilir. Bununla birlikte darbeli matkaplara kıyasla devir sayıları ve tork güçleri daha yüksektir. Darbesiz modeller alçıpan, ahşap ürünlerini delme ve çatı işlerinde kullanıma uygundur. Ancak mekan içinde duvar delme işlemleriniz için uygun değildir. Havalı matkaplar sıklıkla endüstriyel işlerde kullanılır ve diğer matkaplardan farklı olarak hava ile çalışır. En az 100 litrelik bir kompresöre bağlanan havalı matkap modelleri hava basıncı sayesinde yalnızca vidalama ve delme işlemleri gerçekleştirebilir. Kullanım ihtiyacınıza ve tercihlerinize göre uygun matkap modellerini seçmek için iyi bir araştırma yapmak önemlidir.

Matkap Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Matkap satın alırken dikkat edebileceğiniz bazı özellikler bulunur. Bunların başında voltaj kapasitesi, enerji tüketimi ve sunduğu işlevler gelir. Kullanım tercihine ve markasına göre farklılık gösteren matkap modellerini bu özelliklere istinaden karşılaştırabilirsiniz. Örneğin şarjlı matkaplar kullanımı yaygın ve pratik matkaplardır. Uzun vadede yüksek performans alabilirsiniz. Yarı profesyonel ve amatörlerin kullanımı için de son derece uygundur. Darbeli ve darbesiz olarak iki farklı elektrikli matkap türü vardır. Elektrik ile çalışan modeller ev elektriğine uyumlu olsa da darbeli matkaplar günlük kullanımdan daha çok inşaat işlerinde kullanılır. Yoğun montaj, tadilat gibi kullanımlarınız için farklı özelliklere sahip matkaplardan oluşan bir matkap seti işlevselliği ile uzun kullanım sürecinde faydalı olacaktır. Voltaj kapasitesi ne kadar yüksekse, harcanacak olan enerji o kadar fazla olur. Bu da daha fazla elektrik tüketimi ve faturası demektir. Tasarruf sağlamanıza yardımcı olacak daha düşük voltajlı ama işlevli matkaplar arasında pratik kullanımıyla şarjlı matkaplar yer alır. Evinizde dilediğiniz tadilat ve tamirat işleriniz için kullanacağınız matkap modelini seçmek için sayfamızda yer alan matkap yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Matkap Fiyatları

Matkap fiyatları modeline, kullanım alanına, harcadığı enerjiye ve ihtiyaç duyduğu voltaja göre farklılık gösterir. Profesyonel matkap modellerinin kullanım alanları ağır sanayi ve endüstri olması sebebiyle maliyetleri ve performansları daha yüksektir. Eğer evinizde amatör bir kullanım için matkap almayı düşünüyorsanız şarjlı veya elektrikli matkap modellerini seçmek daha uygun olacaktır. Elektrikli matkap modellerinin maliyetleri düşüktür. Tüm bunlarla birlikte bir matkabın yüksek voltaj kapasitesi aynı oranda sunacağı performans ile doğru orantılıdır. Ancak yüksek voltajlı matkaplar diğer düşük modellere göre daha fazla enerji tüketimi yaratırlar. Bu durumda kullanıma bağlı olarak daha fazla elektrik faturası ile karşılaşma ihtimali de artar. O nedenle ev kullanımları için orta seviyeli voltaj ile çalışan modeller daha ekonomik olacaktır.

Matkap Kullanımı

Satın alma işleminden sonra geriye matkabın kullanımı kalmaktadır. Öncelikle matkabın modeline bağlı olarak nasıl kullanılacağı kullanım öncesi dikkatle incelenmeli ve gerekli güvenlik önlemleri alınmalıdır. Tadilatın veya arzu edilen herhangi bir yapı işleminin yapılacağı alan hazırlandıktan sonra darbeli matkap ise darbe seviyesi ayarlanır. Değilse vites ayarıyla beraber vidalama veya delme işlemi gerçekleştirilir. Seçtiğiniz delici matkap aracından maksimum oranda fayda sağlamak için kullanım ihtiyacınıza göre bir model seçmek, ilgili zemin ve çevre faktörleri açısından önemlidir.

Cimri.com sayfamızdan dilediğiniz matkap modellerini kategori filtreleri aracılığıyla karşılaştırabilir, yapılan yorumları okuyarak satın alma işleminizde değerlendirebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery