Adidas Spor Ayakkabı

En Ucuz Adidas Spor Ayakkabı Fiyatları

2434 ürün gösteriliyor.
Markalar
Renk
Cinsiyet
Taban Malzemesi
Ayak Kapama
Taban Tipi
Ön Kısım Bilgisi
Bilek Boyu
Burun Koruma
Saya Teknolojisi
Dış Taban Teknolojisi
Su Geçirmezlik
Su Geçirmezlik Teknolojisi
Yastıklama
Çok Arananlar

Adidas Spor Ayakkabı

Adidas Spor Ayakkabı fiyatlarını ve özelliklerini cimri filtrelerini kullanarak en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak işaretleyip aradığınız ürünler arasında en uygun sonuca erişebilirsiniz.

Adidas Spor Ayakkabı ne kadar?

Günümüz deevimizin ve ofisimizin vazgeçilmezi yeni bir ürün alırken marka ve model seçiminde fiyat avantajı satın almak için yeterli değil. Ürün servisi, kullanıcı yorumları satın almadan önce kararlarımızı etkiliyor.

Adidas Spor Ayakkabı Fiyatı Uygun mu?

Fiyat uygunluğu için öncelikle araştırma yapmalısınız.Adidas Spor Ayakkabı incelemeden önce müşteri adayları çeşitli markalarıda inceleyip karşılaştırmalar yapıyorlar, sitemizin karşılaştırma servisini kullanabilir ve tüm teknik özellikleri daha detaylı analiz edebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

 • Beneto Bebek Arabası ve Pusetler
 • King Kahve Makineleri
 • Tigar Lastikler
 • Kinetix Spor Ayakkabı
 • Profilo Ankastre Setler
 • Cimri.com'da cebine uygun fiyat aralığını ve ürün özelliğini tercih ederek ihtiyacına uygun Adidas Spor Ayakkabı fiyatlarını incele! Alışverişin keyfini çıkart

  Marka
  Adidas
  Cimri'nin Seçimi
  Tommy Hilfiger W04361-413 Lacivert Poppy Small Tote Kadın Günlük Çanta
  Tommy Hilfiger W04361-413 Lacivert Poppy Small Tote Kadın Günlük Çanta
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Xiaomi 90 Fun Ultra Erkek Akıllı Koşu ve Yürüyüş Ayakkabısı Mavi
  Xiaomi 90 Fun Ultra Erkek Akıllı Koşu ve Yürüyüş Ayakkabısı Mavi
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Samsonite S'Cure 55 cm Kabin Boy Valiz
  Samsonite S'Cure 55 cm Kabin Boy Valiz
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Lumberjack RIVER-SND NUB Erkek Bot
  Lumberjack RIVER-SND NUB Erkek Bot
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

  Adidas Spor Ayakkabı

  Adolf Dassler tarafından 18 Ağustos 1949 yılında Almanya’da kurulan Adidas, kurucusunun yaratıcı bir şekilde ismini almıştır diyebiliriz. Eskiden spor yaparken, beden eğitimi derslerinde, maçlarda ya da antrenmanlarda giyilen spor ayakkabı, günümüzde başlı başına bir moda haline geldi. Sadece sporcuların giydiği bir giysi türü olmaktan çıktı. Artık spor ayakkabıların da abiyesi, şıkı, pırıltılısı, değerli taşlarla süsleneni var. Ayağı rahat ettirmesi, ortopedik olması, su geçirmemesi, darbe emici olması gibi özellikleri dışında göz zevkine de hitap ediyor. Adidas spor ayakkabılar da şık, rahat modelleriyle tüketiciye geniş bir yelpazede seçenek sunuyor. 

  Spor Ayakkabılar Artık Moda 

  Spor ayakkabılar, rahat tarzın simgesi olduğu için birçok kişinin tercihi. Her zevke hitap eden bir modeli bulmak mümkün hale geldi. Bunca çeşit arasından seçim yapmak için dikkat edilmesi gereken birçok şey var. 

  Artık takım elbisenin, gece elbisesinin hatta gelinliğin altına giyilen spor ayakkabılar var. Spor ayakkabı rahatlığı, birçok farklı modelinin olması, her tarza göre geniş bir yelpaze yaratması nedeniyle sevildi ve vazgeçilemeyen bir giysi haline geldi. Genç-yaşlı, kadın-erkek, ne giyersek giyelim, altına uyacak bir spor ayakkabı bulabiliyoruz. Spor markaları, moda ikonlarıyla işbirliği yaparak değişik koleksiyonlar yaratıyor. Ünlü sporcular, reklam yüzü oldukları markalarla anlaşmalar yaparak daha geniş kitlelere ulaşmayı ve spor ayakkabıyı sevdirmeyi başarıyor.

  Adidas Spor Ayakkabı Modelleri

  Spor ayakkabıların kullanıldığı o kadar çok alan var ki… O yüzden çeşit de, model de çok fazla. Doğa yürüyüşünde giyileni ayrı, basketbol ya da tenis oynarken giyileni ayrı, işe giderken günlük kıyafet altına kullanılan modeli ayrı. Hepsinin malzemesi de birbirinden farklı. Adidas spor ayakkabı modelleri arasında Adidas Cloudfoam spor ayakkabı, Adidas yürüyüş ayakkabısı, kramponlar gibi birçok farklı model var. 

  Bunun dışında spor ayakkabılar bağcıklı, cırt cırtlı ya da sadece lastikli olabilir. Kullanımı rahat olanı seçmeye özen gösterilmeli. Okulda giyilecek spor ayakkabılar, çocukların rahat kullanımı için cırt cırtlı modellerden seçilebilir. Yaşlı kişiler yürüyüş için kullanacaksa, giyip çıkarması kolay olan bağcıksız, cırt cırtsız, ayağı saran esnek modeller tercih edilebilir. Yapılan spora göre bilekli ya da bileksiz modeller tercih edilebilir. 

  Adidas Spor Ayakkabı Fiyatları

  Adidas spor ayakkabı fiyatları; modele, kullanılan malzemeye, kullanım amacına göre değişkenlik göstermektedir. Ancak farklı fiyatlar içinden size en uygun Adidas spor ayakkabı modelini bulabilir; rahatlığına, hafifliğine, kullanım amacına ve malzemesine dikkat ederek zevkinize hitap edecek bir spor ayakkabı satın alabilirsiniz. Öncelikle sormanız gereken sorular, ayağınızın hangisinde rahat edeceği ve hangi sporu yaparken kullanacağınız olmalı.

  Adidas Spor Ayakkabı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Çoğu kimse için şık olmak önemlidir. Ancak spor ayakkabı alırken öncelik, rahat olması olmalı. Spor ayakkabı satın alırken, ayağın içinde ne kadar rahat ettiğine dikkat edilmeli. Satın alınacak spor ayakkabı, sakatlanma riskini en aza indirecek şekilde tasarlanmış olmalı. Eğer düzenli olarak spor yapılıyorsa, yapılan spora uygun spor ayakkabı seçilmeli. Yanlış spor ayakkabı seçimi, ayak sağlığını tehdit eder ve ortopedik sorunlara yol açabilir. 

  Bu yüzden spor ayakkabı almadan önce, kullanım amacı belirlenmeli. Hangi sporu yaparken kullanılacak? Dışarıda mı yoksa içeride mi giyilecek? Su geçirmez özelliği olması öncelik mi? Adidas spor ayakkabı satın alırken bu ve benzeri sorulara yanıt aranmalı. 

  Birinci Kural Rahatlık

  Spor ayakkabı, satın alınan mağazada giyilerek, yürüyüp denenerek alınmalı. Spor ayakkabı giyildiğinde, ayak parmakları içinde rahatça oynatılıp hareket ettirilebiliyor olmalı. Ayağın topuk kısmı, alınacak ayakkabıya tam oturmalı ve aşağı-yukarı fazlaca hareket etmemeli. Spor ayakkabı, spor yaparken kullanılan spor çorapla giyilmeli. Spor ayakkabı genelde kalın ya da havlu çorapla kullanıldığından, ayağı sıkmamasına dikkat edilmeli.

  Dar Veya Bol Olmamalı

  Seçilen spor ayakkabının ayağı sarmasına dikkat edilmeli, bol ya da dar olmamasına özen gösterilmeli. Bağcıklı bir model seçildiyse, sıkılığın ayarlanabilmesi için bağcıklar uzun olmalı. Ayak bileğini de rahat ettirmesine özen gösterilmeli. Ayaktaki en uzun parmakla, spor ayakkabının burnu arasında 1 cm boşluk bulunmalı. Spor ayakkabının tabanı, ayağın altındaki eğrilikleri destekler şekilde ortopedik olmalı. Yanlardan ayağı sararak burkulmaları önleyen tarzda modeller seçilmeli. 

  Ayak Tipine Göre Spor Ayakkabı

  Ayağı taraklı olanlar, burun kısmı geniş olan spor ayakkabı modellerini seçmeli. Ayakta çeşitli sorunlar (taban çökmesi, düztabanlık, topuk dikeni, başparmağın dışa dönüklüğü ya da başparmakta kemik çıkıntısı vb) varsa, ortopedi uzmanına danışarak spor ayakkabı satın alınmalı. Bu tür sorunlara uygun ayakkabı seçilmezse, tırnak batması ya da nasır, ayak bileklerinde ve bacaklarda ağrı gibi sağlık problemleri görülebilir. 

  Uygun ayakkabı bulunamıyorsa, uzman önerisiyle tabanlık ya da silikon ve jel malzemeli destek ürünleri kullanılarak ayakkabı ayak yapısına ve kullanıma uygun hale getirilmeli.

  Spor ayakkabı rahat olması gerektiğinden, genellikle normal ayakkabı numarasından 1 numara büyük numara seçilmeli. Eğer mümkünse spor ayakkabı alışverişi gün sonunda yapılmalı. Gün içinde yüründüğü, koşulduğu, ayakta durulduğu için ayak şişer ve böylece rahat bir spor ayakkabı seçmek kolaylaşır.

  Farklı Kullanıma Farklı Spor Ayakkabı

  Spor ayakkabı kullanılan spor dalları şu şekilde gruplanabilir: Yürüyüş, koşu; tenis, basketbol, voleybol; atletizm; futbol; fitness, aerobik, jimnastik, training; trekking, dağcılık; güreş, eskrim, halter. 

  Hangi spor dalı için kullanılacaksa, ona uygun spor ayakkabı seçilmeli. Örneğin tenis ayakkabısı satın alınacaksa, parmak uçlarına fazla basınç olduğu için ayakkabının yan bölümleri destekli olmalı. Sıçramanın fazla olduğu basketbol gibi sporlarda kullanılacak spor ayakkabıların da topuk ve taban kısımlarında destek bulunmalı. Ayrıca basketbol ayakkabıları, burkulmalardan korumak için konçlu (ayak bileğini saran, bilekli) olmalı. 

  Eğer spor salonunda ağırlık kaldırma gibi egzersizleri yaparken kullanılacak spor ayakkabı aranıyorsa, taban kısmı sert olan ve yere yakın modeller tercih edilmeli. Koşarken, sıçrama gibi hareketler yapılırken kullanılacak bir ayakkabı ihtiyacı söz konusuysa, yerden biraz yüksek, tabanı yumuşak olan, parmak uçlarında destek bulunan spor ayakkabılar kullanılmalı. 

  Yürüyüş için tercih edilen spor ayakkabıların esnek olmasına, tabanının basıncı absorbe etmesine, ayağı iyi sarmasına, topuklarıyla tabanında hava yastıkları bulunmasına dikkat edilmeli. Futbol oynarken kullanılacak spor ayakkabılar sert tabanlı, çime tutunabilen, vurma ve çarpma gibi darbelere karşı ayağı koruyan yapıda, krampon tarzında olmalı.

  Üretildiği Malzemeye Dikkat Edilmeli

  Spor ayakkabı satın alırken, üretildiği malzeme göz önünde bulundurulmalı. Hava alan, geçirgen kumaştan üretilen spor ayakkabılar tercih edilmeli. Bütün gün ayakkabının içindeki ayak hava almazsa, terleme nedeniyle kötü koku oluşur ve bu da mantar gibi rahatsızlıklara neden olabilir. Deri modellerde, minik deliklerle ayağın hava alıyor olmasına özen gösterilmeli.

  Spor ayakkabının basıncı ne kadar emdiğine (absorbe ettiğine) dikkat edilmeli. Basıncı absorbe eden spor ayakkabılar, vücuttan ya da dışarıdan gelen basıncı ayağa dengeli bir şekilde dağıtır. Ayakkabının topuk kısmı ayağı sarıp kavrıyorsa, kalın ve yumuşak malzemeden yapıldıysa basıncı emme özelliği fazladır. (Örneğin basketbol ayakkabıları)

  Spor ayakkabıların birbirine takılıp sürtünmesine ve kullanan kişinin düşmesine neden olabilecek fazladan aksesuarları olmamasına dikkat edilmeli. Spor ayakkabı kullanıldıktan sonra rutubetten uzak bir yerde korunmalı. Islak ya da nemliyse, kurutulmadan kapalı bir yerde saklanmamalı. Her gün aynı spor ayakkabıyı giymemeye dikkat edilmeli, ayakkabı havalandırılmalı.

  En Ucuz Adidas Spor Ayakkabıları Nerede Bulabiliriz?

  Bu konuda Cimri.com bize yardımcı olacaktır. Beğendiğiniz Adidas spor ayakkabıları kolayca Cimri.com üzerinden görüntüleyebilirsiniz. En popüler Adidas spor ayakkabı modellerini bulabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Aynı zamanda Adidas spor ayakkabıların en ucuza nerede satıldığını da kolayca öğrenebilirsiniz. Cimri.com sayesinde tasarruflu alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.