Külçe, Ziynet ve Cumhuriyet Altını

En Ucuz Külçe, Ziynet ve Cumhuriyet Altını Fiyatları

106 ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
    casio oceanus
Külçe, Ziynet ve Cumhuriyet Altını fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Külçe, Ziynet ve Cumhuriyet Altını modelleri ve Külçe, Ziynet ve Cumhuriyet Altını fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Külçe, Ziynet ve Cumhuriyet Altını kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Gram - Külçe Altın, Çeyrek Altın, Tam Altın, Yarım Altın, Cumhuriyet Altını. 106 adet Külçe, Ziynet ve Cumhuriyet Altını fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Altınbaş PMZE157-8K Pırlanta Tektaş Yüzük
Altınbaş PMZE157-8K Pırlanta Tektaş Yüzük
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
10 gr 24 Ayar Gram Külçe Altın
10 gr 24 Ayar Gram Külçe Altın
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Altın Kelebek 14 Ayar Bileklik
Altın Kelebek 14 Ayar Bileklik
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Külçe, Ziynet ve Cumhuriyet Altını Nedir?

Son zamanlarda birim ya da yatırım amacıyla kullanılan altınlar takı olarak da kullanılan iyi bir yatırım aracıdır. Külçe, ziynet ve cumhuriyet altını altı gruba ayrılmaktadır. Maddi değeri açısından oldukça önemli bir birikim aracı olan altınlar artık takılacak aksesuar ya da evinizde bulunduracağınız bir eşyanın içinde bile olabilmektedir. Gram altın, 22 ayar ya da 24 ayar altın olarak iki çeşide ayrılmaktadır. Bunun nedeni ise içinde bulunduğu saf altının miktarıdır ve her iki altın seçeneğinin fiyatları da birbirinden farklıdır. Bunun yanı sıra gram külçe altın olarak da satışa sunulmaktadır. Altın sarı ve beyaz olmak üzere renklendirilmektedir. Gerçek rengi sarıdır ve platin ile karıştırıldığı zaman beyaz rengini almaktadır. Genellikle düğünlerde gelin ya da damada takılan çeyrek altın 1.75 gramdır ve 22 ayar olarak standart bir biçimde üretilmektedir. 3.508 gram olan ve yine 22 ayar olarak üretilen yarım altın genellikle birikim amacıyla satın alınmaktadır. Ağırlığı 7.016 gram olan ve 22 ayarda üretilen tam altın yine yatırım amacıyla tercih edilen altınlar arasında yer almaktadır. Cumhuriyet altını olarak bilinen ata altın da denilen ağırlığı 7.216 gram ve 22 ayarda üretilen altınlardır. 2 buçuk tam altına denk gelen gremse altın ise tam altın görüntüsündedir.

Eski Tarihli ve Yeni Tarihli Altınların Farkı Nedir?

Altın temin edilirken darphaneye ödenen damga vergisi nedeni ile yeni tarihli altınlar eski tarihli altınlara göre daha pahalıdır. Eski tarihli altınlar genellikle kişiler tarafından bozdurulduğu için kuyumcularda daha düşük tutardan almaktadırlar.

Altının Kullanım Alanları Nerelerdir?

Öncelikle en çok kullanılan alanı herkesin bildiği gibi kuyumculuk sektörüdür. Gram, çeyrek, yarım, tam ya da cumhuriyet altınlarının yanı sıra takılar ve takı setlerinde oldukça yaygındır. Genellikle kullanılan ikinci alan ise düğünlerdir, gelin ve damatlara takılan altınlar yeni evlenen çiftlere destek amaçlı yapılmaktadır. Dekoratif amaçlı olarak altın kaplama ve süsleme eşyaları da mevcuttur. Bu nedenle evde, işyerinde ya da bazı özel mekanlarda rastlayabilirsiniz. Elektrik ve elektronik teknolojisinde de kullanılmaktadır. Diş hekimliği ve madalya yapımlarında da kullanılan altınlar kimya alanında da kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra altın ilaç sektöründe de yaygın bir maddedir.

Altın Almanın Avantajları Nelerdir?

Elinizde bulunan altınların değer kaybı olmaması en büyük avantajları arasında yer almaktadır. Ayrıca günümüzde değerli yatırım aracı olması nedeniyle birikim yaptığınız anda kazançlı taraf siz olacaksınız. Eskiden yastık altı olarak saklanan altınlar artık hesap açarak ya da farklı alanlarda değerlendirerek kullanabilirsiniz.

Külçe Ziynet ve Cumhuriyet Altının Fiyat Aralıkları Nelerdir?

Külçe, ziynet ve cumhuriyet altını fiyat aralıkları saf altın fiyatının değişmesi nedeniyle farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı vermekte doğru değildir. Sizde ihtiyacınıza uygun olan gram, çeyrek, yarım, tam ya da cumhuriyet altınını listeleyebilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz.