track source
track source

Mama Sandalyesi

En Ucuz Mama Sandalyesi Fiyatları

276 Ürün gösteriliyor.
Emniyet Kemeri
Oturma Yüzeyi
Yükseklik Ayarı
Ayak Desteği
Katlanabilme
Sökülebilir Tepsi
Tekerlek
Ayarlanabilir Sırt Dayanağı
Çift Tepsi
Sökülebilir Bacaklar
Renk
Maksimum Taşıma (kg)
İlgili Etiketler
    sandalyemama sandalyesi
Mama Sandalyesi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Mama Sandalyesi modelleri ve Mama Sandalyesi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Mama Sandalyesi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: IKEA, Babyjem, Chicco, Pilsan, Sevi Bebe. 276 adet Mama Sandalyesi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Papetto MA-303 Nil Kırmızı Mama Sandalyesi
Papetto MA-303 Nil Kırmızı Mama Sandalyesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Mama Sandalyesi

Bebeklerin ilk doğduğu andan itibaren büyüyünce kadar geçen zaman içerisinde, anne babayı her ay yeni serüvenler bekler. Bebeğin yaklaşık 6 aylık olduğu dönemlerde ek gıda denemeleri başlar, bu lezzet denemeleri aynı zamanda bebeğin ilk kez oturarak yemek yediği ve yeme içme kavramını da ilk tanıdığı anlardan biridir. Bu nedenle bebeğin doğru şekilde beslenmesi için ona ve aileye yardımcı olacak ekipmanlar da bu dönemde araştırılmaya başlanır. En çok kullanılan eşyalardan biri olan ve ek gıda dönemlerinde adeta bir ihtiyaç olan mama sandalyesi de bu eşyalar arasında ilk sıralarda yer alır.

Mama sandalyeleri, çocuğun içerisine güvenli bir şekilde oturabileceği, genellikle ön kısmında masanın yer aldığı portatif formdaki sandalyelerdir. Çocuğun ve ebeveynlerin ihtiyacına göre çeşitlenmiş olan mama sandalyelerinin birçok farklı modeli bulunur.

Mama Sandalyesi Modelleri

Her ailenin bir mama sandalyesinden beklentisi ya da önceliği farklı noktada olabilmektedir. Kimi aile, mama sandalyesinin güvenliğine önem verirken, kimi aile de mama sandalyesinin rahatlığına önem verir. Bu gibi önceliklerden dolayı da mama sandalyesi modelleri oldukça fazlalaşmıştır. Mama sandalyesi modellerini de daha çok sahip olduğu özellikler belirler. Eviniz darsa ve çok yer kaplamayacak bir ürün arıyorsanız katlanabilir mama sandalyesi ya da ayakları çıkabilir mama sandalyesi tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem mama sandalyesini evde küçük bir alanda korumuş olursunuz, hem de gittiğiniz ev ziyaretlerinde yanınızda taşıma şansınız da olur. Ancak ev içerisinde geniş bir alanınız varsa eğer, ahşap malzemeden yapılan ve oldukça şık bir görünüme sahip olan katlanmayan mama sandalyelerini de değerlendirebilirsiniz. Mama sandalyeleri genellikle plastik malzemeden yapılmaktadır, bunun sebebi hem mama sandalyesini çok rahat bir şekilde bulunduğunuz ortamda taşıyabilmek, hem de çocuğun sürekli temas halinde olacağı mama sandalyesi içerisinde güvenle oturmasını sağlamaktır. Çünkü plastik kırılması son derece zor ve genellikle de yuvarlak hatları olan, keskin hatların pek kullanılmadığı yumuşak bir materyaldir. Bununla birlikte plastik malzemelerin de fiyatı daha uygundur. Plastik mama sandalyesi aldığınızda, çocuğunuzun oturma konforunu da beraberinde düşünmeniz gerekir. Doğrudan plastik oturma alanının üzerine oturtabileceğiniz gibi, mama sandalyesi minderi alarak da daha konforlu bir ortam yaratabilirsiniz. Bu sayede çocuğunuz yemek süresi boyunca rahatsız durmayacak ve daha rahat bir şekilde yemeğini yiyecektir.

Mama sandalyesi modelleri incelendiğinde, karşınıza çıkacak olan detaylardan biri de güvenlik kısmıdır. Mama sandalyelerinin oturma kısmında çocuğun hareketini kısıtlayacak olan bir de kemer bulunur. Genellikle 2’si omuz üzerinden, 1 tanesi de bacak arasından gelen kemerlerin çocuğun karnının üzerinde klipslenmesi ile oluşan bu sistemler özellikle dış ortamlarda çokça tercih edilmektedir. Yemek yedirme esnasında, dış ortamda çok fazla uyaran varsa eğer bebeğiniz de mama sandalyesinin içerisinde daha çok hareket etmek isteyecektir. Bu emniyet kemerleri ise hem hareketlerini kısıtlayarak sizin daha rahat yemek yedirmenizi sağlayacak, hem de güvenle oturmasına yardımcı olacaktır. Emniyet kemerlerinin toka kısmı da kendi içerisinde 3 klipsli ya da 5 klipsli gibi farklılaşmaktadır. 5 klipsli olan modellerin açılması daha da zor olmaktadır.

Daha küçük yaştaki çocukların dikkatini masaya vermesi için oyuncaklı mama sandalyesi modelleri de bulunmaktadır. Masanın üzerinde yer alan renkli ve sabitlenmiş bir oyuncağın bulunduğu bu sandalyeler, yeni yemek alışkanlığı kazanan küçük çocuklar için oldukça kullanışlı olmaktadır. Mama sandalyesi markaları da modeller hakkında fikir vermektedir. Çok tercih edilen modellerden biri olan Ikea mama sandalyesi hem hafifliği, hem şıklığı, hem de sadeliği ile beğenileri toplamaktadır. Mama sandalyesi tavsiyeleri incelendiğinde isminin sıklıkla geçtiği görülmektedir. Kraft mama sandalyesi, Chicco mama sandalyesi, Civil mama sandalyesi, Sunny Baby mama sandalyesi modelleri yine en çok aranan modeller arasındadır.

Mama Sandalyesi Fiyatları

Mama sandalyesinde fiyatlar, sahip olduğu özelliklere göre artış ya da azalış göstermektedir. Sade ve düz bir modeldeki mama sandalyesi fiyatı daha uygun olurken, katlanabilme, oyuncaklı, minderli, yedek sehpalı gibi birtakım özellikler eklendiğinde mama sandalyesi fiyatlarının arttığı görülmektedir. Mama sandalyesi fiyatını belirleyen bir diğer unsur da yapım malzemesidir. Çocuk eşyalarında oldukça fazla kullanılan plastik malzemeden yapılmış mama sandalyelerinin fiyatları daha ekonomiktir. En uygun mama sandalyesi genellikle plastik malzemeden yapılmış olanlardır. Bununla birlikte bebeğinizin mama sandalyesinde plastik değil de ahşap kullanmak isterseniz fiyatın daha da arttığını gözlemleyebilirsiniz. Bebek ürünleri konusunda son derece tecrübeli olan markaların da mama sandalyesi fiyatlarının fazla olduğu görülmektedir.

Mama Sandalyesi Satın Alırken Dikkat Edilecekler

Çocuğunuzun uzun süre kullanacağı ve beslenme alışkanlığı edineceği mama sandalyesini alırken birtakım özelliklere dikkat etmek gerekir. Bunlardan biri, mama sandalyesinin boyutlarıdır. Eğer kısa süreli kullanmayı düşünüyorsanız 0- 15 kilo taşıyan ve daha küçük bir mama sandalyesi tercih edebilirsiniz. Ancak daha uzun yıllar boyunca kullanmak, hatta çocuğunuzun sizin yemek yediğiniz masada sizinle oturmasına da yardımcı olacak, 15 – 30 kilo taşıma kapasitesinde bir mama sandalyesi de ileriye dönük bir planda daha ekonomik bir tercih olacaktır.

Mama sandalyesi satın alırken çocuğun seveceği bir model almak, bu yeni eşyasına alışmasına da yardımcı olacaktır. Bu nedenle renkli mama sandalyesi ya da sevdiği hayvan figürlerinin bulunduğu bir mama sandalyesi almak çocuğunuzun daha mutlu olmasını sağlayacaktır. Mama sandalyesi markalarını inceleyerek, modellerin özelliklerini kontrol ederek elemeye başlayabilir, bebeğiniz için en uygun mama sandalyesini Cimri.com’da rahatlıkla seçebilirsiniz.

track source