Ayakkabı (Outdoor)

En Ucuz Ayakkabı (Outdoor) Fiyatları

2177 ürün gösteriliyor.
Ayakkabı (Outdoor) fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Ayakkabı (Outdoor) modelleri ve Ayakkabı (Outdoor) fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Ayakkabı (Outdoor) kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Trekking Ayakkabısı & Botu, Tabanlık & Bakım & Sprey, Kayak Ayakkabısı, Çizme (Outdoor), Su Ayakkabısı. 2177 adet Ayakkabı (Outdoor) fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Adidas Terrex Swift R GTX Erkek Trekking Ayakkabı
Adidas Terrex Swift R GTX Erkek Trekking Ayakkabı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Ayakkabı (Outdoor) Çeşitleri Nelerdir?

Outdoor ayakkabı, dış mekanlarda giyilen ayakkabıların genel adıdır. Ayakkabı (outdoor) kategorisi yedi çeşit gruba ayrılmaktadır. Kayak yapmayı seven ve her kış tatilini kayak merkezinde geçiren kişiler için kayak ayakkabısı tavsiye edilmektedir. Soğuk hava koşulları nedeniyle ayağınızı sıcak tutmanız gerekmekte ve kar nedeniyle ayağınızın kaymamasını sağlamaktadır. Bu amaçla üretilen kayak ayakkabısı içinde ayağınız rahat etmelidir. Trekking ayakkabısı ve botu sayesinde doğa yürüyüşleriniz daha da güvenli olacaktır. Yürüyüş yapacağınız için alacağınız ayakkabı hafif olmalıdır. Uzun yürüyüşler nedeniyle ayak şişmesi meydana gelebilir bu nedenle yürüyüş ayakkabıları bir numara büyük tercih edilmesi gerekmektedir. Futbol tutkunlarının bir numaralı vazgeçilmez ürünü olan krampon (outdoor) genellikle halı saha maçları için tercih edilmektedir. Kış mevsimlerinde en çok tercih edilen çizme (outdoor) yağmurlu havalarda ayaklarınızı sıcak tutma ve su geçirmeme amacıyla kullanılmaktadır. Sandalet (outdoor) topuksuz ve açık ayakkabılardır. Genellikle yaz mevsiminde kullanılmaktadır ve ayağınızın terlememesi rahatça hareket edebilmeniz için uygundur. Bunun yanı sıra tabanlık, bakım ve sprey ürünleriyle birlikte ayakkabılarınızı temizleyebilirsiniz. Kullanım amacınıza göre ürünleri seçebilir ve alışverişinize başlayabilirsiniz.

Ayakkabı ( Outdoor) Temizleme Teknikleri Nelerdir?

Ayakkabıların aksesuarları olarak bilinen temizleme spreyleri ile birlikte temizlenebilmektedir. Bunun yanı sıra canvas kumaşlı ayakkabılarınızı diş macunu ile birlikte temizleyebilirsiniz. Diş macunu işe yaramadıysa 2 yemek kaşığı karbonatla suyu karıştırıp nemli bez yardımıyla temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda bulaşık deterjanı da hijyen sağlamaktadır. Nemli bir beze 4 ya da 5 damla bulaşık deterjanı sıkarak temizlemek istediğiniz ayakkabınızı ovalayabilirsiniz. Sentetik kumaşlı ayakkabılarınızın üstesinden gelmek için silgiyle lekeleri silebilirsiniz. Rugan ayakkabılarınız için ise vazelinden destek alabilirsiniz.

Ayakkabı (Outdoor) Nasıl Seçilmelidir?

Ayakkabı numaranızı bilmeniz sizin için yeterli değildir. Ayağınızı tanımalısınız ve oluşabilecek yaralara karşı önceden düşünüp seçim yapmalısınız. Ayakkabı alırken öncelikle en uzun parmağınızın ölçüsüne göre almalısınız. Onun ayakkabı içinde rahat etmesi gerekmektedir. Ayakkabılar genelde oturarak denenmektedir fakat mutlaka ayağa kalkıp denemeli ve birkaç adım atarak karar vermelisiniz. Her gün aynı ayakkabıyı giymemeniz gerekmektedir.

Ayakkabının Yapacağı Yaraya Ne İyi Gelir?

Tercih ettiğiniz ayakkabıyı ilk giydiğinizde bazen yaralara neden olabilmektedir. Yaralarınıza iyi gelecek doğal yöntemler arasında yer alan elma sirkesi, deodorant, krem, soğuk siyah çay, diş macunu ve yumurta yara olan bölgeye sürülebilir. Oluşan şişkinliği ve su toplamasını iyileştirmek için bu yöntemler genel olarak kullanılanlardır.

Ayakkabının Uzun Ömürlü Olması Nasıl Sağlanır?

Ayakkabınızı rutubetli ortamlardan uzak tutmanız gerekmektedir. Temizledikten sonra kalorifer ya da petekler üstünde kurutulmamalıdır. Ayakkabılarınızı çamaşır makinesinde ya da elinizde yıkamamanız önerilmektedir. Aynı ayakkabıyı her gün giymemelisiniz. Ayakkabılar kullanım amaçlarına göre kullanılmalıdır. Örneğin, bez ayakkabılar yağmurlu ve karlı havalarda giyilmemelidir ya da kötü hava koşullarında açık ayakkabılar tercih edilmemelidir.

Ayakkabı (Outdoor) Fiyat Aralıkları Nelerdir?

Ayakkabı (Outdoor) fiyat aralıkları model ve markaya göre değişmektedir. Aynı zamanda kullanım amacına göre de değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan ürünleri filtreleyebilir ve bütçenize en uygun olan ürünü satın alabilirsiniz.