track source
track source

Kuru Köpek Maması

Kuru Köpek Maması Fiyatları

6101 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Boyut
Üretim Yeri
Yaş
Ağırlık
Irk
Adet
Özellik
Sınıf
Aroma
Fizyoloji
Kampanyalı
Kuru Köpek Maması fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Sakatat Fiyatları
 • Bulaşık Makinesi Deterjanı Fiyatları
 • Kağıt Havlu Fiyatları
 • Köpek Kulübesi Fiyatları
 • Sıkça Sorulan Sorular

  En Çok İncelenen Kuru Köpek Maması Markaları Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kuru Köpek Maması markası:

  2022 yılı Kuru Köpek Maması Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  30 Haziran 2022 tarihinde Cimri.com’da yer alan 6101 Kuru Köpek Maması modeli içerisinde en ucuz Kuru Köpek Maması fiyatı 0.95 TL iken, en yüksek Kuru Köpek Maması fiyatı 3630.08 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kuru Köpek Maması fiyatlarının ortalaması alındığında ise 30 Haziran 2022 tarihinde ortalama Kuru Köpek Maması fiyatı ise 294.65 TL olarak sitemizde yer alıyor.
  Cimri'nin Seçimi
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Köpek Mamaları

  Yaşamınızın büyük parçası olan köpekleriniz için doğru mama seçimi oldukça önemlidir. Köpekleriniz için neredeyse hayati bir konu olarak ele alınabilecek bu noktada seçim yaparken dikkat edilmesi gerekenler ve piyasadaki birbirinden farklı mamalar kafa karışıklığına sebep olabilir. Bu nedenle doğru mama seçerken birçok ayrıntıya dikkat etmeniz gerekir. Köpek maması, farklı içerikleri ve bu içeriklerin oranlanması konusunda da farklılık gösterir. Bu nedenle köpeğinizi ve ihtiyacını iyi tanımanız halinde en doğru mamayı seçebilirsiniz. Köpeğinizin sürdüreceği sağlıklı yaşamın en önemli etkenlerden birisi olmasının yanı sıra pratik bir beslenme seçeneği olarak hem sağlıklı içeriğe hem de doğru orana tek bir paketle ulaşmanızı sağlar. Bu nedenle seçiminizi yaparken küçük dostunuzun ırk, yaş, cinsiyet ve boyut özelliklerinin hepsini göz önünde bulundurmalısınız. Tüm bunları tespit etmenizin ardından mamanızı kolaylıkla seçebilirsiniz. Siz evde yokken de köpeğinizin nasıl beslendiğini bilmeniz açısından büyük bir rahatlık sağlayan bu mamalar, özel olarak formülize edilir. Bu formüller sayesinde köpeğinizin bedensel gelişimini ve ortalama yaşam süresini optimum düzeye çıkarabilirsiniz. Bu nedenle seçiminizi yaparken köpeğinizin sağlık durumunu ve yaş aralığını gözden geçirmeniz gerekir. Ayrıca kas gelişimi, göz ve diş sağlığı gibi hayati konuların yanı sıra köpeğinizin mamanın tadından hoşnut kalması önemlidir. Tadını sevmediği bir mamayı daha az tüketmeye çalışacağı için sağlığıyla ilgili sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple seçiminizi yaparken birçok kritere dikkat etmeni gerekir.

  Köpek Maması Çeşitleri

  Birçok farklı çeşit ve formül ile üretilen bu mamalar köpeğinizin bireysel ihtiyacına göre rahatlıkla seçim yapmanıza olanak tanır. Böylece eksikliğine veya özel ihtiyacına göre tasarlanan bu mamalar ile köpeğinizin sağlığını koruyabilirsiniz. İlk olarak yaş aralığını tespit etmeniz gerekir. Köpek maması yavru köpekler için özel olarak farklı içerik formülü ve boyutu ile üretilir. Kuru mamaya kolayca geçiş yapabilmeleri daha ufak taneli üretilmesinin yanı sıra yavru kedinin ihtiyaç duyabileceği vitamin, mineral ve besin desteklerini bir arada bulundurur. Böylece yetişkinlik dönemine kadar olan sürede tüm ihtiyaçlarının karşılanması sayesinde sağlıklı bir büyüme geçiren köpeğinizin yaşam kalitesini de artırır. Köpek maması yetişkin köpekler için ise ırk, kilo ve yaş gibi özellikleri dikkate alarak formülize edilir. Kas gelişimi, diş sağlığı, iskelet yapısının gelişimi gibi tüm ayrıntılar dikkate alınarak gerekli vitamin, mineral, protein gibi desteklerin uygun oranlarda verilmesini sağlar. Yetişkin ve kısırlaştırılmış köpeklerin kilo almaya yatkın vücutlarının sağlıklarında herhangi bir soruna sebep olmasının ve kilo almasının önüne geçmek amacıyla düşük yağ oranı ile üretilir. Bu seçenekler sayesinde köpeğinizin yaşına göre en uygun mamayı rahatlıkla seçebilirsiniz. Köpek maması çeşitleri aynı zamanda boyutları konusunda da değişiklik gösterir. Eğer sıklıkla mama almak istemezseniz köpek maması 15 kg ve köpek maması 30 kg seçenekleri ile uzun süre mama depolayabilirsiniz. Böylece kaliteli mamanın her an elinizin altında bulunduğunu bilerek köpeğiniz için doğru bir seçim yapmış olursunuz. Tüm bu seçenekleriniz arasında köpeğinizin hangi tadı beğendiğini tespit etmek de bu çeşitleri seçmek de önemli bir adımdır. Tavuklu, etli gibi et seçeneklerinin yanı sıra nar, yaban mevsimi gibi meyve takviyeleriyle güçlendirilmiş mamalar seçeneklerinizi artırır. İlk aşamada ufak paketler halinde deneme yaparak hangi tatları daha çok beğendiğini tespit edebilir, sonrasında en sevdiği mamadan büyük paketler halinde sipariş verebilirsiniz. İçeriklerinin sağlıklı şekilde formülize edilmiş olduğundan emin olmanız halinde uzun süre kullanabileceğiniz bir mamayı satın alabilirsiniz.

