Bıçaklar ve Bıçak Setleri

Bıçaklar ve Bıçak Setleri Fiyatları

2509 Ürün gösteriliyor.
Markalar
İlgili Etiketler
    termos
Bıçaklar ve Bıçak Setleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bıçaklar ve Bıçak Setleri modelleri ve Bıçaklar ve Bıçak Setleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bıçaklar ve Bıçak Setleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Taç, Arçelik, Pierre Cardin, Karaca. 2509 adet Bıçaklar ve Bıçak Setleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Bıçaklar ve Bıçak Setleri

Yemek hazırlarken en az kullanılacak olan malzemeler kadar önemli bir konudur bıçaklar. Her mutfağın ve aşçının kendi tarzına göre kullandığı bıçak setleri vardır. Mutfağa yeni giren aşçılar tarafından bıçak seçimleri göz ardı edilse de her mutfakta bulunması gereken belli başlı bıçaklar bulunur. Bu bıçakların kaliteli olması kadar uzun ömürlü olması da ekonomik açıdan önemlidir. Bıçak satın alacakken ilk başta farklı çeşitler kafa karıştırabilir çünkü birbirinden farklı amaçlara hizmet eden farklı görünüşte bıçaklar vardır. Her mutfakta olması gereken bıçak çeşitleri şunlardır; et bıçağı, sıyırma bıçağı, ekmek bıçağı, peynir bıçağı, meyve bıçağı, satır ve şef bıçağı. Her bir çeşidin uzunlukları, sap boyu ve tutuş şekli farklıdır. Bu sayede yapılacak olan işin çok daha kolay ve pratik yapılmasını sağlar. Bu tarz bıçaklara Zwilling bıçak örnek verilebilir.

Bıçak ve Bıçak Seti Çeşitleri

Türk mutfak kültüründe et yemekleri önemli bir yere sahiptir. Özellikle de Kurban bayramı sırasında en çok aranan bıçaklardan biri et bıçağıdır. Metal kısmı uzun olan bu bıçaklar oldukça keskindir. Pişmiş veya çiğ olan her türlü et çeşidinin ince bir şekilde dilimlenmesini sağlar. Yine et bıçağıyla beraber sıklıkla kullanılan diğer bir bıçak çeşidi ise sıyırma bıçağıdır. Eti deriden veya kemikten kolayca ayırmak için kullanılır. Sağlam ve kıvrımlı gövdesi sayesinde bükülmez ve büyükbaş hayvan etinden küçükbaş hayvana kadar her türlü et için kullanılabilir. İnsanların genelde yanlış kullandığı bıçaklardan biri de ekmek bıçağıdır. Diğer bıçaklara göre gövdesi daha geniştir. Tırtıklı yapısıyla ekmek ve kek gibi unlu gıdaların dağılmadan dilimlenmesine yardımcı olur. Bu tarz modelleri Sürbisa bıçak markasından bulunabilir. Birçok evde her türlü iş için kullanılan mutfağın tüm yükünü çeken meyve bıçağı da küçük bir yapıda olmasına rağmen mutfakta her işinize yardımcı olur. Sebze doğramak, meyve soymaktan et kesmeye kadar her işe yarasa da amacı dışında kullanıldığında kısa sürede ağzı körelir ve dayanıksızlaşır. Her evin ihtiyacı olsa da sıklıkla rastlamadığımız diğer bir bıçak çeşidi ise satırdır. Satırlar geniş bir gövdeye sahip olmasına rağmen son derece keskin ve ağır bir bıçaktır. Kullanımı sırasında dikkat edilmesi gerekir. Genellikle et türü kesiminde kullanıldığı için dikkatsiz kullanımında kazalara yol açabilir. Ve en son geldik şef bıçaklarına. Her şefin kendine özel olması ve her aşçının elinin altında bulunması gereken bir bıçak türüdür. Lazoğlu bıçak sürmene bıçakları ile tanınır. Genellikle setler haline satılır. Özel hazırlanan sapları sayesinde kavraması kolaydır ve ergonomik yapısıyla neredeyse her iş için kullanılabilir. Sıklıkla kullanıldığı için bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Bıçak modellerinin her zaman ilk günkü keskinliğinde olması için dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Çelik olmayan bıçaklar yıkamadan sonra iyice kurutulmalı ve eğer ahşap sapa sahipse asla bulaşık makinesine konulmamalıdır. Aksi takdirde metal kısmında oksitlenmeler başlarken ahşap kısmı da kolaylıkla zarar görebilir. Lazer kesim olan bıçaklar dışında diğer bıçaklar ise düzenli olarak bileylenmelidir. İkea bıçak modelleri kolaylıkla temizlendiğinden dolayı sıklıkta tercih edilir.

Bıçak ve Bıçak Seti Fiyatları

Bıçak satın alırken fiyatını etkileyen birçok etken bulunmaktadır. Bunun başında kullanılan metal türü gelir. Bıçaklar titanyum, seramik ve çelik gibi malzemelerden oluşabilir. Bu malzemelerin de kendi içindeki kalitesine göre değişiklik olabilir. Örneğin çelik malzemenin içerisinde %13 miktarında krom bulunursa bu malzemeye paslanmaz çelik denir ve kolay temizlendiği için paslanmaz çelik bıçaklar sıklıkla tercih edilir. Malzemelerin içerisindeki karbon oranı bu malzemelerin kalitesini belirler. Bu da doğal olarak fiyatlara yansır. Bıçaklarda bulunan paslanmayı engelleme gibi ek özelliklerin bulunuşu fiyatları etkileyen etkenlerden biridir. Bıçağın ne kadar esnek olduğu, aşınmaya karşı direnci de önemli olan özelliklerdendir. Örneğin Korkmaz bıçak şef bıçaklarından biri olan pro chef seti konik taşlama bıçak ucuna sahiptir ve ultra keskin olmasıyla bilinir. Her chef bıçak birbiri ile aynı değildir. Dengesinden ağırlığına kadar birçok özelliği değişiklik gösterebilir. Eğer uygun fiyatlı bir bıçak seti satın almak istiyorsanız 5'li veya 7'li setleri inceleyebilirsiniz. Çoklu alınacak bıçak fiyatları daha uygun olduğundan kullanıcılar için ekonomik bir çözüm yaratır.

Bıçak ve Bıçak Seti Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Satın alınacak bıçağın direkt olarak yiyeceğinizle temas ettiği için hijyenik tutunabilmesi önemlidir. Kolay oksitlenmeyecek paslanmaz çelik gibi bıçakların tercih edilmesi yiyeceklerin tadının bozulmadan kalmasını sağlar. Evde kullanılacak olan şef bıçak setleri doğru seçimde mutfaktaki en yakın dostunuz olacaktır. Fakat şef bıçaklarının çok uzun olmamasına özen gösterin. Aksi halde kullanırken elinizi ağrıtabilir ve ergonomik yapısını bozar. Yapısının kolayca bozulmaması için saklanırken dikkat edilmesi de gerekir. Rastgele bir çekmeceye gevşek şekilde bıçakları bırakmaz tehlikeli olabilir. Onun yerine bıçak blokları ya da manyetik bıçak rafları kullanılabilir. Emsan bıçak setleri modelleri arasında kendi stantlarına sahip ürünler bulunur. Bu tarz ürünler kullanırken çocukların kolayca ulaşamayacağı bir yerde saklamaya özen gösterilmelidir. Alınacak olan bıçakların internet sitesi üzerinden özellikleri kontrol edilmeli ve ağırlığı çok fazla olan bıçaklar tercih edilmemelidir. Bıçak seti Karaca markasına sahip olan ürünler doğru dengesi ile tanınır. Bıçak seti fiyatları her cebe uygundur.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery