track source
track source

Spor Ayakkabı

Spor Ayakkabı Fiyatları

49196 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Renk
Cinsiyet
Taban Malzemesi
Ayak Kapama
Taban Tipi
Ön Kısım Bilgisi
Bilek Boyu
Burun Koruma
Saya Teknolojisi
İç Taban Teknolojisi
Su Geçirmezlik
Su Geçirmezlik Teknolojisi
Yastıklama
Spor Ayakkabı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Spor Ayakkabı modelleri ve Spor Ayakkabı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Spor Ayakkabı kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Xiaomi, Adidas, Slazenger, Nike. 49196 adet Spor Ayakkabı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Spor Ayakkabı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Spor Ayakkabı markası:

2021 yılı Spor Ayakkabı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
27 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 49232 Spor Ayakkabı modeli içerisinde en ucuz Spor Ayakkabı fiyatı 8.7 TL iken, en yüksek Spor Ayakkabı fiyatı 16999.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Spor Ayakkabı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 27 Eylül 2021 tarihinde ortalama Spor Ayakkabı fiyatı ise 334.52 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Spor Ayakkabı Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Spor Ayakkabı

Giyim tarzını noktalayan parçalardan birisi ayakkabılardır. Ayakkabı bir insanın tarzını yansıtan ve tamamlayan parçalar arasında bulunur. Bu ürünler; klasik ayakkabı, yazlık ayakkabı, kışlık ayakkabı, spor ayakkabı gibi farklı kategorilere ayrılabilir. Spor ayakkabıları, aralarında en çok tercih edilen ayakkabı modelidir. Eskiden spor ayakkabıları sadece spor yapma amacı ile giyilir iken son yıllarda rahatlığa ulaşmanın yollarından biri olarak görülür.  Spor ayakkabıda asıl amaç ayak sağlığı ve konfordur. Estetik görüntü ise arka planda kalır. Fakat spor ayakkabıları o kadar çok çeşide sahiptir ki hemen hemen her yaş grubundan insanın zevkine hitap eden spor ayakkabı çeşidi bulunur. Spor ayakkabıları, kadınların ve erkeklerin ortak paydada buluştuğu ayakkabılardan biridir. Hem kadınlar hem de erkekler tarafından yoğun bir rağbet görür. Buna paralel olarak çeşitli birçok spor ayakkabısı markası bulunur. Spor ayakkabı, çeşit bakımından geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Markanın yanı sıra farklı kullanım alanlarına ait spor ayakkabı modelleri bulunur. Spor ayakkabılar, giyildiği yere, mevsime, ait olduğu spor branşına, tasarımına göre farklı kategorilere ayrılır. Spor ayakkabıların gündelik hayata dahil olması ile birlikte günlük kıyafetler ile kombinlenebilen sade modeller de ilgi görmeye başlar. Spor ayakkabıları, spor giyim markaları tarafından üretilir. Dev birkaç markanın yanı sıra çeşitli birçok spor giyim markası vardır. Her biri kendine özgü spor ayakkabı modelleri üretir. Bundan dolayı spor ayakkabı dünyasında ürün çeşitliliği oldukça fazladır.

Spor Ayakkabı Modelleri

Spor ayakkabılar, taşıdığı özelliklere, dizaynına ve görselliğine göre çeşitli birçok kategoriye ayrılır. Farklı tasarımda ve işlevde spor ayakkabı modelleri vardır. Spor ayakkabı modellerinde aranan ilk kriter rahatlıktır. Spor ayakkabılar rahatlık üzerine tasarlanmıştır. Bundan dolayı üretilen modelin ortopedik olmasına önem verilir. İnsanlar gün içinde işleri veya okulları dolayısıyla sürekli hareket halindedir. Bundan dolayı klasik ayakkabılar yerine spor ayakkabı modellerini tercih ederler. Gündelik spor ayakkabılar, spor branşları için üretilen spor ayakkabılarından farklıdır. Günlük spor ayakkabıları daha basit tasarlanır. Tabanının ortopedik olmasına önem verilir. Spor branşları için üretilen spor ayakkabıları daha komplikedir. Bunun nedeni, her spor branşı kendine özgü hareketler içerir. Spor ayakkabıları da bu hareketler baz alınarak üretilir. Böylelikle spor esnasında yaşanabilecek sakatlıklar önlenir hem de performansı arttırır. Bu tarz ürünlerde özel yastıkçıklar ile ayağa gelen basınç eşit dağılır. Basketbol ayakkabısı, futbol ayakkabısı diğer adıyla krampon, yürüyüş ve koşu ayakkabısı gibi farklı kategorilerde spor ayakkabıları vardır. Koşu ve yürüyüş ayakkabıları daha esnek üretilir. Ayakkabının topuğunda ve tabanında hava yastığı bulunur. Bu hava yastıkları şoku absorbe etmeye yarar. Basketbol spor ayakkabı modellerinde,ayak bileğini saran konçlar bulunur. Bu konçlar sayesinde ayak bileğinde burkulma yaşanma ihtimali azalır. Futbol ayakkabılarında ise taban kenar bölmeler serttir. Futbol, çim zeminde oynanır. Çimde gömülmeler yaşanmaması için, futbol ayakkabılarında yükseklik ayarlamaları vardır. Her spor branşı için farklı detaylar göz önünde bulundurularak spor ayakkabıları üretilir. Spor ayakkabıları kadın ve erkek modelleri olarak da ikiye ayrılır. Spor ayakkabı erkek kullanıcılar için oldukça çeşitlidir. Futbol ve basketbol spor ayakkabıları genel olarak erkek alıcılara hitap eder. Bundan dolayı erkek spor ayakkabıları bu alanda daha çeşitlidir. Günlük erkek spor ayakkabıları da oldukça çeşitlidir. Gün içinde, erkekler kadınlardan daha çok spor ayakkabı tercih eder. Kadınlar kimi zaman klasik modellere yönelebilir. Fakat spor ayakkabı kadın alıcılar için de oldukça çeşitlidir. Kadınlar, bir spor ayakkabı da ilk olarak estetik görüntüye bakar.

Spor Ayakkabı Fiyatları

Spor ayakkabı fiyatları, sektörün öncü markaları tarafından üstün özellikler ile donatıldığından dolayı değişim gösterir. Spor ayakkabı markaları arasında bulunan Adidas, Kinetix ya da Nike gibi sektörün en iyileri arasında yer alan her bir marka kendine özgü spor ayakkabı modeli üretir. Spor ayakkabılarında fiyatı etkileyen birtakım faktörler vardır. Bunun etkenlerin arasında ürünün kalitesi yer alır. Bu markalar ürettiği spor ayakkabı modellerinde kaliteden ödün vermez ve bu konuda kendini ispatlar. Spor ayakkabı fiyatlarını etkileyen faktörler arasında yer alan bir diğer detay ise ürünün üretiminde kullanılan malzemenin yapısı vardır. Dayanıklılık bakımından daha avantajı spor ayakkabıların fiyatı daha yüksek olabilir. Diğer bir yandan, bazı spor ayakkabı markaları özel seri spor ayakkabıları üretir. Bu seriler, bir basketbol oyuncusu ve çok sevilen bir film olabilir. Özel seri spor ayakkabıların fiyatları daha yüksek fiyatlıdır. Belli başlı klasik haline gelmiş spor ayakkabı modeller de mevcuttur. Bu modeller herkes tarafından bilinir ve sık sık tercih edilir. Klasikleşmiş spor ayakkabı fiyatları her zaman fiyatını korur ve genellikle fiyat olarak ortalamanın üzerinde olur. Diğer bir yandan spor branşları için spor ayakkabı modelleri vardır. Bu kategoriye dahil spor ayakkabı modelleri ile günlük spor ayakkabılar arasında da fiyat bakımından fark vardır. Örnek vermek gerekirse, koşu ayakkabıları, normal spor ayakkabılarına göre üst segmentte yer alır. Çünkü, koşu ayakkabıları özel olarak üretilmiştir ve daha esnektir. Ortopedik olarak da daha avantajlı modellerdir. Spor ayakkabılar için net bir fiyat biçmek mümkün değildir cimri.com sayfası üzerinden çeşitli markaların kullanıcılara sunduğu modelleri karşılaştırarak en uygun modeli bulabilirsiniz. 

Spor Ayakkabı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Spor ayakkabı seçimi konfor ve ayak sağlığı açısından oldukça önemlidir. Spor ayakkabıda öncelikli amaç konfordur. Spor ayakkabı çeşitleri insanların konforu ve ayak sağlığı göz önünde bulundurularak üretilir. Fakat her spor ayakkabı her insan için yeterli rahatlıkta olmayabilir. Bundan dolayı spor ayakkabıyı satın almadan önce mutlaka ayak ölçülerinizi bilmeniz gerekir. Kendi ayak numaranıza uygun modeli seçmek gerekir. Normal ayak numaranızdan küçük veya büyük modeli sadece estetik görüntüsü hoşunuza gittiği için giyerseniz birtakım sorunlar yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda yeterli rahatlığa ulaşamazsınız ve gün sonunda ayak ağrıları ile baş etmek zorunda kalabilirsiniz. Diğer bir yandan, spor ayakkabıların farklı kullanım yerleri vardır. Tabanları, esnekliği ve diğer özellikleri bu kullanım alanları göz önünde bulundurularak seçilir. Bundan dolayı, alacağınız spor ayakkabısı modelini, hangi amaç için arıyorsanız ona göre seçmelisiniz. Yürüyüş yapmak için spor ayakkabısı alacaksanız eğer, en yüksek verimi yürüyüş ayakkabılarından alırsınız. Bundan dolayı spor ayakkabı bayan modelleri tasarım olarak çeşitlidir. Her renkte spor ayakkabı bulmak mümkündür. Spor ayakkabılar, bağcıklı ve cırt cırtlı olmak üzere ikiye ayrılır. Bağcıklı spor ayakkabı modelleri daha yaygındır. Fakat, cırt cırtlı spor ayakkabı modelleri de çeşitlidir. Bağcık kullanmakta zorlanan alıcılar cırt cırtlı modelleri tercih eder. Bu modeller arasından seçiminizi yaparken kullanım alışkanlıklarınızı dikkate alabilirsiniz. Spor ayakkabılarında taban yüksekliği değişiklik gösterir. Spor ayakkabı yüksek taban özellikteki spor ayakkabıları kısa boylu insanlar için bir seçenektir. Bu tarz spor ayakkabıları estetik görüntüleri ile de dikkat çeker. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery