Bıçaklar ve Bıçak Setleri

En Ucuz Bıçaklar ve Bıçak Setleri Fiyatları

1930 ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
  termos
Bıçaklar ve Bıçak Setleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bıçaklar ve Bıçak Setleri modelleri ve Bıçaklar ve Bıçak Setleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bıçaklar ve Bıçak Setleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Pierre Cardin, Taç, IKEA, Modatools, Korkmaz. 1930 adet Bıçaklar ve Bıçak Setleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Lazoğlu Sürmene Elyapımı Bıçak Seti
Lazoğlu Sürmene Elyapımı Bıçak Seti
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Karaca Copper 6 Parça Bıçak Seti
Karaca Copper 6 Parça Bıçak Seti
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

  Bıçak, geçmişten günümüze mutfakta tüm işlerimizi ve dolayısıyla hayatımızı kolaylaştıran en önemli araç gereçler arasında yerini almaktadır. Bıçaklarla meyve, sebze, et ve tavuk ürünlerini kolayca kesebiliriz. Önceleri sadece işlevleri göz önünde bulundurularak satın alınan bıçaklar, şimdilerde tasarımlarına ve rahat kullanımlarına da dikkat edilerek seçiliyor.

 • BIÇAK ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

  Mutfağınızda keyifli yemekler hazırlayabilmek için kullandığınız araç gereçler rahat bir kullanım sağlamalı. Bu araç gereçlerin başında bıçaklar geliyor. Bıçaklar birbirinden farklı çeşitlere sahip. Bunlar arasından yer alan şef bıçakları, mutfağınızın en değerli ve fonksiyonel bıçağıdır. Bu bıçaklar genellikle şefler tarafından kullanılır ve uzunluğu 30 cm'dir. Eviniz için bir şef bıçağı almak isterseniz bu uzunluğun 20 cm civarında olması sizin için yeterli olacaktır. Bu bıçağı kullanırken kendinizi güvende hissedersiniz çünkü geniştir. Bu genişlik parmakların korunması amacı ile bu şekilde tasarlanmıştır. Ergonomik sap tasarımı sayesinde kolay bir tutuş sağlayarak işinizi rahat yapabilmenize imkan tanır. Bir diğer bıçak çeşidi olan ekmek bıçağına baktığımızda yine şef bıçakları gibi ev kullanımı için olanlarının 20 cm uzunluğa sahip olduğunu görürüz. Tasarımı testereden ilham alınarak gerçekleştirilen bu bıçaklar, bu özelliği sayesinde ekmeği kolayca kesmenize yardımcı olur. Bu bıçakla dilerseniz portakal, elma gibi meyveleri de kolayca kesebilirsiniz. Bu bıçakların uzun olmasının sebebi ise büyük bir ekmek somununu bile zorlanmadan, kolayca kesebilmenizdir. Soyma bıçakları ise ekmek şef bıçakları kadar uzun değildir. Yaklaşık olarak 10 cm gibi bir uzunluğa sahiptir. İsminden de anlaşılacağı gibi tüm besinleri soymanıza olanak sağlar. Şef bıçağından sonra en işlevsel bıçaktır. Tüm bu bıçak çeşitlerini ayrı ayrı satın alabileceğiniz gibi bıçak seti şeklinde de satın alabilirsiniz.

 • BIÇAK SATIN ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

  Bir bıçak satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli kriter bıçağın maddesidir. Satın alacağınız bıçak paslanmaz çelikten yapılmış ise her zaman için daha uzun ömürlü olacağı anlamı taşır. Paslanmaz çelikten yapılmış bir bıçak diğer bıçaklar gibi zamanla oksitlenerek yiyeceklerin tadını bozmaz. Tercihinizi ahşap saplı bir bıçaktan yana yaptı iseniz asla bulaşık makinesinde yıkamamalısınız. Ahşap, uzun süre suya maruz kaldığında kullanım ömrü kısalacaktır.

 • Mutfağınızda keyifle kullanabileceğiniz Victorinox, Tefal, Yetkin, Emsan gibi markaların bıçak ve bıçak setlerine Cimri güvencesi ile en uygun fiyata sahip olabilirsiniz.