  Köpek Maması Fiyatları

  Köpek mamaları birbirinden farklı üretim çeşitleri ile birçok seçenek arasından seçim yapmanızı sağlayacak şekilde satışa sunulur. Bu nedenle farklı fiyatlandırılmalar mevcuttur. Köpeğinizin sağlığı ve gelişimi açısından en uygun mamayı tercih etmeniz halinde daha doğru bir fiyat analizi yapabilirsiniz. Öncelikle bu, köpek maması fiyatlarını etkileyen unsurlardan birisi mamanın hangi besin içerikleri ile üretilmiş olduğudur. Vitamin, mineral ve protein oranlarının doğru olmasının yanı sıra kullanılan etin veya tavuğun kalitesi de bu fiyatlandırmayı etkiler. Bu nedenle seçtiğini mamanın üriner sistem, göz ve diş sağlığı veya kısırlaştırılmış bir köpek için mi olduğuna dikkat etmelisiniz. Böylece birbirinden oldukça farklı fiyatlar arasında daha doğru bir aralığa ulaşabilirsiniz. Bir diğer fiyatı etkilen unsur ise mamanın boyutudur. Kiloluk olarak satılan bu mamalar 1 kilodan başlar genellikle. Eğer sıklıkla mama almak isterseniz küçük boyları tercih edebilirken köpek maması büyük boy seçeneği uzun süre mama almamanızı sağlar. Fakat küçük paketler ve büyük paketlerin arasında fark bulunsa da bazen bu fiyatlar büyük boy paketlerde daha avantajlı olabilir. Bu nedenle hangi mamaya kilo başına ne kadar ödeme yapacağınızı göz önünde bulundurarak bütçenize uygun paketi daha kolay seçebilirsiniz. Köpek maması markaları da bu fiyatlandırma da önemli etkenlerden biridir. Her marka farklı içerikler ve sağlıklı karışımların farklı formülleri ile piyasaya sunulması nedeniyle farklı fiyatlandırılır. Bu nedenle seçim yaparken hangi markanın içeriğinin ve tadının köpeğiniz için daha uygun olduğuna karar vererek daha doğru bir fiyat analizi yapabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra karar verdiğiniz mamayı cimri.com üzerinden arama yaparak hem tüm fiyatları görebilir hem de dönemsel olarak yapılan kampanyaları ve indirimleri yakalayabilir, böylece köpeğiniz için en doğru mamaya uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

  Köpek Maması Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Köpek maması köpeğinizi sahiplendiğiniz andan itibaren seçim yapmakta en dikkat etmeniz gereken konulardan biridir. Yalnızca karnını doyurmanın dışında aynı zamanda gelişiminin en büyük destekçisi olan bu mamaları köpeğinizin yaşına, cinsine ve boyutuna göre seçmeniz gerekir. Örneğin; yavru ve hamile köpekler için vitamin ve mineral yoğunluğu daha fazla bir mamaya ihtiyaç duyulurken kısırlaştırılmış bir köpeğin günlük hareketine de bağlı olarak düşük yağ oranına sahip, fazla kilo alımının önüne geçebileceğiniz bir mama tercih etmeniz gerekir. Yetişkin ve yaşlı köpeklerde ise diş, göz ve üriner sistemlerini korumak için özel üretilmiş mamalar veterinerinizin de tavsiyesi ile en doğru seçenek olarak satışa sunulur. Bakteri ve enfeksiyonlara karşı bağışıklık sistemlerinin güçlü olmasını sağlayan mamalar ile veteriner masraflarınızın önüne geçebilir, köpeğinizin hastalanma riskini en aza indirebilirsiniz. Ayrıca bu mamaları seçerken köpeğinizin tat alma duyusunu da hesaba katmalısınız. Sevmediği bir mama yerine hangi tür mamayı daha çok sevdiğini tespit ederek daha doğru beslenmesini sağlayabilirsiniz. Böylece günlük mama miktarını sağlıklı olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca kalp sağlığını korumak için L-Carnitin içeren mamalar ve uzun, sağlıklı bir ömür için ise E ve C vitamini destekli mamaları tercih edebilirsiniz. Fakat öncelikle köpeğinizin bir veteriner muayenesinden geçerek vücudundaki ihtiyaç olan besinlerle ilgili tavsiye almanız seçim yapmanızı kolaylaştırır. Tüm bunların yanı sıra seçim yapmakta zorlanmanız durumunda cimri.com üzerinde yapılan kullanıcı yorumlarına göz gezdirebilir, böylece köpek besleyen diğer insanların deneyimlerini de baz alarak köpeğiniz için uygun mamayı daha kolay seçebilirsiniz. Böylece hemen her ayrıntıyı göz önünde bulundurarak en doğru mama seçimini yapabilirsiniz. 

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery