track source
track source

Ayakkabı (Outdoor)

Ayakkabı (Outdoor) Fiyatları

2424 Ürün gösteriliyor.
Ayakkabı (Outdoor) fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Ayakkabı (Outdoor) modelleri ve Ayakkabı (Outdoor) fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Ayakkabı (Outdoor) kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Trekking Ayakkabısı & Botu, Tabanlık & Bakım & Sprey, Su Ayakkabısı, Çizme (Outdoor), Kayak Ayakkabısı. 2424 adet Ayakkabı (Outdoor) fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Adidas Terrex AX2R BB1980 Erkek Trekking Ayakkabısı
Adidas Terrex AX2R BB1980 Erkek Trekking Ayakkabısı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Outdoor Ayakkabılar

Bilimin gelişmesi ile birlikte ayakkabıların ayak sağlığı üzerindeki etkileri daha iyi biliniyor. Vücuttaki tüm sinirlerin birleşim noktası ayak tabanları olduğundan ayaklarınızı doğru şartlarda korumak oldukça önem kazanıyor. Bunun yanında artan şehirleşme ile birlikte artan şehirden kaçış furyası ile birlikte açık hava doğa sporlarına olan ilgi de büyüyor. Hal böyle olunca Outdoor ayakkabı da günlük hayatımızda kullandığımız önemli ayakkabı çeşitlerinden biri haline geliyor. Şehir hayatı ile doğa şartları oldukça farklı olduğundan doğaya çıkan insan için o şartlara uyumlu ayakkabı tercihi önemli oluyor.

Outdoor Ayakkabı Modelleri

Her insanın ayak yapısı birbirinden farklıdır. Her Outdoor sporun da ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Bu piyasada çok farklı özelliklerde Outdoor ayakkabı modeli bulmak mümkündür. Yapacağınız spora ve ayak yapınıza en uygun ayakkabıyı seçmek için modelleri ve özelliklerini iyi bilmeniz gerekir. Outdoor ayakkabı erkekler için olan modeller genelde daha sade renklerde olur. Buna karşın renkli seven erkekler için de ürünler bulmak mümkün. Erkek ayakkabıları daha büyük numaralardan başlar ve daha geniş kalıplara sahip olur. Outdoor ayakkabı kadınlar için olan modellerde ise cıvıl cıvıl renkler bulmak daha kolay. Numaraların alt ve üst sınırı ise daha düşük.

Outdoor ayakkabı yazlık modellerinde en önemli özellik hava geçirgemliğidir. Hava almayan bir ayakkabıda ayaklar terler ve nemli ortam ayakta bakteri oluşumuna olanak verir. Bunun yanında yaz havalarının bunaltıcılığına ek olarak ağır ayakkabılar taşımayı kimse istemez bu yüzden yazlık Outdoor ayakkabılar genelde daha hafif materyallerden üretilirler.

Outdoor bot modellerinde aramanız gereken özellikler yazlık modellerden biraz daha farklıdır. Soğuk ve muhtemelen yağışlı havalar için tasarlanan bir üründe elbette su geçirmezlik ve ısı yalıtımı özellikleri ön planda olmalıdır. Bunun yanında muhtemelen ayakkabılarınızı kullanacağınız yüzeyler de ıslak veya buzlu olacağından ayakkabının taban türü ve yer tutuşu da oldukça önemlidir. Gore-tex de özellikle kışlık ayakkabılarda kullanılan bir teknolojidir. Gore tex Outdoor ayakkabı Gore-tex markası tarafındana ayakkabı markaları için üretilen membran zar sayesinde hem hava alır hem de su geçirmez. Eğer ayakkabınızın bakımını düzenli olarak yapmazsanız Gore-tex katman üzerinde sıvı birikecek ve katman hava geçirgenliği özelliğini kaybedecektir. Hal böyle olunca da ayaklarınız dış ortamdaki su yüzünden olmasa bile ter yüzünden ıslanacaktır.

Tüm bunları bildikten sonra sayfalardaki filtreleme özelliklerini kullanarak ve ürün açıklamalarını dikkatlice okuyarak doğru ve içinize sinen ayakkabıyı seçebilirsiniz.

Outdoor Ayakkabı Fiyatları

Pek çok farklı üretici Outdoor sporlar için ayakkabı üretir. Her markanın kullanıcı gözündeki itibarı farklıdır, ürünlerinin kalitesi değişkenlik gösterebilir ve üretim maliyetleri birbirleriyle aynı değildir. Bu durumda Outdoor ayakkabı markaları fiyatlar üzerinde önemli bir belirleyicidir. Farklı markaların ürünleri farklı fiyatlardan satışa sunuluyor olabilir. Her ne kadar işlevsellik üzerinde daha çok durulsa da ayakkabı aynı zamanda bir giyim parçası olduğundan tasarım da fiyatlar üzerinde etkilidir. Benzer teknik özelliklere sahip olsalar da sırf tasarımlarındaki farklılık yüzünden ürünleri farklı fiyatlardan bulmak mümkündür. Ayakkabılar farklı mecralarda satışa sunulabilir. Platformun büyüklüğü, işletim maliyetleri ve kullanıcı tarafından gördüğü talep belirlediği fiyat skalası üzerinde etkili olur. Bu yüzden aynı ürünü farklı platformlarda farklı fiyatlara bulmak mümkün olabilir. Size en uygun fiyatı bulmak için doğru zamanı beklemeli ve iyi bir araştırma yapmalısınız.

Outdoor Ayakkabı Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kullanım sıklığınız ve kullanacağınız şartların çetinlik derecesi seçmeniz gereken ayakkabı modeli üzerinde de etkili olur. Bahar ve kış dönemlerinde doğada olmayı seviyorsanız alacağınız Outdoor bot su geçirmez olmalıdır. Özellikle soğuk havalarda ayağınızın su alması ciddi sağlık problemlerine yol açabilir. Hem üşütme riskiyle karşı karşıya kalırsınız hem de nemli ve havasız bir ortamda bakteri üremesi oldukça fazla olacaktır. Bu yüzden yoğun kullanımlarda ayakkabının havadarlığı da önemlidir denebilir. Ayağınızın koku yapmaması için hava sirkülasyonu iyi olan bir model tercih etmelisiniz. Uzun süreli kullanımlarda ayağınızdaki ayakkabı sizin için bir yük olabilir. Bu yüzden yoğun kullanımlar için mutlaka hafif ayakkabılar tercih etmelisiniz. Ayakkabınızın yeri tutma seviyesini de kullanacağınız yüzeye uygun bir taban seçerek ayarlayabilirsiniz.

Yapacağınız sporun türü de ayakkabı seçimlerinizde önemli olacaktır. Dağ yürüyüşlerinde engebeli arazilerde bulunacağınız için bileğinizi burkma tehlikesiyle karşı karşıya kalırsınız. Bunun için bilek korumalı ayakkabılar tercih etmelisiniz.

Eğer düz tabanlık gibi özel bir ortopedik sorununuz varsa ayakkabı tercihinizde topuk yüksekliği ve kalıp oldukça önemli olabilir. En doğru tercih için ortopedi uzmanı doktorunuza danışabilirsiniz. Bunun yanında vücudunuzun özel durumlarından haberdar olursanız size en uygun ayakkabıyı seçme ihtimaliniz artar. Söz gelimi ayağınızda terleme problemi varsa hava seçiminizi yaparken geçirgenliği özelliğini ön planda tutabilirsiniz. Veya ayaklarınız taraklıysa kalıp olarak daha geniş modeller size uyacaktır.

Ayak numaranızdan emin olsanız da farklı markaların ürünleri farklı kalıplarda olabilir. Bu yüzden ürünü canlı olarak görmeyeceğiniz bir alışverişte doğru kararı verebilmek için mutlaka marka tarafından sağlanan beden tablosunu incelemelisiniz. Evinizdeki rahat ettiğiniz bir başka ayakkabınız ile ölçüleri karşılaştırarak en isabetli kararı verebilirsiniz. Tüm bunları yapsanız bile bir aksilik ile karşılaşmanız olasıdır. Uyumsuzluk sorununun kolayca çözülebilmesi için ayakkabı için iade ve değişim şartlarından haberdar olmalısınız.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery