track source

Akvaryum Hava Motoru

En Ucuz Akvaryum Hava Motoru Fiyatları

186 ürün gösteriliyor.
Akvaryum Hava Motoru fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Akvaryum Hava Motoru modelleri ve Akvaryum Hava Motoru fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Akvaryum Hava Motoru kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Trixie, JBL, Sera, Tetra. 186 adet Akvaryum Hava Motoru fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

  Akvaryumlar, su canlılarının dinlendirici ve etkileyici yaşamını evlere ya da ofislere taşımamıza yardım ediyor. Günümüzde otellerde, evlerde, alışveriş merkezlerinde oldukça büyük akvaryumlarla çok keyifli ve bir o kadar da dekoratif bir etki yaratılabiliyor. Aynı ortamda yaşayabilecek deniz canlılarını izleyebilmemize olanak veren akvaryumların dinlendirici, rahatlatıcı bir etkisi olduğu biliniyor. Evde ya da ofiste sahip olduğunuz akvaryumlar için üretilen aksesuarlar, dekoratif malzemeler ve akvaryum içinde yaşamın sürmesini sağlayan araçlar kullanmak gerekiyor. Peki, akvaryumlarda mutlaka olması gereken hava motoru nedir, akvaryum hava motoru nereden alınır, akvaryum hava motoru nasıl takılır...

 • Akvaryum Hava Motoru Nedir?

  Hava motoru, sudaki oksijen oranını arttırmak için kullanılan bir akvaryum malzemesidir. Hava kabarcıkları yardımıyla sudaki oksijen oranını arttırarak balıklar için daha yaşanır bir ortam yaratır. Başka bir deyişle elektrikle çalışan hava motorları, akvaryum içine hava verirler. Bitkisiz akvaryumlarda kullanması daha uygundur.

  Akvaryum hava motoru nereye takılır, sorusunun yanıtı ise şöyle açıklanabilir: Hava motorları akvaryumun dışında olmalıdır. Akvaryumun üstünde konumlanması da çok önemlidir. Altta kalırsa geri pompalama gibi arızalar olabilir.

  Hava motorunun bağlı olduğu prizin elektriği kaçağı olmadığından emin olunması, hava motoru kullanımında dikkat edilmesi gerekenler listesinin başında gelir. Ayrıca hava motoru, suya temas etmeyecek şekilde konumlandırılmalıdır. Hava pompası, akvaryum seviyesinin altında kalmamalıdır. Ortamdaki havayı akvaryuma pompaladığı için tozlu ortamlarda hava pompası çalışmamalıdır. Akvaryum temizleneceği zaman mutlaka önce hava pompası durdurulmalıdır.

 • Uygun Fiyatlı Akvaryum Malzemeleri ve Hava Pompası

  En ucuz akvaryum malzemeleri için cimri.com’dan fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Farklı satıcılardan alınan fiyatları tek seferde kolayca görüntüleyerek en uygun fiyatlı akvaryum hava pompasını bulabilir, avantajlı bir biçimde alışveriş yapmanın keyfini sürebilirsiniz. Eheim, Sobo,Sera, Champion, Quik, Tetratec, Resun, Atman, Tetra marka akvaryum malzemeleri gibi ürünlere cimri.com ile kolayca ulaşabilirsiniz.